Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Απο την ΠΑΕ βγαλανε ανακοινωση πως αν ξανασυμβει κατι δεν θα υπαρχει επιστροφη.

Ωραια αλλα καντε κατι κι εσεις

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

ωραία ησυχάσαμε....

ώρα για μεταγραφές

Sergio Ramos

Adrien Rabiot

Ivan Rakitic

Μιχάλης Μανιάς

Οι πρώτες κινήσεις

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Sergio Ramos

Adrien Rabiot

Ivan Rakitic

Μιχάλης Μανιάς

Οι πρώτες κινήσεις

αν ο ρακιτιτς είναι με αγορά είμαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Sergio Ramos

Adrien Rabiot

Ivan Rakitic

Μιχάλης Μανιάς

Οι πρώτες κινήσεις

Ο Μανιάς τσινάει γαιτί έμαθε πως στο Ramos προτάθηκε μεγαλύτερο συμβόλαιο απ' ότι σεαυτόν. Επίσης του Rakitic δυσκολεύει γιατί ο Μάνταλος πιστεύει πως θα είναι δύσκολο να χωρέσουν μαζί στην ίδια 11άδα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tarasfw said:

αν ο ρακιτιτς είναι με αγορά είμαι ΟΚ

Ολοι με αγορα εκτος του Μανια που ειναι δυσκολη περιπτωση.

Δανεικος αλλα δεν τα βρισκουν στην ρητρα των 80000

Link to comment
Share on other sites

άντε βγήκε η απόφαση να ηρεμήσουμε λίγο εδώ μέσα, γιατί μας έχει φάει η μιζέρια φέτος με όλα αυτά που βλέπουμε και ξεσπάμε ο ένας στον άλλον.

περιμέναμε(εγώ πάντως σίγουρα) εκτόξευση και ήρθε καθίζηση

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tarasfw said:

άντε βγήκε η απόφαση να ηρεμήσουμε λίγο εδώ μέσα, γιατί μας έχει φάει η μιζέρια φέτος με όλα αυτά που βλέπουμε και ξεσπάμε ο ένας στον άλλον.

περιμέναμε(εγώ πάντως σίγουρα) εκτόξευση και ήρθε καθίζηση

Ενταξει γνωμες λεμε.Τα ξεσπασματα ειναι αχρειαστα

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Fact 1: Όπως πάντα οι αρδ και η κεφαλή της ΑΕΚ έπαιξαν με τον φόβο του ενωσίτη για τυχόν αποκλεισμό από την Ευρώπη (γελάμε, δεν γίνονται αυτά έτσι και τα γράφαμε καιρό τώρα) για να δικαιολογήσουν την ανυπαρξία τους στον μεταγραφικό σχεδιασμό. Αποτέλεσμα; Η ομάδα δεν έχει εξτρέμ, η ομάδα δεν έχει αριστερό μπακ. Αντίο 2η θέση, αντίο λογικά κύπελλο. Αποδεδειγμένο αυτό κι απλά περιμένω να δω τι θα σκαρφιστούν το καλοκαίρι. Ούτε ο Παπάς μας φταίει εδώ ούτε ο Νοτιάς.

Fact 2: Είναι ευκαιρία του τίγρη να καθαρίσει την ΑΕΚ από μερικά ρεμάλια στην εξέδρα. Θέλω να πιστεύω ότι είναι μόνο το 10% του οργανωμένου κινήματος. Αν δεν το κάνει, θα είναι κύριος υπεύθυνος όταν έρθει ο αποκλεισμός. Ούτε ο Παπάς θα φταίει ούτε κι ο Νοτιάς.

Fact 3: Όσο αφήνει τον Λύμπε στην θέση του, κι όσο ακούμε ωραίες φήμες για περί αποχώρηση Μανόλο και πίσω σε ελληνικές λύσεις όλο και πιο υπεύθυνος θα είναι ο τίγρης για την αγωνιστική κατακρύλα μας. Ούτε ο Παπάς θα φταίει ούτε κι ο Νοτιάς.

