Jump to content

Γουστάρουμε και ντρεπόμαστε γι αυτό


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Το παρόν τόπιτς ήρθε για να κάνει ο καθένας τη μουσική του εξομολόγηση. Δηλαδή πράγματα που του αρέσουν αλλά ντρέπεται λιγάκι (πολύ) γι αυτό.

Τις προάλλες λοιπόν κάνοντας ζάπινγκ πέφτω πάνω σε μια πανηλίθια ταινία με τον Ρουβά που είναι σε συγκρότημα και τέτοιες παπαριές. Και πέφτω πάνω στη φάση που παίζουν live και παίζουν αυτό το κομμάτι:

[video=youtube;oIlvtXBbEu4]

 

Και το κομμάτι μου άρεσε. Βασικά θα μπορούσαν άνετα να το είχαν γράψει οι QOTSA. Λολ ρε μλκ xD

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω στο αμαξι ενα σιντι τιγκα στην uplifting trance.

Μιλαμε για πριονια,οχι μαλακιες.

 

Μια φορα το εξαμηνο ξαναγινομαι 17 χρονων με απολυτη μυστικοτητα.

 

Βεβαια,μπαινοντας μια φορα στο αμαξι ενος απο τα αφεντικα μου,ξεκινησε να παιζει Naughty by Nature.Μιλαμε τωρα για εναν ανθρωπο που ολη τη μερα παραπονιεται που δεν υπαρχει κομμα Φιλελευθερων στην Ελλαδα για να προστατεψει τους αστους και που οταν τρωει σολωμο λεει οτι τρωει φαστ φουντ.Και ακουγε χιπ χοπ γιατι μαλλον ταυτιζεται με τη ζωη των μαυρων στο Χαρλεμ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω στο αμαξι ενα σιντι τιγκα στην uplifting trance.

Μιλαμε για πριονια,οχι μαλακιες.

 

Μια φορα το εξαμηνο ξαναγινομαι 17 χρονων με απολυτη μυστικοτητα.

 

Βεβαια,μπαινοντας μια φορα στο αμαξι ενος απο τα αφεντικα μου,ξεκινησε να παιζει Naughty by Nature.Μιλαμε τωρα για εναν ανθρωπο που ολη τη μερα παραπονιεται που δεν υπαρχει κομμα Φιλελευθερων στην Ελλαδα για να προστατεψει τους αστους και που οταν τρωει σολωμο λεει οτι τρωει φαστ φουντ.Και ακουγε χιπ χοπ γιατι μαλλον ταυτιζεται με τη ζωη των μαυρων στο Χαρλεμ.

 

xD

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Επος θα γράψει αυτό το τοπίκιο.

 

Μη γελάτε. Όλοι κάνουμε σφάλματα. Κι από την άλλη ένας μουσουργός όπως εγώ θα πρέπει να ακούει τα πάντα.xD:p

 

[video=youtube;oR6eKmqSEa0]

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Κάτσε καλά Ολλανδέ. Ο συνθέτης φιλαράκι καλό. Πρόσεχε τα λόγια σου.:drinks:

Link to comment
Share on other sites

πριν κανα χρονο μου χε κολλησει αυτο..

 

[video=youtube;sASRnQP-Q9s]

 

μιλαμε για αγριο κολλημα..ουτε ξερω που σκατα το ακουσα εδω που ειμαι..

μιλαμε το τραγουδουσα στο δρομο,στο αυτοκινητο,στο μπανιο ,στο τρενο,στο μετρο..

το χα περασει και στο αι-ποντ και επαιζε στο ριπιτ.

μιλαμε για παρανοια (προφανως κατι δεν παει καλα στο κεφαλι μου)

το θεμα δεν ειναι αυτο καθαυτο το τραγουδι και η ερμηνευτρια

αλλα το γεγονος οτι το ερμηνευα με υφος αλα ροβα και εναν τροπο που φωναζε

"ειμαι 33χρονος γκει που με εγκατελειψε ο συντροφος μου μετα απο τοσα χρονια και τοσες θυσιες που εκανα εγω για αυτον"

μιλαμε κοντα στον ενα μηνα κρατησε το μανικι...

