Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Ανακοίνωση της ιεράς μητρόπολεως Πειραιώς για την αθώωση του ευπατριδη και ευεργέτη της πόλης Ευάγγελου Μαρινακη. Ο σεβασμιωτατος βάζει τα πράγματα στην θέση τους. 

 

FB_IMG_1612215296045.jpg

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ανακοίνωση της ιεράς μητρόπολεως Πειραιώς για την αθώωση του ευπατριδη και ευεργέτη της πόλης Ευάγγελου Μαρινακη. Ο σεβασμιωτατος βάζει τα πράγματα στην θέση τους. 

 

FB_IMG_1612215296045.jpg

εμετουλης

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται ότι είχε πιάσει δύο τρία καλά σημεία ο σεβασμιωτατος, για αυτό και η ανακοίνωση στήριξης. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ανακοίνωση της ιεράς μητρόπολεως Πειραιώς για την αθώωση του ευπατριδη και ευεργέτη της πόλης Ευάγγελου Μαρινακη. Ο σεβασμιωτατος βάζει τα πράγματα στην θέση τους. 

 

FB_IMG_1612215296045.jpg

Ρε σεις, αληθινη ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

 Aληθινη ειναι, ειχε βγαλει ξανα ανακοινωση η μητροπολη και πριν βγει η αποφαση, οταν πρωτοκατηγορηθηκε;

Ας μην εκφραστω καλυτερα, σιγουρα τον ταιζει καλα τον Σεραφειμ.

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι που ασπάζονται την ίδια ιδεολογία μωρε. Και δεν εννοώ την αθλητικη 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ισως καιρος να συζητησουμε για την αναγκη διαχωρισμου εκκλησιας-παρακρατους.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ανακοίνωση της ιεράς μητρόπολεως Πειραιώς για την αθώωση του ευπατριδη και ευεργέτη της πόλης Ευάγγελου Μαρινακη. Ο σεβασμιωτατος βάζει τα πράγματα στην θέση τους. 

 

FB_IMG_1612215296045.jpg

Η λέξη αίσχος είναι λίγη! ΕΜΕΤΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Η περίοδος Δημαρχίας Μακέδου (ελάτε τώρα, ποιος Μώραλης ?) - Επισκοπείας Σεραφείμ καταγράφεται σαν από τις πλέον μελανές (ίσως η πιο μαύρη) για την Ιστορία του Πειραιά.

Με απόλυτη ευθύνη του Πειραϊκού λαού.

Ξέρω ότι τώρα στενΑχωράω φίλους καλούς και καρδιακούς αλλά -δυστυχώς- είναι ακριβώς έτσι.

Ο Μεντζελόπουλος οραματιζόταν και πίστευε ακράδαντα στην αναρρίχηση στον Αρχιεπισκοπικό Θρόνο. Όταν κατάλαβε ότι το next big thing της Ελληνορθόδοξης Εκκλησίας ανέτειλε στο επί της Λεωφ. Ηρακλείου 340 μέγαρο, άφησε την πικρία και την απογοήτευση να κατακυριεύσουν τη σκέψη, τις αποφάσεις και τις κρίσεις του. Όχι ότι ήθελε και πολύ για να συμβεί αυτό. "Ήτανε στραβό το κλήμα, τό 'φαγε κι ο γάϊδαρος" που λένε ....

Καλή Απελευθέρωση στον Πειραιά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, moukie said:

 Aληθινη ειναι, ειχε βγαλει ξανα ανακοινωση η μητροπολη και πριν βγει η αποφαση, οταν πρωτοκατηγορηθηκε;

Ας μην εκφραστω καλυτερα, σιγουρα τον ταιζει καλα τον Σεραφειμ.

και εμένα αν μου έδιναν ακίνητα με τα έσοδα να πηγαίνουν στην εκκλησία τα ίδια και χειρότερα θα έλεγα . ο πειραιάς είναι δικός του απο όπου και αν το πιάσεις . Ποιος να τον αγγίξει ?  Φυσικά αγαθοεργίες έκανε και ο καπόνε .  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Νονός said:

Η περίοδος Δημαρχίας Μακέδου (ελάτε τώρα, ποιος Μώραλης ?) - Επισκοπείας Σεραφείμ καταγράφεται σαν από τις πλέον μελανές (ίσως η πιο μαύρη) για την Ιστορία του Πειραιά.

Με απόλυτη ευθύνη του Πειραϊκού λαού.

