Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


Recommended Posts

1 minute ago, Bukowski said:

Σε αυτό που σου απάντησα για το που πάνε τα χρήματα της Ευρώπης σκοπεύεις να απαντήσεις;

Γιατί έγραψες πως τί 25, τί 5, τί 0 το ίδιο κάνει και σου έδειξα πως δεν ισχύει.

Όσον αφορά τους Ολλανδούς χουλιγκάνους ας πουν πως επειδή είχαν κολλητηλίκια με βαζέλους πήγαν να τους κάψουν οι δικοί μας και ας αφήσουν τις ΠΙΠΕΣ για φασίστες.

Το χουμε βρει τώρα ο κάθε κάφρος δηλώνει αντιφασίστας.

Μα τι να σου απαντήσω; Θες να πάρω σοβαρά τους ισολογισμούς των ομάδων κ τα ποσά που ανακοινώνουν; Σε ένα ποδόσφαιρο που ο μαρινακης ανακοινώνει πώληση παικτών 20 μυρια και αγορά όσο θελει αυτος; Εγώ είδα ότι με έσοδα Ευρώπης και προοπτική ομίλων κλπ, είχε budget της πλάκας , πιο κοντά στον βαζελο και ατρόμητο παρά στον παοκ κ γαύρο. Και όλα αυτά ενώ εξασφάλισε 25 μυρια το λιγότερο, αυτος επέλεξε να μην δώσει ούτε ευρώ για να ενισχύσει την ομάδα. 

Κ επισηΣ που είναι τα υπόλοιπα έσοδα της ομάδας από χορηγίες , ενδυμασία, τηλεοπτικά , διαρκειας, που αυξήθηκαν σαν πρωταθλητής; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Αυτα που γραφεις καταρχην δεν τολμαει να τα γραψει ουτε ο Κετσετζογλου με κομενο ρευμα και αναγκη απο λεφτα.

Τωρα μας εχεις πρηξει με τον μελισσανιδη που αγοραζει πραγματα . Ρε δεν ειναι δικα του τα λεφτα το καταλαβαινεις??????? ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΓΥΜΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΑΓΟΡΑΣΕ ΧΩΡΑΦΙ ΓΙΑ ΕΞΤΡΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ? ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ Ειναι αυτο διαχειριση πλακα κανεις?

Ποιος Κετσετζόγλου;

Σου έβαλα κάτω τα έσοδα από Ευρώπη και πώληση Βράνιες

Σου έβαλα και τα έξοδα για προπονητικό και παίχτες 

Και από αυτά προκύπτει πως είναι ΠΙΠΕΣ τα περί παντελονιάσματος που τσαμπουνάς κάθε μέρα εδώ μέσα και σπας αρχίδια.

 

Οπότε ΝΑΙ αφού επενδύει τα χρήματα της Ευρώπης μια χαρά μπορώ να θεωρώ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ το να αποφασίζει ο κάθε μπάχαλος να τα στερήσει από την ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

Εσύ μπορεί να θεωρείς τον Ιβάν που με 30m επένδυση (ΣΕΚΑΠ, Χαλκιδική, Χρέη ΠΑΟΚ) του χαρίστηκαν 55m + 320 στρέμματα στην Χαλκιδική + 20 στρέμματα στην Τούμπα σοβαρό επενδυτή.

Εμένα επέτρεψε μου να προτιμώ κάποιον που με μια 15άρα (για γήπεδο + ταμειακές διευκολύνσεις) σηκώνει γήπεδο 85m σε βάθος χρόνου.

Γούστα είναι αυτά.

Με γεια σου με χαρα σου αν σου αρεσει αλλα αυτο που περιγραφεις δεν ονομαζεται επενδυτης.