 

voltagenndng.gif

 

Να προσέχεις εκεί πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω τραγουδησει με πληρη χορογραφια σε καραοκε μπαρ. Γενικα δεν μ αρεσει που το λεω αλλα μ αρεσουν τα παλια του Σακη.

 

[video=youtube;CVCfaOaqCj4]

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
σου λεω το θεμα δεν ηταν το τραγουδι..

το θεμα ειναι το πως το ζουσα στην ερμηνεια..

μιλαμε μονο περιοδο δεν ειχα στο τελος του μηνα.

 

xDxD κάτι σου κάνει κλικ κάθε φορά. Έτσι πρέπει να είναι η μουσική ρε φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω τραγουδησει με πληρη χορογραφια σε καραοκε μπαρ. Γενικα δεν μ αρεσει που το λεω αλλα μ αρεσουν τα παλια του Σακη.

 

[video=youtube;CVCfaOaqCj4]

 

Ρε Παρακμή εδώ γράφουμε για πράγματα που πιθανότατα θα προκαλέσουν εντύπωση στον αναγνώστη. Ένας που δεν του αρέσει η κέλυ μπρουκ, πιθανότατα έχει ακούσει πολύ ρουβά στη ζωή του, έχει ξενυχτήσει έξω από το καμαρίνι του να τσιρίζει σακηηηηη και τέτοια. Δεν είναι ότι δεν το περιμέναμε δηλαδή.

Edited by stavros 9-11
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Παρακμή εδώ γράφουμε για πράγματα που πιθανότατα θα προκαλέσουν εντύπωση στον αναγνώστη. Ένας που δεν του αρέσει η κέλυ μπρουκ, πιθανότατα έχει ακούσει πολύ ρουβά στη ζωή του, έχει ξενυχτήσει έξω από το καμαρίνι του να τσιρίζει σακηηηηη και τέτοια. Δεν είναι ότι δεν το περιμέναμε δηλαδή.

 

Επιμενεις ακομα οτι η χοντρη που ποσταρατε στην αρχη και ηταν σαν αγελαδα ειναι η ιδια με την τσονταρα που ποσταρατε στο τελος; Καμια επαφη οι πρωτες με τις τελευταιες φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Επιμενεις ακομα οτι η χοντρη που ποσταρατε στην αρχη και ηταν σαν αγελαδα ειναι η ιδια με την τσονταρα που ποσταρατε στο τελος; Καμια επαφη οι πρωτες με τις τελευταιες φωτο.

 

Δεν ξέρω τι αρχή και τέλος μου λες, ξέρω όμως ότι αν κάποιος δεν καυλώνει με αυτό, τότε ναι, έχει ακούσει πολύ Ρουβά στη ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

σου λεω το θεμα δεν ηταν το τραγουδι..

το θεμα ειναι το πως το ζουσα στην ερμηνεια..

μιλαμε μονο περιοδο δεν ειχα στο τελος του μηνα.

 

Θυμαμαι φιλε οταν ειχα παρει το πρωτο μου καμπριο και ειχα μπλεξει με μια Ουγγρα ανιματρις στο Τσινγκολι, επεστρεφα στο σπιτι απο την πισινα του χωρου εργασιας της και εβαζα στο αναδιπλουμενο Κενγουντ αυτο:

 

[video=youtube;9sX-_QhvaoE]

 

