Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


Recommended Posts

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Πάντως αν μπορεί κάποιος να τους καλύψει, αυτή είναι μόνο η διοίκηση; Οι άλλοι που μπορεί να εννοείς σε τι ακριβώς τους καλύπτουν;

Στα μπαχαλα τους. Αν νοιαζονται για ποιο λογο δεν τους αποβαλλουν; Σαμπως εχει γινει 1 μονο φορα; Τι θεση εχουν ολοι αυτοι στο οπαδικο κινημα της ΑΕΚ αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Στα μπαχαλα τους. Αν νοιαζονται για ποιο λογο δεν τους αποβαλλουν; Σαμπως εχει γινει 1 μονο φορα; Τι θεση εχουν ολοι αυτοι στο οπαδικο κινημα της ΑΕΚ αραγε;

Δουλειά της διοίκησης είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Εχει βγαλει αποδειξεις οτι εχει βαλει απο την τσεπη του για το γηπεδο και εγω τις αμφισβητω? Ειπε ΘΑ βαλει 15εκ.....! Αν τον βαλω εγω τον τιγρη να φερει αποδειξεις οτι ειχε δηλωσει οτι θα παιρνει τα εσοδα της παε για το γηπεδοα φηνοντας την γυμνη θα πει οτι '' αυτο ηταν δεδομενο'' χωρις να το εχει πει σε αυτες τις δεκαδες συνεντευξεις τυπου με παπαρολογιες?

Άρα μέχρι τώρα ποιος πληρώνει για το γήπεδο;

εδώ ο σκεπαστος εξηγεί τι παίζει με τα χρήματα, έχεις άλλη πληροφόρηση;

Επίσης πιο πάνω έλεγες για 45Μ από Ευρώπη. Χάνω κάτι ή έγραψες +10Μ κατά λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Αν γίνει μαλακία φυσικά και θα φταίει ο Τίγρης και η πολιτική που ακολουθεί με τους "οπαδούς". Τα ίδια γίνονται εδώ και 3-4 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
10 minutes ago, AlexKR21 said:

Επισης να σε ρωτησω και γω κατι ρε Χαμπε. Οκ, να στο δωσω για την οικονομια της συζητησης οτι ο Μελισσανιδης ειναι ο μεγαλυτερος αντιΑΕΚτζης του πλανητη και παντελονιαζει. Επισης ειναι γεγονος οτι ο ελεγχος στο ΟΑΚΑ ειναι σταθερα για τον πουτσο, οποτε η καλη μας διοικηση πηγαινε και λιγο γυρευοντας

Ο ΑΕΚτζης ομως που υποτιθεται αγαπα την ομαδα του τι εκανε για να την προστατεψει; Εκτος αν η ΑΕΚ για σενα δεν ειναι ποδοσφαιρικη ομαδα, αλλα πολιτικη οντοτητα που σκοπο εχει να τιμωρησει ολους τους φασιστες αυτης της γης.

Εγω θα απολογηθω για ΕΝΑΝ που πεταξε μια μολοτωφ που μπορει και να μην ηταν καν ΑΕΚτζης?

Αλλα να σε ρωτησω και απαντησε μου την αληθεια σε παρακαλω. Αν ο αγωνας δεν ηταν ευρωπαικος και στην αντιπαλη εξεδρα δεν ηταν οτι ηταν αλλα ελληνες οπαδοι αλλης ομαδας και δεν υπηρχε προβλημα με χασιμο εσοδων γιατι αυτο βλεπω να σας νοιαζει και οχι οτι δεν θα δουμε 4 αγωνες της ΑΕΚ αφου στα εσοδα παει η συζητηση ολη την ωρα......οι ενστασεις σας θα ηταν ιδιες? Γιατι εχω δει να ποσταροντε εδω μεσα πολλα βιντεακια απο φαπες σε ταφρους κτλ....εκει ολα καλα?

Θελω να πω οτι οι οπαδοι μας ειναι αυτοι που ειναι απλα οι διοργανωσεις και οι συνθηκες αλλαζουν. Εχουν πεσει δεκαδες μολοτωφ σε ελληνικους αγωνες και δεν τρεχει μια......τωρα κανουμε λες και πεσε πυρινικη βομβα επειδη ο αγωνας ειναι ευρωπαικος και θα χαθουν τα φραγκα.

