Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


Recommended Posts

Guest Fadrhonc21
2 minutes ago, Bukowski said:

Εγώ είδα ότι ο Μελισσανίδης τότε έλεγε για γήπεδο Αγιά Σοφιά στην ΝΦ. Δεν τον άφησαν. Μια δεκαετία μετά όταν του δόθηκε η ευκαιρία φτιάχνει γήπεδο στην Αγιά Σοφιά. Δεν ξέρω αλλά αν κάνω κάπου λάθος με διορθώνεις. 

Την έχω ξαναγράψει την γνώμη μου. 1000 φορές οακα για τα επόμενα 10 χρόνια παρά Β και Γ. Οπότε προσωπικά το γήπεδο θα το βλέπω πάντα με την πεσάδα. Εμένα αυτό δεν μου αρέσει.

 

3 minutes ago, Bukowski said:

Επίσης όχι δεν φταίει ο Νοτιάς, ο Παπάς και το κακό παιδί ο Ντέμης μόνο.

Αλλά δεν φταίει και ο Μελισσανίδης μόνο.

Συμφωνώ.

 

3 minutes ago, Bukowski said:

Η ουσία είναι πως στα χέρια του Παπά και του Νοτιά βάρεσε κανόνι η ΑΕΚ όχι του Μελισσανίδη.

Εντάξει οι μεν πήραν την ομάδα με 200μ χρέη και τα διακονόνισαν, έφτιαξαν κι ένα προπονητικό. Το μόνο λάθος τους ήταν ότι δεν τα πλήρωναν αυτά και δεν είχαν λίγο υπομονή (το 2008 σε γάμησε βασικά) κι ο άλλος σε έριξε στην Γ για να μην πληρώσει τίποτα και είναι με 0 χρέη. Συγκρίνουμε ανόμια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Ανηκεις σε μια οργανωση ομως. Αυτη η οργανωση αν εσυ εισαι μαλακας και κανεις κακο στην ΑΕΚ δεν εχει καθηκον να σε αποβαλλει απο τις ταξεις της; (προφανως και υποθετικο το παραδειγμα)

Την κολοκύθια θα παίξουμε τώρα; ανήκει κ σε έναν μεγαλύτερο σύνολο ανθρώπων αυτό των οπαδών της ΑΕΚ κ εκεί ανήκει δεδομένα μιας κ είναι στο γήπεδο, ενώ στην οργάνωση το υποθέτουμε. Άρα όσο χρέος έχει ο οργανωμενος έχει κ ο μη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλα, οπως απεδειξε η συνεχεια, ο Μελ οταν βγαινει και λεει θα φτιαξω γηπεδο ειναι σαν να βγαινω εγω και να λεω οτι θα φτιαξω μια πολυκατοικια κοστους 1.000.000 ευρω, εχοντας στην τσεπη 100 χιλιαρικα και μετα να ρουφηξω το αιμα οποιου εχει λογο να χαρει με αυτην την πολυκατοικια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

Την έχω ξαναγράψει την γνώμη μου. 1000 φορές οακα για τα επόμενα 10 χρόνια παρά Β και Γ. Οπότε προσωπικά το γήπεδο θα το βλέπω πάντα με την πεσάδα. Εμένα αυτό δεν μου αρέσει.

Εντάξει οι μεν πήραν την ομάδα με 200μ χρέη και τα διακονόνισαν, έφτιαξαν κι ένα προπονητικό. Το μόνο λάθος τους ήταν ότι δεν τα πλήρωναν αυτά και δεν είχαν λίγο υπομονή (το 2008 σε γάμησε βασικά) κι ο άλλος σε έριξε στην Γ για να μην πληρώσει τίποτα και είναι με 0 χρέη. Συγκρίνουμε ανόμια πράγματα.