Την εβρισκα με τη Μπριτνεϊ και προσπαθουσα στη διαδρομη με το απαλο αερακι της ιταλικης Ριβιερας να μου χτυπαει το ανεμελο μαλλι εκεινης της εποχης, να κανω τη φωνη μου θηλυκη και τσιριχτη για να βγει η σεκανς στο ρεφραιν "του τελλ γιου χαου μαααατς αϊ κεεεεεεεεεεεεαρ". Μετα χωρισαμε με την Ουγγρα και πεταξα το cd. Εβαζα στο ρηπητ στο επομενο (κλειστο, το ειχα δωσει το καμπριο) αυτοκινητο το Ρεμο λαϊβ να τραγουδαει Κωστα Χατζη "κι υστερα πηρες απο πανω μου το χιονι, κι υστερα τιναξες τη σταχτη απ τη ζωη μου, κι υστερα κι υστερα μα δεν υπαρχει υστερα, κλεισαν ξανα τα σιδερα κι ολα τελειωνουν σημερα"

Τρακαρα ενα βραδυ επιστρεφοντας απο Τσιτανό αφου ειχε εργα στο δρομο και επεσα πανω στις μπαρες ακουγοντας ακριβως αυτο το τραγουδι να πουμε. Το πεταξα το αυτοκινητο. Μετα ηρθε στη ζωη μου ο Νοτιας για τον οποιο θα σου γραψω σε επομενη εξομολογηση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι αρχή και τέλος μου λες, ξέρω όμως ότι αν κάποιος δεν καυλώνει με αυτό, τότε ναι, έχει ακούσει πολύ Ρουβά στη ζωή του.

 

Αντε παλι η χοντρη. Αυτη που εβαλες τωρα με αυτη που στηνοταν στα 4 δεν εχει καμια σχεση. Ρωτα και τον Αβρααμ δηλαδη να στο εξηγησει επαγγελματικα το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι φιλε οταν ειχα παρει το πρωτο μου καμπριο και ειχα μπλεξει με μια Ουγγρα ανιματρις στο Τσινγκολι, επεστρεφα στο σπιτι απο την πισινα του χωρου εργασιας της και εβαζα στο αναδιπλουμενο Κενγουντ αυτο:

 

[video=youtube;9sX-_QhvaoE]

 

Την εβρισκα με τη Μπριτνεϊ και προσπαθουσα στη διαδρομη με το απαλο αερακι της ιταλικης Ριβιερας να μου χτυπαει το ανεμελο μαλλι εκεινης της εποχης, να κανω τη φωνη μου θηλυκη και τσιριχτη για να βγει η σεκανς στο ρεφραιν "του τελλ γιου χαου μαααατς αϊ κεεεεεεεεεεεεαρ". Μετα χωρισαμε με την Ουγγρα και πεταξα το cd. Εβαζα στο ρηπητ στο επομενο (κλειστο, το ειχα δωσει το καμπριο) αυτοκινητο το Ρεμο λαϊβ να τραγουδαει Κωστα Χατζη "κι υστερα πηρες απο πανω μου το χιονι, κι υστερα τιναξες τη σταχτη απ τη ζωη μου, κι υστερα κι υστερα μα δεν υπαρχει υστερα, κλεισαν ξανα τα σιδερα κι ολα τελειωνουν σημερα"

Τρακαρα ενα βραδυ επιστρεφοντας απο Τσιτανό αφου ειχε εργα στο δρομο και επεσα πανω στις μπαρες ακουγοντας ακριβως αυτο το τραγουδι να πουμε. Το πεταξα το αυτοκινητο. Μετα ηρθε στη ζωη μου ο Νοτιας για τον οποιο θα σου γραψω σε επομενη εξομολογηση.

 

Δεν υπαρχουν αυτα ρε φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Παρακμή εδώ γράφουμε για πράγματα που πιθανότατα θα προκαλέσουν εντύπωση στον αναγνώστη. Ένας που δεν του αρέσει η κέλυ μπρουκ, πιθανότατα έχει ακούσει πολύ ρουβά στη ζωή του, έχει ξενυχτήσει έξω από το καμαρίνι του να τσιρίζει σακηηηηη και τέτοια. Δεν είναι ότι δεν το περιμέναμε δηλαδή.

 

To Αντεξα ειναι κομματαρα, ποιος ο λογος να ντρεπεται κανεις?