Ε οπως λεει και ο Σταυρος και συμφωνω αφου την ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ειχε γινει κολαση με τους οπαδους της συγκεκριμενης ομαδες μαζι με αλλων 2 ομαδων παρεουλα το οτι ο Μελισσανιδης ΔΕΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ την ομαδα και τα ΕΣΟΔΑ του τα ΙΕΡΑ με σαρωτικους ελενχους ειναι εγκληματιας και αυτος φταιει 100% και οχι ο ΕΝΑΣ που την πεταξε .

Εκτος αν το μελλον της ΑΕΚ κρινεται απο οποιον τρελαθει και περασει μεσα ενα μπαζουκας την επομενη και το κοπανησει...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Στα μπαχαλα τους. Αν νοιαζονται για ποιο λογο δεν τους αποβαλλουν; Σαμπως εχει γινει 1 μονο φορα; Τι θεση εχουν ολοι αυτοι στο οπαδικο κινημα της ΑΕΚ αραγε;

Άρα φταις εσύ. Σωστά καταλαβαίνω; 

Link to comment
Share on other sites

Καλά εδώ σου γράφει πως το "μπατζετάκι" της ομάδας καλύπτεται από χορηγούς, τηλεοπτικά και διαρκείας τί να λέμε τώρα και πως πήρε πρωτάθλημα και έχτιζε γήπεδο (γιατί συνέβησαν πριν πάρεις λεφτά από Ευρώπη) με τα χρήματα από τα διαρκείας της Γ και της Β Εθνικής αχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Για να μην το τραβάμε πολύ, αποδείξεις δεν μπορεί να σου βρει ο χαμπος κ ο κάθε χαμπος, αλλά αυτό που στηρίζει λίγο πολύ το πιστευουμε όλοι ή έστω το έχουμε ως ενδεχόμενο στο μυαλό μας. 

 Τώρα επειδή σας σπάει τα παπαρια με την γενική γκρίνια του κ επανάληψη του, ζητάτε κάτι που ξέρετε ότι είναι αδύνατο. 

Υγ. Πριν βγουν κ οι αποδείξεις που λέτε για παράγκα κ δεν είχαμε κάτι στα χέρια μας, κ πάλι ξέραμε όλοι τι συμβαίνει δεν τις χρειαζόμασταν.

Εγώ που δεν πιστεύω εύκολα θεωρίες συνομωσίας, επιτρέπεται να ζητάω αποδείξεις ή πρέπει να δέχομαι οτιδήποτε λέει ο καθένας επειδή "λίγο πολύ όλοι το πιστεύουμε";

Επίσης, έχω ξαναγράψει: άλλο δεν σε έσωσε, άλλο σε έριξε.

P.S.: Όταν βγήκαν οι κασέτες του Τριανταφυλλόπουλου ήμουν 12 και κάτι ψιλά. Δεν πέρασα το στάδιο του να πιστεύω χωρίς να έχω κάποιες αποδείξεις. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
4 minutes ago, firebird said:

Άρα μέχρι τώρα ποιος πληρώνει για το γήπεδο;

εδώ ο σκεπαστος εξηγεί τι παίζει με τα χρήματα, έχεις άλλη πληροφόρηση;

Επίσης πιο πάνω έλεγες για 45Μ από Ευρώπη. Χάνω κάτι ή έγραψες +10Μ κατά λάθος;

3 χρονιες ευρωπη ποσα πηραμε μαζι με τα μαρκετ πουλ? 25 περσυ. Προπερσυ στο γιουροπα ποσα? Πρα προπερσυ που αποκλειστηκαμε αλλα και απο εκει πηραμε ποσα? Νομιζω 45 βγαινουν χοντρικα. Τα θεωρεις λιγα για ομαδα που ανεβηκε Α Εθνικη με συμβολαια των 20χιλιαδων ευρω?

Link to comment
Share on other sites

ο μελισαν να δεχτώ ότι φταίει για την έλλειψη ελέγχου  κατά την είσοδο, κάτι που συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια.

