Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


Recommended Posts

Καλά στάθηκαν, αλλά η ποιότητα μέτρησε. Όπως αυτοί κερδανε εκτός κάτι Λάρισες ξερω ´γω.

Να δούμε τώρα τι ανάσες θα έχουν στην Τούμπα.

Οσο για τα βρισίδια στον Σωκράτη, τους ευχαριστούμε που τον αναγνωρίζουν ως ΑΕΚτζη και περαστικά τους. Σωκράτη καταλαβαίνεις ότι αν γυρίσεις Ελλάδα μια ομάδα υπάρχει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εβγαλε ο μυρωδιας ο μαρτινς τον μπουχαλακη για να βαλει τον φορτουνη και ανοιξανε αεροδριαμοι γιατι ο καμαρα με τον γκιγιερμε ειχαν σκασει απο το τρεξιμο στο τελευταιο 10 λεπτο αν ηταν σοβαρη η Αρσεναλ θα εγραφε 3 τεμαχια 

Link to comment
Share on other sites

ενας τροπος μονο υπαρχει να παιξεις τετοιες ομαδες. να τους περιμενεις πισω απτη μπαλα και να τους βαρεσεις στη κοντρα. ειδικα η αρσεναλ αμυντικα μου δειξε να χει πανικοβλητες στιγμες...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nikos said:

Σωκράτη καταλαβαίνεις ότι αν γυρίσεις Ελλάδα μια ομάδα υπάρχει.

Όχι να μη γυρίσει. Δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο, αλλά δεν υπάρχει ούτε στο ελάχιστο δέσιμο της ΑΕΚ με τον Παπασταθόπουλο, επομένως δεν υπάρχει και λόγος να παίξει η ΑΕΚ το ρόλο του προσυνταξιοδοτικου ταμείου ενός ποδοσφαιριστή ο οποίος και στη δύση της καριέρας του θα είναι τη στιγμή που ενδεχομένως έρθει και δεν έχει κανέναν ιδιαίτερο δεσμό με την ΑΕΚ. Εγώ δεν θα τον ήθελα, χίλιες φορές ένας πιτσιρικάς στη θέση του. Εξάλλου η θέση του δεν είναι και από τις δυσκολότερες για να βρεις αξιόλογους παίχτες

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

καλα δεν εχεις κι αδικο, περισσοτερο να γυρισει οσο ειναι καλος παικτικα το εννοουσα, αν ειναι να γυρισει τιμητικα δεν υπαρχει κανενας λογος, ο παικτης οταν ανεβηκε αμεσως εφυγε τοτε, πραγματι δεν υπαρχει σοβαρο δεσιμο.

Link to comment
Share on other sites

άλλο η συζήτηση αν όντως είναι χρήσιμος παιχτικά επειδή έχει ξεζουμιστεί σε Ιταλικό , γερμανικό και αγγλικό πρωτάθλημα και άλλο αν υπάρχει κάποιο δέσιμο . 

Σίγουρα δεν είναι ισχυρό το δέσιμο και δεν το παίζει ΑΕΚάρα άλλα η μόνη ομάδα που έπαιξε στην Ελλάδα μετά την πεταλίδα απο τα τοπικά ....είναι η ΑΕΚ η οποία τον ανέδειξε σε πολλή μικρή ηλικία πολλή πριν ξεκινήσει αντίστοιχες πωλήσεις ο γαύρος και ο ίδιος έχει πει όταν αν γυρνούσε στην ελλάδα πρώτα θα συζητούσε με την ΑΕΚ . 

Πάντως δεν νομίζω ότι ενδιαφέρεται να παίξει στο ελληνικό πρωτάθλημα αφού έχει ακόμα πεί ότι σκοπός του είναι να τελειώσει το ποδόσφαιρο στα 32 και είναι 31 με ένα ακόμα χρόνο συμβόλαιο με την άρσεναλ .

