Jump to content

Live, Festival and other News


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

  • 2 months later...

Το συγκρότημα «Eagles of Death Metal», του οποίου η συναυλία έγινε στόχος των τζιχαντιστών, στις 13 Νοεμβρίου στο ? αρίσι, επιστρέφει στην πρωτεύουσα της Γαλλίας για μια παράσταση, τον επόμενο μήνα.

Σύμφωνα με πληροφορίες, τα μέλη του συγκροτήματος αποφάσισαν να ζητήσουν από τους επιζώντες της πολύνεκρης επίθεσης στο θέατρο Μπατακλάν να επιστρέψουν για να παρακολουθήσουν δωρεάν την υπόλοιπη συναυλία που διεκόπη την τραγική νύχτα των πολύνεκρων επιθέσεων στο ? αρίσι.

Την είδηση για τη συναυλία του συγκροτήματος υποδέχθηκαν με συγκίνηση εκατοντάδες Γάλλοι αλλά και θαυμαστές των Eagles of Death Metal από τον υπόλοιπο κόσμο που ήδη κλείνουν εισιτήρια για τη βραδιά της συναυλίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Guest Saxon21

O Axl Rose και επίσημα ο νέος τραγουδιστής των AC/DC

 

 

Φαγανε τον Brian τα λαμογια,γαμησε τους Brian και γυρνα στους geordie.Mια ωραια ατμοσφαιρα,ο malcom τα εχει χαμενα,ο brian κουφαθηκε,ο rose με σπασμενο ποδι και πατεριτσες. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχει τώρα στην τηλεόραση την συναυλία Queen στη Βουδαπέστη το '86. ? όσο Θεός ο Freddie!

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Το μουστακι ινε ο φερετζες του πουστη.Εγω θα παω τα χριστουγεννα να δω τους βικινγκ αμον αμαρθ.post-14-14425775410211_thumb.gif

 

Eν τω μεταξυ εφετο γινεται του reunion το καγκελο μεχρι και οι Misfits με τον μπετοβλακα Danzig θα βγουν για tour.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

? άω σε συναυλία Cure τώρα με κολλητό από Αθήνα. Δεν τρελαίνομαι, απλά τους συμπαθώ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους παλεύω μαν

Ο πρώην ντράμερ μας έπαιζε σε μία μπάντα που έκανε tribute μόνο στους Cure. The Accureacy τους λέγανε.

 

Οπότε κάθε φορά που έπαιζαν λάιβ "έπρεπε" να πάω κι εγώ. Ήταν λίγο αυτοκτονία με κωλοδάχτυλο η φάση.

Μάλιστα μια φορά ήμουν Αθήνα και έπαιζαν κάτω στο Death Disco και λέω να πάω να τους κάνω έκπληξη... Και παίξανε 4 ώρες οι πούστηδες. Φρίκαρα μιλάμε. Επίσης εκείνη τη φορά ένιωσα λίγο παοκτζής... Είχα πάει να δω μια μπάντα της Θεσσαλονίκης στην Αθήνα. Αρκετά περίεργο συναίσθημα, έτσι θα νιώθουν και τα παόκια όταν κατεβαίνουν σκέφτηκα.

