Jump to content

Rap-hip-hop


Rayo Vallecano 21
 Share

Recommended Posts

Μπορει να το χω αναφερει αλλα το ξανααναφερω δεν πειραζει πιτσιρικαδες αραζαμε στο σκοπευτηριο καισαριανης(παρενθεση ειμασταν οι μονοι βυρωνιωτες που μπορουσαμε να καθομαστε ανετα εκει παλια υπηρχε μεγαλη εχθρα καισαριανη βυρωνας αλλα ειχαμε κανει τα κουμαντα μας ) και εκει γινοταν καθε χρονο φεστιβαλ της κνε.

Εκει που καθομασταν αραχτοι σε ενα ακυρο stage που κανονικα ηταν χωματινο γηπεδο που ειχαμε αφησει τα γονατα μας και "χαλαρωναμε"τραγουδαγαν κατι ασχετοι και ειχε 20 ατομα απο κατω ξαφνικα τελειωνουν και σκανε απο το πουθενα καμια 200αρια κανιβαλοι και ανεβαινουν πανω στη σκηνη οι txc και αρχιζουν να φευγουν καπνογονα καρεκλες κατι θρανια περα δωθε πανω κατω της πουτανας.Λεω οπα εδω τι εγινε;

Μεχρι τοτε ημανε ροκ κυριως ελληνικο και η μονη μου σχεση με το ραπ ητανε μια κασετα παρανομη του μετζελου που ενταξει σε χαβαλε καλη φαση την ειχα μαθει σχεδον ολη απεξω.

Με αυτους εγινε η γνωριμια μου με το ραπ αυτοι μας το μαθανε και οσο και να σεβομαι τον Νονο απο το περαμα που εχει αφησει τεραστιο εργο μονο που τον ακουω ξερναω.

Οπως εχει πει και ο μεγαλος μηδε:

σιχαινομαι το low bap

Θελω να κανω ραπ

με το στυλ του δρομου

και οχι με το στυλ του κωλου 😃

Λιγο αργοτερα εμαθα και τον 2pac και λιγο το ξενο ραπ μεχρι που συναντησα τον panoramix και αλλαξε ολη η κοσμοθεωρια μου και εκανα αυτα που κοροιδευα.

Απο μια αποψη ευτυχως που προλαβα να τον συναντησω γιατι οταν ηρθε η ωρα του trainspotting εγω ειδη ειχα διαλεξει πορτα και τη περασα ξωφαλτσα αλλιως τωρα θα ημουν με τα περισσοτερα φιλαρακια μου ειτε στο χωμα ειτε στη φυλακη.

Συμπερασμα; ΜΕΓΑΛΕ ΠΑΝΟΡΑΜΙΞ.

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
9 hours ago, Νονός said:

@parakmiakos, ναι ρε φίλε, εδώ την παραδέχτηκα.

Καμία σχέση με τη Ματούλα στην αυθεντική πρώτη .....

 

Μιας και μας εκανες τη τιμη να ερθεις απο το τοπικ σου να πουμε οτι γαμησε η εκπομπη που ησουν καλεσμενος στο μουσικο κουτι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, NIS 9-11 said:

Μιας και μας εκανες τη τιμη να ερθεις απο το τοπικ σου να πουμε οτι γαμησε η εκπομπη που ησουν καλεσμενος στο μουσικο κουτι.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Νή 9-11, αν και καθυστέρησαν γύρω στους ΟΧΤΩ - ΕΝΝΙΑ μήνες ..... :D

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Νονός said:

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Νή 9-11, αν και καθυστέρησαν γύρω στους ΟΧΤΩ - ΕΝΝΙΑ μήνες ..... :D

Τωρα σε πετυχαμε τωρα σου τα λεμε..

Link to comment
Share on other sites

Απο τους 10000+ το 19

Στους 20000+ το 22

Η μεγαλυτερη hip hop συναυλια στην Ελλαδα μεχρι την επομενη στα φιλαδελφεια με καλυτερο ηχο.

Ειναι και γρια θα τον φιλοξενησΩμε.

ΔΕΝ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ ΚΡΑΤΑΜΕ ΓΕΡΑ

ΓΙΑΤΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΑΝΑΤΡΕΦΕΙ ΤΑ ΣΚΛΗΡΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×