μήπως φταίει και για τα "δικά μας παιδιά" που σε αρκετά παιχνίδια νιώθουν την ανάγκη να τις παίξουν με την αστυνομία;

 

ελάτε τώρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, XAMΠOΣ said:

3 χρονιες ευρωπη ποσα πηραμε μαζι με τα μαρκετ πουλ? 25 περσυ. Προπερσυ στο γιουροπα ποσα? Πρα προπερσυ που αποκλειστηκαμε αλλα και απο εκει πηραμε ποσα? Νομιζω 45 βγαινουν χοντρικα. Τα θεωρεις λιγα για ομαδα που ανεβηκε Α Εθνικη με συμβολαια των 20χιλιαδων ευρω?

Λίγα δεν τα θεωρώ.
Αλλά δεν βλέπω πως βγαίνουν τόσο. 21Μ φέτος (το έχει γράψει σε κάποια ποστς ο @The Magician, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει) και 9 από πέρσι (http://www.aek365.com/a-619996/tosa-xrhmata-phre-h-aek-perusi-apo-to-europa-league.htm). Για την συμμετοχή στα προκριματικά πρόπερσι νομίζω πήραμε ψίχουλα. Σε αυτά τα νούμερα έχω μείνει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Δουλειά της διοίκησης είναι αυτό.

Ρε δεν διαφωνω οτι η διοικηση ειναι για σφαλιαρες. Επειδη το θεμα μου εμενα ομως ειναι να προστατευτει η ΑΕΚ και οχι να υπαρξει... δικαιοσυνη (επειδη ισως καθαρα αντικειμενικα η ΑΕΚ αξιζει μια βαρια καμπανα για το γεγονος οτι το ΟΑΚΑ ειναι μπατε σκυλοι αλεστε) αυτοι που κανουν τα επεισοδια και αυτοαποκαλουνται ΑΕΚτζηδες τι ακριβως κανουν προκειμενου να προστατεψουν την ομαδα; Οπως εσυ και γω δεν φερνουμε οπλο στο γηπεδο ή δεν μπουκαρουμε μεσα να τα σπασουμε στην πρωτη ευκαιρια (περα απ το οτι αγαπαμε την ελευθερια μας το κανουμε και επειδη αγαπαμε και την ΑΕΚ) ετσι περιμενω και απο τους υπολοιπους να ειναι παναγιες μεσα στο γηπεδο και πανω απ τις οπαδικες και πολιτικες διαφορες να βαλουν την προστασια της ΑΕΚ. Δηλαδη οκ, φετος γινεται της πουτανας στο ημιχρονο με τον γαυρο, τρως -3 και το μονο που κανει η R ειναι να την πει στον Νικολαΐδη σε στυλ "την αυτοκριτικη μας την κανουμε μονοι μας, συγγνωμες δεν ζηταμε". Και 3 μερες μετα σε αγωνα Τσαμπιονς Λιγκ πεφτει μολοτοφ. Δηλαδη οκ, περα απ τις προφανεστατες ευθυνες της διοικησης, η R δεν ευθυνεται;

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

3 χρονιες ευρωπη ποσα πηραμε μαζι με τα μαρκετ πουλ? 25 περσυ. Προπερσυ στο γιουροπα ποσα? Πρα προπερσυ που αποκλειστηκαμε αλλα και απο εκει πηραμε ποσα? Νομιζω 45 βγαινουν χοντρικα. Τα θεωρεις λιγα για ομαδα που ανεβηκε Α Εθνικη με συμβολαια των 20χιλιαδων ευρω?

2 χρονιές έχεις παίξει Ευρώπη.

Μία πέρσι (EL) και μία φέτος (CL).

Τα χρήματα του EL τα πήρες πέρσι στο τέλος της σεζόν και ήταν τα πρώτα ευρωπαϊκά χρήματα που είδαν τα ταμεία σου απ' όταν μπήκε ο Μελισσανίδης. Δηλαδή μέχρι να εισπράξεις τα πρώτα χρήματα από Ευρώπη ξεκίνησες να χτίζεις γήπεδο, σήκωσες Κύπελλο, πήγες άλλους δύο τελικούς Κυπέλλου και πήρες πρωτάθλημα. Στο μεταξύ όταν προέκυψε θέμα ταμειακής ρευστότητας (επειδή δεν είχες έσοδα) για να φέρει Αραούχο και Βράνιες μια χαρά το κάλυψε το κενό ο ίδιος με άτοκο δάνειο.

