Jump to content

Futsal


Guest Cm punk
 Share

Recommended Posts

Just now, stavros 9-11 said:

Περίμενα ότι θα το διαβάσω αυτό απόψε και η απάντηση είναι στ' αρχιδια μας. Κάνε ένα τμήμα εφόσον μπορείς να το έχεις φουλ ανταγωνιστικό. Αν θες χρόνια για να κλείσεις ψαλίδες με αντιπάλους όπως ο Δούκας, ε γίνε κομμωτής. Το όνομα της ΑΕΚ μόνο μην ξεφτιλιζεις 

Δεν διαφωνώ. Αλλά η λύση είναι στην ερα κι εκεί λίγο πολύ ξέρουμε τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση δεν ξέρω που είναι, αλλά το πρόβλημα είναι παντού δυστυχώς και είναι και σε εμάς τους ίδιους. Σιγά που θα ανεχόταν γαύρος να χάσει κύπελλο από τον Δούκα και σιγά που θα τραβιόταν ο γαύρος σε περίεργη περιοχή επειδή έπαιζε τελικό το φούτσαλ τους. Ο γαύρος θα έλεγε φέρτε το κύπελλο μη σας βρούνε σε χαντάκι και θα το φέρνανε και θα λέγανε και ευχαριστώ (οι παίχτες) που τους επέτρεψαν να φορέσουν τη φανέλα.

Κάποια πράγματα όμως, κάποια στοιχεία των άλλων ομάδων καλό θα ήταν να τα υιοθετήσουμε γιατί και η πολλή αγάπη κι ο πολύς ρομαντισμός καταλήγουν σε γαμησια απ' τον Δούκα καμιά φορά.

100 χρόνια ΑΕΚ, βιομηχανία χαμένων τελικών 

  • Μπομπίτσα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Η λύση δεν ξέρω που είναι, αλλά το πρόβλημα είναι παντού δυστυχώς και είναι και σε εμάς τους ίδιους. Σιγά που θα ανεχόταν γαύρος να χάσει κύπελλο από τον Δούκα και σιγά που θα τραβιόταν ο γαύρος σε περίεργη περιοχή επειδή έπαιζε τελικό το φούτσαλ τους. Ο γαύρος θα έλεγε φέρτε το κύπελλο μη σας βρούνε σε χαντάκι και θα το φέρνανε και θα λέγανε και ευχαριστώ (οι παίχτες) που τους επέτρεψαν να φορέσουν τη φανέλα.

Κάποια πράγματα όμως, κάποια στοιχεία των άλλων ομάδων καλό θα ήταν να τα υιοθετήσουμε γιατί και η πολλή αγάπη κι ο πολύς ρομαντισμός καταλήγουν σε γαμησια απ' τον Δούκα καμιά φορά.

100 χρόνια ΑΕΚ, βιομηχανία χαμένων τελικών 

Στο χαντμπολ ειναι το πιο χαρακτηριστικο παραδειγμα

Εχουμε χασει 1 τονο τροπαια απο ομαδες γειτονιας που παιζουν με ερασιτεχνες στο αθλημα που υποτιθεται ειμαστε οι δυνατοι. Ειδικα στο συγκεκριμενο αθλημα εχω εκνευριστει παρα πολυ και πρεπει να τραβηχτουν αυτια να αλλαξει πολυ η νοοτροπια μας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν δεν ενημερώσεις 6 το πρωί πόσο ήρθε το φούτσαλ πότε θα ενημερώσεις 

20240331_055350.jpg

  • Hahaha 3
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, stavros 9-11 said:

Γιατί αν δεν ενημερώσεις 6 το πρωί πόσο ήρθε το φούτσαλ πότε θα ενημερώσεις 

20240331_055350.jpg

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έφυγε το γαμημενο ΣΚ και είδαμε νίκη

 

20240409_071057.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω στις πόσες νίκες περνάει κάποιος στον τελικό, αλλά μου φαίνεται ότι αυτός ο ημιτελικός με τη Σαλαμίνα παίζεται από προπερσι 

20240411_080918.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stavros 9-11 said:

Δεν ξέρω στις πόσες νίκες περνάει κάποιος στον τελικό, αλλά μου φαίνεται ότι αυτός ο ημιτελικός με τη Σαλαμίνα παίζεται από προπερσι 

20240411_080918.jpg

Είναι στις 3 νίκες. Περάσαμε τελικό. Ο Δούκας είναι στο 2-0 με βάζελο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λίγες μέρες μετά τη συμπλήρωση του πρώτου αιώνα Ιστορίας της Αθλητικής Ενώσεως Κωνσταντινουπόλεως, ήρθε ο πρώτος τίτλος της δεύτερης εκατονταετίας, από τα κορίτσια του Futsal.

 

Τώρα ήρθε η ώρα της ανδρικής ομάδας!

 

Φίλε της ΑΕΚ, την Κυριακή 21 Απριλίου (16:00) σε περιμένουμε στο Κλειστό «Ν. Γραμματικός» της Σαλαμίνας για τον πρώτο Τελικό της Futsal Super League κόντρα στον ΑΣΕ Δούκα.

 

Φίλε της ΑΕΚ, κανείς δεν περισσεύει.

 

Φίλε της ΑΕΚ, έλα στο πλευρό των παικτών του Άγγελου Εμμανουηλίδη και πάμε να κάνουμε το πρώτο βήμα για να φέρουμε άλλο ένα τρόπαιο στη Νέα Φιλαδέλφεια!

 

Φίλε της ΑΕΚ, με τη φωνή σου και μόνο θέλουμε να γίνεις ο έξτρα παίκτης, αυτός που θα βάλει το πιο καθοριστικό γκολ.

 

Την Κυριακή, ΟΛΟΙ ΣΑΛΑΜΙΝΑ!

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Δούκας μου φάνηκε πιο δυνατή ομάδα από εμάς φέτος όσες φορές είδα. Όχι ότι είμαστε κακοί εμείς.

Ένα ματς είναι, μπορεί να γίνει βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

1-1 Ημίχρνο ισοροοπημένο παιχνίδι.

Το αστείο της υποθεσης είναι ότι στη μετάδοση δεν δείχνει το χρόνο του παιχνιδιού επομένως απλά ακους ξαφνικά την κόρνα της λήξης. 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, ελπίζω να πάρουμε όλα τα εντός, να το σηκώσουμε. Να σταματήσει η φάπα από τον Δούκα

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×