Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


Recommended Posts

Guest Fadrhonc21
Just now, Bukowski said:

Την επόμενη 5ετία θα χεις ΣΤΑΘΕΡΑ μείον μία σεζόν αν αποκλειστείς.

Αυτό θα έχει συνέπειες και σε πιθανή κλήρωση CL αλλά και σε πιθανά group δυναμικότητας σε ομίλους EL ή CL.

ΟΚ πιθανολογώ τα γνωρίζεις αυτά, αλλά ΟΚ λέμε και καμιά μαλακία να περνά η ώρα πως δεν έγινε και τίποτα μωρέ μια σεζόν εκτός. 

Ο τίγρης ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ σε έκανε να χάσεις 4 σεζόν. ΤΕΣΣΕΡΙΣ. Κολλάμε στην 1 τώρα. Εντάξει φάσκουμε κι αντιφάσκουμε

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, Bukowski said:

Τότε με την Σεντ Ετιέν είχες μπάτζετ 4m.

Σήμερα έχεις το διπλάσιο οπότε ναι τα χρειάζεσαι αυτά τα 6-7m του Europa.

Αν ξαναρίξεις το μπάτζετ στα 4m δεν θα χεις πρόβλημα σαφώς.

Θα παίζεις με Άρθο, Αραβίδη, Πλατέλλα. Κομπλάν.

Επίσης μάλλον δεν θα πέσεις με Σεντ Ετιεν ξανά αφού έχεις πλέον ranking.

Γιατί ναι πέραν των χρημάτων υπάρχουν και οι βαθμοί που χάνεις και κάποιοι θέλουμε να βλέπουμε την ΑΕΚ να ανεβαίνει σταθερά. 

Ωραια ολα αυτα ειναι μεγαλη χασουρα. Τι εκανε ο σαπιοδοντας για να μην συμβουν ολα αυτα? ΤΙΠΟΤΑ. Ολα στην τυχη οπως στο αγωνιστικο....! Να σχεδιασει αυτος η οι συνεργατες του μετρα ασφαλειας λοιπον .....αλλα δεν ειναι τζαμπα αυτα γαμωτο εκει χαλαει η δουλεια....

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενω υπηρχε σχετικη απαθεια επικοινωνιακα τοσο καιρο, τα ρεπορταζ που βγηκαν σημερα δειχνουν οτι η πουτσα εχει φτασει μεχρι το αντρο του στομαχου.

 

Διαλυθηκαμε μονοι μας φετος.

 

Οποτε ας χαλαρωσουμε κι ας τρολαρουμε του ΑΡΔ μας για το αδιανοητο προμοταρισμα της υπερασπιστικης μας γραμμης (μεχρι και για αρτιο φακελο εγραψαν) που ακολουθειται απο την παραθεση των επιχειρηματων μας. Τα οποια ειναι οτι ''αξιζουμε αλλη μια ευκαιρια'' και το θεικο ''του παραχρονου αλλαζουμε γηπεδο''. Φανταζομαι οτι με το τελευταιο εννοουν οτι πλεον δε θα χρειαζεται να μπει ο καφρος με τη μολοτωφ στο γηπεδο για να τη ριξει στους απεναντι, θα μπορει ευκολα να το κανει απ'την καρεκλα του.

 

Ηρωες παντως οι οπαδοι μας, τον τσακισαμε το φασισμο. Εμεις και ο Κοκκινος Στρατος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fadrhonc21 said:

Ο τίγρης ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ σε έκανε να χάσεις 4 σεζόν. ΤΕΣΣΕΡΙΣ. Κολλάμε στην 1 τώρα. Εντάξει φάσκουμε κι αντιφάσκουμε

Πέραν των προφανών (αποδείξεις), εγώ θεωρώ πως με το έτσι θέλω σε έκαναν να χάσεις σεζόν ο Παπάς και ο Νοτιάς που στα χέρια τους χρεοκόπησε η ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Αν "τα κεφαλια" της R δεν μπορουν να διωξουν οσους κανουν κακο στην ΑΕΚ, κακως ειναι στη "θεση" που ειναι. Σκοπος της R περα απ το τραγουδι και το να ακολουθει την ομαδα ειναι να την προστατευει κιολας. Αν δεν μπορει, εχουμε προβλημα.

