Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


Recommended Posts

Just now, AG21 said:

Δεν συμφωνώ σε αυτό γιατί πολλά θα είχαν αποτραπεί αν κάποιοι έκαναν σωστά τη δουλειά τους. 

Ο υπέροχος λαός μας μετά το ντου για να κλέψει παπουτσάκια προκάλεσε τον υποβιβασμό της ομάδας.

Φέτος (που υποτίθεται έμαθε από τα λάθη) κέρασε την ομάδα με ένα -3 επειδή τον στραβοκοίταξαν ματατζήδες.

Μετά έριξαν μολότοφ σε αγώνα CL.

Εντάξει κατανοώ πως είμαστε λαός που για κάθε μας κακοδαιμονία φταίνε οι άλλοι αλλά στην πραγματικότητα αν στο παιχνίδι με τον Ajax η κερκίδα μας είχε γαύρους ή μπαοκτζήδες δεν θα υπήρχε καμία διαφορά. Όσο προστάτευσαν οι δικοί μας την ομάδα, άλλο τόσο θα την προστάτευαν και εκείνοι την ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Aussie said:

Καλα οτι θα φταιει ειναι σιγουρο. Απλως δεν θα μου αρεσε αν ελεγαν οτι η ΑΕΚ ηταν ετοιμη για μεγαλες προσθηκες στο ροστερ και δεν την αφησε ο Αεκτζης κλπ.

Ε Livaja πχ όπως πέρσι ή πιθανή συνιδιοκτησία για Araujo δεν θα παίξει.

Θα χεις Γιακουμάκη αλλά θα λες ότι τιμώρησες τους ναζί οπαδούς του Αίαντα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
5 minutes ago, Bukowski said:

Σαφέστατα και ο ΑΕΚτζής θα φταίει για ότι ακολουθήσει αν του χρόνου παίζουμε με Μπότους.

Πέραν του οικονομικού, είναι και το ranking..

Εσοδα απο τηλεοπτικα οπαπ 100 σπονσορες και εισιτηρια δεν φτανουν για κατι αλλο εκτος απο μποτους ε? Παντως και φετος με 25 εξασφαλισμενα και πρωταθλητρια παιζεις με Γιαννιωτες Αλμπανιδες και δανεικους αδιαφορους Μπογεδες.

Του χρονου αν παιξει αποκλεισμος μαλλον δεν θα βρεθουν εσοδα για το γηπεδο και θα αναγκαστει να βαλει το χερι στην τσεπη ο μπακαλης οπως ειχε δηλωσει.

Οταν εχουμε 25εκ εσοδα πανε στο γηπεδο αλλα οχι στην ομαδα αλλα οταν δεν εχουμε εσοδα απο ευρωπη δεν θα πηγαιναν στο γηπεδο αλλα στην ομαδα και για αυτο δεν θα γινουν κινησεις χαχαχαχαχαχαχαχα ! Γελαει ο πλανητης.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Εσοδα απο τηλεοπτικα οπαπ 100 σπονσορες και εισιτηρια δεν φτανουν για κατι αλλο εκτος απο μποτους ε? Παντως και φετος με 25 εξασφαλισμενα και πρωταθλητρια παιζεις με Γιαννιωτες Αλμπανιδες και δανεικους αδιαφορους Μπογεδες.

Του χρονου αν παιξει αποκλεισμος μαλλον δεν θα βρεθουν εσοδα για το γηπεδο και θα αναγκαστει να βαλει το χερι στην τσεπη ο μπακαλης οπως ειχε δηλωσει.

Οταν εχουμε 25εκ εσοδα πανε στο γηπεδο αλλα οχι στην ομαδα αλλα οταν δεν εχουμε εσοδα απο ευρωπη δεν θα πηγαιναν στο γηπεδο αλλα στην ομαδα και για αυτο δεν θα γινουν κινησεις χαχαχαχαχαχαχαχα ! Γελαει ο πλανητης.

Ωραία τα λες Χάμπο. Άμα είναι έτσι να μην παίζουμε καθόλου Ευρώπη μωρέ σιγά.

Τίποτα δεν θα βάλει. Και για το γήπεδο το πολύ πολύ να πάρει δάνειο εν τέλει.

Εγώ στην θέση του θα αποχωρούσα.

Ο Μελισσανίδης καλώς ή κακώς έχει το τρίτο μπάτζετ και η ομάδα βγαίνει τρίτη.

