Jump to content

Tραιανος Δελλας


Guest Cm punk
 Share

Recommended Posts

στα επομενες 14 μερες εχεις

 

γρια μεσα

ξανθη εξω (κυπελλο)

βαζελα εξω

 

Ε θα κερδίσεις γριά και Ξάνθη και θα χάσεις από Βαζέλα.. Δεν βρίσκω λόγο να φύγει αν μέχρι τον Γενάρη έχει τρεις ήττες (Καραϊσκάκη-Τούμπα-Λεωφόρο) και ένα Χ στα ? ηγάδια και κερδίσει όλα τα άλλα (έχω ξαναγράψει έχει 5 εντός και 2 εκτός με μικρούς). Ο Δέλλας ως τον Γενάρη έχει στόχο πρόκριση στην επόμενη φάση Κυπέλλου και να κάνει 7 νίκες. Αν δεν κάνει οτιδήποτε από αυτά θα πάρει πούλο και δικαίως.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι τώρα ίσα που το γαμάς και στα τρία το πράγμα. 

Τι θα κάνει δηλαδή ο Δέλλας, θα ξανακατεβάσει ? λατέλες και Ανάκογλες ή θα περιμένει να τον δικαιώσουν οι άλλοι που δεν θέλουν να τον βλέπουν ούτε ζωγραφιστό. 

Lose-lose κατάσταση εντελώς όμως. 

 

Ο Δέλλας όπως έπαιξε προχτές στα πρώτα 60 λεπτά κερδίζει Ηρακή-Ξάνθη και παλεύει τον ? ΑΟ στην Λεωφόρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σοβαρή ομάδα δεν απολύεις ? ΟΤΕ προπονητή στα μέσα της σεζόν όσο σκατά και αν είσαι. Κλείνεις κάποιον να σχεδιάσει την επόμενη σεζόν και ο εκάστοτε προπονητής ολοκληρώνει την σεζόν.

Τι λε ρε Μπούκο που δεν απολύεις στα μέσα της σεζόν. ? οιος σας τα λέει αυτά; Ο Αλέξης-Μπάεβιτς-Σπυρόπουλος; 

Μια χαρά απολύεις.

Link to comment
Share on other sites

Ε θα κερδίσεις γριά και Ξάνθη και θα χάσεις από Βαζέλα.. 

καλό....η σειρά μου:

 

ήταν ένας πόντιος που έβαζε λεφτά στην ομάδα....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ε θα κερδίσεις γριά και Ξάνθη και θα χάσεις από Βαζέλα.. Δεν βρίσκω λόγο να φύγει αν μέχρι τον Γενάρη έχει τρεις ήττες (Καραϊσκάκη-Τούμπα-Λεωφόρο) και ένα Χ στα ? ηγάδια και κερδίσει όλα τα άλλα (έχω ξαναγράψει έχει 5 εντός και 2 εκτός με μικρούς). Ο Δέλλας ως τον Γενάρη έχει στόχο πρόκριση στην επόμενη φάση Κυπέλλου και να κάνει 7 νίκες. Αν δεν κάνει οτιδήποτε από αυτά θα πάρει πούλο και δικαίως.

Δε θα μας τρελάνεις με δύο πόστ διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Τι λε ρε Μπούκο που δεν απολύεις στα μέσα της σεζόν. ? οιος σας τα λέει αυτά; Ο Αλέξης-Μπάεβιτς-Σπυρόπουλος; 

Μια χαρά απολύεις.

