Jump to content

Aπόγονοι του στόλου ​🖕


Recommended Posts

Guest tony_montana

Αν είχες έναν σοβαρό ΤΔ,θα είχε αποσύρει τις προτάσεις σε λιβαιολιβερες και θα φέρνε τώρα Σωκράτη.και άσε τους άλλους να έρθουν να παρακαλάνε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tony_montana said:

Αν είχες έναν σοβαρό ΤΔ,θα είχε αποσύρει τις προτάσεις σε λιβαιολιβερες και θα φέρνε τώρα Σωκράτη.και άσε τους άλλους να έρθουν να παρακαλάνε.

1 μύριο τον χρόνο στον Κροάτη ρε

και 800 στον Ολιβέιρα

και στον Σωκράτη παίζει όντως να δώσε μαξ κανα 600αρι

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
Just now, AlexKR21 said:

 

 

και στον Σωκράτη παίζει όντως να δώσε μαξ κανα 600αρι

600 μπορεί να δώσε  για 2-3 χρόνια με μπόνους χρυσή κάρτα εισόδου στο γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε συζήτηση για πόστο μετά 

Με τι ? 

3000 το μήνα 

Μην το ψάχνεται παιδιά 

Ο Μελισσανίδης είναι αλλού για αλλού πχια 

Και στη τελικά να πω και το εξής

ο γαύρος έχει μια γραμμή σαν ομάδα που τη κρατάει για κάποια χρόνια 

η ΑΕΚ του Μελισσανίδη τι? 

πήρε πρωτάθλημα με Χιμένεθ και τον άλλαξε για πάει cl πληρώνοντας Ζουζου και παίρνοντας παίχτες με φακές 

Link to comment
Share on other sites

Καλά καθίστε να κλείσει στον γαύρο πρώτα και μετά το συζητάμε. Εγώ λέω ότι αν δεν έρθει σε εμάς δεν θα γυρίσει στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kitrinomauros_asthenis said:

Καλά καθίστε να κλείσει στον γαύρο πρώτα και μετά το συζητάμε. Εγώ λέω ότι αν δεν έρθει σε εμάς δεν θα γυρίσει στην Ελλάδα.

Αυτό θα ήταν πολύ καλό αλλά δεν το βλέπω 

Ένας τρόπος θα υπήρχε να έρθει επικοινωνιακά 

Με παρέμβαση Τίγρη ( και ας μοίραζε φακές στους άλλους ) 

Δεν βλέπω τέτοια διάθεση 

Αύριο έχει βόλτα στα Σπάτα 

Link to comment
Share on other sites

Να δω πως θα το διαχειριστεί ο δηματος το θέμα. 
Δυο επιλογές υπάρχουν . Είτε τον θέλαμε και γίναμε ρεζίλι με τα δίφραγκα του μπάρμπα, είτε δεν του κάναμε πρόταση γιατί δεν θελουμε αμυντικό , όποτε πάλι ρεζίλι γιατί θα παίζουμε με Χνιντ και Γουτα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vagos21 said:

Να δω πως θα το διαχειριστεί ο δηματος το θέμα. 
Δυο επιλογές υπάρχουν . Είτε τον θέλαμε και γίναμε ρεζίλι με τα δίφραγκα του μπάρμπα, είτε δεν του κάναμε πρόταση γιατί δεν θελουμε αμυντικό , όποτε πάλι ρεζίλι γιατί θα παίζουμε με Χνιντ και Γουτα.

Ε καλα δεν νομιζω να μην ηθελες αμυντικο. Αλλιως γιατι εκλεισες τον Γουτα;

Κανονικα τον προσεγγισαμε, αλλα εισαι ¨λιγος" σαν οργανισμος. Προσπαθεις να χτυπησεις στο συναισθημα και δεν λειτουργεις ορθολογικα. Μια απο τα ιδια ηταν η υποθεση του Σωκρατη. Εν τω μεταξυ παιζει αν του προσφερεις 100Κ-200Κ παραπανω αυτος να δεχτει να ερθει σε σενα, αλλα ουτε αυτο δεν κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πλέον δεν με πολυνοιαζουν αυτά τα επικοινωνιακά. Οκ του τη φορέσαμε το καλοκαίρι με τον Λιβαι και ψαχνόταν να ανταποδωσει. Τα κατάφερε, παμε παρακάτω. Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι δεν έρχονται καλοι παίχτες. Βρωμάει ο κόσμος από παπασταθοπουλους. Βρες έναν και φερτον αφού θες ενίσχυση 

Link to comment
Share on other sites

Πας αγοράζεις έναν παίκταρα 26 χρονων με κανα 2μισαρι στην ομαδα συν ποσοστα και κανα 800αρι το χρονο σε παικτη συν μπονους και τα αρχιδια μας κουνιουνται και για τους παπασταθοπουλους και για τους γαβρους.

