Jump to content

Ποινές, Πρόστιμα, Αθωώσεις και τέτοια


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, nedved21 said:

Εχουν ανοιξει ασκους του αιολου με την μαλακια που κανανε προχτες.

Ασε εμας που ετσι κι αλλιως και πριν ημασταν σε θεση να μην δεχθουμε τετοιες αποφασεις.

Τωρα ο καθε Πανιωνιος και η καθε Λαρισα θα παρατυπει, και θα φερνει το παραδειγμα του ΠΑΟΚ,

και την κρατικη παρεμβαση που εγινε για χαρη του, 

"οι αλλοι μπαινανε με πιστολια και αγοραζανε ομαδες της ιδιας κατηγοριας, και εσυ σαν κρατος τους εβγαλες 2 φορες λαδι,

εμενα γιατι με ενοχλεις επειδη ενας οπαδος εριξε 3 φαπες στον αντιπαλο προπονητη;"

Κουλης. τετοια μαλακια και τοσο βιαστικα δεν εχει ξανακανει ποτέ κανεις στο ποδοσφαιρο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεφτιλικια για αλλη μια φορα.2 αγωνιστικες και 77.500 προστιμο.

Δρομο απο το ΟΑΚΑ οσο πιο γρηγορα γινεται.Στη τουμπα γινονται επεισοδια 20 μετρα απο το γηπεδο και δεν θεωρειται περιβαλλοντας χωρος, σε μας γινονται ενα χιλιομετρο και ακομα θεωρειται ΟΑΚΑ.Βεβαια ΑΝ ειναι οπαδοι της ΑΕΚ ακομα μια φορα κρεμανε την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ, ριζουπολη του χρόνου. Και ΟΑΚΑ να το δηλωσουμε μόνο για Ευρώπη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί τα 3 τελευταία χρόνια σε ματς εντός με το γαυρο, με το που ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο ακούμε να σκάνε τα δακρυγόνα κατά ριπας έξω από την 1-35. Ευτυχώς φέτος φυσαγε προς τον ηλεκτρικό. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mporat said:

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί τα 3 τελευταία χρόνια σε ματς εντός με το γαυρο, με το που ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο ακούμε να σκάνε τα δακρυγόνα κατά ριπας έξω από την 1-35. Ευτυχώς φέτος φυσαγε προς τον ηλεκτρικό. 

Κάποιος κοίταξε κάποιον στραβά και θίχττηκε. Κλασικά

Link to comment
Share on other sites

Guest Veria21

Στην έφεση λογικά θα μειωθεί σε μία αγωνιστική η τιμωρία δεν νομίζω να παραμείνει....

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ λένε όλοι μονο για το κεκλεισμένων και το ύψος του προστίμου είναι μισό συμβόλαιο ποδοσφαιριστή ξερω ´γω.

Ριζουπολη και να ευχαριστήσουμε για μια ακόμη φορά τα παιδιά αυτα που η ζωή τους είναι η ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Εντωμεταξυ λένε όλοι μονο για το κεκλεισμένων και το ύψος του προστίμου είναι μισό συμβόλαιο ποδοσφαιριστή ξερω ´γω.

Ριζουπολη και να ευχαριστήσουμε για μια ακόμη φορά τα παιδιά αυτα που η ζωή τους είναι η ΑΕΚ.

Γι αυτο εγραψα και το νουμερο του προστιμου Νικο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Γι αυτο εγραψα και το νουμερο του προστιμου Νικο

Σωστός. Βέβαια σε πρωτάθλημα που αυτος που το έχει στήσει την σκαπουλαρε εν μια νυκτι με κυβερνητικές πλάτες, δεν θα έπρεπε να ξανα τιμωρηθούμε για τα επόμενα 30 χρονια, αλλά οκ τι να συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

η ΑΕΚ 6 χρονια εχει χρεωθει πανω απο 1,5 εκατομμυρια ευρω σε προστιμα ας δουμε τι συμβολαια συζηταμε 

