Jump to content
Δωρεά από το Κιτρινόμαυρο Φόρουμ Read more... ×
stavros 9-11

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια

Recommended Posts

Πειθαρχική δίωξη κατά της ΠΑΕ ΑΕΚ και του Δημήτρη Μελισσανίδη άσκησε την Παρασκευή, ο Ποδοσφαιρικός Εισαγγελέας.

Συγκεκριμένα, όπως χαρακτηριστικά αναφέρει ανακοίνωση ο Κωνσταντίνος Πετρόπουλος κάλεσε τους «κιτρινόμαυρους» για πράξεις που τιμωρούνται «πειθαρχικώς από τις διατάξεις των άρθρων 14 παρ. 2 και 3 και 25 παρ. 1, 4 και 5 του Πειθαρχικού Κώδικα της ΕΠΟ, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει από 6-6-2014 (δηλώσεις στις 11/3)».

Διάβασε περισσότερα στο: Δίωξη σε ΑΕΚ και Μελισσανίδη | gazzetta.gr

Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook

Συγκεκριμένα, όπως χαρακτηριστικά αναφέρει ανακοίνωση ο Κωνσταντίνος Πετρόπουλος κάλεσε τους «κιτρινόμαυρους» για πράξεις που τιμωρούνται «πειθαρχικώς από τις διατάξεις των άρθρων 14 παρ. 2 και 3 και 25 παρ. 1, 4 και 5 του Πειθαρχικού Κώδικα της ΕΠΟ, όπως τροποποιήθηκε και ισχύει από 6-6-2014 (δηλώσεις στις 11/3)».

Στα ελληνικά?

νομιζω αυτα ειναι μονο για τις δηλωσεις

πουτσες δηλαδη

για την διακοπη δεν εχεις κληθει ακομα και οσο αργεις τοσο το χειροτερο

για την διακοπη δεν εχεις κληθει ακομα και οσο αργεις τοσο το χειροτερο

θα σε καλεσουν μολις τελειωσει το πρωταθλημα και πριν τα πλει-οφ

και εγω αυτο αρχιζω να φοβαμαι αλλα απο την αλλη μιλαμε για 1 μηνα μετα, δηλαδη θα σε καλεσουν σε απολογια ενα μηνα μετα ειναι απιθανο.

την μπουγατσα περσυ την καλεσαν σε 1 βδομαδα απλα ετυχε να εχει τελειωσει το πρωταθλημα και τα εφαγε στα πλειοφ

εμεις εχουμε ακομα 5 αγωνιστηκες

ποιος ξερει απο την κηδεια ποιανου μπαρμπα

γυμνωσαν τα λουλουδια απο τα στεφανια οι πουστηδες..

και εμεις επρεπε να στειλουμε στον μανιατη ενα κουβα σκατα

στον Σιοβα τι θα στειλουμε δεν ξερω.

«Οι δηλώσεις μου ήταν... αλήθειες! Ρεαλιστικές! Είπα αλήθειες», είπε στα... ελληνικά ο στόπερ του Ολυμπιακού

Όπως και να το κάνεις είναι σοκαριστικό! Είχε να μιλήσει δύο χρόνια όπως ομολόγησε ο ίδιος και τώρα μέσα σε δύο ημέρες έχει μιλήσει δύο φορές! ΣΟΚ! Ο Δημήτρης Σιόβας προσπάθησε να απαντήσει μέσω του ΣΠΟΡ Fm σε όσους τα έβαλαν μαζί του μετά τις δηλώσεις του στο ΟΑΚΑ. Τα σχόλια περισσεύουν. Διαβάστε τον:

«Οι δηλώσεις μου ήταν... αλήθειες! Ρεαλιστικές! Είπα αλήθειες», τόνισε αρχικά και πρόσθεσε:

«Πρώτα από όλα πρέπει να πω περαστικά στους παίκτες που τραυματίστηκαν. Στον Μανιάτη, τον Ντουρμάζ, και τον Πέτρο Μάνταλο στον οποίο στείλαμε ανθοδέσμη και του ευχόμαστε γρήγορη ανάρρωση», ενώ για την κριτική που δέχθηκε σχολίασε:

«Παρερμηνεύονται. Κάποια λόγια παρερμηνεύονται. Εγω ειχα πει στην αρχή πολύ ωραίος κόσμος και πολλή ωραία ατμόσφαιρα. Είπα ότι οι οπαδοί της ήρθαν να δουν ένα ματς με μια ομάδα μεγάλη όπως ο Ολυμπιακός. Εάν η ΑΕΚ έπαιζε με άλλη ομάδα μικρότερη θα ήταν τόσος κόσμος; Είπα ότι οι οπαδοί μας μπορούν να πανηγυρίσουν για τα 90 χρόνια του συλλόγου με την πρόκρισή μας αν και νικήσαμε μια ομάδα Β' Εθνικής. Δεν το είπα υποτιμητικά, αλλά αυτή δεν είναι η αλήθεια...», υποστήριξε.