Ξέρω ότι τώρα στενΑχωράω φίλους καλούς και καρδιακούς αλλά -δυστυχώς- είναι ακριβώς έτσι.

Ο Μεντζελόπουλος οραματιζόταν και πίστευε ακράδαντα στην αναρρίχηση στον Αρχιεπισκοπικό Θρόνο. Όταν κατάλαβε ότι το next big thing της Ελληνορθόδοξης Εκκλησίας ανέτειλε στο επί της Λεωφ. Ηρακλείου 340 μέγαρο, άφησε την πικρία και την απογοήτευση να κατακυριεύσουν τη σκέψη, τις αποφάσεις και τις κρίσεις του. Όχι ότι ήθελε και πολύ για να συμβεί αυτό. "Ήτανε στραβό το κλήμα, τό 'φαγε κι ο γάϊδαρος" που λένε ....

Καλή Απελευθέρωση στον Πειραιά.

H απελευθέρωση του Πειραιά θα ξεκινήσει μόνο όταν τα χάπατα εκεί, δουν την ομάδα του δημοσίου να πηγαίνει άσχημα, οπότε και η όποια αντίδραση τους μετατραπεί σε μαύρο στους κολλητούς-υποψήφιους της Βαγγέλας. Δύσκολο, αλλά όχι αδύνατο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Νονός said:

Η περίοδος Δημαρχίας Μακέδου (ελάτε τώρα, ποιος Μώραλης ?) - Επισκοπείας Σεραφείμ καταγράφεται σαν από τις πλέον μελανές (ίσως η πιο μαύρη) για την Ιστορία του Πειραιά.

Με απόλυτη ευθύνη του Πειραϊκού λαού.

Ξέρω ότι τώρα στενΑχωράω φίλους καλούς και καρδιακούς αλλά -δυστυχώς- είναι ακριβώς έτσι.

Ο Μεντζελόπουλος οραματιζόταν και πίστευε ακράδαντα στην αναρρίχηση στον Αρχιεπισκοπικό Θρόνο. Όταν κατάλαβε ότι το next big thing της Ελληνορθόδοξης Εκκλησίας ανέτειλε στο επί της Λεωφ. Ηρακλείου 340 μέγαρο, άφησε την πικρία και την απογοήτευση να κατακυριεύσουν τη σκέψη, τις αποφάσεις και τις κρίσεις του. Όχι ότι ήθελε και πολύ για να συμβεί αυτό. "Ήτανε στραβό το κλήμα, τό 'φαγε κι ο γάϊδαρος" που λένε ....

Καλή Απελευθέρωση στον Πειραιά.

Δεν ξερω αν περιοριζεται στον Πειραια ο ελεγχος του πλεον.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Νονός said:

Η περίοδος Δημαρχίας Μακέδου (ελάτε τώρα, ποιος Μώραλης ?) - Επισκοπείας Σεραφείμ καταγράφεται σαν από τις πλέον μελανές (ίσως η πιο μαύρη) για την Ιστορία του Πειραιά.

Με απόλυτη ευθύνη του Πειραϊκού λαού.

Ξέρω ότι τώρα στενΑχωράω φίλους καλούς και καρδιακούς αλλά -δυστυχώς- είναι ακριβώς έτσι.

Ο Μεντζελόπουλος οραματιζόταν και πίστευε ακράδαντα στην αναρρίχηση στον Αρχιεπισκοπικό Θρόνο. Όταν κατάλαβε ότι το next big thing της Ελληνορθόδοξης Εκκλησίας ανέτειλε στο επί της Λεωφ. Ηρακλείου 340 μέγαρο, άφησε την πικρία και την απογοήτευση να κατακυριεύσουν τη σκέψη, τις αποφάσεις και τις κρίσεις του. Όχι ότι ήθελε και πολύ για να συμβεί αυτό. "Ήτανε στραβό το κλήμα, τό 'φαγε κι ο γάϊδαρος" που λένε ....

Καλή Απελευθέρωση στον Πειραιά.

Μπορεί να μην μας αρέσει αλλά η δημαρχία του είναι πολλή καλύτερα από τους κλόουν που ήταν πριν και δουλεύει με αξιοκρατία και μέγιστο ποίηση των πόρων με αποκορύφωμα την εκμετάλλευση του πύργου που τον φιαχνει <<ο δικός μας>> ο diamant (έχει συμμετοχή σε πολλά πρότζεκτ αναβάθμισης του Πειραιά). 

