Jump to content

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Υπαρχει ατελειωτος θυσαυρος ...10 μερες να βαζουμε δεν τελειωνουν....ωραια χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Επι τη ευκαιρεια, να πω κατι που με εκνευριζει παρα πολυ, κυριως γιατι δεν καταλαβαινω γιατι γινεται.

Γιατι σταθμοι σαν τον Rock FM για παραδειγμα, δεν παιζουν ελληνικο ροκ?

Τι ακριβως τους χαλαει?

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ελα ντε....μια ζωη το ιδιο αναρωτιεμαι και εγω. Ισως γιατι δεν ειναι τοσο εμπορικα σαν αυτα που βαζουν δεν μπορω να κατανοησω αλλη αιτια. Και οκ να μην βαζουν 80'ς ροκ αντε να το καταλαβω αν και διαφωνω. Αλλα υπαρχουν δεκαδες ωραια γκρουπακια και τωρα και δεν τους παιζει κανενας. Πηξαμε στο ξενο ροκ τα ιδια και τα ιδια...

Μια ιδεα αν ανοιξει καποιος εναν ραδιοσταθμο που παιζει Ελληνικο ροκ 80'ς 90'ς εως σημερα.....και παλια ροκ ξενα θα τους ξεπατωσει ολους. Η μουσικη ειναι μνημες σε μεγαλο βαθμο.

 

Σημειωση τον ροκ φμ τον θεωρω αθλιο σταθμο πολυ ντεμεκ ψευτοροκαδες εμπορικους....

Link to comment
Share on other sites

δεν υπηρχε σε βινυλιο τους (μοναχα σαν live εκδοση που εμφανιστηκε το 1994 αλλοιως δεν το εβρισκες σε δικο τους δισκακι), ηταν σε ενα ντεμο που χε πεσει στα χερια μου κ μια συλλογη σε βινυλιο. Ποια? (εκει το ειχα ακουσει πρωτη φορα, ενα καλοκαιρι στη Σαλονικη, τελη 80ς)

Καλα δεν τους ηξερα καν μεχρι τα πρωτα χρονια των 90ς, που ανακαλυψα το ελληνικο ροκ απο φιλο μου που πηγαιναμε και εκδρομες, λιγο αφοτου ειχα ανακαλυψει τον δρομο για το δωματιακι. Σε συναυλια τους ειδα αρκετα αργοτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά τους είδα στον Λυκαβηττό.

 

Μέσα 90s νομίζω. Δεν θυμάμαι.

 

Για Τρύπες μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest XAMΠOΣ

 

Νομίζεις, θα κρατηθώ φυλακισμένος, θα κρεμαστώ απ'τη σκιά σου να ζητιανεύω για ζωή Νομίζεις, θα σου χαρίσω όσα έχω, μονάχα για να τα πουλήσεις με τη δικιά σου λογική Απόψε θα με κοιτάξεις, μες τα μάτια, και θα μου πεις αν η αλήθεια φαντάζει υπερβολική Κι αν μέσα στα πιο τρελά τα όνειρά σου βλέπεις τα χρώματα της νύχτας σε μια μιζέρια φωτεινή Μόνο σε κοίταξα κι απόψε, κι αναρωτιόμουν όλη τη νύχτα Αν είχα δίκιο για όσα είπα, κι αν έχεις θάρρος για την αλήθεια Μέσα στην άδεια τη ματιά σου, έψαξα χρόνια με φαντασία Μόνο σε κοίταξα κι απόψε, κι είδα μιζέρια, υποκρισία Κρατιέμαι από την άδεια την ψυχή σου, και θα σου δείξω πως υπάρχω για μια φορά μοναδική Θα υπάρχω μονάχα μέσα στο μυαλό σου, κάθε φορά που ξαναρχίζεις με μια καλύτερη αρχή Κοιτάζεις χωρίς να νιώθεις την αλήθεια, και μες το βράδυ του Σαββάτου δε θα ξανάρθει η στιγμή Να ουρλιάζεις όταν με δεις να τραγουδάω, και να νομίζεις πως μετράω για τη δικιά σου τη ζωή

Link to comment
Share on other sites

Δεκεμβρης 2008, παρασκευη βραδυ στα προπυλαια, δυο βδομαδες μετα την 6η δεκεμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω το τοπίκιον! 

Σε λίγο διαφορετικό και πιο σύγχρονο -χρονολογικά, όχι αναγκαστικά μουσικά -μουντ.

Απο Θεσσαλονίκη (και μπουγάτσες να είναι, χαλάλι τους. :P)

Αν σας ταιριάζει το στυλ, θα βρείτε αρκετό καλό υλικό.

 
 
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Δεκεμβρης 2008, παρασκευη βραδυ στα προπυλαια, δυο βδομαδες μετα την 6η δεκεμβρη.

Ακριβως ;)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×