Jump to content

Rap-hip-hop


Rayo Vallecano 21
 Share

Recommended Posts

Σχωρα τον.

 

Στο Αίγιο δεύτερη γλώσσα

κάνανε Ιταλικά .

λασατεμι κανταρε κον λα κιταρα ιν μανο

λασατεμι κανταρε ουνα καντσονε πιανο πιανο

 

ΛασουσουρελαΛασουσουρελα21

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν ημανε έφηβος τη δεκαετια του 90, τότε που η ΑΕΚ και γαμουσε και έδερνε, οι φίλοι μου άκουγαν χιπ χοπ. Δεν ξέρω διαφορες με λοου μπαπ και τετοια, όλα χιπ χοπ τα λεω. Γενικώς άκουγαν ελληνικη σκηνη, τερορ εξ κρου, εφ εφ σι, ακτιβ μεμπερ, γκοινγκ θρου πριν γίνουν σκυλαδες και κάτι τετοια. Μου δανειζαν τα σιντι τους για να ακούσω κι εγώ αυτά τα συγκροτήματα αλλά η αλήθεια είναι ότι ποτε δεν κατάφερα να βρω ενδιαφέρον σε αυτή τη μουσικη. Χαζοακουγα τη γευση του μένους αλλά πέραν αυτού τίποτα. Απ' ότι καταλαβαίνω όλες αυτές οι προσπάθειες ήταν ένα πυροτέχνημα που έσβησε μετά από 3-4 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το λεγα πυροτεχνημα το ελληνικο χιπ χοπ δεν εχει σβησει ειναι ακομα εδω και πλεον πολυ πιο διαδεδομενο στα πιτσιρικια απο οτι ηταν τοτε.

Σιγουρα εχει αλλαξει εχει εξελιχθει και εχει γινει πιο εμπορικο και καπου εχει χασει το δρομο του αλλα ακομα υπαρχουν αρκετοι αξιολογοι..

Βεβαια γουστα ειναι αυτα για αλλους μπορει να εχει πεθανει..

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτη η μουσικη δε μαρεσε ποτε αλλα ειδα προσφατα την ταινια για τους NWA κ ψιλοκολλησαμε το τιμιο, πειστικο τραμπουκικο υφος. Ακουσα κ σολο απτα μελη της μπαντας μετα κι εκανα εμετο απ' την αλλαγη υφους. Εχουμε καμια προταση σε αναλογο στυλ? Απο ραπς μαρεσουν κ οι cypress hill κ οι terror x crew

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×