Και εγώ προτιμώ ΟΑΚΑ από Β και Γ. Όμως δεν έγραψες αυτό εξ' αρχής. Έγραψες "φταίει ο Παπάς και ο Νοτιάς που δεν είχες γήπεδο;". Και σου απάντησα πως όταν ο Μελ ήθελε να φτιάξει την Αγιά Σοφιά (και δεν έχω λόγω να αμφισβητήσω πως θα την έφτιαχνε τότε που υπήρχε και χρήμα αφού την φτιάχνει σήμερα) κάποιοι είπαν όχι γιατί θα έφτιαχναν γηπεδάρα στον ΟΔΔΥ. Οπότε προσωπικά θεωρώ πως τότε έπρεπε να τον αφήσουν να προχωρήσει για το γήπεδο το οποίο αποδεικνύεται σήμερα πως μπορούσε όντως να φτιάξει, χωρίς να πέσεις σε Β και Γ. Οπότε δεν κολλάει το "σαν τα 70 που θα έβαζε". Γιατί αν δεν είχε μπει σήμερα να το χτίζει θα λέγαμε "σαν το γήπεδο που θα έχτιζε". Έλα μου όμως που τελικά η ιστορία σε διέψευσε. Όσον αφορά τα περιβόητα 70, η πρόταση ήταν "βάζω 70 με τους Χ, Ψ, Ζ". Είναι προφανές πως αυτό θα γινόταν με ΑΜΚ κάτι που θα καθιστούσε αυτούς που έβαλαν 70 μεγαλομέτοχους. Οπότε οι άλλοι έπρεπε να βάλουν 70 για να διατηρήσουν τα ποσοστά τους. Μεταξύ μας καλύτερα που δεν μπήκαν τότε (Ρέστης και Λαυρεντιάδης lol).

 

Όσον αφορά τα 200m χρέη, πραγματικά θα θελα να ήξερα από που πληροφορείστε και πετάτε τέτοια ποσά. Αυτά τα γράφουν οι Γαβαθιώτηδες. Ο Ντέμης εκμεταλλεύτηκε νόμο του κράτους που αν το μεγαλύτερο μέρος των χρεών ανήκει σε ιδιώτες (ENIC και Netmed) και αυτοί το χαρίσουν (το χάρισαν αν θυμάμαι καλά) τότε το υπόλοιπο (προς δημόσιο) καθαρίζει από τόκους και πληρώνεται σε δόσεις. Ο Ντέμης είχε πει πως ως Πρόεδρος ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕ ΦΠΑ. Θα χε ενδιαφέρον να μάθουμε γιατί το έκανε αυτό και γιατί πχ φταίει ο Μελισσανίδης που τελικά βάρεσε κανόνι μια ομάδα που ο επί τεσσάρων ετών Πρόεδρος της δεν πλήρωνε ΦΠΑ..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Καλα, οπως απεδειξε η συνεχεια, ο Μελ οταν βγαινει και λεει θα φτιαξω γηπεδο ειναι σαν να βγαινω εγω και να λεω οτι θα φτιαξω μια πολυκατοικια κοστους 1.000.000 ευρω, εχοντας στην τσεπη 100 χιλιαρικα και μετα να ρουφηξω το αιμα οποιου εχει λογο να χαρει με αυτην την πολυκατοικια.

Την φτιάχνει όμως. Γιατί τότε λέγαμε "σιγά μην το φτιάξει μωρέ".

Επίσης φέτος η Tottenham που επίσης χτίζει γήπεδο έκανε ΜΗΔΕΝ μεταγραφές.

Δεν είσαι ο μόνος οπότε μην τρελαίνεσαι.

Δεν έχουν όλοι Κόκκαλη επί Σημίτη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη γράφτηκε παραπανω καλυτερα να μιλάμε γενικά και όχι για οργάνωση κτλ.Το ποιος είναι ορίτζιναλ και ποιος όχι είναι λίγο απροσδιόριστο γιατί συνήθως όπως σε όλα στην Ελλάδα είσαι ότι δηλώνεις.  Για μένα ορίτζιναλ στο μυαλό μου τωρα που είμαι μακριά είναι 20 άτομα ας πουμε που ηταν είναι παντα εκεί και έχουν το μυαλό να διαχειριστούν καταστάσεις και κανένας αλλος και αυτους τους είδα στο τελικό πχ να προσπαθουν να μαζέψουν τη κερκίδα και να μην ξεφυγουν οπως και σε άλλες φασεις .  Εγώ αν και ήμουν σε κάποια φάση κοντά σε όλα αυτά  ποτε δεν με θεώρησα ισάξιο με αυτους και ορίτζιναλ και φυσικά υπάρχει πολλη κόσμο που επειδή έχει παει σε 5-10 εκδρομές και θεωρεί τον εαυτό του γαμάω να αυτοαποκαλείται σουπερ ορίτζιναλ και έτσι να τον αναγνωρίζουν αλλά να μην έχει προσφερει ποτέ τπτ σε όλο αυτό εκτός της μαγκιας του. Το ότι μπαίνεις σε μια κερκίδα και φοράς μια μπλουζα δεν σε κάνει ορίτζιναλ και οι πραξεις σου πρεπει να χρεώνονται σε αυτήν όπως σωστά είπε ο bill δεν είναι υποχρέωση κανενός σε κάθε μάτς να αρχίζει να κυνηγάει. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, BillR21 said:

Την κολοκύθια θα παίξουμε τώρα; ανήκει κ σε έναν μεγαλύτερο σύνολο ανθρώπων αυτό των οπαδών της ΑΕΚ κ εκεί ανήκει δεδομένα μιας κ είναι στο γήπεδο, ενώ στην οργάνωση το υποθέτουμε. Άρα όσο χρέος έχει ο οργανωμενος έχει κ ο μη. 

Καταλήγουμε λοιπόν σε αυτό που έγραψα εξ αρχής πως ο υπέροχος λαός της ΑΕΚ θα ευθύνεται του χρόνου που θα παίζεις με τον Μπότο βασικό.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Καταλήγουμε λοιπόν σε αυτό που έγραψα εξ αρχής πως ο υπέροχος λαός της ΑΕΚ θα ευθύνεται του χρόνου που θα παίζεις με τον Μπότο βασικό.

Όχι ευθύνεται πρωτα η διοίκηση που δεν βρήκε το τρόπο να προστατεψει την επιχείρηση της με τα μέσα που διαθέτει ( αστυνομία,  σεκουριτι,  τρόπους περιφρούρηση κερκίδας,  πρόληψη κτλ) 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Την φτιάχνει όμως. Γιατί τότε λέγαμε "σιγά μην το φτιάξει μωρέ".

Επίσης φέτος η Tottenham που επίσης χτίζει γήπεδο έκανε ΜΗΔΕΝ μεταγραφές.

Δεν είσαι ο μόνος οπότε μην τρελαίνεσαι.

Δεν έχουν όλοι Κόκκαλη επί Σημίτη.

Το φτιαχνει με (παρα πολλα) εσοδα της ΠΑΕ η οποια ειναι ο φτωχος συγγενης (και) μετα απο τα λεφτα που εβρεξε το καλοκαιρι και οικονομικα εχασε την ευκαιρια να ακολουθησει τους αλλους 2.

Εκει ειναι η ενσταση ρε συ Μπουκο, αλλιως γεισαν του μαγκα να το εφτιαχνε και τζαμπα, θα χαιρομουν για την παρτυ του και το ποσο μαγκας θα ηταν.

ε, λογικο να υποθετω οτι και το 2005 ουτε ηξερε πού θα βρει τα λεφτα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Όχι ευθύνεται πρωτα η διοίκηση που δεν βρήκε το τρόπο να προστατεψει την επιχείρηση της. 

Καλά εντάξει τώρα.

Ότι δηλαδή θεωρούμε ότι μπήκε η μολότοφ στο γήπεδο 3-4 ώρες πριν το ματς με τον Ajax.

ΟΚ.

Και τέλος πάντων άμα θέλουμε να κάνει το γήπεδο στρατόπεδο η ΠΑΕ να το πούμε να το κάνει.

Να βάλει και τα ΜΑΤ έξω από τα πέταλα να κάνουν έλεγχο κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Βρήκαμε κ τον λόγο που δεν θα επενδύσει του χρόνου η προεδραρα , βρήκαμε κ τον λόγο που θα φύγουν παίκτες. Οι οπαδοί οδήγησαν σε αυτή την δύσκολη απόφαση τον πάντα ανοιχτοχέρη τίγρη. Πάμε για πρωτοσέλιδο ώρας κ ρεπορτάζ κεφτέ που θα μας τα εξηγούν. Κ μετά λέμε πρόβατα τους γαύρους. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Το φτιαχνει με (παρα πολλα) εσοδα της ΠΑΕ η οποια ειναι ο φτωχος συγγενης (και) μετα απο τα λεφτα που εβρεξε το καλοκαιρι και οικονομικα εχασε την ευκαιρια να ακολουθησει τους αλλους 2.

Εκει ειναι η ενσταση ρε συ Μπουκο, αλλιως γεισαν του μαγκα να το εφτιαχνε και τζαμπα, θα χαιρομουν για την παρτυ του και το ποσο μαγκας θα ηταν.