Link to comment
Share on other sites

Σαν ένα γενικό σχόλιο θα πω ότι είναι εκπληκτική η ικανότητα του ΑΕΚτζή (ίσως και γενικά του Έλληνα) να δημιουργεί/αποδέχεται συνομωσίες και να κάνει move the goalposts όταν γκρινιάζει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

Ποιος Κετσετζόγλου;

Σου έβαλα κάτω τα έσοδα από Ευρώπη και πώληση Βράνιες

Σου έβαλα και τα έξοδα για προπονητικό και παίχτες 

Και από αυτά προκύπτει πως είναι ΠΙΠΕΣ τα περί παντελονιάσματος που τσαμπουνάς κάθε μέρα εδώ μέσα και σπας αρχίδια.

 

Οπότε ΝΑΙ αφού επενδύει τα χρήματα της Ευρώπης μια χαρά μπορώ να θεωρώ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ το να αποφασίζει ο κάθε μπάχαλος να τα στερήσει από την ομάδα.

Επενδυει ειναι ενας ορος οταν βαζει δικα του λεφτα. ΕΓΙΝΕ ο Μελισσανιδης επενδυτης με τα εσοδα της ομαδας θα τρελαθω...οκ δεν συνεχιζω αλλο μπουκο η γνωμη σου ειναι οκ την σεβομαι και τελος δεν εχει νοημα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vagos21 said:

Μα τι να σου απαντήσω; Θες να πάρω σοβαρά τους ισολογισμούς των ομάδων κ τα ποσά που ανακοινώνουν; Σε ένα ποδόσφαιρο που ο μαρινακης ανακοινώνει πώληση παικτών 20 μυρια και αγορά όσο θελει αυτος; Εγώ είδα ότι με έσοδα Ευρώπης και προοπτική ομίλων κλπ, είχε budget της πλάκας , πιο κοντά στον βαζελο και ατρόμητο παρά στον παοκ κ γαύρο. Και όλα αυτά ενώ εξασφάλισε 25 μυρια το λιγότερο, αυτος επέλεξε να μην δώσει ούτε ευρώ για να ενισχύσει την ομάδα. 

Κ επισηΣ που είναι τα υπόλοιπα έσοδα της ομάδας από χορηγίες , ενδυμασία, τηλεοπτικά , διαρκειας, που αυξήθηκαν σαν πρωταθλητής; 

Οπότε επιμένεις στην άποψη πως τί 25, τί 5, τί 0...

Ε ωραία, αν αποκλειστούμε θα δούμε την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ποιος Κετσετζόγλου;

Σου έβαλα κάτω τα έσοδα από Ευρώπη και πώληση Βράνιες

Σου έβαλα και τα έξοδα για προπονητικό και παίχτες 

Και από αυτά προκύπτει πως είναι ΠΙΠΕΣ τα περί παντελονιάσματος που τσαμπουνάς κάθε μέρα εδώ μέσα και σπας αρχίδια.

 

Οπότε ΝΑΙ αφού επενδύει τα χρήματα της Ευρώπης μια χαρά μπορώ να θεωρώ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ το να αποφασίζει ο κάθε μπάχαλος να τα στερήσει από την ομάδα.

Ωραία τα 25 που πήρε πέρσι ας τα βάλει να καλύψει την μαλακια που έκαναν οι οπαδοι στην περίπτωση που φάμε ποινή. Και να πηδήξει αυτούς που τα έκαναν. Τα περί μποτων βασικών κ ξεπούλημα παικτών θα Είναι κοροϊδία κ αθλιότητα από μεριάς του 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
5 minutes ago, Vagos21 said:

 

Κ επισηΣ που είναι τα υπόλοιπα έσοδα της ομάδας από χορηγίες , ενδυμασία, τηλεοπτικά , διαρκειας, που αυξήθηκαν σαν πρωταθλητής; 

Τα εδωσε στις φαγανες να ξεριζωσουν τις ελιες στο χωραφι για εξτρα προπονητικο. Κουμαντο θα του κανεις στα ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ?( εσοδα παε)?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Οπότε επιμένεις στην άποψη πως τί 25, τί 5, τί 0...