Το πιθανότερο σενάριο και κρατήστε το είναι του χρόνου το καλοκαίρι να έρθει στην ΑΕΚ με ένα χρόνο ή 1+1 για να κλείσει η καριέρα του πέρνοντας τη θέση του ντιμίτρι και να είναι στην ομάδα που θα μπεί στην άγια σοφιά . Μετά δεν το κοβω να θέλει να πάρει πόστο στην Αθήνα και πιο πιθανό είναι να γίνει παράγοντας στη καλαμάτα . Η πολύχρονη παρουσία του στη Ιταλια γερμανία και Αγγλία δίπλα σε σπουδαίους προπονητές ( ακόμα και σε ΑΕΚ σαντος σερρα ) τον κάνει ίσως το πιο έμπειρο έλληνα παίκτη και μπορεί να τον προορίζουν κάποιοι σε πόστο πχ στην επο αν και με τα καραγκιοζιλίκια με το κωστάκι και τον αγγελάρα  χάλασε το προφίλ του . 

 

Για την επιστροφή του στην Ελλάδα, την πρόταση του ΠΑΟΚ και τη δήλωση που είχε κάνει ο ίδιος για την ΑΕΚ:
«Δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω στην Ελλάδα και να πάω σε κάποια άλλη ομάδα εκτός από την ΑΕΚ για το οικονομικό. Σε περίπτωση που γυρίσω και θελήσω να παίξω στο ελληνικό πρωτάθλημα, θα πάω στην ΑΕΚ. Βέβαια, το θεωρώ δύσκολο να γυρίσω, γιατί τα πράγματα δεν πάνε προς το καλύτερο».

Link to comment
Share on other sites

και δεν υπάρχει άλλος έλληνας παίκτης ever και με διαφορά που είχε τόσο σπουδαίους προπονητές και σπουδαίες εμπειρίες σε κορυφαίες ομάδες κορυφαία και απαιτητικά πρωταθλήματα και CL . Φυσικά σπουδαιότερος όλων ο Νικόλας ο Κωστένογλου ....

 

 

ScreenHunter 214.png

Link to comment
Share on other sites

καλά δεν είναι και ο πρώτος προπονητης που έδιωξε ? 

 και στη μπορούσια είχαν στείλει οι παίκτες κάνα δυο μετά τον κλόπ και δεν έχω παρακολουθήσει τη έγινε φέτος με την άρσεναλ και τον έμερι. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bukowski said:

Μου λειπουν οι εποχες που οσο το ματς ηταν στο 0-0 συζητουσαμε σοβαρα κιολας και με επιχειρηματα εδω μεσα για το ενδεχομενο να σηκωσει ο Βαγγελης ευρωπαικο.

Έτσι. Για την ακρίβεια συζητούσαΤΕ και δε μου λείπουν καθόλου αυτές οι εποχές γιατί τράβαγα τις πουτσότριχές μου με αυτά που διάβαζα. ? Το λέγε λέγε των ΜΜΕ έπιανε τόπο. Ακούς εκεί ευρωκούπα ο θρήνος... Κάτσε γιατί με το Γιουρόπα 2 θα το ξανακούσουμε το παραμύθι. Φαβορί θα είναι λέμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Έτσι. Για την ακρίβεια συζητούσαΤΕ και δε μου λείπουν καθόλου αυτές οι εποχές γιατί τράβαγα τις πουτσότριχές μου με αυτά που διάβαζα. ? Το λέγε λέγε των ΜΜΕ έπιανε τόπο. Ακούς εκεί ευρωκούπα ο θρήνος... Κάτσε γιατί με το Γιουρόπα 2 θα το ξανακούσουμε το παραμύθι. Φαβορί θα είναι λέμε. 

Γινοντουσαν σοβαρα τετοιες συζητησεις;Για πεστε σε ποιες σελιδες ειναι να παω  να τις βρω να ευθυμισω λιγο.

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν τους βλεπω και πολυ καλα αυτους ενοψει βου

 

 

Από το βράδυ της Πέμπτης, έχει τεθεί ένα θέμα που έχει να κάνει με τον Ρούμπεν Σεμέδο. Ο στόπερ του Ολυμπιακού, στις δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης με την Άρσεναλ, επισήμανε πως δεν γνώριζε ότι ήταν στο όριο των καρτών και πως αν έβλεπε άλλη μία, θα έμενε εκτός της ρεβάνς στο Λονδίνο στη ρεβάνς των δύο ομάδων για τους "32" του Europa League (27/2).