Fact 4: AEK σε αγαπώ, προδότες δεν ξεχνώ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

Fact 1: Όπως πάντα οι αρδ και η κεφαλή της ΑΕΚ έπαιξαν με τον φόβο του ενωσίτη για τυχόν αποκλεισμό από την Ευρώπη (γελάμε, δεν γίνονται αυτά έτσι και τα γράφαμε καιρό τώρα) για να δικαιολογήσουν την ανυπαρξία τους στον μεταγραφικό σχεδιασμό. Αποτέλεσμα; Η ομάδα δεν έχει εξτρέμ, η ομάδα δεν έχει αριστερό μπακ. Αντίο 2η θέση, αντίο λογικά κύπελλο. Αποδεδειγμένο αυτό κι απλά περιμένω να δω τι θα σκαρφιστούν το καλοκαίρι. Ούτε ο Παπάς μας φταίει εδώ ούτε ο Νοτιάς.

Fact 2: Είναι ευκαιρία του τίγρη να καθαρίσει την ΑΕΚ από μερικά ρεμάλια στην εξέδρα. Θέλω να πιστεύω ότι είναι μόνο το 10% του οργανωμένου κινήματος. Αν δεν το κάνει, θα είναι κύριος υπεύθυνος όταν έρθει ο αποκλεισμός. Ούτε ο Παπάς θα φταίει ούτε κι ο Νοτιάς.

Fact 3: Όσο αφήνει τον Λύμπε στην θέση του, κι όσο ακούμε ωραίες φήμες για περί αποχώρηση Μανόλο και πίσω σε ελληνικές λύσεις όλο και πιο υπεύθυνος θα είναι ο τίγρης για την αγωνιστική κατακρύλα μας. Ούτε ο Παπάς θα φταίει ούτε κι ο Νοτιάς.

Fact 4: AEK σε αγαπώ, προδότες δεν ξεχνώ.

Κάνε υπομονή. Μόλις πάρει τα λεφτά του τσουλου σε κανα τρίμηνο, 25 περίπου μυρια, θα τα ρίξει στην ομάδα για ενίσχυση. Φέτος το καλοκαίρι θα είναι καυτό κ τα πρωτοσέλιδα παιχταραδων θα πέφτουν βροχή . Απλά υπομονή να έχεις τώρα που γλυτωσαμε τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό .  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Fadrhonc21 said:

όλο και πιο υπεύθυνος θα είναι ο τίγρης για την αγωνιστική κατακρύλα μας. Ούτε ο Παπάς θα φταίει ούτε κι ο Νοτιάς.

Ποιος κατηγόρησε Παπά και Νοτιά για την αγωνιστική κατρακύλα μας;

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, CHⓇIS said:

Dladh ennoeis oti kanei kapoios kati sto petalo px kai tha ton perikuklosoun kai tha ton piasoun?

Ela re mh grafete tetoia proi proi?

Εγώ όχι, οι "γιατι δεν κανουν κατι" το γραφουν.

Εγώ επισημαίνω ότι ακόμα και τέτοια προσπάθεια να γινόταν, οι "γιατι δεν κανουν κατι" πρώτοι θα κραζανε

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, CHⓇIS said:

Dladh ennoeis oti kanei kapoios kati sto petalo px kai tha ton perikuklosoun kai tha ton piasoun?

Ela re mh grafete tetoia proi proi?

Εγώ όχι, οι "γιατι δεν κανουν κατι" το γραφουν.

Εγώ επισημαίνω ότι ακόμα και τέτοια προσπάθεια να γινόταν, οι "γιατι δεν κανουν κατι" πρώτοι θα κραζανε

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, CHⓇIS said:

Dladh ennoeis oti kanei kapoios kati sto petalo px kai tha ton perikuklosoun kai tha ton piasoun?