Ε ωραία, αν αποκλειστούμε θα δούμε την διαφορά.

Επιμένω πως δεν θα βλέπαμε του χρόνου μεταγραφές 25 εκ. Αν εσυ επιμενεις να το βλέπεις , πάω πάσο κ εύχομαι το καλοκαίρι να δικαιωθείς ( αν παίζουμε κ Ευρώπη) 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, firebird said:

Σαν ένα γενικό σχόλιο θα πω ότι είναι εκπληκτική η ικανότητα του ΑΕΚτζή (ίσως και γενικά του Έλληνα) να δημιουργεί/αποδέχεται συνομωσίες και να κάνει move the goalposts όταν γκρινιάζει.

Ναι μωρέ..

Κάνει πρόταση ο Μελ το 2005 για γήπεδο; Σιγά μην το έφτιαχνε. 2019 και το φτιάχνει.

Πέρσι είχε χαρίσει το πρωτάθλημα. Τελικά το πήρε.

Φέτος επένδυσε τα περσινά χρήματα της Ευρώπης για παίχτες (άσχετα αν δεν βγήκαν) και του Βράνιες για προπονητικό αλλά ΟΚ παντελονιάζει επειδή το λέει ο Γαβαθιώτης, ο Κόλκας και ο Χάμπος. Και ας μην παντελόνιασε φέτος (όπως έδειξα ΧΟΝΤΡΙΚΑ με αριθμούς) θα παντελονιάσει του χρόνου και άρα σιγά μωρέ ποια Ευρώπη τώρα αφού τί 25, τι 10 τί 0.. 

 

Μιλάμε δεν είμαστε απλά ψεκασμένοι. Βρισκόμαστε κυριολεκτικά μέσα στην τουρμπίνα του ψεκασμού.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vagos21 said:

Ωραία τα 25 που πήρε πέρσι ας τα βάλει να καλύψει την μαλακια που έκαναν οι οπαδοι στην περίπτωση που φάμε ποινή. Και να πηδήξει αυτούς που τα έκαναν. Τα περί μποτων βασικών κ ξεπούλημα παικτών θα Είναι κοροϊδία κ αθλιότητα από μεριάς του 

Τα 25 που πήρες από CL θα τα πάρεις σε 2-3 μήνες.

Και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και δεν πρέπει να βάλει ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΕΥΡΩ αν πέσει αποκλεισμός μόνο και μόνο για να καταλάβει ο ΧΑΛΒΑΣ ο ΑΕΚτζής την διαφορά του να έχεις ευρωπαϊκά έσοδα και του να μην έχεις.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Επιμένω πως δεν θα βλέπαμε του χρόνου μεταγραφές 25 εκ. Αν εσυ επιμενεις να το βλέπεις , πάω πάσο κ εύχομαι το καλοκαίρι να δικαιωθείς ( αν παίζουμε κ Ευρώπη) 

Εγώ δεν ξέρω τί θα δω.

Εγώ ξέρω πως τα περσινά έσοδα του EL μια χαρά επενδύθηκαν (σωστά λάθος άλλη κουβέντα) στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

Τα 25 που πήρες από CL θα τα πάρεις σε 2-3 μήνες.

Και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και δεν πρέπει να βάλει ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΕΥΡΩ αν πέσει αποκλεισμός μόνο και μόνο για να καταλάβει ο ΧΑΛΒΑΣ ο ΑΕΚτζής την διαφορά του να έχεις ευρωπαϊκά έσοδα και του να μην έχεις.

 

Μα δεν θα εβαζε ετσι και αλλιως το εχει δηλωσει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Μα δεν θα εβαζε ετσι και αλλιως το εχει δηλωσει.

