Jump to content

Μπάτζετ 2015/16


nikos
 Share

Ελάχιστο Μπάτζετ  

31 members have voted

  1. 1. Ελάχιστο Μπάτζετ

    • Στα επίπεδα ΟΣΦΠ (να ξηλώσει τσέπη ο τίγρης)
    • Μικρότερο από ΟΣΦΠ αλλά μεγαλύτερο από τους άλλους 2
    • Στα επίπεδα ΠΑΟ-ΠΑΟΚ
    • Αρκεί και μικρότερο από ΠΑΟ-ΠΑΟΚ


Recommended Posts

Καιρος να κανουμε ενα poll για το πιο επικαιρο θεμα, το μπατζετ μεταγραφων.

 

Η ερωτηση ειναι απλη, αρκει να δωσετε λιγο βαση σε αυτα που θα γραψω εδω.

 

Ερωτηση λοιπον:

 

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΑΝ ΗΣΑΣΤΑΝ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ

Και θέλατε μια πολύ δυνατή ΑΕΚ του χρόνου αλλά με το μικρότερο δυνατό οικονομικό κόστος για την τσέπη σας (γιατί είσαστε και λίγο τσιγκούνηδες)? τι μπάτζετ θα είχατε?

 

Αν δλδ ησασταν ο Μελισσανιδης και θελατε αμεσα να φτιαξετε μια ομαδα που οχι απλα μπορει να παρει καποιο πρωταθλημα (αυτο μερικες φορες μπορει να γινει και με την βοηθεια διαφορων συγκυριων), αλλα μια ΑΕΚ πραγματικα δυνατη, τουλαχιστον ισοτιμη διεκδικητρια του τιτλου με τον γαυρο. Μια ΑΕΚ μεγαλη.

Και φυσικα θελετε να ξηλωθειτε οσο το δυνατον λιγοτερο με οσο το δυνατον καλυτερα αποτελεσματα. Και δεν θελετε να βαλετε και την ΠΑΕ σε περιπετειες (οπως συνεβη πχ στον πολυμετοχικο βαζελο), δλδ γενικα θελετε να ξοδεψετε οσο το δυνατον λιγοτερα.

 

Τι μπατζετ θα ειχατε για την σεζον που ερχεται? οι συγκρισεις με τα μπατζετ των αντιπαλων αφορουν τα περσινα μπατζετ τους.

 

Υποθετουμε οτι θα υπαρχουν οι παρακατω 3 προυποθεσεις:

1) του χρονου η διαιτησια θα ειναι 50-50

2) οι ομαδες δορυφοροι θα περιοριστουν στο ελαχιστο λογω των τελευταιων γεγονοτων στο ελληνικο ποδοσφαιρο

3) το μπατζετ της ΑΕΚ θα το διαχειριστουν ,πλην του Μελισσανιδη, αυτοι που το διαχειριζονται σημερα, δλδ οι Μπαγεβιτς, Μιλοβανοβιτς, Δελλας.

 

 

Υπενθυμιζω τα περσινα μπατζετ συμβολαιων των 4 μεγαλων ομαδων χοντρικα, συμφωνα και με μια Ζαστρο-αναλυση σε τοπικ του ΚΜ:

 

ΟΣΦΠ 17-20 εκ. Ευρω

ΠΑΟΚ 6 εκ. Ευρω

ΠΑΟ 5 εκ. Ευρω

ΑΕΚ 2 εκ. Ευρω

 

 

Εχετε μια επιλογη, η ψηφος σαν ειναι φανερη, το poll κλεινει σε μια βδομαδα.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

βασικα το οτι ο γαυρος εχει συμβολαια λογου χαρη 300.000 ευρω στον Γιαννουλη που και λιγοτερα ισως παιρνει ο Γιοχανσον εμενα δε μου λεει κατι

ειδαμε τι ομαδα ειχε και ο γαυρος φετος με 20 μυρια μπατζετ.

 

το μελε ειναι σε διαιτησια, επο, παραρτηματα κτλ.

