Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


Recommended Posts

Just now, Fadrhonc21 said:

χαχα έλα ρε συ. Είναι δυνατόν να μην έχουν πιάσει το άτομο με την μολότοφ; Στην Αγγλία μια μπανάνα ρίχνεις και τρως αποκλεισμό από τα γήπεδα

Δεν είναι ρουφιάνος ο Μελισσανίδης μας.

Αυτά τα έκανε ο Νικολαϊδης και τον διώξαμε (και προκόψαμε).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Δεν είναι ρουφιάνος ο Μελισσανίδης μας.

Αυτά τα έκανε ο Νικολαϊδης και τον διώξαμε (και προκόψαμε).

Να τα λες όλα. Ο Νικολαΐδης έδινε κόσμο για επεισόδια άτομα τα οποία δεν ήταν καν παρόντες. Ψιλά γράμματα αυτά... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, George_D said:

 

10 εκ πέρσι και γύρω στα 22 εκ φέτος μαζί με τα εισητηρια. Πρόπερσι αποκλείστηκαμε στα προκριματικά από τη σεντ Ετιέν, δεν προχωρήσαμε για να έχουμε εσοδα

Στα 33 εκ ευρώ δηλ συνολικσ

Xoris eishthria

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, XAMΠOΣ said:

Εγω θα απολογηθω για ΕΝΑΝ που πεταξε μια μολοτωφ που μπορει και να μην ηταν καν ΑΕΚτζης?

Αλλα να σε ρωτησω και απαντησε μου την αληθεια σε παρακαλω. Αν ο αγωνας δεν ηταν ευρωπαικος και στην αντιπαλη εξεδρα δεν ηταν οτι ηταν αλλα ελληνες οπαδοι αλλης ομαδας και δεν υπηρχε προβλημα με χασιμο εσοδων γιατι αυτο βλεπω να σας νοιαζει και οχι οτι δεν θα δουμε 4 αγωνες της ΑΕΚ αφου στα εσοδα παει η συζητηση ολη την ωρα......οι ενστασεις σας θα ηταν ιδιες? Γιατι εχω δει να ποσταροντε εδω μεσα πολλα βιντεακια απο φαπες σε ταφρους κτλ....εκει ολα καλα?

Θελω να πω οτι οι οπαδοι μας ειναι αυτοι που ειναι απλα οι διοργανωσεις και οι συνθηκες αλλαζουν. Εχουν πεσει δεκαδες μολοτωφ σε ελληνικους αγωνες και δεν τρεχει μια......τωρα κανουμε λες και πεσε πυρινικη βομβα επειδη ο αγωνας ειναι ευρωπαικος και θα χαθουν τα φραγκα.

Ε οπως λεει και ο Σταυρος και συμφωνω αφου την ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ειχε γινει κολαση με τους οπαδους της συγκεκριμενης ομαδες μαζι με αλλων 2 ομαδων παρεουλα το οτι ο Μελισσανιδης ΔΕΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ την ομαδα και τα ΕΣΟΔΑ του τα ΙΕΡΑ με σαρωτικους ελενχους ειναι εγκληματιας και αυτος φταιει 100% και οχι ο ΕΝΑΣ που την πεταξε .

Εκτος αν το μελλον της ΑΕΚ κρινεται απο οποιον τρελαθει και περασει μεσα ενα μπαζουκας την επομενη και το κοπανησει...

Στον αγωνα με τον ολυμπιακο που φαγαμε -3 την ιδια αντιδραση ειχα παροτι δεν ηταν ευρωπαϊκος και δεν χασαμε λεφτα. Και πρεπει να καταλαβεις οτι το... αγχος μου δεν ειναι ουτε οι ολυμπιακοι στην ταφρο, ουτε οι μπατσοι, ουτε οι οπαδοι του αγιαξ. Ειναι η ΑΕΚ. Ειδες κανεναν μας να αντιδρα για τα επεισοδια στην Αλεξανδρας; Οχι. Ολοι οσοι αντιδρασαμε για τα επεισοδια στο γηπεδο, αντιδρασαμε επειδη ξεραμε οτι αυτο θα κανει κακο στην ΑΕΚ, ουτε επειδη ειμαστε αντιοριτζιναλιστες, ουτε επειδη εχουμε καμια ιδιαιτερη εννοια τους οπαδους του Αγιαξ.