Τα χρήματα του CL πάλι θα τα πάρεις φέτος στο τέλος της σεζόν.

Μιλάμε χοντρικά δηλαδή για 30m από δύο χρονιές στο CL, όταν ο Μελισσανίδης είναι στην ΑΕΚ 6 σεζόν.

Δηλαδή ΟΚ που να παιρνε και τα λεφτά του CL κάθε χρόνο και να σέρβιρε Ντομί τους οπαδούς μας τι θα διαβάζαμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, BillR21 said:

Άρα φταις εσύ. Σωστά καταλαβαίνω; 

Εγω δεν ειμαι οργανωμενος. Σε ενα υποθετικο σεναριο που θα ταν στο χερι μου, οι εν λογο τυπαδες δεν θα ξαναπαταγαν γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, firebird said:

Εγώ που δεν πιστεύω εύκολα θεωρίες συνομωσίας, επιτρέπεται να ζητάω αποδείξεις ή πρέπει να δέχομαι οτιδήποτε λέει ο καθένας επειδή "λίγο πολύ όλοι το πιστεύουμε";

Επίσης, έχω ξαναγράψει: άλλο δεν σε έσωσε, άλλο σε έριξε.

P.S.: Όταν βγήκαν οι κασέτες του Τριανταφυλλόπουλου ήμουν 12 και κάτι ψιλά. Δεν πέρασα το στάδιο του να πιστεύω χωρίς να έχω κάποιες αποδείξεις. :P

Μωρε καλά κάνεις κ δεν το πιστεύεις, δεν σου είπα το αντίθετο. Λέω μην ζητάτε αποδείξεις για κάτι που ξέρετε ότι είναι αδύνατο να έχει. Ενδείξεις φαντάζομαι θα έχει να σου πει

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, XAMΠOΣ said:

3 χρονιες ευρωπη ποσα πηραμε μαζι με τα μαρκετ πουλ? 25 περσυ. Προπερσυ στο γιουροπα ποσα? Πρα προπερσυ που αποκλειστηκαμε αλλα και απο εκει πηραμε ποσα? Νομιζω 45 βγαινουν χοντρικα. Τα θεωρεις λιγα για ομαδα που ανεβηκε Α Εθνικη με συμβολαια των 20χιλιαδων ευρω?

 

2 minutes ago, firebird said:

Λίγα δεν τα θεωρώ.
Αλλά δεν βλέπω πως βγαίνουν τόσο. 21Μ φέτος (το έχει γράψει σε κάποια ποστς ο @The Magician, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει) και 9 από πέρσι (http://www.aek365.com/a-619996/tosa-xrhmata-phre-h-aek-perusi-apo-to-europa-league.htm). Για την συμμετοχή στα προκριματικά πρόπερσι νομίζω πήραμε ψίχουλα. Σε αυτά τα νούμερα έχω μείνει.

10 εκ πέρσι και γύρω στα 22 εκ φέτος μαζί με τα εισητηρια. Πρόπερσι αποκλείστηκαμε στα προκριματικά από τη σεντ Ετιέν, δεν προχωρήσαμε για να έχουμε εσοδα

Στα 33 εκ ευρώ δηλ συνολικσ

Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Μωρε καλά κάνεις κ δεν το πιστεύεις, δεν σου είπα το αντίθετο. Λέω μην ζητάτε αποδείξεις για κάτι που ξέρετε ότι είναι αδύνατο να έχει. Ενδείξεις φαντάζομαι θα έχει να σου πει

Ντάξει ρε μαν, δεν είμαι δικαστής για να απαιτώ απόλυτες αποδείξεις. :)
Τις ενδείξεις κλπ που μπορεί να έχει ζητάω για να καταλάβω σε τι βαθμό στέκουν αυτά που γράφει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, agelos said:

ο μελισαν να δεχτώ ότι φταίει για την έλλειψη ελέγχου  κατά την είσοδο, κάτι που συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια.