Αν και δεν περιμένω να απαντήσεις (ποτέ δεν απαντάς, απλά λες πράγματα για να τα πεις), θα με ενδιέφερε να μου παραθέσεις το κομμάτι που λέει "ότι δεν θα επενδύσω τα λεφτά του Cl στην ομάδα".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Επενδυει ειναι ενας ορος οταν βαζει δικα του λεφτα. ΕΓΙΝΕ ο Μελισσανιδης επενδυτης με τα εσοδα της ομαδας θα τρελαθω...οκ δεν συνεχιζω αλλο μπουκο η γνωμη σου ειναι οκ την σεβομαι και τελος δεν εχει νοημα.

Επενδυτής είναι κάποιος που βάζει δικά του λεφτά για να βγάλει ΚΕΡΔΟΣ αργότερα. Ο Μελ έχει βάλει/βάζει χρήματα για το γήπεδο οπότε εξ'ορισμού είναι επενδυτής του γηπέδου. Επίσης, έχει δανείσει χρήματα στην ΠΑΕ (τα οποία νομίζω πήρε πίσω) άρα επενδυτής εκεί δεν είναι αλλά όχι γιατί δεν έδωσε λεφτά αλλά γιατί δεν περίμενε να πάρει κέρδος από αυτά.

That being said, θα ξαναγράψω αυτό που έλεγα πριν κάποιες μέρες. Έχουμε ξεφύγει από το επίπεδο της κριτικής, της γκρίνιας κλπ και έχουμε πάει σε ισοπέδωση. Όλοι συμφωνούμε ότι έκανε μαλακίες το καλοκαίρι στο αγωνιστικό, όλοι συμφωνούμε ότι με Λύμπε δεν πας πουθενά, όλοι θα θέλαμε να έχουμε 5πλασιο budget και να παλεύουμε για το Europa. Ξεκολλάτε όμως. Δεν είναι μόνο το αγωνιστικό η ΑΕΚ και δεν είναι μόνο για το αγωνιστικό υπεύθυνος ο Μελ. Και το γήπεδο μετράει, και το προπονητικό μετράει, και τα πάντα μετράνε. Και όλα κοστίζουν χρήματα. Και σίγουρα θα ήταν πιο εύκολο να έχει χαρούμενους του χάμπους αυτού του κόσμου αν αντί να αγοράσει π.χ. το προπονητικό είχε πάρει 2 παίκτες.

Αυτό που δεν είναι σίγουρο είναι αν θα ήταν καλύτερο μακροπρόθεσμα για την ΑΕΚ. Δεν ξέρω αν θα ήταν και κανείς μας δεν ξέρει και δεν μπορεί να ξέρει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
5 minutes ago, Bukowski said:

Αν και δεν περιμένω να απαντήσεις (ποτέ δεν απαντάς, απλά λες πράγματα για να τα πεις), θα με ενδιέφερε να μου παραθέσεις το κομμάτι που λέει "ότι δεν θα επενδύσω τα λεφτά του Cl στην ομάδα".

Ειπε οτι τα 25 θα πανε στο γηπεδο. Βρες μου εσυ μια δηλωση του που ειπε οτι το καλοκαιρι μολις παρει τα 25 θα τα δωσει στην ομαδα για μεταγραφες και μια δηλωση του οτι αν αποκλειστουμε απο την Ευρωπη θα παιζουμε με τον Μποτο.

Μαλλον εσυ γραφεις τι θα εκανες αν ησουν Μελισσανιδης και το ηθελες να κανει και οχι τι τελικα θα κανει. Εμεις γραφουμε και κριτικαρουμε τις κινησεις που κανει και εκανε.

Quote

το φετινό Champions League, θα λειτουργήσει σαν “κουμπαράς ασφαλείας” έως ότου “κλειδώσει” ΚΑΙ το deal για την ονοματοδοσία του γηπέδου, από το οποίο εκτιμάται η ΑΕΚ να βάλει στα ταμεία της 20 εκατομμύρια ευρώ. Ουσιαστικά, ο “κουμπαράς” της Αγιά Σοφιάς που θα μπουν τα χρήματα του Champions League, θα εγγυάται και θα θωρακίζει την  αποπεράτωση του μεγάλου έργου, για το οποίο να θυμίσουμε ο Δημήτρης Μελισσανίδης καλύπτει το ποσό των 20 εκατομμυρίων, άλλοι επιφανείς φίλοι της ομάδας συγκεντρώνουν το ποσό των 5 εκ., ενώ υπάρχουν και τα 20 της Περιφέρειας. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Τα 25 που πήρες από CL θα τα πάρεις σε 2-3 μήνες.