Τρίτη θέση σημαίνει καλό εισιτήριο Europa και άρα αυξημένες πιθανότητες για 10m του χρόνου.

Αλλά όχι πρέπει έχοντας τρίτο μπάτζετ και τρίτη θέση να μην παίξει Ευρώπη και να χάσει 10m επειδή ο Κάφρος21 είπε να πετάξει μολότοφ.

Λογικό

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παιρνω 25 εκ ευρω συν ολα τα υπολοιπα εσοδα αλλα δεν ξοδευω τιποτα για την ομαδα.

Δεν παιρνω εσοδα απο την Ευρωπη και φευγω γιατι δεν εχω να ρουφηξω για να κανω τις δουλειες μου χωρις να βαλω το χερι στην τσεπη ασχετωςοτι η  ομαδα εχει εσοδα αρκετα να καλυψει το ΜΠΑΤΖΕΤΑΚΙ  της.

Λογικο. Εθναρχης

Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

Παιρνω 25 εκ ευρω συν ολα τα υπολοιπα εσοδα αλλα δεν ξοδευω τιποτα για την ομαδα.

Δεν παιρνω εσοδα απο την Ευρωπη και φευγω γιατι δεν εχω να ρουφηξω για να κανω τις δουλειες μου χωρις να βαλω το χερι στην τσεπη μιας και η ομαδα εχει εσοδα αρκετα να καλυψει το ΜΠΑΤΖΕΤΑΚΙ  της.

Λογικο. Εθναρχης

Κάνω ντου για να κλέψω παπουτσάκια από τον πάγκο της ομάδας και υποβιβάζεται.

Πετάω μολότοφ έξω από το γήπεδο στα ΜΑΤ σε αγώνα με τον Ολυμπιακό που έφερα Χ και τρώω -3.

Πετάω μολότοφ σε οπαδούς του Ajax σε αγώνα CL και τρώω αποκλεισμό από Ευρώπη.

Λογικό. ΑΕΚάρας

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Δεν παιρνω εσοδα απο την Ευρωπη και φευγω γιατι δεν εχω να ρουφηξω για να κανω τις δουλειες μου χωρις να βαλω το χερι στην τσεπη ασχετωςοτι η  ομαδα εχει εσοδα αρκετα να καλυψει το ΜΠΑΤΖΕΤΑΚΙ  της.

Επίσης δεν ξέρω από που τα βγάζεις αυτά τα περί εσόδων για να καλύψει το μπατζετάκι της όπως λες (8m το ποδοσφαιρικό τμήμα και καμιά 10αριά ακόμα τα λειτουργικά πάμε στα 18m) αλλά μόνο στο κεφάλι σου ισχύουν.

Από πουθενά δεν προκύπτει πως η ομάδα έχει έσοδα ώστε να καλύπτουν κόστος 15-18m.

Από που να τα βρει αν δεν έχει Ευρώπη;

Παράλληλα σε διάστημα 4ετών (48 μηνών) χοντρικά σηκώνεις γήπεδο κόστους 85m.

Δηλαδή χοντρικά πληρώνεις 1,7m/μήνα ΧΟΝΤΡΙΚΑ (τα τρομερά συμβόλαια του τεράστιου Ιβάν κατά τα άλλα).

Αυτά τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχετε και οι δυο. Το μεν αφεντικο τρελάθηκε μόλις σηκωσαμε πρωτάθλημα και σου λέει κάτσε να τους κόψω τα φτερά γιατι θα αυξηθούν οι απαιτήσεις. Και ενω ο φίλαθλος πανηγύρισε δίχως αύριο μετα απο 24 χρόνια φτάσαμε στο σημείο να μην θέλουμε να δουμε την ομάδα.

Απο την αλλη ο άλλος πέρασε μολότοφ σε ευρωπαϊκό αγώνα. Μολότοφ ρε φιλέ και την έριξε. Ε πως να μη μας γαμησουν μετα δηλαδή. Αυτοι σου λέει το χρονο θα φέρουν κάνα τανκς τέτοιοι αουγκανοι που είναι.

Μακάρι να τη γλιτώσουμε γιατί αποκλεισμός θα μας παει 5 χρόνια πίσω. Η ΑΕΚ δεν έχει τη δυναμη ουτε οικονομικά ουτε διοικητικά να ξεπεράσει κάτι τέτοιο τόσο εύκολα. Και μακάρι ο εθνάρχης να ρίξει κάνα φράγκο το καλοκαίρι γιατί φέτος του έδωσε και κατάλαβε.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
5 minutes ago, Bukowski said:

Κάνω ντου για να κλέψω παπουτσάκια από τον πάγκο της ομάδας και υποβιβάζεται.