Για τις ευθυνες της διοικησης και της αστυνομιας δεν διαφωνουμε καπου, δες τι εγραψα στον Σταυρο

Πολύ απλουστευμενα τα εχετε στο μυαλό σας, δεν είναι έτσι τα πράγματα. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

Ο τίγρης ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ σε έκανε να χάσεις 4 σεζόν. ΤΕΣΣΕΡΙΣ. Κολλάμε στην 1 τώρα. Εντάξει φάσκουμε κι αντιφάσκουμε

Έδιωξε την ουρά με τους επενδυτές που περίμεναν για να πάρει την ΑΕΚ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ; Δημιούργησε αυτός τα χρέη;
Απ'ότι φαίνεται ξέρεις πολλά, οπότε πες τα μας να τα μάθουμε και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Just now, Bukowski said:

Πέραν των προφανών (αποδείξεις), εγώ θεωρώ πως με το έτσι θέλω σε έκαναν να χάσεις σεζόν ο Παπάς και ο Νοτιάς που στα χέρια τους χρεοκόπησε η ΑΕΚ. 

Εγώ θεωρώ τον Μάκη, θα μου πεις την Ένικ, θα σου πω τον Τίγρη ξανά και δεν θα βγάλουμε άκρη. Είπαμε όμως ο Μαρινάκης κι ο Σαββίδης είναι οι μαλάκες της υπόθεσης να βάζουν πλάτη, κι ο Τίγρης μάγκας, ειδικά όταν τα δικά μας χρέη ήταν και διακονονισμένα κιόλας όπως αποδείχτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, firebird said:

Έδιωξε την ουρά με τους επενδυτές που περίμεναν για να πάρει την ΑΕΚ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ; Δημιούργησε αυτός τα χρέη;
Απ'ότι φαίνεται ξέρεις πολλά, οπότε πες τα μας να τα μάθουμε και οι υπόλοιποι.

Είπαμε λάδι οι πρώην.

Ο Παπάς, ο Νοτιάς, ο Τάκης και ο Κούλης.

Φταίει ο Μελισσανίδης.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

Είπαμε όμως ο Μαρινάκης κι ο Σαββίδης είναι οι μαλάκες της υπόθεσης να βάζουν πλάτη, κι ο Τίγρης μάγκας, ειδικά όταν τα δικά μας χρέη ήταν και διακονονισμένα κιόλας όπως αποδείχτηκε.

Αυτοί βρήκαν και γήπεδο όταν μπήκαν.

Εσύ ούτε αυτό είχες, έπρεπε να το χτίσεις από την αρχή.

Ούτε ο Βάζελος έχει γήπεδο. Ε μάντεψε..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BillR21 said:

Πολύ απλουστευμενα τα εχετε στο μυαλό σας, δεν είναι έτσι τα πράγματα. 

 

Δεν βρισκω τι δεν ειναι απλο. Μελη των οργανωμενων πεταξαν μολοτοφ μεσα στο γηπεδο και η ομαδα μου κινδυνευει να μεινει Τσαμπιονς Λιγκ, ενω μονο για φετος εχουν φορτωσει και ενα -3 στην ομαδα. Περιμενω απ την R να αποβαλλει αυτα τα προσωπα αφου αγαπαει την ΑΕΚ. Δεν ειναι απλο, αλλα αυτος ειναι ενας απ τους ρολους της, να προστατευει την ΑΕΚ οπως πχ εκανε περσι στις τελευταιες αγωνιστικες. Που εχω λαθος;

Ο,τι δεν καταλαβαινω μπορεις να μου το εξηγησεις

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Just now, Bukowski said:

Αυτοί βρήκαν και γήπεδο όταν μπήκαν.

Εσύ ούτε αυτό είχες, έπρεπε να το χτίσεις από την αρχή. 

Ποιος φταίει για αυτό; Ο Νοτιάς ή ο Παππάς;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Αυτοί βρήκαν και γήπεδο όταν μπήκαν.

Εσύ ούτε αυτό είχες, έπρεπε να το χτίσεις από την αρχή.

Ούτε ο Βάζελος έχει γήπεδο. Ε μάντεψε..

Εχει ρε το πρασινο κοτετσι της Λεωφορου

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Δεν βρισκω τι δεν ειναι απλο. Μελη των οργανωμενων πεταξαν μολοτοφ μεσα στο γηπεδο και η ομαδα μου κινδυνευει να μεινει Τσαμπιονς Λιγκ, ενω μονο για φετος εχουν φορτωσει και ενα -3 στην ομαδα. Περιμενω απ την R να αποβαλλει αυτα τα προσωπα αφου αγαπαει την ΑΕΚ. Που εχω λαθος;

Ο,τι δεν καταλαβαινω μπορεις να μου το εξηγησεις

Η ουσία είναι πως οι οργανωμένοι μας έχουν πάρε δώσε με τα Εξάρχεια.