Ela re mh grafete tetoia proi proi?

Εγώ όχι, οι "γιατι δεν κανουν κατι" το γραφουν.

Εγώ επισημαίνω ότι ακόμα και τέτοια προσπάθεια να γινόταν, οι "γιατι δεν κανουν κατι" πρώτοι θα κραζανε

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Fact 1: Όπως πάντα οι αρδ και η κεφαλή της ΑΕΚ έπαιξαν με τον φόβο του ενωσίτη για τυχόν αποκλεισμό από την Ευρώπη (γελάμε, δεν γίνονται αυτά έτσι και τα γράφαμε καιρό τώρα) για να δικαιολογήσουν την ανυπαρξία τους στον μεταγραφικό σχεδιασμό. Αποτέλεσμα; Η ομάδα δεν έχει εξτρέμ, η ομάδα δεν έχει αριστερό μπακ. Αντίο 2η θέση, αντίο λογικά κύπελλο. Αποδεδειγμένο αυτό κι απλά περιμένω να δω τι θα σκαρφιστούν το καλοκαίρι. Ούτε ο Παπάς μας φταίει εδώ ούτε ο Νοτιάς.

 Fact 2: Είναι ευκαιρία του τίγρη να καθαρίσει την ΑΕΚ από μερικά ρεμάλια στην εξέδρα. Θέλω να πιστεύω ότι είναι μόνο το 10% του οργανωμένου κινήματος. Αν δεν το κάνει, θα είναι κύριος υπεύθυνος όταν έρθει ο αποκλεισμός. Ούτε ο Παπάς θα φταίει ούτε κι ο Νοτιάς.

Fact 3: Όσο αφήνει τον Λύμπε στην θέση του, κι όσο ακούμε ωραίες φήμες για περί αποχώρηση Μανόλο και πίσω σε ελληνικές λύσεις όλο και πιο υπεύθυνος θα είναι ο τίγρης για την αγωνιστική κατακρύλα μας. Ούτε ο Παπάς θα φταίει ούτε κι ο Νοτιάς.

Fact 4: AEK σε αγαπώ, προδότες δεν ξεχνώ.

Fact 1: Στα παπάρια τους να δικαιολογήσουν οτιδήποτε. Σε άφησαν το καλοκαίρι χωρίς εξτρέμ και χωρίς χαφ και δεν έγινε τίποτα. Νομίζω μεγαλοποιήσεις υπερβολικά το πόσο σκέφτεται ο Μελ τις αντιδράσεις του κόσμου.

Fact 2: Κύριος υπεύθυνος είναι πάντα αυτός που κάνει την μαλακία. Συμφωνώ ότι θα έχει μεγάλη ευθύνη και θα πρέπει να πάρει μέτρα αλλά δεν είναι ανήλικα αυτοί που μπαίνουν στο γήπεδο και ο Μελ ο κηδεμόνας τους. Αν εσύ πας και πάρεις ένα όπλο και καθαρίσεις 30 άτομα εκεί στο midwest, δεν θα φταίει κυρίως ο Trump ή η αστυνομία της περιοχής. Εσύ θα φταις και εσένα θα φάνε λάχανο.

Fact 3: Φυσικά. Βέβαια πολλοί πέρσι ήθελαν να φάνε τον Μανόλο (Μιαούλης και λοιποί αρδ, άμυαλος κόσμος κλπ) αλλά φαντάζομαι και αυτοί μετά από τον αγέλαστο έβαλαν μυαλό. Αλλά ναι, προφανώς και θα έχει την κύρια ευθύνη.

Fact 4: Sure.

Link to comment
Share on other sites

Τα επεισόδια γίνονται με αλλα ελατήρια. Ξύλο με αστυνομια η φερομενους ακροδεξιούς αντιπαλους. Μονο με μετρα ασφαλείας συν κατασταση περιφρούρησης όπως τις τελευταίες αγωνιστικες μπορεί να αποσοβηθει ο κίνδυνος.