Και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και δεν πρέπει να βάλει ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΕΥΡΩ αν πέσει αποκλεισμός μόνο και μόνο για να καταλάβει ο ΧΑΛΒΑΣ ο ΑΕΚτζής την διαφορά του να έχεις ευρωπαϊκά έσοδα και του να μην έχεις.

 

Ε ναι γιατί να βάλει τα έσοδα της ομάδας. Δικά του δεν βάζει γιατί δεν είναι απατεωνας οπως ολοι οι άλλοι πρόεδροι ΠΑΕ που ξεπλένουν,τα έσοδα που οπως λες έβαζε ( και για να βγουν τα νούμερα μετράμε τις λογιστικές τρύπες , το προπονητήριο που δεν ξέρουμε αν το πλήρωσε κιόλας βέβαια, ίσως κ τις πετσέτες στα Σπατα) να μην τα βάζει για να τιμωρήσει τα κακά παιδιά. Ε ας παίζει με Αλμπάνη για να εκδικηθεί τον κόσμο . 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Quote

Σάββατο 27 ΟΚΤ 2018 - 12:00

Αναλυτικά η αναφορά του Δημήτρη Μελισσανίδη για το γήπεδο: «Θα μπούμε μέσα στο 2020. Πάμε καλά το χρονοδιάγραμμα. Περιμένουμε τώρα την υπογειοποίηση, αλλά εμείς προχωράμε κανονικά. Μέχρι τέλος του χρόνου πιστεύω θα έχει γίνει ο διαγωνισμός για την υπογειοποίηση. Σε ότι αφορά την χρηματοδότηση έχω ξαναπεί ότι θα βάλω εγώ 15 με 20 εκατ. ευρώ, 5 εκατ. ευρώ θα δώσουν ο Παππάς, ο Πόλυς και κάποιοι φίλοι. Έχουμε ακόμη 20 εκατ. ευρώ από την Περιφέρεια Αττικής. Θα δούμε και το θέμα του ονόματος. Μιλάω για να το πάρει μεγάλη εταιρία για 10 χρόνια, είναι δύο υποψήφιες, και να καλύψουμε από εκεί τα υπόλοιπα χρήματα που χρειάζονται. Ο στόχος είναι την ημέρα που θα μπούμε μέσα να μην  χρωστά η ΑΕΚ σε κανέναν και τίποτα. Θα φτιάξει γήπεδο και στο τέλος δεν θα χρωστάει τίποτα. Δεν θα κάνουμε όπως άλλοι γήπεδα που ακόμη χρωστάνε, είχαν πουλήσει το μισό. Το γήπεδο της ΑΕΚ θα έχει και άλλες χρήσεις. Το γήπεδο θα ανήκει στην Ερασιτεχνική. Είναι δεδομένο αυτό από την πρώτη στιγμή τα έχουμε πει και δεν αλλάζει. Όταν κι αν εγώ φύγω και να θέλω να... πάρω το γήπεδο να το πουλήσω, δεν μπορώ. Το γήπεδο θα μείνει για πάντα στην ΑΕΚ. Θα ανήκει στην Ερασιτεχνική και… απλά θα παίζει εκεί η ΠΑΕ για 49 χρόνια. Θα ανήκει στην ΑΕΚ και θα μείνει στην ΑΕΚ για πάντα. Η υπογειοποίηση και ο διαγωνισμός πιστεύω θα προχωρήσει μέσα στον επόμενο 1 με 1,5 μήνα. Εμείς προχωράμε τα έργα μας. Δεν μπορώ να ξέρω πότε θα μπούμε μέσα στο 2020. Μπορεί τον Γενάρη του ’20, μπορεί το καλοκαίρι. Όμως πάμε καλά. Μιλάω με κορυφαίες εταιρίες για την ονομασία. Μακάρι να βρεθεί κάτι. Αν όμως δεν βρεθεί πρέπει να υπάρχει ένα… μαξιλαράκι. Να είμαστε καλυμμένοι σε όλα. Και θα είμαστε. Το γήπεδο θα είναι τεράστιο έργο. Αυτός είναι ο στόχος μου. Γι’ αυτό μπήκα ξανά στην ΑΕΚ. Θα φέρνει έσοδα κάθε χρόνο τουλάχιστον 6 εκατ. ευρώ. Δεν θα παίζεται μόνο ποδόσφαιρο εκεί. Τα δυο μουσεία της ΑΕΚ θα είναι κορυφαία. Θα πάθετε πλάκα. Και θα καθημερινά, εκτός από αγώνες, θα έχει χρήση το γήπεδο.

