Jump to content

Άλλα σπορ (βόλλεϋ, γυμναστική, κολύμβηση, πόλο, χειμερινά σπορ κτλ)


Recommended Posts

photologo.jpg  http://www.gymnastics.gr/history.htm

 

Ιωάννης Μελισσανίδης

Δημοσθένης Ταμπάκος

Βλάσης Μάρας

Βασίλης Τσολακίδης

Λευτέρης Κοσμίδης

Στεφανί Μπισμπίκου

Μαρία ? αγκάλου

Λευτέρης ? ετρούνιας

......................................& έπεται συνέχεια....

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο του.

? ολύ καλοί οι αθλητές της ενόργανης, κάνουν σπουδαία δουλειά, αλλά μακράν, μακράν οι πιο κομπλεξικοί στον χώρο του αθλητισμού για να πω την κακία μου.

Link to comment
Share on other sites

*Σημειωση: Eιναι παγκοσμιο κυπελλο (stages σε διαφορες πολεις του κοσμου κατα τη διαρκεια της σεζον, πως ειναι πχ το diamond league στο στιβο), οχι παγκοσμιο πρωταθλημα. Χωρις αυτο βεβαια να μειωνει την αξια του αποτελεσματος του

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο του.

? ολύ καλοί οι αθλητές της ενόργανης, κάνουν σπουδαία δουλειά, αλλά μακράν, μακράν οι πιο κομπλεξικοί στον χώρο του αθλητισμού για να πω την κακία μου.

Για πες;

Για να διαλέγεις πάντως ένα άθλημα που θέλει πολύ πιο σκληρή δουλειά από κάθε άλλο ενώ πληρώνει πολύ λιγότερα από κάθε άλλο, ε δεν είσαι και νορμαλ εγκέφαλος.

Σαν το σκάκι λχ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για πες;

Για να διαλέγεις πάντως ένα άθλημα που θέλει πολύ πιο σκληρή δουλειά από κάθε άλλο ενώ πληρώνει πολύ λιγότερα από κάθε άλλο, ε δεν είσαι και νορμαλ εγκέφαλος.

Σαν το σκάκι λχ.

Όπως λες θέλει πολύ σκληρή δουλειά και τους σέβομαι απεριόριστα, είναι πραγματικά με όλη τη σημασία της λέξης αθλητές.

Από εκεί και πέρα. Την έχουν δει οι περισσότεροι υπεράνθρωποι, βασιλιάδες του αθλητισμού, ενώ οι περισσότεροι στην πραγματικότητα είναι ατάλαντοι σε οποιοδήποτε άλλο σπορ. Γι' αυτό και περφρονούν τους άλλους, βγάζουν μια ειρωνεία και δεν χάνουν ευκαιρία να το νοιώσει κάποιος outsider.

? ροσωπική πείρα από την Γυμναστική Ακαδημία της Βουδαπέστης και γνωριμίες στον αθλητικό μικρόκοσμο της χώρας. Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις, πάντως ο μοναδικός της ενόργανης που έχω γνωρίσει και είναι γαμώ τα παιδιά, λέει τα ίδια γι' αυτούς. :-D

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όπως λες θέλει πολύ σκληρή δουλειά και τους σέβομαι απεριόριστα, είναι πραγματικά με όλη τη σημασία της λέξης αθλητές.

Από εκεί και πέρα. Την έχουν δει οι περισσότεροι υπεράνθρωποι, βασιλιάδες του αθλητισμού, ενώ οι περισσότεροι στην πραγματικότητα είναι ατάλαντοι σε οποιοδήποτε άλλο σπορ. Γι' αυτό και περφρονούν τους άλλους, βγάζουν μια ειρωνεία και δεν χάνουν ευκαιρία να το νοιώσει κάποιος outsider.

? ροσωπική πείρα από την Γυμναστική Ακαδημία της Βουδαπέστης και γνωριμίες στον αθλητικό μικρόκοσμο της χώρας. Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις, πάντως ο μοναδικός της ενόργανης που έχω γνωρίσει και είναι γαμώ τα παιδιά, λέει τα ίδια γι' αυτούς. :-D

Σεβαστη η αποψη σου ,

ο Ι.Μ. ειναι τρανη αποδειξη,

απο την αλλη ο Βλασης βγαζει εικονα υψιστης ταπεινοφροσυνης,

προσωπικα ειμαι καπου στη μεση.....χαχαχχαααα

ηταν το αθλημα στα νιατα μου,

το μονοζυγο αποκλειστικα !

Οντως γουσταρα που ημουνα στη μειοψηφια  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, δεν το ήξερα για σένα. Τώρα εξηγείται γιατί δεν σκαμπάζεις από μπάλα και μπάσκετ. :P

Με το 1,75 που είμαι μόνο σε κανά νεογνό ρίχνω τάπα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Τελική κατάταξη στο παγκόσμιο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης γυναικών:

 

1. ΗΠΑ

2. Ισπανία

3. Ρωσία

4. Καναδάς

5. Ουγγαρία

6. Ιταλία

7. Ελλάδα

8. Αυστραλία

9. Ολλανδία

10. Κίνα

11. Γαλλία

12. Νέα Ζηλανδία

13. Ιαπωνία

14. Βραζιλία

15. Καζακστάν

16. Νότια Αφρική

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η εθνικη ανδρων δεν τα καταφερε σημερα στον αγωνα για το χαλκινο μεταλλιο και τερματισε 4η. Οπως και να χει 4αδα σε παγκοσμια διοργανωση ειναι επιτυχια. Οι 3 πρωτες χωρες

1. Κροατια
2. Ουγγαρια
3. Σερβια

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά στους άνδρες:

 

1. Κροατία

2. Ουγγαρία

3. Σερβία

4. Ελλάδα

5. Μαυροβούνιο

6. Ιταλία

7. Αυστραλία

8. Ρωσία

9. Ισπανία

10. Ιαπωνία

11. Καζακστάν

12. Βραζιλία

13. ΗΠΑ

14. Γαλλία

15. Καναδάς

16. Νότια Αφρική

 

Ο Φουντούλης βγήκε πρώτος σκόρερ του τουρνουά.

Edited by SpiRos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το σηκωσε η εθνικη νεων στο πολο στο παγκοσμιο, 12-10 στα πεναλτι τη Κροατια

 

Η Ελλάδα έχει ίσως το λαμπρότερο μέλλον μπροστά της, και η μεγάλη Εθνική δεν έχει υψηλό μέσο όρο ηλικίας, υπάρχει μια καλή γενιά, ενώ παράλληλα έχει αναπτύξει ένα δικό της στυλ παιχνιδιού, το οποίο μπορεί να μην είναι και το πιο θεαματικό, αλλά είναι αποτελεσματικό, δίνει χαρακτήρα στην ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • George_D changed the title to Άλλα σπορ (βόλλεϋ, γυμναστική, κολύμβηση, πόλο, χειμερινά σπορ κτλ) 🏐 ​🏉 ​​🏊 ​ ​​​🥋 ​🎿

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×