Τα Εξάρχεια τους χρειάζονται για να έχουν ισχύ στο project "τσακίστε τους ναζί" και οι οργανωμένοι μας τους φιλοξενούν που και που.

Θα μου πεις τί σχέση έχει η ΑΕΚ με όλα αυτά..

Ε καμία, παράπλευρη απώλεια είναι η ομάδα.

Οπότε σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Bill πως δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Δεν βρισκω τι δεν ειναι απλο. Μελη των οργανωμενων πεταξαν μολοτοφ μεσα στο γηπεδο και η ομαδα μου κινδυνευει να μεινει Τσαμπιονς Λιγκ, ενω μονο για φετος εχουν φορτωσει και ενα -3 στην ομαδα. Περιμενω απ την R να αποβαλλει αυτα τα προσωπα αφου αγαπαει την ΑΕΚ. Που εχω λαθος;

Ο,τι δεν καταλαβαινω μπορεις να μου το εξηγησεις

Ρε αδερφέ έκτος από μέλη της R που αποφάσισες εσύ να τους βαφτίσεις είναι κ ΑΕΚτζηδες. Τραβα κυνηγά τους εσύ που είσαι ΑΕΚτζης αφού νιώθεις ότι αυτό είναι το χρεος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Ποιος φταίει για αυτό; Ο Νοτιάς ή ο Παππάς;

Συγγνώμη ήσουν ΑΕΚ πάντα ή τώρα τελευταία έγινες;

Επί Παπά και Νοτιά ο Μελισσανίδης κατέθεσε πλάνο μέσω Ερασιτεχνικής για γήπεδο.

Τελικά όλοι θυμόμαστε τί έγινε σε εκείνες τις εκλογές.

Οπότε ας αφήσουμε τα αστειάκια καλύτερα..

Γιατί και τότε κάποιοι έλεγαν αστειάκια του στυλ "Έλα μωρέ σιγά μην έφτιαχνε γήπεδο έτσι τα έλεγε" όμως μερικά χρόνια αργότερα και σε χειρότερο οικονομικό περιβάλλον φαίνεται πως μια χαρά γήπεδο σηκώνει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Ρε αδερφέ έκτος από μέλη της R που αποφάσισες εσύ να τους βαφτίσεις είναι κ ΑΕΚτζηδες. Τραβα κυνηγά τους εσύ που είσαι ΑΕΚτζης αφού νιώθεις ότι αυτό είναι το χρεος. 

Και σου πα οτι εγω ΔΕΝ μπορω. Αν υποθετικα μπορουσα θα το χα κανει ηδη. Αν ουτε η R δε μπορει εχουμε σοβαρο προβλημα. Που διαφωνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
2 minutes ago, Bukowski said:

Συγγνώμη ήσουν ΑΕΚ πάντα ή τώρα τελευταία έγινες;

Επί Παπά και Νοτιά ο Μελισσανίδης κατέθεσε πλάνο μέσω Ερασιτεχνικής για γήπεδο.

Τελικά όλοι θυμόμαστε τί έγινε σε εκείνες τις εκλογές.

Οπότε ας αφήσουμε τα αστειάκια καλύτερα..

χαχαχαχαχαχαχαχα Δεν έχει νόημα η κουβέντα

 

ΥΓ: Μου ξέχασες τα 70 κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fadrhonc21 said:

χαχαχαχαχαχαχαχα

Διαφωνείς κάπου;

Δεν είχε κάνει πρόταση ο Μελ για γήπεδο επί Παπά και Νοτιά και φρόντισε ο Ντέμης να βγει άλλος στην Έρα επειδή γήπεδο θα γινόταν μόνο στον ΟΔΔΥ;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Και σου πα οτι εγω ΔΕΝ μπορω. Αν υποθετικα μπορουσα θα το χα κανει ηδη. Αν ουτε η R δε μπορει εχουμε σοβαρο προβλημα. Που διαφωνουμε;

Ara dn einai apla ta pragmata.