Για τα χρήματα του Τσάμπιονς Λιγκ:

«Είναι χρήματα που κέρδισε η ΑΕΚ και θα πάνε στην ΑΕΚ. Μπορεί και να τα χρησιμοποιήσουμε για μεταγραφές το επόμενο διάστημα ή για το γήπεδο. Θα δούμε ανάλογα και θα κινηθούμε. Αν με ρωτάτε πάντως εγώ θα τα έβαζα στο γήπεδο. Αλλά θα δούμε, θα τα εξετάσουμε όλα. Να τα πάρω εγώ και να βάλω τα λεφτά του Τσάμπιονς Λιγκ στην τσέπη μου; (γέλια...) Λέγεται τέτοιο πράγμα; (γέλια). Λοιπόν, για να τελειώνουμε: Ευτυχώς η ζωή μου τα έφερε έτσι και δεν έχω ανάγκη από χρήματα. Εχω αρκετά. Δεν μπήκα στην ΑΕΚ για να βγάλω κι άλλα. Ήδη έχω δώσει. Μόνο τα 15-20 εκατ. ευρώ για το γήπεδο τα λένε όλα και δεν είναι μόνο αυτά. Αλλά δεν θα κάνουμε επίδειξη πλούτου εδώ. Τα έχουμε ξαναπεί.  Αν δεν τα είχαμε φέτος τα λεφτά του Τσάμπιονς Λιγκ τι θα γινόταν; Θα τινάζαμε την ομάδα στον αέρα; Δεν λειτουργούν έτσι τα μεγάλα κλαμπ. Ζεις από τα έσοδα σου. Έχουμε 23 εκατ. ευρώ έσοδα και 21 εκατ. ευρώ έξοδα, φέτος, δίχως να βάζω τα χρήματα από το Τσάμπιονς Λιγκ μέσα. Ολο το Τσάμπιονς Λιγκ είναι καθαρό κέρδος. Αυτά τα χρήματα είναι στον κουμπαρά και θα δούμε πως θα τα αξιοποιήσουμε. Στόχος μας είναι η ΑΕΚ να είναι ανεξάρτητη. Να μην έχει ανάγκη κανέναν. Εγώ κάποια στιγμή μπορεί να μην είμαι εδώ. Είμαι και 67 χρονών πλέον. Όμως θα παραδώσουμε μία ΑΕΚ υγιέστατη, με έσοδα, γήπεδο και προπονητικό».

1) ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ βαλει 15-20 ακομα δεν εχει βαλει τιποτα μεχρι τωρα.

