Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Όταν η ομάδα είναι συγκεντρωμένη, μπορούμε να αποδώσουμε πάρα πολύ καλά και να παίξουμε το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Με τέτοια απόδοση, ο Ολυμπιακός μπορεί να κερδίσει όλα τα παιχνίδια και να πάρει το πρωτάθλημα. 

Από εκεί και πέρα, το τι έχει συμβεί από το 1ο λεπτό στο σημερινό ματς, είναι μία σφαγή που δεν έχει προηγούμενο. Είναι από τις μεγαλύτερες σφαγές στην ιστορία. Και από το 1ο λεπτό. Με έναν στημένο διαιτητή από μία στημένη ομοσπονδία, την οποία διοικεί το παρακράτος και το οργανωμένο έγκλημα. Τα έχω ξαναπεί αυτά τα πράγματα, τα λέω και τώρα, γι' αυτό πάμε από το κακό στο χειρότερο στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Από την ώρα που έληξε το ματς έχουμε λάβει χιλιάδες μηνύματα αγανάκτησης από τους οπαδούς μας, οι οποίοι θέλουν να σταματήσει αυτό το πράγμα. Πώς μπορεί να γίνει αυτό; Με το να μη συμμετέχει ο Ολυμπιακός σε αυτήν την παρωδία.

Ο Ολυμπιακός είναι μία πολύ μεγάλη ομάδα κι εγώ προσωπικά έχω μάθει να μάχομαι, έχω μάθει στα δύσκολα από μικρός. Έχω μάθει να αλλάζω τις καταστάσεις όταν πρέπει να αλλάξουν και όταν χρειάζεται να αλλάξουν και μέχρι σήμερα, τις περισσότερες φορές είμαστε νικητές. Το ίδιο πιστεύω μπορεί να συμβεί και φέτος.

Αυτό που θα κάνουμε είναι ένα διοικητικό συμβούλιο, για να ακούσουμε ακριβώς τις απόψεις και των μελών του διοικητικού συμβουλίου και του κόσμου και να αποφασίσουμε. Σας λέω και πάλι όμως και αγανακτισμένος είμαι και στενοχωρημένος είμαι για όλα αυτά που είδαμε σήμερα.

Αλλά από την άλλη πλευρά, το είπα και στους παίκτες πριν, είμαι πάρα πολύ χαρούμενος γιατί βλέπουμε επιτέλους ότι όλοι αυτοί οι μεγάλοι παίκτες μπορούν να παίξουν πάρα πολύ καλό ποδόσφαιρο και μπορούν να κερδίσουν οποιονδήποτε αντίπαλο, ακόμα και τη διαιτησία, γιατί σήμερα κερδίσαμε και τη διαιτησία.

Δεν υπάρχει άνθρωπος που γνωρίζει από ποδόσφαιρο, που να έχει διαφορετική άποψη. Αυτά έχω να πω. Από εκεί και πέρα, σας είπα, εμείς στο τέλος είμαστε νικητές, όσο δύσκολο μπορεί να ακούγεται.

Από την άλλη πρέπει να δούμε πώς θα προχωρησουμε. Οταν δεν μπορείς να προχωρήσεις με νόμιμα μέσα και όταν κάνεις αυτό που πρέπει, να παίξεις ωραίο ποδόσφαιρο, να ισχύουν οι κανονισμοί. όταν αυτά καταπατούνται, πρέπει να αποφασίσουμε τι πρέπει να κάνουμε. Δεν είναι εύκολες αποφάσεις αυτές. Θα γίνει ένα Διοικητικό Συμβούλιο και θα αποφασίσουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Βαγγέλη να κάνετε  επενδυσεις 

50 παίχτες πήρε, τι να κάνει ο άνθρωπος δεν τον αφήνουν

Link to comment
Share on other sites

700 κιλά ο ένας , 705 ο άλλος, δεν βρίσκονται 2 γαμημένες αρτηρίες να βουλώσουν να πάνε στο γεροδιάολο;;

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bukowski said:

Εμενα μου φαινεται οτι ειναι στριμωγμενος ο Μαρινακης.