Ο μωραλης θα ξαναβγει με περίπατο και θα κυβερνάει ο χοντρός για δεκαετίες και οι πολίτες θα πίνουν νερό στο όνομα του γαύρου η μη. Αυτή είναι η αλήθεια είτε μας αρέσει είτε όχι. 

Το ίδιο με το Σεραφείμ και το μεγάλο κοινωνικό του έργο που τον κάνει ιδιεταιρο αγαπητό και ας γίνεται γραφικός. Όσο μοιράζει μερίδες φαΐ είναι και χαριτωμένος. 

Σας το λέω έχει πιάσει το Πειραιά από παντού. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nestoridis21 said:

H απελευθέρωση του Πειραιά θα ξεκινήσει μόνο όταν τα χάπατα εκεί, δουν την ομάδα του δημοσίου να πηγαίνει άσχημα, οπότε και η όποια αντίδραση τους μετατραπεί σε μαύρο στους κολλητούς-υποψήφιους της Βαγγέλας. Δύσκολο, αλλά όχι αδύνατο.

Θεωρώ πιθανότερο να διοργανώσουμε εμείς Τελετή Απονομής ΠκΟ στη Σελήνη με διαστημόπλοιο Τέσλα παρά αυτό που περιγράφεις ακόμη κι αν -ξέρω γω- υποβιβαστεί ο ΟΣΦΠ αγωνιστικά στη Β' Εθνική.

Τα τελευταία -πολλά- χρόνια η ... ανθρωπογεωγραφία στην Α' Πειραιά (Δήμος Πειραιά) έχει αλλάξει τόσο πολύ, έχει μεταλλαχθεί, έχει διαβρωθεί σε τέτοιο βαθμό που δεν ελπίζω σε τίποτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Νονός said:

Θεωρώ πιθανότερο να διοργανώσουμε εμείς Τελετή Απονομής ΠκΟ στη Σελήνη με διαστημόπλοιο Τέσλα παρά αυτό που περιγράφεις ακόμη κι αν -ξέρω γω- υποβιβαστεί ο ΟΣΦΠ αγωνιστικά στη Β' Εθνική.

Τα τελευταία -πολλά- χρόνια η ... ανθρωπογεωγραφία στην Α' Πειραιά (Δήμος Πειραιά) έχει αλλάξει τόσο πολύ, έχει μεταλλαχθεί, έχει διαβρωθεί σε τέτοιο βαθμό που δεν ελπίζω σε τίποτα.

Κάνεις δεν κοιτάει πως τα πάει ο γαυρος στο Πειραιά. Αυτά είναι ιστορίες για αγρίους για λίγους. Όσο ο Πειραιάς βγαίνει από το βούρκο τον προηγούμενων τόσο θα βγαίνει ο χοντρός. Αν κάποια στιγμή έρθει η κόπωση και δεν έχουν κάτι άλλο να προσφέρουν τότε θα γίνει η αλλαγή ( προσώπων γιατί ο χοντρός θα είναι πάλι από πίσω). Ας το αποδεκτού με και ας πάμε παρακάτω. Δεν φταιο ο χοντρός που τα έκαναν μουτι και ήταν άχρηστοι όλοι οι προηγούμενοι. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Μπορεί να μην μας αρέσει αλλά η δημαρχία του είναι πολλή καλύτερα από τους κλόουν που ήταν πριν και δουλεύει με αξιοκρατία και μέγιστο ποίηση των πόρων με αποκορύφωμα την εκμετάλλευση του πύργου που τον φιαχνει ο δικός μας ο diamant. 

Ο μωραλης θα ξαναβγει με περίπατο και θα κυβερνάει ο χοντρός για δεκαετίες. 

Το ίδιο με το Σεραφείμ και το μεγάλο κοινωνικό του έργο που τον κάνει ιδιεταιρο αγαπητό. 

Σας το λέω έχει πιάσει το Πειραιά από παντού. 

Επειδή -δυστυχώς- όπως συμβαίνει συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις ΔΕΝ έχω χειροπιαστά αποδεικτικά στοιχεία και οι καιροί ... ου μενετοί για μπλεξίματα με εισαγγελείς και ανακριτές, είμαι αναγκασμένος να κρατήσω το στόμα μου κλειστό. Τόσο για το πρότζεκτ του "Πύργου" όσο και για το ... "κοινωνικό έργο" της Ιεράς Μητροπόλεως.