Πετάω μολότοφ έξω από το γήπεδο στα ΜΑΤ σε αγώνα με τον Ολυμπιακό που έφερα Χ και τρώω -3.

Πετάω μολότοφ σε οπαδούς του Ajax σε αγώνα CL και τρώω αποκλεισμό από Ευρώπη.

Λογικό. ΑΕΚάρας

Ριχνω την ΑΕΚ κατηγοριες για να μηδενισω τα χρεη. Εθναρχης

2 χρονια στα χωραφια εχω ομαδα με συμβολαια 20 χιλιαδων αλλα τα εσοδα ειναι επιπεδου Α Εθνικης. Εθναρχης

Στη Α παιρνω 3 φορες λεφτα απο ευρωπη περιπου 45εκ ευρω αλλα το καλοκαιρι δεν κανω μεταγραφες παιζωγ με Αλμπανηδες Γιαννιωτες και Μπακακηδες μαζι με Δανεικους. Εθναρχης

Τρωω μια τιμωρια και δε παιρνω τα ΠΙΘΑΝΑ εσοδα του Γιουροπα μιας και δεν ειναι σιιγουρο οτι θα μπουμε σε ομιλους και φευγω γιατι το παιχνιδακι που παραγει λεφτα χαλασε. Εθναρχης

 

Λογικο. ΕΘΝΑΡΧΗC

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Κάνω ντου για να κλέψω παπουτσάκια από τον πάγκο της ομάδας και υποβιβάζεται.

Πετάω μολότοφ έξω από το γήπεδο στα ΜΑΤ σε αγώνα με τον Ολυμπιακό που έφερα Χ και τρώω -3.

Πετάω μολότοφ σε οπαδούς του Ajax σε αγώνα CL και τρώω αποκλεισμό από Ευρώπη.

Λογικό. ΑΕΚάρας

κάνεις ένας λάθος προσωποποιείς τους 5-10 ( παπούτσια) άντε σε κάποιες περιπτώσεις 20-30 άντε 40 με όλο το κόσμο της ΑΕΚ . Το θέμα είναι γιατί αυτοί έχουν το περιθώρια να κάνουν ότι κάνουν . συνήθως είναι ωχαδελφισμός απο αυτούς που ίσως μπορούν να τους μαζέψουν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, KonstadinosR21 said:

Και μακάρι ο εθνάρχης να ρίξει κάνα φράγκο το καλοκαίρι γιατί φέτος του έδωσε και κατάλαβε.

Αν φάμε αποκλεισμό από Ευρώπη ΜΑΚΑΡΙ να παίζουμε με Γιακουμάκη βασικό φορ του χρόνου και να χουμε μπάτζετ 3m όπως όταν ανεβήκαμε.

ΜΑΚΑΡΙ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Αν φάμε αποκλεισμό από Ευρώπη ΜΑΚΑΡΙ να παίζουμε με Γιακουμάκη βασικό φορ του χρόνου και να χουμε μπάτζετ 3m όπως όταν ανεβήκαμε.

ΜΑΚΑΡΙ

κανονικό μπάτζετ θα έχουμε γιατί ξεκινάμε έτσι και αλλιώς χωρίς να έχουμε σίγουρα τα έσοδα της ουέφα . άντε να πέσει κανα 20% 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

Για πες

 

Just now, Bukowski said:

Αν φάμε αποκλεισμό από Ευρώπη ΜΑΚΑΡΙ να παίζουμε με Γιακουμάκη βασικό φορ του χρόνου και να χουμε μπάτζετ 3m όπως όταν ανεβήκαμε.

ΜΑΚΑΡΙ

Ετσι. Το παν ειναι μην βαλει το χερι στην τσεπη ο Εθναρχηc ! Ας την ξαναυποβιβασει στην Γ να μηδενισει το μπατζετ καλυτερα ξερει αυτος καλα το κολπο για αυτα ειναι μανουλα.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bukowski said:

Εντάξει κατανοώ πως είμαστε λαός που για κάθε μας κακοδαιμονία φταίνε οι άλλοι αλλά στην πραγματικότητα αν στο παιχνίδι με τον Ajax η κερκίδα μας είχε γαύρους ή μπαοκτζήδες δεν θα υπήρχε καμία διαφορά. Όσο προστάτευσαν οι δικοί μας την ομάδα, άλλο τόσο θα την προστάτευαν και εκείνοι την ΑΕΚ. 