Τα στενά ρούχα φταίνε.....

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον κρεοπώλη κ περιμένω το.... Δ.Σ. του γαύρου. Βαγγέλη, έλα μας έχει πιάσει τρέλλα. Μη μας το χαλάσεις. Υπάρχει κ η... Νότινγχαμ.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πούλα και φύγε από τη σαπίλα του ελληνικού ποδοσφαίρου, δε σου αξίζει. 

Δόξα τω Θεώ έχεις τη Νοτιγχαμάρα σου που σε εκτιμάνε εκεί. Φύγε από τη χούντα του Κούλη και μην ξαναγυρίσεις ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαγγέλας έχει στραβώσει που έχασε την δουλειά με τα σκουπίδια κοντά στο 1 δις ευρώ. Το πενσλτι είναι για το ποπολο 

Link to comment
Share on other sites

Γελοιος οργανισμος. Δε βλεπουν τη παπα τους ταιζει ο μαφιοζος

Link to comment
Share on other sites

Απο τον Κουλη τι παραπανο να εχει δηλαδη ο Βαγγελακης; Τον Αυγενακη υφυπουργο του εβαλε και τον εχει αφησει τοσα χρονια να αλωνιζει σαν υπαλληλος του Ολυμπιακου. Δηλαδη οκ, του εχω σουρει τοσα του Κουλη και της κωλοοικογενειας του, αλλα εβαλε και καποια ορια στην υποταγη στον Βαγγελη. Του ειπε θα σου βαλω δικο σου υφυπουργο αλλα περαν απο αυτο δεν μπορω να ασχοληθω παραπερα με την βρωμια του ποδοσφαιρου. Ενοχληθηκε μαλλον η honey booboo του Ελληνικου κεφαλαιου που δεν στελνει μπατσους στα αποδυτηρια της ΑΕΚ και του βαζελου, και ξεκινησε ανενδοτο προς το κρατος. Ασχετα με τα πολιτικα πιστευω του καθενος, οταν η κοντρα ειναι μαφιοζος vs κρατος, παντα πρεπει να εισαι με την μερια του κρατους, με οποια προβληματα και να εχει.

Εντωμεταξυ πολλη καλη η διαιτησια εχθες, αλανθαστη θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος τα κανονίζει στο παρασκήνιο τα έχει κάνει σκατά. 

Αν θες να δώσεις πέναλτι στο βάζελο, που θες, του σφυράς το τζαρτζάρισμα του Βέρμπιτς στην περιοχή που είναι ίδιο με του Γκαρσία στο ρουμάνο κλεφτοκοτά του βάζελου και λες ορίστε κύριοι, τα ίδια σφυρίζω σε όλους. 

Αντ΄ αυτού δίνεις ένα πέναλτι στα χασομέρια των χασομεριών, που όπως και με την ΑΕΚ, θες πάρα πολύ να το δώσεις, λαχταράει η ψυχούλα σου. 

Καλά να πάθει ο γαύρος, γιατί όταν ο Καμπάκωφ σε χειρούργησε, επειδή τον βόλευε, αμόλησε αετό επικοινωνιακά. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλανε Έλληνες, θέλανε ξένους. Μετά θέλανε ξένους αλλά όχι παλιο ανατολικοευρωπαίους, μετά ήρθε Δανός κ μας έχουν πρήξει τ' αρχίδια για ένα καθαρό πέναλτι. Τελικά αυτό που θέλουν, είναι ψυχίατρο. Την Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είδα όλο το παιχνίδι, ο Ολυμπιακός μετά το 20ο λεπτό κυριάρχησε, είχε ευκαιρίες και ωραίες εμπνεύσεις. Ο κορεάτης κεντούσε πάλι, ενώ ο Μπακαμπού μπορεί να μη σκόραρε και μάλιστα σε κανά-δυο περιπτώσεις μπορούσε να εκτελέσει, πλην όμως δημιούργησε και ευκαιρία με ωραίο τακουνάκι και συμμετείχε στο παιχνίδι. Ο Χάμες είχε κάποιες καλές στιγμές, με τον Μπρινιόλι να κάνει ωραίες επεμβάσεις. Δεν περίμενα όμως να κρατήσει μέχρι το 90ο λεπτό σε φυσική κατάσταση.

