Jump to content

Europa League


Abraham21r
 Share

Recommended Posts

ενω παραδοσιακα γινονται καλυτεροι τελικοι στο Εουροπα απο οτι στο Τσ Λ, πολυ σουπα το πρωτο ημιχρονο. φοβαται ο γιαννης το θεριο..... για να δουμε, θα ισχυσει η καταρα του Γκουτμαν ?

Link to comment
Share on other sites

Θελω καιρο να το γραψω.

 

Οταν εκτελειται πεναλτυ υποτιθεται οτι ο τερμας δεν βγαινει ουτε βημα απο την γραμμη πριν αυτο εκτελεστει.

 

Ε, ειναι ο κανονας στο ποδοσφαιρο που δεν τηρειται ποτε και δεν διαμαρτυρεται και κανεις.

 

Την ειπα την παπαρια μου και ξελαφρωσα. Φχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν βαλει το αθλημα στο amateur mode οι Ισπανοι.

 

Ελπιζω στο Μουντιαλ κανας Γερμανος ή Βραζιλιανος να τους αποκλεισει σχετικα νωρις.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ολη η ιστορια με την Ισπανια εχει εκνευρισει πια.Πρεπει να κλεισει αυτος ο κυκλος να προχωρησει το ποδοσφαιρο.

Χτες ενας μαλακας της Σεβιλλης(Μπακα καπως ετσι) ηταν ξαπλωμενος απο το 90 και κρατουσε προσαγωγους και περπατουσε.Στο φιναλε της παρατασης πεφτει κατω και μονο που δεν εκλαιγε.Και εκει που λες οκ αυτος θα ξανασηκωθει τον Ιουνιο,πηγαινε για πεναλτι το οποιο το σουταρε απιαστο.Αλογα οι μαλακες,πειραματοζωα εχουν γινει.

 

Απο την αλλη αυτο σπατουλαρεται γιατι οντως η φουρνια των Ισπανων ειναι παγκοσμια.Τι να λεμε,κοιταει κανεις την 30αδα για Μουντιαλ και συζητανε αν θα μεινουν εξω Γιορεντε,Ματα,Μαρτινεζ ή Καθορλα ξερω γω.Σε αλλες Εθνικες θα τους δινανε περιβραχιονιο ''φερτο μονος σου παιχταρα μου'' και εδω λενε μωρε ο Ματα ηταν λιγο νωθρος φετος,πετα τον εξω.Λολ δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

H Ισπανία στα 00's έγινε η μεγαλύτερη ποδοσφαιρική βιομηχανία παγκοσμίως. Και όταν λέμε βιομηχανία κυριολεκτούμε. Το τερματίσανε. Και επειδή είναι το πρώτο μαγαζί παγκοσμίως, δεν το ακουμπάει κανείς γιατί αν το ακουμπήσουν το σκάνδαλο θα είναι τέτοιο που θα κάνει χρόνια να συνέλθει το ποδόσφαιρο. Και ειδικά έτσι όπως είναι σήμερα παγκοσμιοποιημένο το άθλημα κάνεις ζημιά παντού, στην Πριμέρα, στην Πρέμιερ, στη Μπουντεσλίγκα στις διοργανώσεις της ΟΥΕΦΑ. Δεν τους ακουμπά κανείς. Εκτός και πιστεύουν ότι το πρωτάθλημα της Ν.Κορέας μπορεί να καλύψει το κενό.

Link to comment
Share on other sites

και να ταν μονο στο ποδοσφαιρο καλα θα ταν...σε ολα τα αθληματα τα ομαδικα εχουν πιασει τα ποστα...

 

Ναι. Δεν ξέρω αν ως πιο μικροί προλάβατε την κυριαρχία των Ιταλών παλιότερα που το μόνο ερώτημα που κυριαρχούσε όταν ξεκινούσαν τα ευρωπαϊκά κύπελλα ήταν αν θα κατακτήσουν και τα τρία ή μόνο... τα δύο.

Αν δεν αρχίσει η Πρέμιερ να σαρώνει κατσαρόλια στην Ευρώπη ή να βγει μια εθνική ομάδα (π.χ. Βραζιλία, Γερμανία) που θα σαρώνει σε Μουντιάλ, θα βλέπουμε τους σπανιόλους για πολλά χρόνια ακόμα στην κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

Θελω καιρο να το γραψω.

 

Οταν εκτελειται πεναλτυ υποτιθεται οτι ο τερμας δεν βγαινει ουτε βημα απο την γραμμη πριν αυτο εκτελεστει.

 

Ε, ειναι ο κανονας στο ποδοσφαιρο που δεν τηρειται ποτε και δεν διαμαρτυρεται και κανεις.

 

Την ειπα την παπαρια μου και ξελαφρωσα. Φχαριστω.

 

Να πω κι εγώ την δικιά μου, ο παίχτης που εκτελεί απαγορεύεται να σταματήσει την κίνηση, πράγμα το οποίο έκανε (όχι μόνο ένας) στο πέναλντι που λες.

 

Το εχουν βαλει το αθλημα στο amateur mode οι Ισπανοι.

 

Ελπιζω στο Μουντιαλ κανας Γερμανος ή Βραζιλιανος να τους αποκλεισει σχετικα νωρις.

 

Στο μουντιάλ από τον όμιλο της Ισπανίας θα περάσει η Χιλή και με λίγη τύχη οι Ολλανδοί θα αφήσουνε τρίτους τους Ισπανούς.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Απίστευτη πρόκριση για Απόλλωνα

 

 

Ο Απόλλων Λεμεσού πήρε απίστευτη πρόκριση στους ομίλους του Europa League, καθώς νίκησε με 4-1 την Λοκομοτίβ μέσα στην Μόσχα.

Link to comment
Share on other sites

Με τον Βασίλη Πλιάτσικα να αγωνίζεται 90 λεπτά η Άστρα Τζούρτζου ηττήθηκε 0-1 από την Λιόν στην Ρουμανία, αλλά προκρίθηκε, καθώς είχε νικήσει 2-1 στην Γαλλία. Η Λιόν ήταν η ομάδα με την υψηλότερη βαθμολογία από αυτές στο Europa League.

Link to comment
Share on other sites

βαζελα με PSV, Dinamo Moscow και Estoril

 

μπουγατσα με Fiorentina, Guingamp και Dinamo Minsk

 

μποροβηλος με tottenham, besiktas και partizan

Link to comment
Share on other sites

αστερας χωρις ντε μπλασις και με αμαθη ομαδα σε συενχομενα παιχνιδια παει για 3ος στην καλυτερη, αν περασει τους σερβους

 

μπουγατσα οπως ειναι τωρα ουτε 3ος θα χασει και απο τους λευκορωσους

 

βαζελα αν η ντιναμο εμφανισει τα χαλια που συνεχιζει να μεφανιζει τοτε εχει καποιες ελπιδες

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΕΣ ΠΟΥΤΣΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 3

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×