Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


Recommended Posts

9 minutes ago, mporat said:

Α γι'αυτό τα θλιμμένα εμοτζι; Έφερα γούρι οκ

Θέλει ειδικό τρόπο το ποσταρισμα σε αυτές τις συνθήκες.

Κάποια στιγμή ίσως σας εξηγήσει ο @aris2168 τι είναι και πως είναι.

Οπωσδήποτε όμως μην κάνετε ότι κάνει ο @Hades, κίνδυνος-θάνατος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Φιλος γαβρος, ναι, εχω μερικους τετοιους, τελειωμένος βέβαια, αλλα με πολλές γνωριμίες στη διοίκηση, μου έλεγε το πρωί ότι σε  μια κουβέντα με τον Αγραφιώτη, του είπε πως μετά την προετοιμασία που κάνανε, δεν θα βλέπει κανέναν ο γαβρος, 4 μεσα-εξω θα ρίχνει, οτιδήποτε λιγότερο θα ναι αποτυχία.

 

Επίσης, όπως ανέφερε και ο @MITSAKLAS, να προσέχετε όσοι δε ξέρετε με τα ποσταρίσματα στα Live των αγώνων των άλλων ομάδων.

Link to comment
Share on other sites

Μάθετε και σε εμάς τους άπειρους νεανίσκους πως γίνεται ο live σχολιασμός… δεν λες ευτυχώς που δεν στράβωσε η γκέλα.

Εντωμεταξυ προστίθεται στην καλολαδωμένη μηχανή του μιτσελ ο Μαντσίνι. Λογικά και αυτόν με 5 μυρια θα τον πήραν, κάπως πρέπει να κάνει και τις μεταγραφουλες του ο καρυ παλλετς.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, baRon21 said:

Μάθετε και σε εμάς τους άπειρους νεανίσκους πως γίνεται ο live σχολιασμός… δεν λες ευτυχώς που δεν στράβωσε η γκέλα.

Κοίτα να μαθαίνεις τη δουλειά γιατί μια ζωή εργαλεία θα δίνεις. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Κοίτα να μαθαίνεις τη δουλειά γιατί μια ζωή εργαλεία θα δίνεις. 

Χαχαχαχαχ δεν το λέω ειρωνικά, όντως δεν ήξερα ότι υπήρχε υποψία να επιφέρει γκίνια ο σχολιασμός σε τοπικ εν ώρα αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, nikos said:

Αυτός ακριβώς είναι.

Βεβαια ο Βαγγελας πιστός στο να αποθεώνει μέχρι αηδιας μέσω των ΜΜΕ του παικτες που προέρχονται από αλλους (Χριστοδουλοπουλος, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς) μας τον εκανε σιγά σιγά Νοιερ.
Λες και δεν τον ξέρουμε τόσα χρονια. 33 έφτασε.

Χειρότερος από τον Τσιντωτα είναι. Σε ένα ματς μπορεί να κατεβάσει ρολά ο οποιοσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, felman said:

Paraligo na arpaxtoune Karpetopoulos me ton Nikolako sto reportaz. Travixtike o Erpetopoulos mhn ginoube roba live.

Νικολακόπουλος: «Σοβαρά ερωτηματικά για τη χειμερινή προετοιμασία του Ολυμπιακού»

Ακούστε τα νέα του Ολυμπιακού από τον Κώστα Νικολακόπουλο στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6.

Link to comment
Share on other sites

και κακής φυσικής κατάστασης. Ειλικρινά, αυτή η ομάδα δούλεψε καθόλου στον ένα μήνα διακοπής του πρωταθλήματος για να βελτιώσει τις αντοχές της; Συγνώμη, αλλά δεν είδαμε κάτι τέτοιο χθες. Αντιθέτως, είδαμε έναν παθητικό σε όλο το β΄ ημίχρονο Ολυμπιακό, με τον ΠΑΣ να είναι ένα επίπεδο πάνω από αυτόν σε επίπεδο αποφασιστικότητας, ενέργειας κι έντασης.

Λέμε όλοι για την άμυνα, αλλά όταν όλη η ομάδα είναι φάντασμα για 45 λεπτά εγώ δεν θα τα ρίξω στην άμυνα. Δεν ξέρω, μπορεί να μην βλέπω μπάλα εγώ, όμως αυτό που είδα στο β΄ ημίχρονο είναι μόνο τον Ανδρούτσο και τον Ρέτσο να τα δίνουν όλα, έστω με τα λάθη τους. Άντε και τον Χουάνγκ να είναι κάπως αξιοπρεπής. Ο Αράμπι δεν υπήρχε σε αυτό το ημίχρονο. Ο Μπιέλ δεν υπήρχε από το α΄ ημίχρονο! Ο Χάμες περπατούσε. Ο Εμβιλά για πρώτη φορά αποφάσισε να κάνει κάτι στο 80ο λεπτό! Ο Ρέαμπτσιουκ είναι πλέον μονίμως στη μετριότητα κι ο Ντόη δεν είναι πειστικός όπως ήταν στο ξεκίνημα του. Ο δε Φορτούνης ήταν στο 20% της απόδοσης του στο α΄ ημίχρονο.