Και η ΑΕΚ εχασε/κινδυνευει να χασει

1. Πρεστιζ 

2. Πολυτιμους βαθμους στο ευρωπαϊκο ρανκινγκ

3. Στην καλυτερη θα στερηθει την συμπαρασταση του κοσμου της σε δυσκολα και κρισιμα ευρωπαϊκα παιχνιδια

4. Εσοδα. Ναι θα γκρινιαξω και γι αυτο, οπως γκρινιαζω οταν τα "στερει" απ την ομαδα ο Μελισσανιδης θα γκρινιαξω και οταν τα στερει ο καθε τρελος με την μολοτοφ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BillR21 said:

Είσαι ΑΕΚτζης ομως. Εγώ που είμαι οργανωμένος γιατί έχω μεγαλύτερη ευθύνη απο εσενα; 

Αν τους ξερεις εχεις. Και μην τρελαθουμε, ξερεις και συ οτι αρκετοι απ τους οργανωμενους τους ξερουν ολους αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
1 minute ago, AlexKR21 said:

2. Πολυτιμους βαθμους στο ευρωπαϊκο ρανκινγκ

Στα ίδια θα μείνεις thanks to Tiger που σε έριξε στην Γ ;) Από  όπου και να το πιάσεις ο Τίγρης φταίει. Ας τα φτιάξει, μαζί του είμαστε παρά την σκληρή κριτική, γιατί τα έχουμε πει. Θα φτιαχτεί γήπεδο και δεν θα έχεις ούτε ομάδα, ούτε οπαδούς. Σε έχει πάει πίσω ήδη μια δεκαετία, δεν θέλει και πολύ να ξεφύγει το πράγμα και να γίνεις Άρης.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

Στα ίδια θα μείνεις thanks to Tiger που σε έριξε στην Γ ;) Από  όπου και να το πιάσεις ο Τίγρης φταίει. Ας τα φτιάξει, μαζί του είμαστε παρά την σκληρή κριτική, γιατί τα έχουμε πει. Θα φτιαχτεί γήπεδο και δεν θα έχεις ούτε ομάδα, ούτε οπαδούς. Σε έχει πάει πίσω ήδη μια δεκαετία, δεν θέλει και πολύ να ξεφύγει το πράγμα και να γίνεις Άρης.

Πώς ακριβως θα μεινεις στα ιδια; Αγωνιστικα φετος Ευρωπη θα βγεις και πλεον εχει σημαντικες πιθανοτητες να σαι στους ισχυρους στα προκριματικα του Γιουροπα. Αλλα και να μην τα καταφερεις, ας αποτυχεις μεσα στο χορτο. Τα υπολοιπα που γραφεις, ειναι ασχετα με το θεμα που συζηταμε

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
4 minutes ago, AlexKR21 said:

Στον αγωνα με τον ολυμπιακο που φαγαμε -3 και δεν ηταν ευρωπαϊκος την ιδια αντιδραση ειχα παροτι δεν ηταν ευρωπαϊκος και δεν χασαμε λεφτα. Και πρεπει να καταλαβεις οτι το... αγχος μου δεν ειναι ουτε οι ολυμπιακοι στην ταφρο, ουτε οι μπατσοι, ουτε οι οπαδοι του αγιαξ. Ειναι η ΑΕΚ. Ειδες κανεναν μας να αντιδρα για τα επεισοδια στην Αλεξανδρας; Οχι. Ολοι οσοι αντιδρασαμε για τα επεισοδια στο γηπεδο, αντιδρασαμε επειδη ξεραμε οτι αυτο θα κανει κακο στην ΑΕΚ, ουτε επειδη ειμαστε αντιοριτζιναλιστες, ουτε επειδη εχουμε καμια ιδιαιτερη εννοια τους οπαδους του Αγιαξ.

Και η ΑΕΚ εχασε/κινδυνευει να χασει

1. Πρεστιζ 

2. Πολυτιμους βαθμους στο ευρωπαϊκο ρανκινγκ

3. Στην καλυτερη θα στερηθει την συμπαρασταση του κοσμου της σε δυσκολα και κρισιμα ευρωπαϊκα παιχνιδια

4. Εσοδα. Ναι θα γκρινιαξω και γι αυτο, οπως γκρινιαζω οταν τα "στερει" απ την ομαδα ο Μελισσανιδης θα γκρινιαξω και οταν τα στερει ο καθε τρελος με την μολοτοφ

Ωραια ολα αυτα και συμφωνω και εγω και μακαρι να μην ειχε γινει τιποτα. Αλλα σε ολα αυτα που γραφεις δεν υπαρχουν οι υπερβολες οι αστειες οτι αν ενα χρονο δεν παιξουμε ευρωπη και χασουμε 7εκ πιθανα και οχι σιγουρα εσοδα θα παιζουμε με Μποτους του χρονου και οτι αυτο ειναι αιτια να φυγει ο Μελισσανιδης. Η Συζητηση ξεκινησε οτι θα ειναι καταστροφη να μην παιξουμε ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΙΟΥΡΟΠΑ του χρονου οπως τοτε με την Σεντ Ετιεν που οπως γραφετε δεν πηραμε ουτε 1 ευρω.