 

Εντάξει εγώ διαφωνώ. Να διώξεις δηλαδή τώρα προπονητή γιατί; Επειδή έχασε σε Τούμπα-Καραϊσκάκη και έφερε Χ στην Ξάνθη; Η ΑΕΚ ως την 10η αγωνιστική είχε ζόρικο πρόγραμμα το ξέραμε αυτό. Στις επόμενες 10 αγωνιστικές μετά το ματς στην Λεωφόρο έχει εύκολο πρόγραμμα. Εκεί θα τον κρίνω τον Δέλλα. Ας κερδίσει όλους και ας μην πάρει τα ντέρμπι. Και περιμένω τον Γενάρη να δω αν θα φέρουν έναν έστω παίχτη όπως πέρσι έφεραν τον Σουηδό. Κρίνετε τον βαθμολογικό πίνακα από το ότι ο Ολυμπιακός έχει κάνει 8 στα 8. Ε νομοτελειακά θα γκελάρει κιόλας. ? λασματική είναι η διαφορά.

 

? άμε να δούμε λίγο ΑΕΚ-? ΑΟ-? ΑΟΚ

Η ΑΕΚ έχει χάσει βαθμούς σε Ξάνθη-Τούμπα-Καραϊσκάκη

Ο ? ΑΟ έχει χάσει βαθμούς σε Σμύρνη αλλά δεν έχει παίξει ντέρμπι

Ο ? ΑΟΚ έχει χάσει βαθμούς σε Ξάνθη-Γιάννενα-Τούμπα από γάβρο-Καυτατζόγλιο

 

Αυτά έχουμε δει ως τώρα 7η αγωνιστική

Link to comment
Share on other sites

Όχι μονάχα απολύεις. Του στέλνεις και ευχαριστήρια ανοικτή επιστολή .

Αυτά είναι του παρελθόντος...

 

Τώρα η ομάδα έχει διοίκηση και σεις πρέπει να τουμπεκιάζεστε...

 

Ακου ανοικτή επιστολή...Λες και δεν έχουμε 1 φάκελο να τον γλύψει ο Νικοστράτος και να τον δώσει στον Δέλλα....

 

Αλλάξανε τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μας τρελάνεις με δύο πόστ διαφορά. 

 

Εγώ δεν θα τον έδιωχνα. Τί θα γίνει λέω

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή έχω αρπάξει και με το μαλακισμένο άρθρο του Σπυρόπουλου που κάνει χαδάκια στον Δέλλα. 

Εκτός από παράγοντες 90's η ΑΕΚ έχει και προπονητή 90's, τότε που οι κόουτσοι σε κάθε ομάδα που πήγαιναν κουβαλούσαν και 5-6 δικούς τους παίκτες να κάνουν τη δουλειά τους. 

Τώρα έχουν το πάνω χέρι οι ομάδες και σου λένε ότι θα δουλέψεις με αυτά που έχεις και σου δίνω και αν με πείσεις θα έχεις λόγο και εσύ. 

Άντε με τον λάτρη του Αραβίδη και του Ανάκογλου. 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εγώ διαφωνώ. 

Συμφώνησε πρώτα με τον εαυτό σου και μετά διαφώνησε και με τους άλλους.

 

 

 

Αν είσαι σοβαρή ομάδα δεν απολύεις ? ΟΤΕ προπονητή στα μέσα της σεζόν όσο σκατά και αν είσαι. Κλείνεις κάποιον να σχεδιάσει την επόμενη σεζόν και ο εκάστοτε προπονητής ολοκληρώνει την σεζόν.

 

 

 

Ο Δέλλας ως τον Γενάρη έχει στόχο πρόκριση στην επόμενη φάση Κυπέλλου και να κάνει 7 νίκες. Αν δεν κάνει οτιδήποτε από αυτά θα πάρει πούλο και δικαίως.

Σόρρυ που στη λέω μικρέ, αλλά έτσι είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Συμφώνησε πρώτα με τον εαυτό σου και μετά διαφώνησε και με τους άλλους.