μήπως φταίει και για τα "δικά μας παιδιά" που σε αρκετά παιχνίδια νιώθουν την ανάγκη να τις παίξουν με την αστυνομία;

 

ελάτε τώρα.

Προφανως κ φταίνε κ τα δικά μας παιδιά (στην συγκεκριμένη δεν ήταν κινητρο η αστυνομια παντως). 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Να σου πω ρε Άλεξ, φοράς ζώνη στο αμάξι; Γιατί φοράς ζώνη ενώ εσύ οδηγείς προσεκτικά; Γιατί μπορεί να σου έρθει ένας παπάρας από το πουθενά και να σε χτυπήσει.

Μπορεί το 90% των οπαδών σε μια ομάδα, σε όλες τις ομάδες, να είναι μια χαρά αλλά υπάρχει κι ένα 10% που είναι μπαχαλάκηδες.

Η διοίκηση της ομάδας οφείλει να μην βάζει μέσα στο γήπεδο αυτό το 10%. Η λύση είναι ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΗ και το κάνουν οι Αμερικάνοι και φαντάζομαι και στην Ευρώπη χρόνια τώρα. Ονομαστικά τα πάντα όλα, διπλός έλεγχος με αυτόματες μπάρες, κάμερες παντού. Υψώνεις και το περιμετρικό 2-3 μέτρα παραπάνω και είσαι μια χαρά.

Αν κάποιος κάνει κάτι τον δίνεις στεγνά και τέλος. Είπαμε όμως το εύκολο κέρδος πάνω από όλα. Μεγαλύτερος μπαχαλάκης από τον Τίγρη δεν υπάρχει. Αυτό έχω καταλάβει εγώ. 
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Μωρε καλά κάνεις κ δεν το πιστεύεις, δεν σου είπα το αντίθετο. Λέω μην ζητάτε αποδείξεις για κάτι που ξέρετε ότι είναι αδύνατο να έχει. Ενδείξεις φαντάζομαι θα έχει να σου πει

Ακόμα και ενδείξεις να έχει αυτός πες είναι ένας επιχειρηματίας που κοιτάζει μόνο το κέρδος.

Από την άλλοι κάποιοι "ΑΕΚτζήδες" τον ικέτευσαν προφανώς να μπει στην ΑΕΚ και έκαναν και ένα ντου να του την δώσουν στο πιάτο.

Βέβαια για να γίνουν όλα αυτά οι προηγούμενοι ιδιοκτήτες της ομάδας πέταγαν χαρταετό.

Και ΟΚ από όλους τους παραπάνω καταλήγουμε να ρίχνουμε το ανάθεμα στον επιχειρηματία.

Εντάξει..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

 

10 εκ πέρσι και γύρω στα 22 εκ φέτος μαζί με τα εισητηρια. Πρόπερσι αποκλείστηκαμε στα προκριματικά από τη σεντ Ετιέν, δεν προχωρήσαμε για να έχουμε εσοδα

Στα 33 εκ ευρώ δηλ συνολικσ

Τρομερά χρήματα, με αυτά χτίζεις γήπεδο και φτιάχνεις και ομάδα που σηκώνει Europa.

Είναι προφανές νομίζω πλέον πως ο Μελισσανίδης παντελονιάζει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Εγω δεν ειμαι οργανωμενος. Σε ενα υποθετικο σεναριο που θα ταν στο χερι μου, οι εν λογο τυπαδες δεν θα ξαναπαταγαν γηπεδο.

Είσαι ΑΕΚτζης ομως. Εγώ που είμαι οργανωμένος γιατί έχω μεγαλύτερη ευθύνη απο εσενα; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Just now, Bukowski said:

Αυτά τα κάνουν οι ρουφιάνοι

χαχα έλα ρε συ. Είναι δυνατόν να μην έχουν πιάσει το άτομο με την μολότοφ; Στην Αγγλία μια μπανάνα ρίχνεις και τρως αποκλεισμό από τα γήπεδα

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×