Οπως καταλαβαίνετε, η ατάκα του, προκαλεί ένα ενδιαφέρον και ανοίγει θέματα. Σύμφωνα με τις πληροφορίες μας πάντως, ο Σεμέδο είχε ενημερωθεί από τους ανθρώπους της ομάδας πως ήταν στο όριο των καρτών.

Αυτό που πάντως δεν έγινε, ήταν να του μεταφερθεί "παίξε προσεκτικά". Του ειχαν πει για την κάρτα, αλλά δεν θέλησαν να μπουν στη διαδικασία να του πουν να παίξει πιο επιφυλακτικά, να είναι πιο συντηρητικός. Θεώρησε το τεχνικό τιμ πως θα επηρεάσει την όλη του εμφάνιση έτσι...

Θυμίζουμε πως ο Σεμέδο είχε μείνει εκτός και στον αγώνα με τον Πανιώνιο, γιατί αν έβλεπε μια κίτρινη κάρτα, θα έχανε το ματς της Τούμπας με τον ΠΑΟΚ. Τώρα να μπερδεύτηκε ο Πορτογάλος; Ποιος ξέρει...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πάλι για τον τσιμικα. Τον βενετιδη του 21 αιωνα.

Η κουρσα του, λεει, στο ματς με τον παοκ.....

Ρε τελικα εχουν χαζεψει όλοι οι αρδ, δεν υπάρχει άλλη εξηγηση.

προσεξτε το pattern των γαυρο-αρδ: αν δεν γραφουν για μπουχαλακη, θα γραφουν για τσιμικα.

 

Εδιτ: ενταξει και ο οριτζιναλ βενετιδης του 21 αιωνα ηταν :D

Edited by flavius
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έχει φανεί τρελή υπερβολή αυτό που γίνεται με Τσιμικα. Τι νεος Τζολε, Γεωργάτος κλπ διαβαζουμε, οκ, το γαμησαν. Να το δούμε το παιδί, αλλά ως τώρα δεν νομιζω ότι είναι για τέτοια αποθέωση.

Link to comment
Share on other sites

Μα ναι, ειναι πασιφανες. δεν χρειάζεται καν ιδιαιτερη προσπαθεια να διακρινει κάποιος την υπερβολη.

Οσοι εχουν δει πχ τον γεωργατο στον ολυμπιακο, απλα γελανε. (εξαιρετικός παικτης, εξαιρετικο αρχιδι, αλητηριος)

κάπου πιστευω οτι ολα αυτα γραφονται για τις νεες γενιες οπαδών που χρειάζονται καποια ελληνικα στανταρ αναφορας. ξερω μαλλον ειναι πολυ καλοπροαιρετο αυτο που γραφω.

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσιμίκας είναι πολύ καλός παίκτης αλλά ανισόρροπος με την κυριολεκτική και όχι την μεταφορική έννοια του όρου. 

Ο Καρέρα του γέμισε τη μεριά από 'κει και δεν τον άφησε να ανέβει να μπει στο παιχνίδι γιατί στα μυαλά ακόμα(;) δεν είναι τόσο ώριμος για να έχει αμυντική και επιθετική ισορροπία στο παιχνίδι του. 

Προχθές του έκατσε ο Τζόλε του Βορρά από τη μεριά του και ΟΚ, πρέπει να έχεις φυσική κατάσταση πεθαμένου για να μην γλεντήσεις τον Τζόλε με κούρσες. 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη μητσάκλα αλλα δεν θα ξεχάσω κι αυτα που βλέπω/εχω δει. Ο τσιμίκας ειναι ενας μέτριος παικτης. Ο παικτης του ολυμπιακου που κανει διαφορα ειναι ο γκιγιερμε. Ολοι οι υπολοιποι, συμπεριλαμβανομένου του βαλμπουενα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο (για πρωταθλητισμο) ακομα και για ελλαδα. Ο βαλμπουενα, στεκομαι εδω, εχει πισω του δυο που τρεχουν, μπουχαλακη και τσιμικα. μην το ξεχναμε.