 

 

 

Κάτσε ρε μην βγεί και ο 3ος μπουκο και πετάξει κανά "σε κάθε περίπτωση, σαν ομάδα πρέπει να τον διώξουμε κρατώντας τον στην προετοιμασία του τέλους της επόμενης χρονιάς 2012-13" και μας στείλει για τσάϊ

Edited by DiK
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα έχει ρόστερ ο Δέλλας ας πούμε που απαιτούμε να περάσει από Τούμπα-Καραϊσκάκη-? ηγάδια αέρα-πατέρα ξέρω γω και να ναι άρα 3 βαθμούς πάνω από τον γαύρο που έχει το απόλυτο ως τώρα. Εντάξει ψιλοκοροϊδευόμαστε. Ο Δέλλας χρεώνεται το 4-0 αλλά σε επίπεδο βαθμών (γιατί για πρωτάθλημα μιλάμε όχι για νοκ άουτ παιχνίδι) δεν έχει καμία διαφορά με το 1-0. Λοιπόν ας κερδίσει αυτούς που πρέπει ως τον Γενάρη, δηλαδή όλους πλην ? ΑΟ (που βέβαια ελπίζουμε να το παλέψει) και τον κρίνουμε τον Γενάρη και αυτόν και τον βαθμολογικό πίνακα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε μην βγεί και ο 3ος μπουκο και πετάξει κανά "σε κάθε περίπτωση, σαν ομάδα πρέπει να τον διώξουμε κρατώντας τον στην προετοιμασία του τέλους της επόμενης χρονιάς 2012-13" και μας στείλει για τσάϊ

 

Δημιουργική ασάφεια  :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εγώ διαφωνώ. Να διώξεις δηλαδή τώρα προπονητή γιατί; Επειδή έχασε σε Τούμπα-Καραϊσκάκη και έφερε Χ στην Ξάνθη; Η ΑΕΚ ως την 10η αγωνιστική είχε ζόρικο πρόγραμμα το ξέραμε αυτό. Στις επόμενες 10 αγωνιστικές μετά το ματς στην Λεωφόρο έχει εύκολο πρόγραμμα. Εκεί θα τον κρίνω τον Δέλλα. Ας κερδίσει όλους και ας μην πάρει τα ντέρμπι. Και περιμένω τον Γενάρη να δω αν θα φέρουν έναν έστω παίχτη όπως πέρσι έφεραν τον Σουηδό. Κρίνετε τον βαθμολογικό πίνακα από το ότι ο Ολυμπιακός έχει κάνει 8 στα 8. Ε νομοτελειακά θα γκελάρει κιόλας. ? λασματική είναι η διαφορά.

 

? άμε να δούμε λίγο ΑΕΚ-? ΑΟ-? ΑΟΚ

Η ΑΕΚ έχει χάσει βαθμούς σε Ξάνθη-Τούμπα-Καραϊσκάκη

Ο ? ΑΟ έχει χάσει βαθμούς σε Σμύρνη αλλά δεν έχει παίξει ντέρμπι

Ο ? ΑΟΚ έχει χάσει βαθμούς σε Ξάνθη-Γιάννενα-Τούμπα από γάβρο-Καυτατζόγλιο

 

Αυτά έχουμε δει ως τώρα 7η αγωνιστική

Ρε μλκ δεν είναι ότι απλά "έχασε η ΑΕΚ" σ' αυτά τα ματς. Ο μόνος προπονητής σου που δεν έχασε ποτέ από αυτούς ίσως να ήταν ο Ντου-Ντου.

 

Είναι ότι ο αποκλεισμός στο κύπελλο, ο εμετός από τα μάτια στην τούμπα και ο διασυρμός στον ? ειραιά είναι 100% αποτέλεσμα Δέλλα. Ο άνθρωπος είναι εγκληματίας, τρώει φλασιές και κάνει την ομάδα μπουρδέλο. Δηλαδή εσύ λες να μη τον απολύσουν γιατί; Μήπως και προλάβει να φάει 6,7,8 κι ένας Θεός ξέρει πόσα γκολ φέτος; Γιατί κανείς δεν είναι σε θέση να αποκλείσει το ενδεχόμενο νέας συντριβής όσο είναι ο Δέλλας στον πάγκο. Να σου ρθει κάνας γαύρος στο ΟΑΚΑ κι ο Δέλλας να παίξει με Αραβίδη λίμπερο, κορδέρο αριστερό μπακ, ανάκογλου 10άρι, Κρισάντους σέντερ μπακ και να γράφει 0-6 από το ημίχρονο ξέρω γω.