Ο Παναθηναϊκός έχασε το κέντρο ενώ είχε θέμα και στα άκρα της άμυνας, σε μερικές περιπτώσεις και με τον Μάγκνουσον. O Bέρμπιτς δεν απέδωσε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bluesman said:

 Δεν περίμενα όμως να κρατήσει μέχρι το 90ο λεπτό σε φυσική κατάσταση.

Το τέμπο του Παναθηναϊκού πιστεύω ότι είναι περισσότερο σταθερό από έντονο όπως συμβαίνει με την ΑΕΚ κι έτσι ήταν πιο φυσικό να αντέξει ο Ολυμπιακός περισσότερη ώρα. 

Εμείς π.χ. αυτή τη στιγμή είμαστε τουλάχιστον μια σκάλα πάνω σε ένταση από όλες τις ομάδες της Λίγκας. 

Επίσης ο Ολυμπιακός και κακά τα ψέμματα από τη στιγμή που ο Χάμες δεν κοροϊδεύει, έχει πολύ ποιοτικό κέντρο και μπορεί να σπάσει πρέσινγκ σε επίπεδο ελληνικού πρωταθλήματος. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MITSAKLAS said:

Το τέμπο του Παναθηναϊκού πιστεύω ότι είναι περισσότερο σταθερό από έντονο όπως συμβαίνει με την ΑΕΚ κι έτσι ήταν πιο φυσικό να αντέξει ο Ολυμπιακός περισσότερη ώρα. 

Εμείς π.χ. αυτή τη στιγμή είμαστε τουλάχιστον μια σκάλα πάνω σε ένταση από όλες τις ομάδες της Λίγκας. 

Επίσης ο Ολυμπιακός και κακά τα ψέμματα από τη στιγμή που ο Χάμες δεν κοροϊδεύει, έχει πολύ ποιοτικό κέντρο και μπορεί να σπάσει πρέσινγκ σε επίπεδο ελληνικού πρωταθλήματος. 

Ο Χαμες είναι ευλογία και κατάρα για το γαύρο αυτή τη στιγμή γιατί είναι ποιοτικος αλλά δεν τρέχει ούτε σε άμυνα ούτε επίθεση. Να τον αφήσεις έξω δεν μπορείς, οπότε πρέπει να βρείς σύστημα να τον χωρέσεις. Δίπλα στον Μπακαμπού χάνεται γιατί δεν έχει τρεξίματα και δεν μπορεί να πρεσάρει, εξτρέμ δεν μπορεί να παίξει και γενικά ο γαύρος δεν έχει εξτρεμ πλην Μασούρα, Ροντρίγκες που είναι επιρρεπής σε τραυματισμό. Αρα και το 4-4-2 και το 4-3-3 με βασικό Χάμες δεν μπορείς να τα παίξεις ικανοποιητικά. Επίσης ο άλλος ποιοτικός μεσοεπιθετικός τους ο Μπιελ στα πλάγια χάνεται γιατί τον ντουμπλάρουν. Ο γαύρος επαιξε χτες όταν ήρθε πιο πίσω ο Χαμες για να πάρει μπάλα στα πόδια του, και χώθηκε ο Μπιελ δίπλα στον επιθετικό. Αλλά αυτό δεν μπορείς να το παίξεις 90 λεπτά

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • amd locked this topic
  • amd unlocked this topic
  • amd locked and unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×