Link to comment
Share on other sites

Για την εφεση που γραφτηκε θυμηθηκα οτι πριν πολλα χρονια, ο γαυρος νομιζω ειχε κανει εφεση κατα μιας τιμωριας και τελικά καταδικαστηκε με μονοετη αποκλεισμο χωρις αναστολη, δηλαδη  πιο αυστηρα απο οτι στην αρχικη δικη.  Δεν ξερω αν εχει ξαναγινε να αυξηθει ποινη απο την ουεφα μετα απο εφεση, αν προβλεπεται κτλ. αλλα νομιζω οτι ουτως ή αλλως ευχαριστημενοι πρεπει να ειμαστε με την ποινη που τελικα ειχαμε.

 Και ετσι βεβαια δυσκολευει η προκριση σε ομιλους, ακομα και αν ειμαστε σε ομιλο δυνατων στον πρωτο γυρο.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, tarasfw said:

O Αίαντας τιμωρήθηκε; οι δικοί του δεν έκαναν μανούρα;

Καμία τιμωρία δεν έφαγε ο Ajax.

Να γίνετε σιωνιστές να δείτε προκοπή.

?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bukowski said:

Καμία τιμωρία δεν έφαγε ο Ajax.

Να γίνετε σιωνιστές να δείτε προκοπή.

?

Να κάνουμε προσφυγή.....να πεθάνει και του γείτονα το γήπεδο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, geo_1990 said:

Νομίζω την πιο φασιστική κερκίδα στην ευρώπη την έχει η λάτσιο. Και απο ότι βλέπω στην βαθμολογία της ιταλίας πάει καρφί για ουέφα του χρόνου. Για την ποινή να πώ και εγώ καθόλου καλή δεν την είδα. Στην ουσία για τα επόμενα δύο χρόνια είσαι εν μέσω πίεσης για πιθανή αποβολή και οικονομική καταστροφή με ότι συνεπάγεται αυτό για τις πιθανές επενδύσεις σε παίκτες που δεν θα γίνουν με κίνδυνο να ενεργοποιηθεί η ποινή. Επίσης τρώς και 2 κεκλεισμένων στα 2 πιο σημαντικά παιχνίδια σου αυτά των προκριματικών. Στην πράξη δηλαδή μπορεί κάλιστα να σου κάψει την επόμενη χρονιά μη αξιοπιώντας την έδρα σου σε δύσκολα παιχνίδια. Για εμένα θα πρέπει να σκεφτούμε σοβαρά για το αν θα πάμε σε έφεση ή όχι. Το λέω γιατί κατά 90% στην έφεση οι ποινές πέφτουν. Όπως έγραψε και ένας απο πάνω άλλοι είχανε πρωτόδικη απόφαση με διετή αποκλεισμό και στην έφεση έπεσε σε 2 αγώνες κεκλεισμένων,γιατί να μην ρίξουμε και εμείς την ποινή μας; Πάντως σε κάθε περίπτωση για να ενεργοποιηθεί η ποινή πρέπει να γίνει κάτι εξίσου σοβαρό.Δεν είναι τόσο απλό δηλαδή.

Δεν εχουμε κανει αρκετες ηλιθιοτητες σαν συλλογος φετος, ειναι ωρα για εφεση. Για τιμωρια 2 αγωνιστικων. Για επεισοδια στην Ευρωπη. Που εμπεριεχουν ριψη μολοτωφ

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
1 hour ago, firebird said:

Fact 2: Κύριος υπεύθυνος είναι πάντα αυτός που κάνει την μαλακία. Συμφωνώ ότι θα έχει μεγάλη ευθύνη και θα πρέπει να πάρει μέτρα αλλά δεν είναι ανήλικα αυτοί που μπαίνουν στο γήπεδο και ο Μελ ο κηδεμόνας τους. Αν εσύ πας και πάρεις ένα όπλο και καθαρίσεις 30 άτομα εκεί στο midwest, δεν θα φταίει κυρίως ο Trump ή η αστυνομία της περιοχής. Εσύ θα φταις και εσένα θα φάνε λάχανο.

