Jump to content

Πυγμαχία


Recommended Posts

απίστευτη η προσπάθεια των παιδιών στη πυγμαχία μας και τεράστια η δύναμη ψυχής απο κάποιους..respect

 

 

 

και αλλο ένα για τους έχοντες φεισμπουκ

https://www.facebook.com/vaggelis.vatoslocos/videos/vb.1018261096/10206710965425610/?type=2&theater

Link to comment
Share on other sites

Έχω ασχοληθεί με ελληνορωμαϊκή. Μπούλινγκ σε Νονό, Αλάτι και τζυμπε21

Εγω ασχοληθει με οικοδομη. Μαδερια με προκες και τσιμεντωματα.

Σε κανω εντοιχισμενο πισω απο ψυγειο να διατηρεισαι και να σε βγαλω φρεσκο το 2035 με τον Ντισνεϋ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ασχοληθει με οικοδομη. Μαδερια με προκες και τσιμεντωματα.

Σε κανω εντοιχισμενο πισω απο ψυγειο να διατηρεισαι και να σε βγαλω φρεσκο το 2035 με τον Ντισνεϋ.

 

χωρίς πλάκα , είναι να μη σε πιάσει στα χέρια του ο ελληνορωμαικός

 

και δεν τον έχω δει το σταύρο , δλδ άμα είναι κανα γομάρι τότε ταιριάζει το γνωστό ρητό ,, ' του φευγάτου η μάνα...'

Link to comment
Share on other sites

χωρίς πλάκα , είναι να μη σε πιάσει στα χέρια του ο ελληνορωμαικός

 

και δεν τον έχω δει το σταύρο , δλδ άμα είναι κανα γομάρι τότε ταιριάζει το γνωστό ρητό ,, ' του φευγάτου η μάνα...'

Οσο γομαρι και να ναι ο ελληνορωμαικος ή οποιοσδηποτε αλλος, αμα πεσει σε καλο πυγμαχο δεν θα βλεπει απο που του ρχονται.

Link to comment
Share on other sites

χωρίς πλάκα , είναι να μη σε πιάσει στα χέρια του ο ελληνορωμαικός

 

και δεν τον έχω δει το σταύρο , δλδ άμα είναι κανα γομάρι τότε ταιριάζει το γνωστό ρητό ,, ' του φευγάτου η μάνα...'

Εκει ειναι το θεμα. Να του κατεβασεις τα μουτρα και να μην πλησιαζεις.

Απο τα 2 μετρα να τη χτυπας τη σαυρα. Γιατι αμα σε πιασει ο παλαιστης τη γαμησες. Θα μπλεχτει η σπονδυλικη με τα γονατα.

Link to comment
Share on other sites

ουτε που φανταζεσαι τι ποστ θα ακολουθησουν αυτη σου την ατακα.

Εχω αρχισει ηδη το κλαμα. Χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Οσο γομαρι και να ναι ο ελληνορωμαικος ή οποιοσδηποτε αλλος, αμα πεσει σε καλο πυγμαχο δεν θα βλεπει απο που του ρχονται.

 

μπαα με τίποτα...και το λέω ενώ ασχολούμαι καιρό με πυγμαχία

Link to comment
Share on other sites

χωρίς πλάκα , είναι να μη σε πιάσει στα χέρια του ο ελληνορωμαικός

 

και δεν τον έχω δει το σταύρο , δλδ άμα είναι κανα γομάρι τότε ταιριάζει το γνωστό ρητό ,, ' του φευγάτου η μάνα...'

 

Σωστός, αλλά "εκεί" είναι όλη η ... δυσκολία. Να σε πιάσει !

Την αμεσότερη, αποτελεσματικότερη και ισχυρότερη ζημιά, και μάλιστα χωρίς να χρειαστεί να σε "πιάσει", από τους αθλητές όλων των αθλημάτων, στην κάνει ο πυγμάχος.

Δεν είναι τυχαίο ότι οι πλέον ακριβοπληρωμένες "πόρτες" στη νύχτα είναι μποξέρ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω χρονια με το κικ μποξ. Γι αυτο το λεω. Δεν τα βλεπεις τα χερια τους. Δεν πλησιαζεις.

