Jump to content

Recommended Posts

12 hours ago, billy21 said:

Η φωνή του Αγγέλακα πάντα θα με συναρπάζει περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη εκτέλεση.

Δε το βαλα για συγκριση μωρε.

Παντως καποιες φορες μου φαινοταν καπως επιτηδευμενη η ερμηνεια του.

Λεπτομερειες βεβαια, καμια αμφισβητηση της αξιας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρεμπιπτόντως, το μουσικό κουτί είναι η καλύτερη εκπομπή της ελληνικής tv. Ο Δίσκος, υπεύθυνος για τις περισσότερες εκπομπές είναι μουσικαρα. 

Τρύπες, τους είχα δει προ απομνημονευτων χρόνων στο Ρόδον, μετά επεισοδίων και κλάδων απ εξω. Πρέπει να ήταν επί Τεμπονερα νομίζω. Είχαν έρθει για 1 συναυλία, έδωσαν 3. Τους πήγαινε ο ναός 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Duck_Season said:

Παρεμπιπτόντως, το μουσικό κουτί είναι η καλύτερη εκπομπή της ελληνικής tv. Ο Δίσκος, υπεύθυνος για τις περισσότερες εκπομπές είναι μουσικαρα. 

Τρύπες, τους είχα δει προ απομνημονευτων χρόνων στο Ρόδον, μετά επεισοδίων και κλάδων απ εξω. Πρέπει να ήταν επί Τεμπονερα νομίζω. Είχαν έρθει για 1 συναυλία, έδωσαν 3. Τους πήγαινε ο ναός 

Ρόδον το 94 η 95 είχαν ξανάρθει..της πόρνης...πόρτα έκαναν τότε και γνωστές φάτσες από Original.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/5/2022 at 1:06 AM, Duck_Season said:

Παρεμπιπτόντως, το μουσικό κουτί είναι η καλύτερη εκπομπή της ελληνικής tv. Ο Δίσκος, υπεύθυνος για τις περισσότερες εκπομπές είναι μουσικαρα. 

Τρύπες, τους είχα δει προ απομνημονευτων χρόνων στο Ρόδον, μετά επεισοδίων και κλάδων απ εξω. Πρέπει να ήταν επί Τεμπονερα νομίζω. Είχαν έρθει για 1 συναυλία, έδωσαν 3. Τους πήγαινε ο ναός 

 

On 3/5/2022 at 11:28 AM, Nestoridis21 said:

Ρόδον το 94 η 95 είχαν ξανάρθει..της πόρνης...πόρτα έκαναν τότε και γνωστές φάτσες από Original.

 

2 hours ago, bitter3011 said:

fuzz σημερα αγγελακας ,κλωτσια στην πραγματικοτητα των 40 

Τρυπες εχω δει ουτε θυμαμαι κ γω ποσες φορες. 

Τελευταια ηταν λογικα πριν τη διαλυση στο ροκγουειβ του 99? Που ειχε γινει παρκο βασιλησσης αγιους αναργυρους. Αγγελλακα σκετο μθα φιρα μονο

Καλυτερο λαιβ μια μερα που παιζαν αρχες 90ς με ξυλινα σπαθια κ ζιγκυ γουος. 3 μερες τα αυτια ηταν βουλωμενα.... 

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2022 at 11:28 AM, Nestoridis21 said:

Ρόδον το 94 η 95 είχαν ξανάρθει..της πόρνης...πόρτα έκαναν τότε και γνωστές φάτσες από Original.

Τότε ξεκίνησε στην πόρτα και ένας φίλος. Όχι δικός μας.

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2022 at 1:06 AM, Duck_Season said:

Παρεμπιπτόντως, το μουσικό κουτί είναι η καλύτερη εκπομπή της ελληνικής tv. Ο Δίσκος, υπεύθυνος για τις περισσότερες εκπομπές είναι μουσικαρα. 

Τρύπες, τους είχα δει προ απομνημονευτων χρόνων στο Ρόδον, μετά επεισοδίων και κλάδων απ εξω. Πρέπει να ήταν επί Τεμπονερα νομίζω. Είχαν έρθει για 1 συναυλία, έδωσαν 3. Τους πήγαινε ο ναός 

Προσυπογράφω και με τα δύο χέρια.

Ο Πορτοκάλογλας κάνει υπέροχες επιλογές από όποιον μουσικό χώρο κι αν επιλέξει.

Κουντουρόγιαννης πιστεύω στο τοπ-10 των Ελλήνων κιθαριστών έβερ. Αν συνεχίσει έτσι θα ανέβει και παραπάνω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Νονός said:

Προσυπογράφω και με τα δύο χέρια.