Όσο για τη φετινή εικόνα του Ολυμπιακού;

«Εμείς βλέπουμε ότι δεν είμαστε η ομάδα που ήμασταν. Τους δώσαμε ευκαιρία για να πάρουν το πρωτάθλημα, αλλά δεν το πήρανε. Δεν φταίμε εμείς για αυτό. Πέντε βαθμούς ήμασταν πίσω και το γυρίσαμε. Από εκεί και πέρα μπορεί να έγιναν λάθος επιλογές. Θα το διαχειριστούν όμως οι υπεύθυνοι. Ξέρω ότι θα γίνουν πολλές κινήσεις. Ξέρω ότι ο πρόεδρος θα κάνει τα πάντα.

Ναι έχουμε πίεση και μάλιστα μεγάλη. Ο κόσμος μας ζήτησε ευθύνες και καλά κάνει μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα και καλά έκανε. Και ειδικά από εμένα που είμαι αμυντικός και ήμουν στη φάση του γκολ της ΑΕΚ. Οι οπαδοί μας δεν είπαν τίποτα για τους παίκτες της ΑΕΚ που έδειξαν τη φανέλα τους μπροστά από τη Θύρα 7. Εμείς όμως πήγαμε στο ΟΑΚΑ και προκριθήκαμε. Δηλαδή δεν θα το πανηγυρίζαμε το γκολ και την πρόκριση; Τι είναι αυτό;».

Το κορυφαίο ειπώθηκε (πάντα στα... ελληνικά) για τους πανηγυρισμούς;

«Δεν είδα χειρονομίες. Εγώ είδα τον προπονητή που πήγε δύο δευτερόλεπτα για να πανηγυρίσει με τους παίκτες του και μετά γύρισε στον πάγκο. Δεν είδα τίποτα άλλο», τόνισε και κατέληξε...

«Και το άλλο που θέλω να πω είναι ότι κάποιοι βγήκαν και είπαν ότι γλείφω τον πρόεδρο και πως το κάνω για να μείνω στον Ολυμπιακό... Γιατί, πιστεύουν πως δεν μπορώ να σταθώ στον Ολυμπιακό; Τόσα χρόνια τι κάνω σε αυτή την ομάδα; Τι γλείψιμο; Είπα ότι το αφιερώνω στον μεγάλο μας πρόεδρο... Γιατί δεν είναι μεγάλος;; Είχα τραυματιστεί, είχα σπάσει το πόδι μου, δεν ήξερα αν θα ξαναπαίξω μπάλα και μου έκανε 4ετες συμβόλαιο. Πώς να μην τον ευχαριστήσω εγώ; Ασχολείται όλη την ημέρα με την ομάδα μας και όχι με άλλα πράγματα. Και εμένα μου φέρθηκε σωστά!

Μας κυνηγάνε με άλλα πράγματα και πάλι όμως δεν πετυχαίνουν κάτι. Εμείς όμως ό,τι κάνουμε το κάνουμε στο γήπεδο. Δεν μπορούν να μας καταστρέψουν».

aek365

ευχομαι καλους τραυματισμους και στον σιοβα λοιπον

ηδη χθες τραυματιστηκε και ο καθυστερημενος ανιψιος

και αμα παθει τιποτα το παιδι (καταδικαζω)

θα του στειλουμε τον πεταυρακη να του παει τα μπαλονακια απο το λιντλ

που πηγαν στον μανταλο..

Δεν τον είχα κόψει το Σιοβα για τόσο ουγκ.

Μπορεί να φταίει το ότι είχε δυο χρόνια να μιλήσει αλλά το πιθανότερο είναι να φταίει η βραδύτητά του που όσο να ναι δίνει κάποιο κύρος. Το βαρύ το βήμα μετράει.

Δεν τον είχα κόψει το Σιοβα για τόσο ουγκ.

ε ναι τοσα χρονια σπουδες πανω στη συγκριτικη γλωσσολογια της γερμανικης λογοτεχνιας

και τοσα μεταπτυχιακα στο εργο του γκαιτε

λες και πηγαν χαμενα...δεν τον αναγνωριζω..

να θυμισω βεβαια για τον απογονο του λεωσθενη του ρητορα,

οτι σε ματς με νιονιο στο οακα ενω επαιζε ακομη εκει,

τσιγκλιζε τους δικους μας με "πεστε κατω"..

στον Σιοβα τι θα στειλουμε δεν ξερω.

aek365

Τα πόδια του Μιλιβόγιεβιτς δώρο.

Δεν ξέρω αν το είδατε αλλά τώρα που θυμήθηκα. Το φάουλ του Μιλιβόγιεβιτς στον Μάνταλο είναι από τα πιο ύπουλα, αλήτικα, ξεδιάντροπα φάουλ που έχω δει. Σήκωνε κόκκινη αλλά νομίζω δεν ασχολήθηκε κανένας. Πήγε να τον αποτελειώσει με συνοπτικές διαδικασίες....