S auto

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
2 minutes ago, Bukowski said:

Διαφωνείς κάπου;

Δεν είχε κάνει πρόταση ο Μελ για γήπεδο επί Παπά και Νοτιά και φρόντισε ο Ντέμης να βγει άλλος στην Έρα επειδή γήπεδο θα γινόταν μόνο στον ΟΔΔΥ;

Δεν ξέρω αν το είδες από πάνω αλλά κι 70εκ έβαζε ο Τίγρης τότε. Για όλα τα κακά της ΑΕΚ φταίνε ο Παπάς κι ο Νοτιάς και το κακό παιδί ο Ντέμης. Αφού αυτό πιστεύεις, δεν μπορώ να σου αλλάξω γνώμη και ειναι και σεβαστή η γνώμη σου. Διαφωνώ όμως

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Και σου πα οτι εγω ΔΕΝ μπορω. Αν υποθετικα μπορουσα θα το χα κανει ηδη. Αν ουτε η R δε μπορει εχουμε σοβαρο προβλημα. Που διαφωνουμε;

Εγώ προσωπικά δεν νιώθω χρέος να κυνηγήσω κανέναν. Το χρέος μου είναι πάρω το εισιτηριο μου κ να πάω γήπεδο κ να στηρίξω την ομάδα μου. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μερικες παρατηρησεις

Α) ο Μελισσανιδης δεν φευγει μεχρι να τελειωσει το γηπεδο. Θελει να εχει την ΠΑΕ και την Δικεφαλος ως συγκοινωνουντα δοχεια (αποφασεων και χρηματων)

Β) Προφανως φταινε πρωτα οι μπετοβλακες που κανουν μπαχαλα και κατα δευτερο λογο εχει μεριδιο και η διοικηση. Οι πρωτοι δεν αλλαζουν, η διοικηση δεν αλλαζει σε πιο εξοφθαλμα θεματα, αρα να ´χαμε να λεγαμε γενικα η κουβεντα. Μακαρι να αλλαξει εστω και τωρα η διοικηση πανω σε αυτο, να κανει ο,τι μπορει τελος παντων. Γιατι οι βλαμενοι δεν προκειται να αλλαξουν.

Γ) Το θα παιζουμε με Μποτους ειναι δικαιολογιες, αν θελει τετοιες δεν μπορουμε να κανουμε κατι. Ας κρατησει ενα ταληρο απο τα περσινα να μην παιζουμε με Μποτους, πότε μας ειχε πει (πριν το κανει) οτι θα ξεζουμισει την ΠΑΕ περισυ δλδ και το πηραμε πλεον ως δεδομενο και αναγκαιο κακο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fadrhonc21 said:

Δεν ξέρω αν το είδες από πάνω αλλά κι 70εκ έβαζε ο Τίγρης τότε. Για όλα τα κακά της ΑΕΚ φταίνε ο Παπάς κι ο Νοτιάς και το κακό παιδί ο Ντέμης. Αφού αυτό πιστεύεις, δεν μπορώ να σου αλλάξω γνώμη και σεβαστή. Διαφωνώ όμως

Εγώ είδα ότι ο Μελισσανίδης τότε έλεγε για γήπεδο Αγιά Σοφιά στην ΝΦ. Δεν τον άφησαν. Μια δεκαετία μετά όταν του δόθηκε η ευκαιρία φτιάχνει γήπεδο στην Αγιά Σοφιά. Δεν ξέρω αλλά αν κάνω κάπου λάθος με διορθώνεις.

Επίσης όχι δεν φταίει ο Νοτιάς, ο Παπάς και το κακό παιδί ο Ντέμης μόνο.

Αλλά δεν φταίει και ο Μελισσανίδης μόνο.

Η ουσία είναι πως στα χέρια του Παπά και του Νοτιά βάρεσε κανόνι η ΑΕΚ όχι του Μελισσανίδη.

Επίσης σε αντίθεση με Παπά και Νοτιά ο Μελισσανίδης χτίζει γήπεδο.

Το πρωτάθλημα δεν το μετράω γιατί οι άλλοι είχαν καλύτερες ομάδες από αυτές του Μελισσανίδη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BillR21 said:

Εγώ προσωπικά δεν νιώθω χρέος να κυνηγήσω κανέναν. Το χρέος μου είναι πάρω το εισιτηριο μου κ να πάω γήπεδο κ να στηρίξω την ομάδα μου. 

Ανηκεις σε μια οργανωση ομως. Αυτη η οργανωση αν εσυ εισαι μαλακας και κανεις κακο στην ΑΕΚ δεν εχει καθηκον να σε αποβαλλει απο τις ταξεις της; (προφανως και υποθετικο το παραδειγμα)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×