Link to comment
Share on other sites

? άντα παίζουν πολύ οι πούστηδες. Σχεδόν τρίωρο κλείσανε σήμερα μπροστά σε 10Κ κόσμο. Είχε και μπόλικους Έλληνες. Μερικές φορές τείνουν να γίνουν βαρετοί, αλλά έχουν και αρκετά δυνατά κομμάτια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σπυρο απόψε έχει 1000mods στην πόλη σου. ? άνε, δεν θα χάσεις. Το 50% της μπάντας εξαλλου είναι ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Φτουυυυ ρε πούστη, δεν το ήξερα και είμαι βραδινός σήμερα. Ναι το κοίταξα τώρα, παίζουν στο Α38 το οποίο είναι ένα πλοίο αγκυροβολημένο στην όχθη του Δούναβη, πολύ καλό μέρος με καλά live σε όλα τα στυλ. Κρίμα και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ο Γιάννης Αγγελάκας μαζί με τους 100ο C περιόδευσαν για ένα χρόνο σε όλη την Ελλάδα. Οι συναυλίες αυτές αποτέλεσαν ένα είδος πρόβας και προετοιμασίας του νέου αυτού σχήματος αλλά και μιας νέας δισκογραφικής δουλειάς.
Το νέο άλμπουμ ονομάζεται «Ήσυχα Τραγούδια Για Ανέμελα Λιβάδια» και θα κυκλοφορήσει το Δεκέμβριο σε CD από τη Feelgood Records και σύντομα σε βινύλιο που θα συνοδεύονται από τη νέα ομώνυμη συλλογή κειμένων του Γιάννη Αγγελάκα.
? ρώτο και χαρακτηριστικό δείγμα αυτής της δουλειάς αποτελεί το τραγούδι «Μόνο από τη Λύπη σου», ένα δυναμικό τραγούδι με έντονες ενορχηστρώσεις, δυνατές κιθάρες, μελωδικά πνευστά. Σε αυτή τη δουλειά ο Γιάννης Αγγελάκας συνδυάζει όλες τις εκφράσεις του μουσικού παρελθόντος του, βρίσκοντας και πάλι όμως τρόπο, να επανασυστήσει τον εαυτό του μέσα από ένα σχήμα νέων μουσικών και νέων ιδεών.

Στίχοι – Μουσική: Γιάννης Αγγελάκας
Γιάννης Αγγελάκας: Φωνή 
Λαμπρινή Γρηγοριάδου: ακουστικές κιθάρες, φωνή, φωνητικά 
Γιώργος Αβραμίδης: τρομπέτες. 
James Wylie: σαξόφωνα
Αναστάσης Βουκυκλαράκης: τύμπανα και κρουστά 
Coti.K: συνθετητές
Sonny Touch: φωνητικά
Ηχογράφηση, μίξη, παραγωγή: Coti.K
Mastering: Aνέστης Ψαλαδάκος

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δεν μπορω να ακουω αγγελακα με τρομπετες,σαξοφωνα,μπαγλαμαδακια,ποσο μαλλον τραγουδια απο τρυπες με πνευστα.

 

*Τεραστια αρπαχτη οι brother cavalera στο gagarin με ειπανε,σαρδελοποιηση,ο max 30 κιλα πανω,τσιριζε παρα τραγουδουσε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γκριν Ντευ μου την δινουν στα νευρα μολις βλεπω αυτον τον Ντεμη Νικολαιδη που εχουν για τραγουδιστη. ? ιο ποζερας πεθαινει.

Lol, ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έρχονται εδώ οι Metallica του χρόνου. Δεν τους έχω δει ποτέ. Μπορεί να μην τους δω ούτε τώρα, μου φαίνεται κάπως να δώσω 100ρικο για συναυλία, που πιθανόν να πάω μόνος.

Link to comment
Share on other sites

Να πας όμως. Εξωφρενικά τα 100 ( είσαι σίγουρος; ) αλλά τα λάιβ αυτής της μπάντας είναι εμπειρία.

26 χρονών γάιδαρος ήμουν και έκλαιγα σα μικρό παιδί όταν βγήκαν με το creeping death. Αντιπαθέστατοι, αχώνευτοι... αλλά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πας όμως. Εξωφρενικά τα 100 ( είσαι σίγουρος; ) αλλά τα λάιβ αυτής της μπάντας είναι εμπειρία.

26 χρονών γάιδαρος ήμουν και έκλαιγα σα μικρό παιδί όταν βγήκαν με το creeping death. Αντιπαθέστατοι, αχώνευτοι... αλλά.

 

Ναι 100 είναι (και μιλάμε για Ουγγαρία, ε; ), έχει και με 70, αλλά καθιστός και στου διαόλου τη μάνα.

Οκ, θα το σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

Μαλακα τι 3000. Λαιβ θα δεις, ελεος. Μόνη λογικη εξήγηση να γαμας εσύ τις γκρουπιζ αντί της μπάντας με τον Χετφιλντ δίπλα σου να τραγουδάει εκζιτ λάιτ εντερ ναιτ, δεν υπάρχει λογική αν δε συμβαίνει ακριβώς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×