Όσα γνωρίζω θα μείνουν σε εμένα. Ξαναλέω, ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Νονός said:

Επειδή -δυστυχώς- όπως συμβαίνει συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις ΔΕΝ έχω χειροπιαστά αποδεικτικά στοιχεία και οι καιροί ... ου μενετοί για μπλεξίματα με εισαγγελείς και ανακριτές, είμαι αναγκασμένος να κρατήσω το στόμα μου κλειστό. Τόσο για το πρότζεκτ του "Πύργου" όσο και για το ... "κοινωνικό έργο" της Ιεράς Μητροπόλεως.

Όσα γνωρίζω θα μείνουν σε εμένα. Ξαναλέω, ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

:ph34r:

Η πτώση του στο πειραια από τη δημαρχία θα έρθει πολιτικά και όχι οπαδικο αλλά όσο δίνει χρήμα και η δημαρχία του δεν είναι τόσο τραγική όσο οι προηγούμενες τοσο θα βγαίνει. 

Στους δήμους δεν μετράνε ούτε ομάδες, ούτε κόμματα ούτε τπτ. Ο καθένας κοιτάει ποιος θα αναβαθμίσει τη ποιότητα ζωής του. Έτσι απλά. 

Για το πρότζεκτ του πύργου δεν το έχω ψάξει αλλά από τι στιγμη που ξεμπλοκαρε αυτή την υπόθεση δεκαετιών και θα γίνει κοσμημα στο Πειραιά με φιλοξενεία εμπορικών, ξεκοδοχειου και γραφειων απογειωνοντας της κτηματαγορα μαζί με το πρότζεκτ Παπαστράτου και άλλα τότε είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Φυσικά βοηθάνε ότι ο Πειραιάς είναι το μόνος μέρος στην Ελλάδα και πιθανών από τα πολλή λίγα στην Ευρώπη και κόσμο που θα έχει στο ίδιο σημείο ( λιμάνι)  μέτρο, ηλεκτρικό, προαστιακό, τραμ κάνοντας το ασυναγώνιστο σε επενδύσεις. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Κάνεις δεν κοιτάει πως τα πάει ο γαυρος στο Πειραιά. Αυτά είναι ιστορίες για αγρίους για λίγους. Όσο ο Πειραιάς βγαίνει από το βούρκο τον προηγούμενων τόσο θα βγαίνει ο χοντρός. Αν κάποια στιγμή έρθει η κόπωση και δεν έχουν κάτι άλλο να προσφέρουν τότε θα γίνει η αλλαγή ( προσώπων γιατί ο χοντρός θα είναι πάλι από πίσω). Ας το αποδεκτού με και ας πάμε παρακάτω. Δεν φταιο ο χοντρός που τα έκαναν μουτι και ήταν άχρηστοι όλοι οι προηγούμενοι. 

Κοίτα, για να το ξεκαθαρίσουμε.

Η "αχρηστία" των προηγουμένων στον Πειραιά ήταν πάνω - κάτω στα επίπεδα "αχρηστίας" των προηγουμένων σε όλη την Επικράτεια και σε όλες τις βαθμίδες (Κυβέρνηση, Νομαρχίες, Περιφέρειες, Αυτοδιοίκηση κλπ.).

ΔΕΝ ήταν αυτό το "άλλοθι" για την -πλήρη- επικράτηση του Μακέδου στον Πειραιά. Παίχτηκαν πολά, πάρα πολλά "άλλα", στα όρια της νομιμότητας ή και εκτός αυτών για να επιτευχθεί το σημερινό αποτέλεσμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Νονός said:

Κοίτα, για να το ξεκαθαρίσουμε.

Η "αχρηστία" των προηγουμένων στον Πειραιά ήταν πάνω - κάτω στα επίπεδα "αχρηστίας" των προηγουμένων σε όλη την Επικράτεια και σε όλες τις βαθμίδες (Κυβέρνηση, Νομαρχίες, Περιφέρειες, Αυτοδιοίκηση κλπ.).

ΔΕΝ ήταν αυτό το "άλλοθι" για την -πλήρη- επικράτηση του Μακέδου στον Πειραιά. Παίχτηκαν πολά, πάρα πολλά "άλλα", στα όρια της νομιμότητας ή και εκτός αυτών για να επιτευχθεί το σημερινό αποτέλεσμα.