Το θέμα είναι ότι δεν το κανεις γιατι 1 δεν δινεις φραγκο και 2 δεν εχεις και κανεναν να βρει τετοιο παίκτη.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goku21 said:

πάντως ντροπη του και αυτουνού να πάει εκεί.... μια έκανε δηλώσεις τον πρώτο λογο έχει η ΑΕΚ αν γυρίσω.. μετά δηλώσεις δεν θα ρθω Ελλάδα... ντροπη.... να στηρίζει να σε παίρνει μια ομάδα από την νίκη Βόλου στα 17 να σε βγάζει... να βγάζεις λεφτά με το τσουβάλι μετά κια για 1 εκ παραπάνω μετά να πηγαίνεις στον ανταγωνιστή της κανωντας της κακό ενώ έχεις προτάσεις από το εξωτερικό... ντροπη του το λιγότερο. καραγκιοζης... 

πήγαινε εκεί που το 08 σου κλεψαν το πρωτάθλημα που κερδησες.... ντροπη. 

Απο το Πεταλιδι τον πηραμε, στην Νικη Βολου τον δωσαμε δανεικο για ενα εξαμηνο επι Σαντος.Δεν μου αρεσει που παει στον γαυρο αλλα δεν θα πεθανουμε κιολας.Ειναι μια επικοινωνιακη ηττα, ετσι ειναι το πιδοσφαιρο ειδικα στην Ελλαδα, μετρανε κι αυτα.Απο κει και περα μαλλον μετανιωσε για τις δηλωσεις που εκανε οτι και καλα θα επεστρεφε μονο σε μας.Αν θελεις επιστρεφεις οπως επεστρεψε ο Δελλας το 2010 και εκανε σουπερ χρονια.Στην τσεπη του κουμαντο δεν θα κανουμε αλλα ποσα να του εδωσε παραπανω ο αλλος;Δεν θα επαιζε τζαμπα στην ΑΕΚ.Τεσπα ας μην εκανε τετοιες δηλωσεις γιατι οι περισσοτεροι ΑΕΚτζηδες τον θεωρουσαν δικο μας, αλλα μαλλον μετανιωσε λεω εγω και απλα προσσεγγισε την ΑΕΚ και καλα να μην πουμε οτι δεν τηρησε τον λογο του, ξεροντας οτι δεν μπορουμε να κανουμε μεγαλη προσφορα.Να πω την αληθεια θα τον ηθελα και για αγωνιστικούς και για επικοινωνιακους λογους αλλα οκ προχωραμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν η πρόταση μας είναι 1 χαρτί το χρόνο και του γαύρου 1,2, στη διετία & τα μπόνους είναι 2 αξοπρεπέστατα διαμερισμάτα

Για αυτούς που αναρωτιούνται πως γίνεται να πάει σε ομάδα που τοιυ έβριζαν τη μάνα 

Άπόψη μου είναι ότι ο γαύρος δεν κοιτάει τι κάνει η ΑΕΚ και οι φαντασιώσεις του φίλαθλου ότι ο Μαρινάκης ασχολείται μαζί του είναι προς ψυχιατρική διερευνηση του ιδίου. Ο Παπ είναι μια fair επιλογή για σκάντζα του Σεμέδο, ασχέτως αν οι γαύροι θα το θεωρήσουν downgrade. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το «κακο» με τον Παπασταθόπουλο είναι ότι δεν έχει ανάγκη από χρήματα, ο πατέρας του, κατασκευαστής στην Καλαματα, φημολογείται ότι έχει τη μισή πόλη. Για αυτό είχε κάνει και την περίφημη δήλωση ότι όταν γυρίσει Ελλάδα δεν θα παιξει ρόλο το οικονομικό. Εμένα οι πληροφοριες μου λένε ότι ο γαύρος ματσαρε την προσφορά της Λατσιο (2m το χρόνο) και έτσι μπήκε στη διαδικασία να το σκεφτεί. Το 1m το χρόνο είναι τεράστια διαφορά και καλά έκανε και πήγε. Στα παπάρια μας. Είναι ένας παίχτης που συνδέθηκε με την ΑΕΚ επειδή τον ανέδειξε η ομάδα, όπως και ο Κωστακης ο Μανωλάς. Καμία σημαία δεν είναι ισα ισα ο Κωστακης κουβαλαγε και το επίθετο της οικογένειας. 
 

Εγω τη γνώμη μου την έχω ξαναπεί, είναι επικοινωνιακή ήττα η οποία δεν με ακουμπά καν και δεν θα ασχολιόμασταν ποτε αν έκανες ρελάνς με 2 παιχταράδες. Να πάει στο καλό λοιπόν, εύχομαι σύντομα να τον ακολουθήσουν και ο Μανωλάς με το Σιόβα ώστε να σμίξει το τρίο ρουφιάνο. 