Link to comment
Share on other sites

1.300.000 

Σε Ελλαδα (πρωταθλημα -  κυπελλο) και Ευρωπη απο την στιγμη που γυρισαμε στην σουπερλιγκ 

Link to comment
Share on other sites

 

17 hours ago, mporat said:

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί τα 3 τελευταία χρόνια σε ματς εντός με το γαυρο, με το που ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο ακούμε να σκάνε τα δακρυγόνα κατά ριπας έξω από την 1-35. Ευτυχώς φέτος φυσαγε προς τον ηλεκτρικό. 

Ανεξήγητο και το γιατί σκάνε οι μολότοφ προς τα ματ. Έχουμε αντιφα οπαδους, αλλά και πιτσιρικάδες με καυλες, οπότε το ντέρμπι με γαυρο που μαζεύει και  κόσμο προσφέρεται για ξεκαυλωμα θα μου πεις. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, amd said:

1.300.000 

Σε Ελλαδα (πρωταθλημα -  κυπελλο) και Ευρωπη απο την στιγμη που γυρισαμε στην σουπερλιγκ 

Πολυ μεγαλο ποσο.Υποθετω πως πρεπει να εχουμε πληρωσει και τα περισσοτερα.Αν υπολογισουμε και τα κεκλεισμενων μαζευεται ανετα κανα εκατομμυριο ακομα απο τα κερδη των εισπραξεων.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζουμε τώρα ότι στην ριζουπολη που δεν έχει περιβάλλοντα χώρο, ανάμεσα στις εξέδρες και τον εξωτερικό χώρο, όπως στο Στάδιο, δεν θα γίνονται επεισόδια στα ντέρμπι και θα γλυτώνουμε τις τιμωρίες. 

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ένα δακρυγονο να πέσει στην ριζουπολη έξω από το γήπεδο, θα φθάνει η μπόχα και στον αγωνιστικό χώρο. 

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θα ειναι εκτος περιβαλλοντος χωρου οποτε και προσωρινη διακοπη αγωνα να εχεις δεν θα ειναι υπαιτια η ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Το γράμμα του νόμου μας ευνοεί, αν πάμε ριζουπολη. Αν μπει και δίχτυ γύρω γύρω από τον αγωνιστικό για να μην πέσει κάνα μπουκάλι στο κεφάλι αντιπάλου παίκτη ή διαιτητή θα τις γλυτώσουμε τις τιμωριες

Link to comment
Share on other sites

H να αλλάξει ο προσδιορισμός της περιμέτρου εντός της οποίας έχει ευθύνη η ΠΑΕ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ή να λειτουργήσει το κλειστό κύκλωμα στις κερκίδες και να απαγορεύεται η είσοδος σε όποιον κάνει κακό στην ομάδα. Αυτό δηλαδή που θαυμάζουμε όταν γίνεται στην Ευρώπη. Ανέφικτο βέβαια αυτό στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Έφεση άσκησε η ΑΕΚ για την ποινή των δύο αγωνιστικών κεκλεισμένων των θυρών, σχετικά με τα επεισόδια που έγιναν εκτός ΟΑΚΑ (και σε πολύ μακρινούς χώρους του Σταδίου) στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό. Να θυμίσουμε πως η Ένωση, που πληρώνει τον… αμέτρητο (και μη ελεγχόμενο) περιβάλλοντα χώρο του Ολυμπιακού Σταδίου, έχει τιμωρηθεί από το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό Όργανο της Super League με δυο αγωνιστικές κεκλεισμένων για τα παιχνίδια με Παναιτωλικό στο Κύπελλο και ΟΦΗ στο πρωτάθλημα την επόμενη εβδομάδα. Η κιτρινόμαυρη ΠΑΕ άσκησε έφεση η οποία θα εκδικαστεί την Τετάρτη (12/02) στις 16:00 στην Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×