Οι υπερβολικες δικαιολογιες που ακουγοντε για του χρονου με βουρλιζουν δεν ειμαι παραλογος . Αντιδρω οταν ακουω για Μποτους καταστροφη του κοσμου για ΠΙΘΑΝΩΝ μην 7 εκ εσοδα γιατι σιγουρα δεν ειναι οπως δεν ηταν τοτε με την σεντ ετιεν....

Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Αλλάζει κάτι το κίνητρο του; 

Όχι απλά μου φαίνεται κάπως περίεργο να ξύπνησε μια μέρα και να αποφάσισε να φορτώσει κατηγορίες κάποιους τυχαίους.

Σοβαρά το λέω.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
5 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Στα ίδια θα μείνεις thanks to Tiger που σε έριξε στην Γ ;)

 

Το κλεψιμο των παπουτσιων και οι καλτσες σε εριξαν στην Γ οχι ο τιγρης;)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

 Οι υπερβολικες δικαιολογιες που ακουγοντε για του χρονου με βουρλιζουν δεν ειμαι παραλογος . Αντιδρω οταν ακουω για Μποτους καταστροφη του κοσμου για ΠΙΘΑΝΩΝ μην 7 εκ εσοδα γιατι σιγουρα δεν ειναι οπως δεν ηταν τοτε με την σεντ ετιεν....

Μαζί σου, αλλά αν φέτος είμαστε στους ισχυρούς, έχει μεγάλη διαφορά από τότε με saint etienne.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Αν είσαι φέτος στους ισχυρούς ε θα είσαι και του χρόνου. 0 βαθμούς θα πάρεις φέτος, 0 βαθμούς  θα χάσεις από την χρονιά που δεν ήσουν ήδη Ευρώπη.

Ήθελα να κράξω λίγο παραπάνω Τίγρη, αλλά βαριέμαι.

Θα γράψω μόνο το εξής. Αφού μας νοιάζει τόσο η Ευρώπη σαν οπαδούς και τάχα μου τώρα είμαστε φοβισμένοι μην τυχόν χάσουμε το Γιουρόπα, γιατί ρε μάγκες μου όταν ο Τίγρης με το έτσι θέλω σε έριχνε Β και Γ με αποτέλεσμα να σου κάνει την Ευρώπη υπερβολικά δύσκολη υπόθεση (αν δεν ήταν ο Μανόλο ακόμα στο 0 θα είμασταν) εμείς σαν οπαδοί κάναμε τις κοτούλες και λέγαμε ερχόμαστε και κερδίσαμε τον Γαύρο και κάναμε αυτό και το άλλο;

Ε δεν μπορεί να είμαστε οι ίδιοι οπαδοί και στις 2 περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AlexKR21 said:

Αν τους ξερεις εχεις. Και μην τρελαθουμε, ξερεις και συ οτι αρκετοι απ τους οργανωμενους τους ξερουν ολους αυτους.

Κ να τους ξέρουν τι αλλάζει; τους ξέρει κ η διοίκηση κ η αστυνομια φαντάζομαι. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Όχι απλά μου φαίνεται κάπως περίεργο να ξύπνησε μια μέρα και να αποφάσισε να φορτώσει κατηγορίες κάποιους τυχαίους.

Σοβαρά το λέω.

Kala k ghpedo mono ston oddy elege.

Mh dineis shmasia....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Ωραια ολα αυτα και συμφωνω και εγω και μακαρι να μην ειχε γινει τιποτα. Αλλα σε ολα αυτα που γραφεις δεν υπαρχουν οι υπερβολες οι αστειες οτι αν ενα χρονο δεν παιξουμε ευρωπη και χασουμε 7εκ πιθανα και οχι σιγουρα εσοδα θα παιζουμε με Μποτους του χρονου και οτι αυτο ειναι αιτια να φυγει ο Μελισσανιδης. Η Συζητηση ξεκινησε οτι θα ειναι καταστροφη να μην παιξουμε ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΓΙΟΥΡΟΠΑ του χρονου οπως τοτε με την Σεντ Ετιεν που οπως γραφετε δεν πηραμε ουτε 1 ευρω.

Οι υπερβολικες δικαιολογιες που ακουγοντε για του χρονου με βουρλιζουν δεν ειμαι παραλογος . Αντιδρω οταν ακουω για Μποτους καταστροφη του κοσμου για ΠΙΘΑΝΩΝ μην 7 εκ εσοδα γιατι σιγουρα δεν ειναι οπως δεν ηταν τοτε με την σεντ ετιεν....

Τότε με την Σεντ Ετιέν είχες μπάτζετ 4m.

Σήμερα έχεις το διπλάσιο οπότε ναι τα χρειάζεσαι αυτά τα 6-7m του Europa.