ε, λογικο να υποθετω οτι και το 2005 ουτε ηξερε πού θα βρει τα λεφτα. 

Καμία ευκαιρία δεν έχασε να ακολουθήσει τους άλλους 2.

Με καθαρά οικονομικούς όρους (στην θεωρία) ΑΡΙΣΤΑ έπραξε που δεν έριξε αμέσως όλο το πακέτο.

Η ιδανική στιγμή δεν ήταν φέτος αλλά του χρόνου που θα ναι πιο σαφή τα οικονομικά δεδομένα και του αντιπάλου σου (αν πχ μπήκε και ο ΠΑΟΚ CL ή όχι).

Αν θες το γράφω πιο αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

για την κουκουνα που ρχεται ,φταιει

1. αυτος που πεταξε την μολοτοφ.

2.αυτοι που τον ανεχτηκαν και του δωσαν να καταλαβει με την σταση τους ειτε με προστασια ειτε  με αδιαφορια να καταλαβει οτι βρισκεται σε φιλικο περιβαλλον οπου μπορει να κανει ο,τι γουσταρει

3.μελισσανιδης.ανεχεται παρατεταμενες συμπεριφορες οι οποιες ,σε αυτο το περιβαλλον και το ελληνικο και το ευρωπαικο ,δεν ειναι αποδεκτες.σε αυτο το περοβαλλον που θελει η παε να βρισκεται.οχι σε περιβαλλον κριστιανια δανιας ,εξαρχιων και βιλλα αμαλια.αλλα οταν βαζεις στο τημ της ποδοσφ.ομαδας ,ατομο που στον τελικο με ατρομητο ,μοιραζε με το τσουβαλι τους πυρσους,επρεπε να καταλαβει οτι καποτε ισως ξεφυγει το πραγμα.

4 και τελευταια η αστυνομια.τελευταια γιατι οταν ο οπαδος θα ανεχτει την καθυστερηση στην εισοδο λογω των σωματικων ελεγχων και δεν θα αρχισει τα εεε ,τα αντε αρχιζει το ματς,τα σπρωξιματα και τα ντου,τοτε θα αναζητηθουν και οι ευθυνες των αστυνομικων

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Μια χαρά. Βρήκαμε κ τον λόγο που δεν θα επενδύσει του χρόνου η προεδραρα , βρήκαμε κ τον λόγο που θα φύγουν παίκτες. Οι οπαδοί οδήγησαν σε αυτή την δύσκολη απόφαση τον πάντα ανοιχτοχέρη τίγρη. Πάμε για πρωτοσέλιδο ώρας κ ρεπορτάζ κεφτέ που θα μας τα εξηγούν. Κ μετά λέμε πρόβατα τους γαύρους. 

Πάντως έναν Livaja τον αγόρασε πέρσι με τα λεφτά του Europa ενώ πήρε και την έκταση στο προπονητικό.

Φέτος με τα λεφτά του CL μπορεί να έφερνε κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Καμία ευκαιρία δεν έχασε να ακολουθήσει τους άλλους 2.

Με καθαρά οικονομικούς όρους (στην θεωρία) ΑΡΙΣΤΑ έπραξε που δεν έριξε αμέσως όλο το πακέτο.

Η ιδανική στιγμή δεν ήταν φέτος αλλά του χρόνου που θα ναι πιο σαφή τα οικονομικά δεδομένα και του αντιπάλου σου (αν πχ μπήκε και ο ΠΑΟΚ CL ή όχι).

Αν θες το γράφω πιο αναλυτικά.

Το πακετο κατα ομολογια του ιδιου θα παει στο γηπεδο. Δεν το λεμε μονοι μας αυτο.

Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, Bukowski said:

Καλά εντάξει τώρα.

Ότι δηλαδή θεωρούμε ότι μπήκε η μολότοφ στο γήπεδο 3-4 ώρες πριν το ματς με τον Ajax.

ΟΚ.

Και τέλος πάντων άμα θέλουμε να κάνει το γήπεδο στρατόπεδο η ΠΑΕ να το πούμε να το κάνει.

Να βάλει και τα ΜΑΤ έξω από τα πέταλα να κάνουν έλεγχο κομπλέ.

Εγώ δεν είμαι ειδικός πως θα κάνουν τη δουλειά τους αν και και για αρχή ένας έλεγχος εφτανε αλλά σχολιάζουμε το τι έγινε. 