Βαρύ είναι αυτό που λές και δεν είναι έτσι . Την ασφάλεια του γηπέδου είναι ευθύνη της αστυνομίας και της ομάδας . Αν ανατρέψετε στο τόπικ του αγώνα είχε γράψει αν προλαβαίνουμε να το αναβάλουμε γιατί χωρίς να έχω σχέση η λογική μου έλεγε ότι όλη αυτή η ένταση θα έρθει και στο γήπεδο . Ενώ ήταν αναμενόμενο η αστυνομία και οι οργανωτές κάτι δεν έκαναν καλά για να μην γίνει τπτ εντός γηπέδου . Πώς πέρασε η μολότοφ ? Πώς μπήκαν έτσι ανεξέλεχτοι οι οπαδοί μέσα ενώ φαινοταν ? 

Δεν είναι όλος ο κόσμος της ΑΕΚ ίδιος , άλλο εσύ αλλο εεγώ άλλο ο άλλος που πηγαίνει εξάρχεια και ξυπνάει και κοιμάται για να τσακίζει φασίστες άλλο ο άλλος που πάει για να φιαχτεί στο γήπεδο και άλλοι 100 τύποι . Το θέμα είναι πώς τους ελέγχεις .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως AG21 εγώ αν πέσει αποκλεισμός παύω οριστικά να ασχολούμαι με την ομάδα.

Άντεξα (έστω και χαλαρότερα) μετά τον υποβιβασμό που ήμουν μέσα, δεν θα αντέξω και τώρα.

Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Στον αγώνα με τον Αγιαξ δεν πήγα για να ξέρω αν έγινε έλεγχος, πάντως επί Μελισσανίδη δεν μου έχει γίνει έλεγχος ποτέ. Αυτό όπως και να το κάνεις, είναι ευθύνη της διοίκησης και κανενός άλλου. Διότι σημαίνει ότι σε όσους αγώνες έχω πάει, θα μπορούσα να βάλω μέσα όπλο και το ότι δεν πέρασα όπλο έχει να κάνει με το ότι για τους Χ/Υ λόγους δεν ήθελα να περάσω όπλο.

Αυτό από πλευράς διοίκησης, είναι "εγκληματικό" και νομίζω ότι είναι και παράνομο εκτός των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Πάντως AG21 εγώ αν πέσει αποκλεισμός παύω οριστικά να ασχολούμαι με την ομάδα.

Άντεξα (έστω και χαλαρότερα) μετά τον υποβιβασμό που ήμουν μέσα, δεν θα αντέξω και τώρα.

Γνώμη μου.

Σιγα μην δεν ασχολεισαι, η αρρωστια δεν βγαινει απο μεσα μας με τιποτα Buko..

Link to comment
Share on other sites

Just now, stavros 9-11 said:

Στον αγώνα με τον Αγιαξ δεν πήγα για να ξέρω αν έγινε έλεγχος, πάντως επί Μελισσανίδη δεν μου έχει γίνει έλεγχος ποτέ. Αυτό όπως και να το κάνεις, είναι ευθύνη της διοίκησης και κανενός άλλου.

Οπότε καταλήγουμε πως αν αποκλειστούμε από την Ευρώπη λόγω της μολότοφ θα φταίει ο Μελισσανίδης.

Ωραία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nestoridis21 said:

Σιγα μην δεν ασχολεισαι, η αρρωστια δεν βγαινει απο μεσα μας με τιποτα Buko..

Άμα φάμε αποκλεισμό δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά αλήθεια στο λέω.

Πανηγύρισα και πρωτάθλημα πια, τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην πάψουμε να ασχολούμαστε με την ΑΕΚ επειδή του χρόνου δε θα παίξουμε 2 ή 4 αγωνες προκριματικών για είσοδο στο Γιουρόπα λιγκ .

Συνέλθετε ρε μαλκες. 

ΑΕΚ σαγαπω ΑΕΚ είσαι μιιιιιιιια .. μπαμπάς δεν έγιν' άλλος απτον Μπιλ Νέα Ιωνίαααααα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×