Αν ξαναρίξεις το μπάτζετ στα 4m δεν θα χεις πρόβλημα σαφώς.

Θα παίζεις με Άρθο, Αραβίδη, Πλατέλλα. Κομπλάν.

Επίσης μάλλον δεν θα πέσεις με Σεντ Ετιεν ξανά αφού έχεις πλέον ranking.

Γιατί ναι πέραν των χρημάτων υπάρχουν και οι βαθμοί που χάνεις και κάποιοι θέλουμε να βλέπουμε την ΑΕΚ να ανεβαίνει σταθερά. 

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι με καποιους που θεωρουν το γηπεδο της ΑΕΚ, στιβο πολιτικων αντιπαραθεσεων και αυτο γινεται ανεκτο απο πολλους οργανωμενους, αντι καποιοι (αν μπορουν, γιατι μπορει και να μην μπορουν) να 'τραβηξουν' το αυτακι σε αυτους που εχουν μπερδεψει την πουτσα με την βουρτσα και κανουν πολιτικο αγωνα, ζημιώνοντας μια εταιρεια. Από την άλλη, καλό μπουρδέλο και η εταιρεία που δεν λαμβάνει τα μέτρα της. Δεν χρειάζονται ρουφιανιλικια, προφανως. Σωστος έλεγχος περιμετρικά και μέσα στο γήπεδο πριν το ματς χρειάζεται με εταιρείες σοβαρές security και την συνδρομη της Αστυνομίας. Αλλά η ΠΑΕ κοιμαται...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, firebird said:

Μαζί σου, αλλά αν φέτος είμαστε στους ισχυρούς, έχει μεγάλη διαφορά από τότε με saint etienne.

Το ξερω και ισως περασουμε στους ομιλους και χασουμε 7 εκ ευρω. Συμφωνω μακαρι να μην τιμωρηθουμε μακαρι να μην ξαναπερασει τιποτα μεσα στο γηπεδο αλλα απο αυτο μεχρι οτι για ΠΙΘΑΝΑ 7-8χαμενα εκ απο τα εσοδα θα παιζουμε με Μποτους και θα αποχωρησει ο απαγοητευμενος κακομοιρος Επιχειρηματιας εχει ΧΑΟΤΙΚΗ διαφορα....και για αυτο φουντωσε η συζητηση

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Στα ίδια θα μείνεις thanks to Tiger που σε έριξε στην Γ ;) Από  όπου και να το πιάσεις ο Τίγρης φταίει. Ας τα φτιάξει, μαζί του είμαστε παρά την σκληρή κριτική, γιατί τα έχουμε πει. Θα φτιαχτεί γήπεδο και δεν θα έχεις ούτε ομάδα, ούτε οπαδούς. Σε έχει πάει πίσω ήδη μια δεκαετία, δεν θέλει και πολύ να ξεφύγει το πράγμα και να γίνεις Άρης.

Υπερβολες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Κ να τους ξέρουν τι αλλάζει; τους ξέρει κ η διοίκηση κ η αστυνομια φαντάζομαι. 

Αν "τα κεφαλια" της R δεν μπορουν να διωξουν οσους κανουν κακο στην ΑΕΚ, κακως ειναι στη "θεση" που ειναι. Σκοπος της R περα απ το τραγουδι και το να ακολουθει την ομαδα ειναι να την προστατευει κιολας. Αν δεν μπορει, εχουμε προβλημα.

Για τις ευθυνες της διοικησης και της αστυνομιας δεν διαφωνουμε καπου, δες τι εγραψα στον Σταυρο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

Αν είσαι φέτος στους ισχυρούς ε θα είσαι και του χρόνου. 0 βαθμούς θα πάρεις φέτος, 0 βαθμούς  θα χάσεις από την χρονιά που δεν ήσουν ήδη Ευρώπη.

Την επόμενη 5ετία θα χεις ΣΤΑΘΕΡΑ μείον μία σεζόν αν αποκλειστείς.

Αυτό θα έχει συνέπειες και σε πιθανή κλήρωση CL αλλά και σε πιθανά group δυναμικότητας σε ομίλους EL ή CL.

ΟΚ πιθανολογώ τα γνωρίζεις αυτά, αλλά ΟΚ λέμε και καμιά μαλακία να περνά η ώρα πως δεν έγινε και τίποτα μωρέ μια σεζόν εκτός.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Όχι απλά μου φαίνεται κάπως περίεργο να ξύπνησε μια μέρα και να αποφάσισε να φορτώσει κατηγορίες κάποιους τυχαίους.

Σοβαρά το λέω.

Τυχαίοι δεν ήταν. Σχέση με επεισόδια δεν ειχαν

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×