 

Και παμε και στον πολυδιαφημισμενο μαρτινς. Ας μην παμε σε ματς με μικρες ομαδες που οντως πολλοι δεν  θα κατσουν να δουν πχ ολυμπιακος - αστερας οταν το δειχνει σε επαναληψη η νοβα το βραδυ. Ας παμε στο ματς με την αρσεναλ. Με την χειροτερη αρσεναλ οσο εγω θυμαμαι αρσεναλ (την εχω δει πρωταθλητρια :D ). Ο μαρτινς εκανε αλλοπροσαλλa πραγματα. η αλλαγη φορτουνη και λοβερα δεν εχω καταλαβει τι σκοπο ειχαν περα απο το να δωσουν διαδρομους στην αρσεναλ. Απλα ισως πρεπει πλεον σε καθε ματς του ολυμπιακου να γραφουμε λιγο παραπανω εδώ για να βουλωνουμε λιγο στοματακια. (δεν εννοω εσενα μητσακλα)

 

Ερχομαι και στον διαστημικο ποντενσε. ο οποιος με γουλβς εχει παιξει σε 5 ματς (αν θυμαμαι καλα), συνολικα 50-60 λεπτα, παντα ως αλλαγη ειτε στο 75 ειτε στο 80. Στο τελευταιο δεν επιαξε καθολου. Γενικα οσο παει τον βαζει και λιγοτερο. Δεν ξέρω, μπορει να μην ειναι ετοιμος ο υπερπαιχτης.

Εδω ομως οι αρδ σταθερα τον λιβανιζαν (α ναι εκανε μια σακουλα, λεει, στο CL, ουτε θυμαται ποτε και που, ουτε που θυμαται κανεις ποσο σημαντικη ηταν) και το χειροτερο, εβλεπες οπαδους αλλων ομαδων να ακολουθουν τους αρδ. Λες και ειμαστε στραβοι και δεν βλεπαμε οι υπολοιποι.

 

Θα γραφουμε συχνοτερα εδω. Καποια αρδακια πρεπει να βουλωνονται με το που αρχιζουν το πιπιλισμα.

 

ΥΓ1.Αυτά κανουν τα καλα πλυντηρια. Στιβουν, Ξεβγαζουν, τελειωνουν.

 

ΥΓ2. Προσπαθηστε να σκεφτειτε τι θα εγραφαν τα αρδοπουλα για μπαρκα, αραουχο, λιβαγια, βρανιες, ολιβειρα, κριστισιτς, σιμανσκι αν επαιζαν στον ολυμπιακο και τι θα ελεγαν κατι δικοι μας για αυτους. απλα καντε ενα νοητικο πειραμα. Να θυμησω οτι την πρωταθληματικη χρονια απο τον ημιτελικο με λαρισα και την γκολαρα και μετα, αρκετοι γαυροι αρδ εγραφαν για το ποσο παιχταρας ειναι ο χριστοδουλοπουλος και οτι καθε ομαδα θα ηθελε ενα τετοιο παιχτη (βαζω και link αν θελετε). Λετε να ηξεραν οτι ειχε υπογραψει??? ?

 

ΥΓ3. Αρδακια, θα σας πηδηξω, το υποσχομαι γιατι μονο φτυσιμο σας αξιζει, αμορφωτα και απαιδευτα σκουλικια. - και μετα θα σας βαλω βιντεακι του Χρησταρα https://www.youtube.com/watch?v=JX_EVPkvu5U

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω για τσιμικα,εχει παιξει μπαλα κατα τη γνωμη μου,δεν ειναι ρετσος κτλ.Απο τα λιγα παιχνιδια του γαβρου που εχω δει απο περσι ειναι ο μονος παικτης που μου εχει κανει εντυπωση.Ειναι ενα πληρες μπακ με δυναμη ταχυτητα και καλη τεχνικη.Απο παπασταθοπουλο εχω να δω ελληνα παικτη με τετοια αθλητικοτητα για τη θεση του.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, teo21 said:

Διαφωνω για τσιμικα,εχει παιξει μπαλα κατα τη γνωμη μου,δεν ειναι ρετσος κτλ.Απο τα λιγα παιχνιδια του γαβρου που εχω δει απο περσι ειναι ο μονος παικτης που μου εχει κανει εντυπωση.Ειναι ενα πληρες μπακ με δυναμη ταχυτητα και καλη τεχνικη.Απο παπασταθοπουλο εχω να δω ελληνα παικτη με τετοια αθλητικοτητα για τη θεση του.