Link to comment
Share on other sites

[video=youtube;1qJbOhpK1tA]

 

Η συνεισφορα μου στο θρεντ. Κατερινη μετα τις 2 το βραδυ εχουν 2 μαγαζια κοσμο που παιζουν κατα βαση τετοια μουσικη , οποτε αν θες να ξενυχτησεις με παρεα και να ορμηξεις σε καμια ψοφια, πας εκει υποχρεωτικα. Αυτο για καποιο περιεργο λογο μ'αρεσει, οποτε εκει που εχω πιει 3-4 μπυρες κι εχω παρει (προσπαθω να παρω) υφος μυστηριωδη γοητευτικου τυπου (=βαριεμαι φρικτα, θελω να φυγω, θελω να πεθανω) παιζει αυτο. Κι αρχιζουν οι καγκουριες.

 

Να συμπληρωσω οτι το μισο μαγαζι ειναι παντα ντυμενο σαν τους τυπους στο βιντεοκλιπ, φερνουν τα μπουκαλια στα τραπεζια με ειδικη θηκη που περιλαμβανει παντα ανμμενο μινι-πυρσο κι οταν παιζει Παντελιδηδες οι σερβιτορες ραινουν το κοινο με χαρτοπετσετες.

Edited by Sepultura21
Link to comment
Share on other sites

Guest Cm punk

Πιτσιρικας στο λυκειο ,ειχα κολλησει με αυτο το κομματι για ενα διαστημα. Κρυφα βεβαια απο τους φιλους μου γιατι αν το μαθαιναν οτι ακουω avril θα ετρωγα δουλεμα για 10 χρονια.

 

[video=youtube;TIy3n2b7V9k]

Link to comment
Share on other sites

[video=youtube;MKY7IK8heQk]

 

2 επιλογη. Στρατος, αποσπαση για 10 μερες σε αποθηκη καυσιμων στη μεση του πουθενα (κοντα στην Κομοτηνη), υπερκαλτ μινι στρατοπεδο που δεν κοιμοσουν ποτε και κανενας δεν εκανε μιση σωστη υπηρεσια, σκοπιες με 55αρηδες Εθνοφυλακες που φορουσαν τραγιασκα αντι για κρανος ή τζοκευ και λεγαν ιστοριες για Βουλγαρες απο τα χρυσα χρονια του Πασοκισμου, παρατηρητηριο φωτιας στη μεση του πουθενα της μεσης του πουθενα στο οποιο με παρατησαν την 1η μερα χωρις ασυρματο ή κινητο της μοναδας (τηλεφωνικη γραμμη κομμενη) για 6 ωρες (τα μουτρα τους οταν γυρισα πισω ειναι αξεχαστα). Περιπολος τα ξημερωματα με το μουεζινη απο καποιο κοντινο χωριο να σκουζει στο μεγαφωνο. Οταν δεν ειχες υπηρεσια δεν εκανες τπτ κι ελιωνες σ'ενα ο Θεος να το κανει Κυλικειο που τις μισες μερες δεν ειχε ουτε τσιγαρα. Ειχε ομως Νοβα η οποια επαιζε μονο MAD TV Greece. Αραζα εκει μ'εναν μυθικο τροτσκιστη που τρολλαρε το συμπαν κι εκανα υψηλες πολιτικες αναλυσεις. Το παραπανω τραγουδι επαιζε κυριολεκτικα καθε μιση ωρα. Καρφωθηκε για παντα στο μυαλο μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1999 το πρωτο μου CD που αγορασα και το οποιο ακομα κοσμει την δισκοθηκη μου

 

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ

 

(Θα επανελθω με σχετικα ασματα)

 

maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Cm punk

Λεμπεσης ,πωω τι μoυ θυμησατε ρε τυποι. Εκτη δημοτικου ειχα λιωσει με το η αγαπη βλαπτει σοβαρα την υγεια σου.

 

[video=youtube;wfQuLGB91mY]

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×