Συμφωνώ αλλά ήταν καταλύτης οι δημαρχιες φασουλα, Μιχαλολιακου των εξελίξεων και το χάος ( κυριολεκτικά) που υπήρχε σε κάθε τομέα του Δήμου. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Η πτώση του στο πειραια από τη δημαρχία θα έρθει πολιτικά και όχι οπαδικο αλλά όσο δίνει χρήμα και η δημαρχία του δεν είναι τόσο τραγική όσο οι προηγούμενες τοσο θα βγαίνει. 

Στους δήμους δεν μετράνε ούτε ομάδες, ούτε κόμματα ούτε τπτ. Ο καθένας κοιτάει ποιος θα αναβαθμίσει τη ποιότητα ζωής του. Έτσι απλά. 

"Στους δήμους δεν μετράνε ούτε ομάδες, ούτε κόμματα ούτε τπτ."

- Διαφωνώ κάθετα. Τουλάχιστον σε ότι έχει να κάνει με τα τελευταία 40 χρόνια περί κομμάτων και από την εποχή Φασούλα και μετά περί ... ομάδων.

"Ο καθένας κοιτάει ποιος θα αναβαθμίσει τη ποιότητα ζωής του."

- Επειδή ο Πειραιάς (ως Δήμος) είναι πολλά περισσότερα από το "τετράγωνο" Λιμάνι - Πλ. Κοραή - Πασαλιμάνι - Τερψιθέα, δεν ξέρω πόση ενημέρωση ή πληροφόρηση έχεις για τις πέριξ αυτών περιοχές και την ποιότητα ζωής των κατοίκων σε αυτές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Νονός said:

"Στους δήμους δεν μετράνε ούτε ομάδες, ούτε κόμματα ούτε τπτ."

- Διαφωνώ κάθετα. Τουλάχιστον σε ότι έχει να κάνει με τα τελευταία 40 χρόνια περί κομμάτων και από την εποχή Φασούλα και μετά περί ... ομάδων.

"Ο καθένας κοιτάει ποιος θα αναβαθμίσει τη ποιότητα ζωής του."

- Επειδή ο Πειραιάς (ως Δήμος) είναι πολλά περισσότερα από το "τετράγωνο" Λιμάνι - Πλ. Κοραή - Πασαλιμάνι - Τερψιθέα, δεν ξέρω πόση ενημέρωση ή πληροφόρηση έχεις για τις πέριξ αυτών περιοχές και την ποιότητα ζωής των κατοίκων σε αυτές.

Οκ ας δεκτό ότι ειδικά στο Πειραιά μπορεί να έχει μια σημάσια οι ομάδες λόγο ψυχοσύνθεσης και διανοητικής κατάστασης των γαυρων και ναι δεν ξέρω τι γίνεται πέριξ αλλά έτσι και αλλιώς ο Πειραιάς είναι χάος δεν μαζεύεται ούτε σε 50 χρόνια και σωστά ξεκινάνε από το κέντρο. Έτσι είναι το σωστό. Ξεκινάς από τη διοίκηση οργάνωση, πας στο κέντρο εικόνα του Δήμου και μετά φτιάχνεις τις γειτονιες. Με βάζεις και υπερασπιζομαι το χοντρό και δεν το θέλω πραγματικά.

Δουλεύω στο Πειραιά δεν θα ψήφιζα χοντρό για οπαδικους λόγους προφανως αλλά είχα αηδιάσει με τους προηγούμενων και γνωρίζω από εργαζόμενους στο Δήμο ότι πάει καλά το πράγμα σε διάφορους τομείς διοίκησης. Αυτό. 

Δουλειά μας είναι να κοιτάξουμε τα δικά μας μέρη νφ & Ν Ιωνία και τα πέριξ και να επικρατήσουμε βοηθωντας να βγαίνουν οι δική μας δήμαρχοι εκεί προωθώντας παράλληλα τα συμφέροντα μας και να αφήσουμε το Πειραιά που είναι τελειωμένη υπόθεση έτσι και αλλιώς. Μπορεί να μην είναι λιμάνι το κομμάτι το δικό μας αλλά έχει πολλή κόσμο και μπορούμε να κάνουμε αρκετά πράγματα σαν ομάδα σε αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Καλά ,ας και μια συζητησή από μέρους όλων όσων διαμαρτύρονται για την επικράτηση βαγγελα,να δούμε γιατί ο χοντρός επικρατεί παντού.

Δεν γίνεται να φταίνε μόνοι οι άλλοι πάντα, αλλά και όσοι δεν κατάφεραν να αποδείξουν την οποία εμπλοκή του είτε στα noor 1 2 3 είτε στην διεκδίκηση της δημαρχίας,είτε στο ποδοσφαιρικό χώρο.