2) Δεν θα τιναζε την ομαδα στο αερα αν δεν ειχε τα εσοδα του ΤΣΛ αρα αυτα που λες Μπουκο για Μποτους κτλ ειναι λογια του κΑΦΕ μΑΡΜΙΤΑ ΜΕ κΙΜΠΟΚΟ Και ραπτοπουλο. Απλα αυτο θες να κανει εσυ προσωπικα  για να τιμωρησεις δεν ξερω και εγω γιατι τους ΑΕΚτζηδες.....

3) αΥΤΟς ΛΕΕΙ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΡΑ ξεχνα τα δεν θα τα δεις ποτε οσο αμιτα και να καταναλωσεις απο αυτα μεταγραφες δεν θα εκανε το καλοκαιρι.

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ειπε οτι τα 25 θα πανε στο γηπεδο. Βρες μου εσυ μια δηλωση του που ειπε οτι το καλοκαιρι μολις παρει τα 25 θα τα δωσει στην ομαδα για μεταγραφες και μια δηλωση του οτι αν αποκλειστουμε απο την Ευρωπη θα παιζουμε με τον Μποτο.

Μαλλον εσυ γραφεις τι θα εκανες αν ησουν Μελισσανιδης και το ηθελες να κανει και οχι τι τελικα θα κανει. Εμεις γραφουμε και κριτικαρουμε τις κινησεις που κανει και εκανε.

 

Είπε για έσοδα-έξοδα. Σου έδειξα πως τα περσινά (έσοδα) 8m του Europa + τα 3,5m του Vranjes επενδύθηκαν στην ομάδα (έξοδα). Εάν δεν έχεις έσοδα τα έξοδα θα περιοριστούν. Φέτος εισέπραξες 25m από το CL και λογικά μπορείς να κινηθείς του χρόνου με αυτά. Του χρόνου όμως δεν θα χεις τίποτα (αν τιμωρηθείς). Συνεπώς η ομάδα την επόμενη διετία δεν θα χει λεφτά από Ευρώπη αφού ακόμα και αν την σεζόν 2020-2021 παίξεις Ευρώπη, τα όποια έσοδα θα τα εισπράξεις στα μέσα του 2021. Έχουμε αρχές 2019. Just saying

 

Quote

το φετινό Champions League, θα λειτουργήσει σαν “κουμπαράς ασφαλείας” έως ότου “κλειδώσει” ΚΑΙ το deal για την ονοματοδοσία του γηπέδου , από το οποίο εκτιμάται η ΑΕΚ να βάλει στα ταμεία της 20 εκατομμύρια ευρώ.

"Κουμπαράς ασφαλείας" δεν σημαίνει πως όλα θα πάνε εκεί. Σημαίνει πως μια ομάδα που έχει ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ 25m ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΤΑΜΕΙΑ συν την προοπτική να βγάλει τουλάχιστον 16m ακόμα την επόμενη διετία (το minimum μέσω Europa) είναι σε θέση να κλείσει deals κόστους πολύ μεγαλύτερου. Όποιος έχει ρευστό Χ μπορεί να κάνει deals 2Χ αφού θεωρείται αξιόπιστος. Όπως πχ τα 3,5m του Vranjes ήταν λόγος για να κάνεις "δωρεά" κόστους 3,5m. Όταν η επιχείρηση ξέρει πως για τους επόμενους 26 μήνες δεν θα πάρει ΦΡΑΓΚΟ από Ευρώπη αυτό σημαίνει καταστροφή. Αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Εξακολουθώ να μην έχω απάντηση στο "πότε είπε ότι θα πάνε τα λεφτά του CL στο γήπεδο".

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, XAMΠOΣ said:

1) ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ βαλει 15-20 ακομα δεν εχει βαλει τιποτα μεχρι τωρα.

2) Δεν θα τιναζε την ομαδα στο αερα αν δεν ειχε τα εσοδα του ΤΣΛ αρα αυτα που λες Μπουκο για Μποτους κτλ ειναι λογια του κΑΦΕ μΑΡΜΙΤΑ ΜΕ κΙΜΠΟΚΟ Και ραπτοπουλο. Απλα αυτο θες να κανει εσυ προσωπικα  για να τιμωρησεις δεν ξερω και εγω γιατι τους ΑΕΚτζηδες.....