Ο Πορτοκάλογλας κάνει υπέροχες επιλογές από όποιον μουσικό χώρο κι αν επιλέξει.

Κουντουρόγιαννης πιστεύω στο τοπ-10 των Ελλήνων κιθαριστών έβερ. Αν συνεχίσει έτσι θα ανέβει και παραπάνω.

Είναι. 

Μερικούς τους έχω γνωρίσει και από κοντά  είναι φοβεροί τύποι.  Και είναι Μουσικάρες 

Ο ρόλος του ενορχηστρωτή είναι κομβικός, όπως του μαέστρου σε μία ορχήστρα

Ο Δίσκος είναι τε-ρά-στι-ος μουσικος . Οι επιλογές στις μίξεις  είναι δικές του οι περισσότερες 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, CHⓇIS said:

 

 

Τρυπες εχω δει ουτε θυμαμαι κ γω ποσες φορες. 

Τελευταια ηταν λογικα πριν τη διαλυση στο ροκγουειβ του 99? Που ειχε γινει παρκο βασιλησσης αγιους αναργυρους. Αγγελλακα σκετο μθα φιρα μονο

Καλυτερο λαιβ μια μερα που παιζαν αρχες 90ς με ξυλινα σπαθια κ ζιγκυ γουος. 3 μερες τα αυτια ηταν βουλωμενα.... 

Νομίζω ότι στο πάρκο βασιλίσσης είχε γίνει το 2000. Θυμάμαι που είχαν έρθει τελευταία μέρα οι Dream Theater, και κάτι δικούς μας μαζί με τον Νίκο τον Ξηροκώστα να φωνάζουν συνθήματα της ΑΕΚ. Τρύπες είχα δει το 99 όχι στο ρόδον αλλά σε έναν άλλο συναυλιακό χώρο στην λεωφόρο Αλεξάνδρας.  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Duck_Season said:

Είναι. 

Μερικούς τους έχω γνωρίσει και από κοντά  είναι φοβεροί τύποι.  Και είναι Μουσικάρες 

Ο ρόλος του ενορχηστρωτή είναι κομβικός, όπως του μαέστρου σε μία ορχήστρα

Ο Δίσκος είναι τε-ρά-στι-ος μουσικος . Οι επιλογές στις μίξεις  είναι δικές του οι περισσότερες 

Ξέρεις αν ο πιανίστας ο Φραγκούς έχει κάποια σχέση (γιος ?) με τον Τάκη τον ρεμπετοκιθαρίστα ?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kostas21 said:

Εννοειται οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει, αν κ η Μορφη δε μου ειναι συμπαθης καθολου.

Η εκπομπη θα ηταν Πορτοκαλογλου-Μαχαιριτσας, αλλα δεν ηταν πεπρωμενο..

emp.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2022 at 11:23 AM, Νονός said:

Ξέρεις αν ο πιανίστας ο Φραγκούς έχει κάποια σχέση (γιος ?) με τον Τάκη τον ρεμπετοκιθαρίστα ?

Μουσικοί ήταν και οι 2 γονείς του. Πάνω στην κουβέντα ανάφερθηκε, αλλά είναι στις περιπτώσεις που κάνεις τον Κούρδο στην παρέα για να μην γίνεις ρεζίλι 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το φιλαράκι ο  Διονυσης που τραγουδαει,

ειναι οτι πιο paranoid σε ΑΕΚΤΖΗ εχετε διανοηθει ...kai χωρις όρια συμβατικά...

Θάθελα πολυ να τον χωσω στο ΚΜ....αλλα δεν θα αντεχε πανω απο 2-3 ωρες χωρις να τον μπαναρουν οι διαχειριστες..

Ειδικοτητα του οι φοβερες μετατροπες σε vintage cars..

Aν δεν βαριεστε τιμηστε τον με κάνα κλικαρισμα..

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Το φιλαράκι ο  Διονυσης που τραγουδαει,

ειναι οτι πιο paranoid σε ΑΕΚΤΖΗ εχετε διανοηθει ...kai χωρις όρια συμβατικά...

Θάθελα πολυ να τον χωσω στο ΚΜ....αλλα δεν θα αντεχε πανω απο 2-3 ωρες χωρις να τον μπαναρουν οι διαχειριστες..

Ειδικοτητα του οι φοβερες μετατροπες σε vintage cars..

Aν δεν βαριεστε τιμηστε τον με κάνα κλικαρισμα..

 

Εχω ενα ep h αλμπουμ απ αυτους νομιζω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 7 months later...
  • 5 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×