 

Ο άνθρωπος δεν είναι προπονητής, είναι επικίνδυνος και είναι λάθος που ακόμα δεν έχει φύγει.

Link to comment
Share on other sites

? ροπονητης που εχει ροστερ του 5 και επανηλειμμενα το κανει να παιζει για 2 και 3 πρεπει να παρει πουλο 

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων ψυχρά βαθμολογικά να το δούμε δεν υπάρχει λόγος να σουταριστεί ο Δέλλας επειδή 7η αγωνιστική έχασε βαθμούς σε ? ηγάδια-Τούμπα-Καραϊσκάκη. Συγκεκριμένα θα μπορούσε να είχε +2 βαθμούς (μην πω +3) αν ο νιάου νιάου βρε γατούλα δεν τον έπινε από τον Ιβάν και τον ευχαριστούσε κιόλας. Επίσης αν αντί για 3 δεκάρια το χρυσό κεφάλαιο του είχε δώσει και έναν δεξί ακραίο χαφ και δεν του χαν φέρει τον Ραφίκ θα λέγαμε άλλα τώρα. Άλλοι είναι οι αρχιτέκτονες αυτού που βλέπουμε σήμερα (Μελισσανίδης-Ντούσαν).. Φταίει και ο Δέλλας όμως είναι οι πρώτοι 8 του αγώνες σε επίπεδο SL.. Εγώ δεν θα κλάψω αν φύγει κιόλας ο "πέφτω κάτω" αρκεί να παροπλιστεί και ο Ντούσαν. Αν είναι να φύγει ο Δέλλας για να έρθει ο Στάικος όχι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων ψυχρά βαθμολογικά να το δούμε δεν υπάρχει λόγος να σουταριστεί ο Δέλλας επειδή 7η αγωνιστική έχασε βαθμούς σε ? ηγάδια-Τούμπα-Καραϊσκάκη. 

 

το εχεις γραψει 5 φορες και σου εξηγουν οτι δεν ειναι αν εχασες βαθμους αλλα ο τροπος που το εκανες

Link to comment
Share on other sites

Ρε μλκ δεν είναι ότι απλά "έχασε η ΑΕΚ" σ' αυτά τα ματς. Ο μόνος προπονητής σου που δεν έχασε ποτέ από αυτούς ίσως να ήταν ο Ντου-Ντου.

 

Είναι ότι ο αποκλεισμός στο κύπελλο, ο εμετός από τα μάτια στην τούμπα και ο διασυρμός στον ? ειραιά είναι 100% αποτέλεσμα Δέλλα. Ο άνθρωπος είναι εγκληματίας, τρώει φλασιές και κάνει την ομάδα μπουρδέλο. Δηλαδή εσύ λες να μη τον απολύσουν γιατί; Μήπως και προλάβει να φάει 6,7,8 κι ένας Θεός ξέρει πόσα γκολ φέτος; Γιατί κανείς δεν είναι σε θέση να αποκλείσει το ενδεχόμενο νέας συντριβής όσο είναι ο Δέλλας στον πάγκο. Να σου ρθει κάνας γαύρος στο ΟΑΚΑ κι ο Δέλλας να παίξει με Αραβίδη λίμπερο, κορδέρο αριστερό μπακ, ανάκογλου 10άρι, Κρισάντους σέντερ μπακ και να γράφει 0-6 από το ημίχρονο ξέρω γω.

 

Ο άνθρωπος δεν είναι προπονητής, είναι επικίνδυνος και είναι λάθος που ακόμα δεν έχει φύγει.