3) αΥΤΟς ΛΕΕΙ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΡΑ ξεχνα τα δεν θα τα δεις ποτε οσο αμιτα και να καταναλωσεις απο αυτα μεταγραφες δεν θα εκανε το καλοκαιρι.

Γνωμη μου.

Το "θα βάλω 15" το θεωρείς λόγια του αέρα.

Το "θα έβαζα τα λεφτά του CL στο γήπεδο" το θεωρείς δήλωση.

ΟΚ είσαι εμπαθής.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Vagos21 said:

Ε ναι γιατί να βάλει τα έσοδα της ομάδας. Δικά του δεν βάζει γιατί δεν είναι απατεωνας οπως ολοι οι άλλοι πρόεδροι ΠΑΕ που ξεπλένουν,τα έσοδα που οπως λες έβαζε ( και για να βγουν τα νούμερα μετράμε τις λογιστικές τρύπες , το προπονητήριο που δεν ξέρουμε αν το πλήρωσε κιόλας βέβαια, ίσως κ τις πετσέτες στα Σπατα) να μην τα βάζει για να τιμωρήσει τα κακά παιδιά. Ε ας παίζει με Αλμπάνη για να εκδικηθεί τον κόσμο . 

Αν αποκλειστούμε τελικά θα δούμε αν όντως έβαζε ή όχι τα λεφτά της Ευρώπης.

Όταν δεν είχες λεφτά Ευρώπης έπαιζες με Arzo, Πλατέλλα και Αραβίδη.

Με Ευρώπη έπαιζες με Livaja, Araujo και Vranjes.

Κοντός ψαλμός.

Όχι ότι περιμένω βέβαια να παραδεχτεί ο μέσος Έλλην ΑΕΚτζής την πραγματικότητα.

Θεωρώ δεδομένο ούτως ή άλλως πως η πλειοψηφία αυτών χόρευαν στο Σύνταγμα την επομένη του Δημοψηφίσματος του Αλέξη οπότε ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο άνθρωπος ξερουμε οτι δεν ασχολείται με το αγωνιστικό, παρά μόνο με το γήπεδο.....αν δεν ασχολείσαι με το αγωνιστικό, δε θα ασχοληθείς και με την περιφρούρηση του γηπέδου και άλλα θέματα, τα οποία χωρίς να είναι άμεσα αγωνιστικά, έχουν άμεση σχέση και επηρεάζουν την ομάδα.

Ε αφου δεν μπορει και τα δυο μαζί....τι να κάνουμε; και του σκάει κουκουνα τωρα με την ποινη.....

Ο.τι αφήσεις σ'αφήνει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Αν αποκλειστούμε τελικά θα δούμε αν όντως έβαζε ή όχι τα λεφτά της Ευρώπης.

Όταν δεν είχες λεφτά Ευρώπης έπαιζες με Arzo, Πλατέλλα και Αραβίδη.

Με Ευρώπη έπαιζες με Livaja, Araujo και Vranjes.

Κοντός ψαλμός.

Όχι ότι περιμένω βέβαια να παραδεχτεί ο μέσος Έλλην ΑΕΚτζής την πραγματικότητα.

Θεωρώ δεδομένο ούτως ή άλλως πως η πλειοψηφία αυτών χόρευαν στο Σύνταγμα την επομένη του Δημοψηφίσματος του Αλέξη οπότε ΟΚ.

Ευτυχώς ρε συ Μπούκο που ανεβάζεις το επίπεδο του ΑΕΚτζη και δεν έχουμε βαλτώσει...

τεσπα , θα τα δούμε όλα τις επόμενες μέρες. Όλες οι απόψεις δεκτές από εμένα από όλα τα επίπεδα ΑΕΚτζηδων, χαμηλών κ ψηλών 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×