Τι είδα από τον προπονητή; Προς μεγάλη μου έκπληξη δεν έκανε τίποτα βλέποντας την ομάδα του να σέρνεται. Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο του β΄ ημιχρόνου έπρεπε να αλλάξει Αράμπι, Χάμες και Μπιέλ. Κι όμως άφηνε έτσι τον Ολυμπιακό για 25 ολόκληρα λεπτά, κάνοντας τις πρώτες κινήσεις στο 70’. Με τον ΠΑΣ, όμως, πλέον να έχει σκοράρει, να έχει χάσει πολλές ευκαιρίες και να έχει πάρει την ψυχολογία του αγώνα. Κάπως έτσι, οι δύο αλλαγές έγιναν μετά το 1-2 και οι άλλες δύο μετά το 2-2…Πραγματικά έχω μεγάλη απορία, για το τι σκεφτόταν ο Μίτσελ και δεν έκανε τίποτα στο μισό β΄ ημίχρονο. Ανεξάρτητα από το τι θα έκαναν οι αλλαγές, η ομάδα έπρεπε να βάλει φρέσκο αίμα, αφού δεν πήγαινε το πράγμα. Ο ρόλος του προπονητή δεν είναι μόνο να προετοιμάζει ένα ματς, αλλά και να βοηθάει την ομάδα του όταν αυτή έχει ανάγκη.

Ακόμη και οι αλλαγές, όμως, που έστω καθυστερημένα έκανε, κακές ήταν. Και δεν λέω για τον Μπακαμπού, που πρέπει να έκανε παγκόσμιο ρεκόρ ακουμπώντας μία φορά την μπάλα σε 25 λεπτά! Δεν καταλαβαίνω, ωστόσο, γιατί να μην έμπαινε ο Σαμασέκου, ο οποίος στο προηγούμενο παιχνίδι είχε προσφέρει ως αλλαγή, αλλά και γιατί δεν έπαιξε πάλι λεπτό ο Μασούρας-παρεμπιπτόντως, ο Γκάρι δεν έκανε τίποτα κι ο Κασάμι έκανε όλο λάθη. Ο δε Μαρσέλο, με τις όποιες του αδυναμίες πίσω, είχε καθαρίσει με δύο προσωπικά γκολ το αμέσως προηγούμενο παιχνίδι-κι έπαιξε χθες ένα τέταρτο.

Για τον Πασχαλάκη το έχω γράψει τρεις φορές. Το 80% των γκολ που έχει φάει στον Ολυμπιακό, αλλά και στην Εθνική, τα τρώει όρθιος. Ειδικά χθες η μη αντίδραση στο πρώτο γκολ ήταν απαράδεκτη. Ναι, το σουτ ήταν δύσκολο, όμως τον γκολκίπερ τον θες να σου βγάζει κι ένα δύσκολο σουτ έξω από την περιοχή.

 

https://www.gazzetta.gr/football/superleague/2181529/i-megali-apogoiteysi-apo-toys-paiktes-toy-olympiakoy-kai-i-megali

Link to comment
Share on other sites

Βρίστε ελεύθερα τον κολόγαυρο 

Αναστόπουλος: «Εδώ η ΑΕΚ πιστεύει πως μπορεί να πάρει πρωτάθλημα, δεν θα το πιστεύουμε εμείς;» 

https://www.sdna.gr/podosfairo/1037156_anastopoylos-edo-i-aek-pisteyei-pos-mporei-na-parei-protathlima-den-tha 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχει φάει δύο διαιτητικές πιστολιες ήδη από ΓΠ η Καλαμάτα και ο μουστάκιας κωλογαυρος φέτος έχει καλή ομάδα. Ήλπιζε πως θα ανεβει,έχει και τη στήριξη του γαύρου αλλά θα μείνει πίσω.

Θα ακολουθήσουν κ άλλες τέτοιες διαιτησίες αν χρειαστεί γιατί είναι παράρτημα η ομάδα του, τσούζει που δε μπορεί να ανέβει κ το γνωρίζει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MITSAKLAS said:

Την ώρα που ο Μίμης είχε χλειδατο φιλανθρωπικό γκαλά, κάπου κοντά στο Αλου Φαν Παρκ (Ολλανδο-κορεάτης στόπερ) έκαναν ομαδική ψυχοθεραπεία.

Πουτανα ζωή.

Μήπως ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×