Όταν ένα ματς είναι σε ισχύ, είναι ιδιωτικό event, για αυτό και υπάρχουν τα tickets για να μπεις μέσα. Τώρα αν εσύ αφήνεις άτομα να μπουν μέσα στο γήπεδο έτσι, δεν κάνεις έλεγχο κτλ ε τότε τα θέλει ο κώλος σου και κύριος υπεύθυνος θα είσαι εσύ αν γίνει κάτι. Δηλαδή αν πάω γήπεδο στους Bucks, όπου είναι χώρος όπου δεν επιτρέπονται όπλα, και κάποιος με τραυματίσει με όπλο ας πούμε, τότε απλά κάνεις μήνυση στην ομάδα και έχεις φτιάξει το μέλλον σου.

Ο παπάρας που θέλει να κάνει την παπαριά θα την κάνει είτε μέσα στο γήπεδο είτε εκτός, δεν μπορείς να το αποφύγεις αυτό. Μπορείς να αποφύγεις όμως τα εντός με κατάλληλα μέτρα που κοστίζουν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fadrhonc21 said:

Fact 1: Όπως πάντα οι αρδ και η κεφαλή της ΑΕΚ έπαιξαν με τον φόβο του ενωσίτη για τυχόν αποκλεισμό από την Ευρώπη (γελάμε, δεν γίνονται αυτά έτσι και τα γράφαμε καιρό τώρα) για να δικαιολογήσουν την ανυπαρξία τους στον μεταγραφικό σχεδιασμό. Αποτέλεσμα; Η ομάδα δεν έχει εξτρέμ, η ομάδα δεν έχει αριστερό μπακ. Αντίο 2η θέση, αντίο λογικά κύπελλο. Αποδεδειγμένο αυτό κι απλά περιμένω να δω τι θα σκαρφιστούν το καλοκαίρι. Ούτε ο Παπάς μας φταίει εδώ ούτε ο Νοτιάς. 

 

 

Αν ειναι δυνατον να γραφονται σοβαρα τετοια πραγματα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Όταν ένα ματς είναι σε ισχύ, είναι ιδιωτικό event, για αυτό και υπάρχουν τα tickets για να μπεις μέσα. Τώρα αν εσύ αφήνεις άτομα να μπουν μέσα στο γήπεδο έτσι, δεν κάνεις έλεγχο κτλ ε τότε τα θέλει ο κώλος σου και κύριος υπεύθυνος θα είσαι εσύ αν γίνει κάτι. Δηλαδή αν πάω γήπεδο στους Bucks, όπου είναι χώρος όπου δεν επιτρέπονται όπλα, και κάποιος με τραυματίσει με όπλο ας πούμε, τότε απλά κάνεις μήνυση στην ομάδα και έχεις φτιάξει το μέλλον σου.

Ο παπάρας που θέλει να κάνει την παπαριά θα την κάνει είτε μέσα στο γήπεδο είτε εκτός, δεν μπορείς να το αποφύγεις αυτό. Μπορείς να αποφύγεις όμως τα εντός με κατάλληλα μέτρα που κοστίζουν.

Η ομάδα θα σε αποζημιώσει αλλά αυτός που θα σε τραυματίσει το λιγότερο θα μπει φυλακή για δεκαετίες και το max θα έχει σκοτωθεί επι τόπου. Ποια από τις 2 "ποινές" βλέπεις για πιο μεγάλη;
Παίρνε μια ανάσα και σκέψου πριν γράφεις. Δεν γίνεται να τα πιστεύεις αυτά που λες.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×