 

Ας ξηλωνόταν ο Μελισσανίδης το καλοκαίρι να έφερνε Ιμπίσεβιτς-Λάφερτι, έναν κανονικό ακραίο δεξιά και ένα σεντερ μπακ επίπεδο Μόρα-Κάλα. Δεν μιλάω για τίποτα υπερβολές. Αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι δεν είμαι κανέναν Δελλικός απλά θεωρώ πως ΔΕΝ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ? ΡΟΒΛΗΜΑ το να φύγει ο Δέλλας. Απλά θα δώσει παράταση ζωής στο βατράχι και θα επιτρέψει στην Ωρα να μας λέει για νέο προπονητή που μοντάρει την ομάδα 2016-2017. Λοιπόν ή θα φύγουν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ή να βγάλει την σεζόν ο Δέλλας και όλο το παρεάκι που φέτος έτρεξε το αγωνιστικό κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

το εχεις γραψει 5 φορες και σου εξηγουν οτι δεν ειναι αν εχασες βαθμους αλλα ο τροπος που το εκανες

 

Ο τρόπος που το έκανες σε γενικές γραμμές είναι αποτέλεσμα βλακείας και ανύπαρκτου πάγκου. Για το πρώτο κρατάω μια πισινή μήπως φταίει και η απειρία (το ήξερες όταν αποφάσισες να επενδύσεις σε νέο κόουτς κτλ) για το δεύτερο φταίνε 100% Μελισσανίδης (καβούρια)-Μπάγεβιτς (σχεδιασμός). 105 φορές θα το γράψω εφόσον αυτό πιστεύω. ? ρόβλημα είναι ο Μ? ΑΓΕΒΙΤΣ. Μην μπούμε για καμια 5ετία σε τρυπάκια να την πληρώνει κάποιος επειδή μας τα σκοτίζει ο πούστης.

Link to comment
Share on other sites

Ας ξηλωνόταν ο Μελισσανίδης το καλοκαίρι να έφερνε Ιμπίσεβιτς-Λάφερτι, έναν κανονικό ακραίο δεξιά και ένα σεντερ μπακ επίπεδο Μόρα-Κάλα. Δεν μιλάω για τίποτα υπερβολές. Αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι δεν είμαι κανέναν Δελλικός απλά θεωρώ πως ΔΕΝ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ? ΡΟΒΛΗΜΑ το να φύγει ο Δέλλας. Απλά θα δώσει παράταση ζωής στο βατράχι και θα επιτρέψει στην Ωρα να μας λέει για νέο προπονητή που μοντάρει την ομάδα 2016-2017. Λοιπόν ή θα φύγουν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ή να βγάλει την σεζόν ο Δέλλας και όλο το παρεάκι που φέτος έτρεξε το αγωνιστικό κομμάτι.

 

Και ξανα:

 

ΑΝ είσαι σοβαρός προπονητής, ζητάς παίκτες και αν διοίκηση δεν στους φέρνει, βγαίνεις και παρατείσαι και εξηγείς τους λόγους. Ή αν είσαι κότας, όπως συμβαίνει, το βουλώνεις και δεν λες τίποτα. Με αυτόν τον τρόπο όμως, ΔΕΝ μπορείς να επικαλεστείς οτι δεν φταίς εσύ για την αποτυχία γιατί δεν έχεις παίκτες!

 

Οπότε, στο καλό και να μην μας γράφει....

 

Τώρα σχετικά με τον αγαπητικό της πετρελαιοπούλας και το να τον διώξουν...

 

αχχχχαχαχαχαχαχ

Edited by DiK
Link to comment
Share on other sites

? ρόσεξε. Εγώ τουλάχιστον αποφεύγω να μπω σε ηλίθια δίπολα που ο ΑΕΚτζής έχει μάθει να συμμετέχει εδώ και 10 χρόνια. Δεν είμαι ούτε με τον Μελισσανίδη, ούτε με τον Δέλλα, ούτε με τον βάτραχο.