 

Ενταξει, δεκτή η άποψή σου. Υπάρχουν εν τελη αντικειμενικα κριτηρια με τα οποια μπορει να πει κάποιος αν ενας παικτης ειναι καλος ή οχι;

Και επειδη ανεφερες τον παπασταθοπουλο. Οταν πρωτοεπαιξε στην ΑΕΚ, τον βλεπαμε και σε σχεση με τους υπολοιπους μας φαινοταν ενα ατεχνο κριαρακι, με δυναμη και ταχυτητα που δεν του ηταν και πολυ ευκολο να στριψει. Παρέμεινε ατεχνος. Παρεμεινε ταχυς και δυναμικος. Δεν ηταν βλακας. Αυτό τον βοηθησε. Μακρια απο ΑΕΚ ομως οταν θελησει να επιστρεψει. Ας παει στον ολυμπιακο που εκθειαζε και τον εβριζαν (α ναι, δεν ειναι αυτοι που τον εβριζαν η μεγαλη μεριδα, όπως ειπε. Ειπαμε, ας παει στον ολυμπιακο).

Αμυντικοι, δοξα το θεο απο την ΑΕΚ περασαν πολλοι. Έχουμε δει κι εχουμε δει. Δεν ηταν και δεν θα ειναι ποτε ο παπασταθοπουλος σημειο αναφορας για την αμυνα.


 

Link to comment
Share on other sites

Γενικοτερα ο γαυρος επι Μαρινακη εριξε λεφτα σε ακαδημιες(πρωτη φορα στην ιστορια του,)

πηρε οτι καλυτερο κυκλοφορουσε σε Ελλαδα,

και ο Ρετσος και ο Τσιμικας ειναι τα αποτελεσματα.

Ο Ρετσος ειναι σοβαρο ταλεντο, αμυντικος που παιζει 3 θεσεις με καλη τεχνικη και αντιληψη,

χανει σε δυναμη και υψος, θα δουμε που θα φτασει, για Ελληνικο πρωταθλημα ειναι τοπ.

Ο Τσιμικας ειναι κλασικο αριστερο μπακ χαφ, πολυ καλα προπονημενος με γνωση της θεσης,

και αυτος ειναι τοπ για Ελληνικο πρωταθλημα και μπορει να παιξει παραπανω.

 

Σε μας ο πιο ταλαντουχος ειναι ο Γαλανοπουλος που θεωρω οτι ειναι απλα ΟΚ για Σουπερλιγκ.

Δεν τον μειωνω, μια χαρα παικτη τον θεωρω, αλλα ειναι τουλαχιστον 1 κλικ κατω απο Ρετσο, Τσιμικα σε προοπτικη.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, flavius said:

ΥΓ2. Προσπαθηστε να σκεφτειτε τι θα εγραφαν τα αρδοπουλα για μπαρκα, αραουχο, λιβαγια, βρανιες, ολιβειρα, κριστισιτς, σιμανσκι αν επαιζαν στον ολυμπιακο και τι θα ελεγαν κατι δικοι μας για αυτους. απλα καντε ενα νοητικο πειραμα. Να θυμησω οτι την πρωταθληματικη χρονια απο τον ημιτελικο με λαρισα και την γκολαρα και μετα, αρκετοι γαυροι αρδ εγραφαν για το ποσο παιχταρας ειναι ο χριστοδουλοπουλος και οτι καθε ομαδα θα ηθελε ενα τετοιο παιχτη

οτι περιγραφεις ειναι ΑΕΚ ειναι διαχρονικα ΑΕΚ θα ειναι ΑΕΚ παντα και για παντα

 

οι δικοι μας παιχτες ειναι απο παλτα μεχρι αλκοολικοι (αραουχο) προβληματικοι (λιβαγια) αθεσοι (Σκοκο) ατεχνοι (μπλανκο) μεθυστακες (οκονσκι) κτλπ κτλπ κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×