εκει τιγρη κανε παιχνιδι και το σηκωνεις με Πλατελα και Πεταυρακη

Link to comment
Share on other sites

Φιλλαρακι Αβρααμ διαβαστε παρακαλω τι γραφω ομως. Δλδ εννοειται πως θελει να δωσει οσο το δυνατον λιγοτερα. Γί αυτο λεω αν ησασταν εσεις ο Μελισσανιδης κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παραπανω απο τους αλλους δυο. Δεδομενου πως δεν παιζουμε Ευρωπη και πως ο γαβρος μας τελειωνει πιστευω θα ειναι αρκετο ενα τετοιο μπατζετ για να παρεις πρωταθλημα και μαζι με αυτο και τα 30εκ της εισοδου στο ΤσουΛου ωστε μετα με αυτα να μεγαλωσεις ακομα περισσοτερο την ψαλιδα

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπη εχουμε δικαιωμα να παιξουμε ωστε να παντελωνιασουμε τα φραγκα ?

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπη εχουμε δικαιωμα να παιξουμε ωστε να παντελωνιασουμε τα φραγκα ?

 

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

σωστος, εδω μας κανουν τσιμπουκια να παιξουμε Ευρωλιγκα.

επιστρεψαμε μουναρες

Link to comment
Share on other sites

Φιλλαρακι Αβρααμ διαβαστε παρακαλω τι γραφω ομως. Δλδ εννοειται πως θελει να δωσει οσο το δυνατον λιγοτερα. Γί αυτο λεω αν ησασταν εσεις ο Μελισσανιδης κλπ

 

Αν ήμουν εγώ ο Μελισσανίδης, δεν θα έγραφα σε αυτόν τον ιστότοπο.

Άρα ακυρώνω το poll σου και αποχωρώ.

tonpoulo21 - naxilotheiopoustisokavouriaskainaftiaxeigipedominarxiswtispanagies21

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν εγώ ο Μελισσανίδης, δεν θα έγραφα σε αυτόν τον ιστότοπο

 

Νομιζεις

 

ΕΥΠ21

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν εγώ ο Μελισσανίδης, δεν θα έγραφα σε αυτόν τον ιστότοπο.

Άρα ακυρώνω το poll σου και αποχωρώ.

tonpoulo21 - naxilotheiopoustisokavouriaskainaftiaxeigipedominarxiswtispanagies21

 

Μπαναρετε τον κυριο γιατι εγω βαριεμαι.

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν φερει Φαν Ντερ Φααρτ, Μπουονανοτε και Σκοκκο δε μπορει να καταλαβει οτι θα εχει 35.000 διαρκειας ?

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν φερει Φαν Ντερ Φααρτ, Μπουονανοτε και Σκοκκο δε μπορει να καταλαβει οτι θα εχει 35.000 διαρκειας ?

 

Καλα Αδη υπαρχει ενα πικ οπως ειναι η αγορα τωρα. Δηλαδη απο καποιο σημειο και μετα οσους και να φερει πανω απο 20,000 δεν κοβει. Απλα θα χει περισσοτερο κοσμο σιγουρα στα ματς με απλο εισιτηριο. Προσωπικα πιστευω πως αν η ΑΕΚ του χρονου ειναι υποψηφια πρωταθλητρια και μετα τον Γεναρη σε καθε εντος εδρας ματς θα εχει μινιμουμ 45,000 κοσμο

Link to comment
Share on other sites

ρε αν τους φερει και τους 3 με μεθοδικοτητα και οχι μαζι 35.000 θα κοψει. ας τους φερει και θα δειτε.

Link to comment
Share on other sites

Παντως θα επρεπε να εχει επιλογη και μικροτερο απο ολους

 

Υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

εναν καθε αρχη του μηνος. 10.000 κομματια καθε 30 μερες θα μοιρασει.

Link to comment
Share on other sites

ρε αν τους φερει και τους 3 με μεθοδικοτητα και οχι μαζι 35.000 θα κοψει. ας τους φερει και θα δειτε.

 

Μου φαινεται εξωπραγματικο αν και θα το ηθελα οσο τιποτα αλλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως θα επρεπε να εχει επιλογη και μικροτερο απο ολους

 

Δεν βάζουμε λογικές απαντήσεις.

Κυνηγάμε τα ονειρα.

oneiropolos21

Link to comment
Share on other sites

Αδη 35 δεν εχεις ουτε με Κριστιανο Ροναλντο στην σημερινη Ελλαδα. 25 ναι. Με αυτους που λες.

Link to comment
Share on other sites

με Κριστιανο Ροναλντο (και σκοκκο και Μπουονανοτε και Φαν Ντερ Φααρτ) 60.000 θα βλεπουν το πρωτο ημιχρονο και αλλοι 60.000 το δευτερο

Link to comment
Share on other sites

Και τους 3 να φέρει, και γήπεδο να ξεκινήσει, πάνω από 20.000 δεν πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×