Jump to content

Τένις


SpiRos
 Share

Recommended Posts

Οποιος ασπάζεται αντιεπιστημονικές απόψεις, είναι ψεκι.

Επίσης να ξεχωρίσουμε κάποια στιγμή την επιστημονική άποψη από την άποψη ενός επιστήμονα. Η τελευταία, δεν είναι απαραίτητα επιστημονική (η ιδιότητα του ατόμου που εκφέρει μια άποψη δεν καθιστά αυτόματα την αποψή του επιστημονική).

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Γελάω με τη σερβική προσέγγιση του θέματος.

Διπλωματική ένταση μιας χώρας χωμενης κάπου στο κέντρο των Βαλκανίων, εναντίον χώρας στην άλλη άκρη της γης.

Αναμένεται σέρβικο τάγμα ορθοδόξων έτοιμη για απόβαση στα καγκουρό.

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω ξύλο στους δρόμους της Μελβούρνης μεταξύ σέρβων και κροατών γιατί έτσι. 😂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SpiRos said:

Προβλέπω ξύλο στους δρόμους της Μελβούρνης μεταξύ σέρβων και κροατών γιατί έτσι. 😂

Ton pane me ta xilia oi Kroates. Mhn ksexnas oti proponhths tou Joko einai o Goran Ivanisevic.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 7:41 PM, agelos said:

Οποιος ασπάζεται αντιεπιστημονικές απόψεις, είναι ψεκι.

Επίσης να ξεχωρίσουμε κάποια στιγμή την επιστημονική άποψη από την άποψη ενός επιστήμονα. Η τελευταία, δεν είναι απαραίτητα επιστημονική (η ιδιότητα του ατόμου που εκφέρει μια άποψη δεν καθιστά αυτόματα την αποψή του επιστημονική).

 

Σίγουρα, υπάρχουν επιστήμονες που χρησιμοποιούν το κύρος τους για να προωθήσουν απόψεις που δεν έχουν επιστημονική βάση. Από την άλλη είναι και αλήθεια ότι η επιστήμη δεν μπορεί και να τα εξηγήσει όλα, ίσως και η ανθρώπινη κατανόηση να έχει τα όρια της.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι μαλάκες οι Αστραλοί. 

Αν είχαν χιούμορ θα τον κλείδωναν και μετά θα ανοίγανε το Δελφινάριο από τις βαλκανοσερβικές γραφικότητες. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hades said:

Τον συνέλαβαν οι αρχές, πάει για απέλαση 😂

Ορθόδοξα, αντι-νεοταξίτικα μεικτά ελληνοσερβικά τάγματα άγριων καταδρομέων βάφονται με φούμο, έτοιμα να κολυμπήσουν ως τις ακτές της Αστραλίας και να καταλάβουν με απόβαση τη χώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ο διάλογος στο αεροδρόμιο της Μελβούρνης είχε ως εξής:
-Ποιος είναι ο λόγος του ταξιδιού σας στην Αυστραλία;
«Είμαι επαγγελματίας τενίστας και ο βασικός λόγος που ήρθα είναι για τη συμμετοχή μου στο Αυστραλιανό Open».
-Έχετε εμβολιαστεί για τον κορωνοϊό;
«Όχι, δεν έχω εμβολιαστεί».
-Έχετε νοσήσει ποτέ από κορωνοϊό;
«Ναι».
-Πότε συνέβη αυτό;
«Νόσησα δύο φορές. Η πρώτη ήταν τον Ιούνιο του 2020 και η δεύτερη που βρέθηκα θετικός σε PCR ήταν η 16η Δεκεμβρίου».
Στο σημείο εκείνο, ο Τζόκοβιτς ενημερώθηκε πως η βίζα του μπορεί να ακυρωθεί εκτός κι αν μέσα σε 20 λεπτά παρουσιάσει αποδείξεις ότι αυτό δεν πρέπει να γίνει. «Δηλαδή μου γίνεται 20 λεπτά για να σας δώσω επιπρόσθετες πληροφορίες που δεν έχω; Στις 4 τα ξημερώματα; Με φέρνετε σε δύσκολη θέση, γιατί δεν μπορώ να έρθω σε επαφή με την ομοσπονδία τένις της Αυστραλίας ούτε να έρθω σε επαφή με κάποιον από την κυβέρνηση της χώρας. Δεν θα ήμουν μπροστά σας αν δεν ακολουθούσα πιστά τους κανονισμούς της κυβέρνησής σας. Θα ακυρώσετε τη βίζα μου με ποια βάση;», αναφέρει ο «Νόλε.

Kλαίω. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ορθόδοξα, αντι-νεοταξίτικα μεικτά ελληνοσερβικά τάγματα άγριων καταδρομέων βάφονται με φούμο, έτοιμα να κολυμπήσουν ως τις ακτές της Αστραλίας και να καταλάβουν με απόβαση τη χώρα. 

Η ΝΤΠ πλεον είναι εδώ και δείχνει τα δόντια της με κάθε τρόπο. Πας μη εμβολιασμένος, βάρβαρος. 

Μακάρι Αυστραλία - Σερβία σε κάποιο μουντιάλ / μουντομπασκετ. Και τα καγκουρό μέσα! 😁

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Η ΝΤΠ πλεον είναι εδώ και δείχνει τα δόντια της με κάθε τρόπο. Πας μη εμβολιασμένος, βάρβαρος. 

Μακάρι Αυστραλία - Σερβία σε κάποιο μουντιάλ / μουντομπασκετ. Και τα καγκουρό μέσα! 😁

Νόλε, ο ηγέτης του ελεύθερου, αδούλωτου γκώσμου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MITSAKLAS said:

Νόλε, ο ηγέτης του ελεύθερου, αδούλωτου γκώσμου. 

🎶 "Πίσω απ' τον τοίχο πάλι θά 'μαστε παρέα, φορχάντ εσύ, ρεβέρ εγώωωωω" 🎶

:lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Νονός said:

🎶 "Πίσω απ' τον τοίχο πάλι θά 'μαστε παρέα, φορχάντ εσύ, ρεβέρ εγώωωωω" 🎶

:lol:

Χτυπούν το βράδυ τονΕ Νόλε με μπαλάκια...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κέρδισε αλλά πούλο από την χώρα, λένε. Όπως και να 'χει το γαμήσανε το θέμα, δεν έπρεπε να φτάσει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Hades said:

FB_IMG_1641829547546.jpg

🎶 "Την Ελληνική σημαία, μάνα μου την αγαπώ,

έχει τ' ουρανού το χρώμα και στη μέση το Σταυρό ..." 🎶

grdjo.jpg

djo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χορέψανε και συρτάκι μετά την απόφαση του δικαστηρίου. 

Γιατι να μην έχει η Ελλάδα κάποιο grand slam ρε γαμωτο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε λοιπόν ο Τζοκοβιτς και παραδέχθηκε ότι πήγε σε συνέντευξη γνωρίζοντας ότι είναι θετικός στον covid.

Δικαίως λοιπόν ο συγκεκριμένος αθλητής χρησιμοποιείται από τους ψεκ αυτού του κόσμου ως παράδειγμα.

Μεγάλος τενίστας, μικρός άνθρωπος. Ανθρωπάκι.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, πολλά τα παραδείγματα εμβολιασμενων με κορόνα που πάνε και στην εργασία τους ή για καφέ κτλ εν γνώσει τους. Δεν είναι θέμα ψεκ, θέμα μαλακυνσης είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×