Να δούμε ποιο είναι το πλαίσιο και να κινηθεί ανάλογα όποιος θέλει να τον κοντραρει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν θα βγεί ποτέ δήμαρχος στον Πειραιά κάποιος με το σύνθημα "γαμιέται ο Θρύλος". Από εκεί και πέρα όσο μοιράζει το χρήμα εκεί που πρέπει και είναι από τους ελάχιστους δήμους στην επικράτεια που έχουν ψωμί, τόσο θα βγαίνει. Τώρα αν έχει φτιάξει και καναδυό παρτέρια στον Πειραιά (δεν ξέρω, δεν τον επισκέπτομαι), αδιάφορο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AG21 said:

Οκ ας δεκτό ότι ειδικά στο Πειραιά μπορεί να έχει μια σημάσια οι ομάδες λόγο ψυχοσύνθεσης και διανοητικής κατάστασης των γαυρων και ναι δεν ξέρω τι γίνεται πέριξ αλλά έτσι και αλλιώς ο Πειραιάς είναι χάος δεν μαζεύεται ούτε σε 50 χρόνια και σωστά ξεκινάνε από το κέντρο. Έτσι είναι το σωστό. Ξεκινάς από τη διοίκηση οργάνωση, πας στο κέντρο εικόνα του Δήμου και μετά φτιάχνεις τις γειτονιες. Με βάζεις και υπερασπιζομαι το χοντρό και δεν το θέλω πραγματικά.

Δουλεύω στο Πειραιά δεν θα ψήφιζα χοντρό για οπαδικους λόγους προφανως αλλά είχα αηδιάσει με τους προηγούμενων και γνωρίζω από εργαζόμενους στο Δήμο ότι πάει καλά το πράγμα σε διάφορους τομείς διοίκησης. Αυτό. 

Δουλειά μας είναι να κοιτάξουμε τα δικά μας μέρη νφ & Ν Ιωνία και τα πέριξ και να επικρατήσουμε βοηθωντας να βγαίνουν οι δική μας δήμαρχοι εκεί προωθώντας παράλληλα τα συμφέροντα μας και να αφήσουμε το Πειραιά που είναι τελειωμένη υπόθεση έτσι και αλλιώς. Μπορεί να μην είναι λιμάνι το κομμάτι το δικό μας αλλά έχει πολλή κόσμο και μπορούμε να κάνουμε αρκετά πράγματα σαν ομάδα σε αυτά. 

Επειδή εγώ έχω γεννηθεί, έχω μεγαλώσει και έχω ζήσει πάνω από τη μισή μου -έως τώρα- ζωή στον Πειραιά και πέρα από ομαδικά και οπαδικά αυτόν θεωρώ σαν "δικό μου" μέρος και θέλω εκεί να γυρίσω και να ταφώ όταν "έρθει η ώρα", θα σου πω τη διαφωνία μου σχετικά πέρι "κέντρου" και "συνοικιών".

Αυτό που γράφεις ότι "σωστά ξεκινάνε από το κέντρο", ας το δεχτώ για την οικονομία της κουβέντας.

Μα, ρε φίλε, από τον αλήστου μνήμης Σκυλίτση μέχρι και σήμερα όλοι "ξεκινάνε από το κέντρο" και μετά ... ξεχνάνε να πάνε παραπέρα ή τους προλαβαίνουν οι ... εκλογές και παίρνουνε πόδι για να έρθει ο επόμενος και να ξαναματαξεκινήσει κι αυτός "από το κέντρο".

Σε ότι έχει να κάνει με την παρούσα Δημοτική Αρχή, είναι από τις λίγες (μαζί με αυτή του Μιχαλολιάκου) που "κατάφερε" να ΞΕΣΚΙΣΕΙ ακόμα κι αυτό το κέντρο με την επιπέδου Όσκαρ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ του ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΧΡΕΙΑΣΤΟΥ ... τραμ. Το οποίο τραμ έγινε αποκλειστικά και μόνο για λόγους Μ-Ι-Ζ-Α-Σ.

Ο Μιχαλολιάκος και ο Μακέδος (συνεπικουρούμενοι από κρίση, μνημόνια κλπ.) ήταν οι πρώτοι και μοναδικοί που κατάφεραν να ΝΕΚΡΩΣΟΥΝ το κέντρο του Πειραιά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
  • stavros 9-11 locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×