 

ρε συ , ο καλός παλαιστής δεν είναι κανένα όρθιο αγγούρι που τον βαράς και κρατάς τις αποστάσεις που σε βολεύουν..προφανώς και ξέρει να προφυλάσσεται μέχρι να σε φέρει στη κοντινή

 

γενικά είναι λίγο σχετικό το όλο θέμα , απλά βλέπεις και στο μμα πόσο σημαντικό είναι πλέον το grabblin άσχετα με τη βάση που έχει ο καθένας..

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αλλά "εκεί" είναι όλη η ... δυσκολία. Να σε πιάσει !

Την αμεσότερη, αποτελεσματικότερη και ισχυρότερη ζημιά, και μάλιστα χωρίς να χρειαστεί να σε "πιάσει", από τους αθλητές όλων των αθλημάτων, στην κάνει ο πυγμάχος.

Δεν είναι τυχαίο ότι οι πλέον ακριβοπληρωμένες "πόρτες" στη νύχτα είναι μποξέρ.

Φιλος μποξερ εστειλε 6 μηνες σε κομμα με καταγμα στην ανω γναθο εναν δυστυχο που τον εβρισε αισχρα σε φαναρι.

Ειναι κι αυτο αθλημα γαμησε τα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μποξερ εστειλε 6 μηνες σε κομμα με καταγμα στην ανω γναθο εναν δυστυχο που τον εβρισε αισχρα σε φαναρι.

Ειναι κι αυτο αθλημα γαμησε τα.

 

Τα buttons, Αλάτι μου, τα buttons !!!

Link to comment
Share on other sites

Και σε σχέση με το Κίκ που λέει παραπάνω ο ? αρακουμής, εκεί η "ενέργεια" μοιράζεται σε χέρια και πόδια.

Στο street fight, έ είναι κομματάκι δύσκολο να κάνεις τη μπαλαρίνα που βλέπουμε στα φίλμς.

Ο μποξέρ όλη την ενέργεια του τη βγάζει στο χέρι. Αν είναι και πάνω από 1.90 που σημαίνει χέρι γύρω στο ενάμιση .... "να ζήσουμε να τονΕ θυμόμαστε" και "μπερκετελής παιδί ο μακαρίτης" ....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Μεγάλη επιτυχία για το τμήμα πυγμαχίας της ΑΕΚ που επιστρέφει από τη Καβάλα γεμάτη μετάλλια στις αποσκευές της. Η «Ένωση» ήταν η μεγάλη πρωταγωνίστρια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων κατακτώντας συνολικά 3 χρυσά μετάλλια, ένα ασημένιο και δύο χάλκινα

 

31891077_906957906096230_659027027508068

31531187_198691984189875_666712069184369

 

http://www.enwsi.gr/erasitexniki/grothies-apo-chrysafi-foto/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την Πέμπτη ρίχνεται στην μάχη η Ελένη Χολίδη στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα schoolgirls στη Βουλγαρία.  Η νεαρή μέσα σε ένα χρόνο έχει κάνει τεράστια βήματα προόδου κατακτώντας στο πρόσφατο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων στη Καβάλα το χρυσό μετάλλιο.

 

 

 

33120776_2129897473694082_61985914927311

Link to comment
Share on other sites

Η αθλήτρια της ΑΕΚ, Ελένη Χολίδη έπαιξε σήμερα τον πρώτο της αγώνα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πυγμαχίας που πραγματοποιείται στη Βουλγαρία. Η μικρή πυγμάχος του «Δικεφάλου» έπαιξε πολύ δυνατά έδωσε τον καλύτερο εαυτό αλλά έχασε στα σημεία από την πολύ έμπειρη Ουκρανή Kramarenko Anastasia. Ήταν εντυπωσιακό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Παρόλα αυτά η Χολίδη έδειξε τις μεγάλες της δυνατότητες και σίγουρα το μέλλον της ανήκει. Μαζί της ήταν και ο προπονητής Αρτούρ Μικαελιάν.

 

33363791_2132337196783443_64407756061068

Link to comment
Share on other sites

  • AG21 unpinned this topic
  • AG21 pinned this topic
  • AG21 featured and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×