Με κίνδυνο να «εκτεθώ» προβλέπω ότι η σχέση Παπασταθόπουλου-Μαρτινς θα δημιουργήσει προβλήματα στα αποδυτήρια και θα διαταράξει ισορροπίες και λόγω χρημάτων (αν ισχύει το 2m). 
 

Οσο για τους γαυρους η κοινή τους γνώμη είναι μοιρασμένη. Οι μισοί προβλεπουν περήφανη πώληση Σεμεδο και αποκαλούν το Σωκράτη χοντρομπαλα (σε μεγάλο οπαδικό σάιτ) και οι άλλοι μισοί τον βλέπουν ως upgrade του Σισέ ιδανικό για παρτενέρ του Σεμεδο. 
 

Εδώ θα ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όλους αυτούς τους ... επαναπατριζόμενους, χορτασμένους από μπάλα, λεφτά και high παραστάσεις από την ποδοσφαιρικά προηγμένη Ευρώπη, ΔΕΝ τους θέλω στην ΑΕΚ.

Τουλάχιστον στην τωρινή ΑΕΚ.

Η σημερινή ΑΕΚ δεν έχει ανάγκη από τον σνομπισμό που -θέλοντας ή μη- θα βγάζει στα αποδυτήρια ο κάθε Παπασταθόπουλος και το υφάκι "εκεί που έχω παίξει εγώ".

Πολύ ανισοβαρές και ... επικίνδυνο το πεδίο και πάμπολλα τα φράγκα (για τα δεδομένα της διοικητικής πολιτικής).

Ας αφήσουμε λοιπόν τις περιπτώσεις αυτές να "δοκιμαστούν" όπου αλλού γουστάρουν και τους γουστάρουν και ας επικεντρωθούμε σε παλικαράκια αθλητικά με γνώση ΜΠΑΛΑΣ, "λαχεία" που να διψάει το λαρύγγι τους και να γυαλίζει το ματάκι τους.

Αυτό χρειάζεται η σημερινή ΑΕΚ.

Αν κάποτε φτάσουμε σε επίπεδα 1977-79 ή 1989-94, το ξαναβλέπουμε τότε αν χωράει κάποιος τέτοιος, "νέος" Βιέρα, Μπάγεβιτς, Μητρόπουλος, Σαραβάκος κλπ. στο ρόστερ μας.

Όσο για το ... "επικοινωνιακό", μη χολοσκάτε. Σωκράτη "τους πήραμε", Σωκράτη "μας πήρανε" ("από πάνω" είμαστε !!!) ........ :ph34r:

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν είναι έτσι ακριβώς. Πέρυσι στις πρώτες 22 αγωνιστικές του πρωταθλήματος ξεκίνησε σε 18 παιχνίδια και από τα 8 ευρωπαικά παιχνίδια έπαιξε στα 5 χάνοντας μόνο τις 3 πρώτες αγωνιστικές των ομίλων που έπαιζαν οι αναπληρωματικοί. Βασικός ήταν, ουσιαστικά την θέση του την έχασε στην διακοπή του κορονοιού και το καλοκαίρι δεν έπαιξε κανένα παιχνίδι αφού ο Αρτέτα έβαζε τους δικούς του. Όταν πήρε το κύπελλο με άλλα στόπερ και έναν καινούργιο κεντρικό αμυντικό, τον τελείωσε μαζί με τον Μουστάφι αλλά δεν βρήκαν ομάδα στην μεταγραφική περίοδο που να τους ικανοποιεί και τους ξέμειναν. Τώρα πολλούς κράζουν στην Άρσεναλ όσο βλέπω: Μπεγερίν, Τσάκα, Πέπε, Γουίλλιαν, Ντ Λουίζ, Λακαζέτ και άλλους. Κάνουν underperform σε αρρωστημένο περιβάλλον, δεν σημαίνει ότι είναι όλοι κακοί παίκτες ή πρώην αθλητές και φυσικά τους κράζουν οι οπαδοί της Άρσεναλ που δεν δέχονται μία μεγάλη ομάδα να είναι mid table.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ όργια βλέπω στο Περιστέρι. Δεν δίνεται πέναλτι στον ατρόμητος σε χέρι του σεμεδο, δεν δίνεται κόκκινη στον μπουχαλακη και μετά καπάκι επιθετικό φάουλ στο γκολ του μπρουμα

Link to comment
Share on other sites

Στο Περιστέρι εντωμεταξύ αναβιώνει η γνωστή , αγνή παράγκα .. και επίσημα επιστρέψαμε στις «καλές» εποχές...

αυγενάκηδες Κούληδες κουμπαριές κ.ο.κ

γαμω τα νεκρά σας πουστόγαυροι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×