Το μάτς με τον Άγιαξ δυο μέρες έπαιζαν ξυλο στην Αθήνα θέλει πολλη μυαλο ότι θα γινόταν και στο γήπεδο.  Ας έκλειναν την 1-35 και ας τους έστελναν πανω.  Ας έκαναν κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Το πακετο κατα ομολογια του ιδιου θα παει στο γηπεδο. Δεν το λεμε μονοι μας αυτο.

Ρε συ Νίκο σοβαρά τώρα λυπήσου με.

Θεωρείς πως το ίδιο μπορεί να κινηθεί μια ΑΕ που εγγράφει 25m ή 15m (ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕΤΑ ΑΥΤΑ) έσοδα και το ίδιο μια ΑΕ που εγγράφει 0;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ρε συ Νίκο σοβαρά τώρα λυπήσου με.

Θεωρείς πως το ίδιο μπορεί να κινηθεί μια ΑΕ που εγγράφει 25m ή 15m (ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕΤΑ ΑΥΤΑ) έσοδα και το ίδιο μια ΑΕ που εγγράφει 0;

Εγω να σε λυπηθω;

το εχει αποφασισει, παπαλα αυτο το ποσό. Ξεκινας χωρις να το λαμβανεις υπ´οψιν. Το εχει πει ξεκαθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ναι, αλλα μιλαμε για τον ιδιο ακριβως ανθρωπο.

Ναι..

Για τον οποίο η εμπάθεια έχει ξεφύγει.

Το 2005 δεν θα έφτιαχνε γήπεδο έτσι τα έλεγε. (Τελικά το χτίζει)

Πέρσι είχε χαρίσει το πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ. (Τελικά το πήρε)

ΟΚ το τί αρχιδομαλακία έχει ειπωθεί δεν υπάρχει.

Τα γάμησε φέτος όντως.

Κάποτε είχε πει ο Ανιέλι πως στο ποδόσφαιρο πάντα 1 στις 5 σεζόν είναι καταστροφή.

Ε εμάς ήταν η φετινή ΑΛΛΑ τουλάχιστον δεν ήταν ΚΑΙ οικονομικά.

Ε εμείς βαλθήκαμε να καταστρέψουμε την επόμενη ΚΑΙ οικονομικά.

Ε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Εγω να σε λυπηθω;

το εχει αποφασισει, παπαλα αυτο το ποσό. Ξεκινας χωρις να το λαμβανεις υπ´οψιν. Το εχει πει ξεκαθαρα.

Σε ξαναρωτάω.

Το ίδιο είναι μια ΑΕ να εγγράψει έσοδα 25m πριν ξεκινήσει να κινείται οικονομικά (ΑΣΧΕΤΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ) και το ίδιο 0m;

Απλό είναι το ερώτημα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ρε συ Νίκο σοβαρά τώρα λυπήσου με.

Θεωρείς πως το ίδιο μπορεί να κινηθεί μια ΑΕ που εγγράφει 25m ή 15m (ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΕΤΑ ΑΥΤΑ) έσοδα και το ίδιο μια ΑΕ που εγγράφει 0;

Μα έτσι πιστεύαμε για φέτος. Κ πήρες 31/8 τον κανένα, γράφοντας στα παπάρια σου όλο τον κόσμο. Άρα ναι, 25,15 0 το ίδιο κάνει στο management Μελισσανίδη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

 

Εγώ δεν είμαι ειδικός πως θα κάνουν τη δουλειά τους αν και και για αρχή ένας έλεγχος εφτανε αλλά σχολιάζουμε το τι έγινε. 

Το μάτς με τον Άγιαξ δυο μέρες έπαιζαν ξυλο στην Αθήνα θέλει πολλη μυαλο ότι θα γινόταν και στο γήπεδο.  Ας έκλειναν την 1-35 και ας τους έστελναν πανω.  Ας έκαναν κάτι. 

Υπήρχε θέμα με το πάνω διάζωμα επειδή στο ματς με την Μπάγερν κουνιόταν.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
14 minutes ago, AG21 said:

Όχι ευθύνεται πρωτα η διοίκηση που δεν βρήκε το τρόπο να προστατεψει την επιχείρηση της με τα μέσα που διαθέτει ( αστυνομία,  σεκουριτι,  τρόπους περιφρούρηση κερκίδας,  πρόληψη κτλ) 

Αυτα κοστιζουν. Συμφερει με Μποτο...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×