 

Και οι 3 τους κάνουν κακό στην ΑΕΚ. Και οι 3 τους γαμιούνται για μια σοκοφρέτα και οι 3 τους πρέπει να φύγουν από την ΑΕΚ με κλωτσομπούνια. Αυτά τα "τι φταίει ο Δέλλας αφου δεν έχει παίχτες" ή "τι φταίει ο Τίγρης αφού ο Δέλλας δεν βάζει τους καλούς" ή "τι φταίει ο Ντούσαν αφού πήρε πρωτάθλημα το 1994" δεν έχουν θέση σε μένα. Είναι όλοι τους πουσταρέοι, όλοι τους μικραίνουν την ΑΕΚ, όλους θέλω να τους δω να φεύγουν. Για να το ξεκαθαρίζουμε αυτό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ είσαι σοβαρός προπονητής, ζητάς παίκτες και αν διοίκηση δεν στους φέρνει, βγαίνεις και παρατείσαι και εξηγείς τους λόγους. Ή αν είσαι κότας, όπως συμβαίνει, το βουλώνεις και δεν λες τίποτα. Με αυτόν τον τρόπο όμως, ΔΕΝ μπορείς να επικαλεστείς οτι δεν φταίς εσύ για την αποτυχία γιατί δεν έχεις παίκτες!

 

Δεν είσαι ούτε σοβαρός προπονητής (ακόμα), ούτε έμπειρος (άρα είσαι ανασφαλής) και απλά κάνεις και λίγο την κότα (όπως το 99% των εργαζομένων στα πρώτα τους βήματα) μπας και φτιάξεις κανά βιογραφικό. Θα μου πεις είναι η ΑΕΚ ίδρυμα να φτιάχνει ο κάθε Δέλλας βιογραφικό στην καμπούρα της; Όχι θα σου πω. Όμως αυτό το ξέραμε από πρόπερσι το καλοκαίρι. Άμα είναι να φύγει για να έρθει κανάς Erik Hamrén όπως έγραψα παραδίπλα είμαι υπέρ με τα μπούνια (αν και επιμένω καλύτερα να τον κλείσεις τώρα για το καλοκαίρι και τους επόμενους μήνες να σχεδιάζει την ομάδα). Αν είναι να έρθει ο Στάικος ή ο Τσιώλης όχι ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

ο τυπος ειναι ανδρεικελο συν οτι ειναι ανικανος

 

φονικος συνδυασμος

 

«Αυτή την στιγμή δεν μπορούμε να κοιτάξουμε πίσω. ? ροχωράμε μπροστά. Θέλω να αφήσουμε πίσω αυτή την ήττα. Να προβληματιστούμε όλοι από τα λάθη που έγιναν, αλλά να μείνουμε ενωμένοι και να προχωρήσουμε. Το εύκολο είναι να κάνουμε κριτική. Το θέμα είναι να δούμε ποια είναι τα λάθη που έχουμε κάνει, να τα διορθώσουμε και να προχωρήσουμε», είπε αρχικά και μεταξύ άλλων, ενώ πρόσθεσε: «Είναι σημαντικό να μην την αφήσουμε αυτή την ήττα να μας επηρεάσει. Έτσι κι αλλιώς τώρα δεν μπορούμε να αλλάξουμε κάτι. Να μείνουμε ενωμένοι πρέπει και να κοιτάξουμε το επόμενο ματς για να επιστρέψουμε στις νίκες».
Edited by amd
Link to comment
Share on other sites

το εχεις γραψει 5 φορες και σου εξηγουν οτι δεν ειναι αν εχασες βαθμους αλλα ο τροπος που το εκανες

Δεν το έχει γράψει 5 φορές αυτός ρε

 

1 μόνο το έγραψε. Οι υπόλοιπες 4 ήταν απο τους άλλους μπουκόφσκηδες

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×