Jump to content

Στοιχεία παικτών Football Manager / Transfermarkt / FIFA / PES


Guest amd
 Share

Recommended Posts

Δεν περίμενα αυτός ο Αρέγκι να έχει τόσο καλή καρτέλα.Ο Πέτερσεν κάνει φοβερή χρονιά στην Ολλανδία οπότε θα ανέβει αρκετά κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Imho, o Walter είναι μέτριο 8αρι. Αμυντικά δεν το πολυέχουμε (positioning, marking, tackling χαμηλά), λίγο καλύτερος επιθετικά (passing, first touch, technique, dribbling και teamwork είναι ok) ενώ πρέπει να τρέχει αρκετά οπότε για Ελλάδα ίσως να καλύπτεται το αμυντικό θέμα. Σίγουρα δεν είναι ο χαφ ηγέτης που (λέγεται ότι) ψάχνουμε και επίσης είναι και σχετικά κοντός. Όπως το καταλαβαίνω είναι επιπέδου πάνω/κάτω Alef αλλά με πιο πολύ τρέξιμο.

Ο Fransson εμένα μου αρέσει καλύτερα, δείχνει πιο κοντά σε αυτό που χρειαζόμαστε σαν 8αρι. Φυσικά δεν ξέρω αν ο researcher της Σουηδίας είναι πιο "επιεικής"  σε σχέση με αυτόν της Γαλλίας :)

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Παιχτες των 10 χιλιαδων ευρω αξια. Μιλαμε αυτοι ηταν ντροπη και για οταν παιζαμε στην Γ.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και ο Κετς ειναι εξαλλος με τη διαρροη για τους τρεις απο τον Απολλωνα Λαρισας.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, firebird said:

Με την εξαίρεση του Krsticic, απελπισία.

 

 

Και ο Ολλανδός μια χαρά καρτέλα έχει. 

Link to comment
Share on other sites

Δεξιοπόδαρος, δεξί εξτρέμ με crossing 7, teamwork 10 και με τόσο χάλια determination προσωπικά δεν με ψήνει. Όντως δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με τους υπόλοιπους που είναι παίκτες Β' Εθνικής το πολύ, αλλά για βασικό εξτρεμ που ψάχνουμε 1.5 χρόνο τώρα δεν το λες και καλή περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, firebird said:

Δεξιοπόδαρος, δεξί εξτρέμ με crossing 7, teamwork 10 και με τόσο χάλια determination προσωπικά δεν με ψήνει. Όντως δεν είναι στο ίδιο επίπεδο με τους υπόλοιπους που είναι παίκτες Β' Εθνικής το πολύ, αλλά για βασικό εξτρεμ που ψάχνουμε 1.5 χρόνο τώρα δεν το λες και καλή περίπτωση.

 

Το teamwork δεν ενοχλεί τόσο μιας και έχει flair,dribling, και ταχύτητα οπότε και λίγο ατομιστής να είναι δεν πειράζει.Το crossing είναι πολύ μικρό αν και έχω την εντύπωση ότι στην Ολλανδία ως εσωτερικός επιθετικός πρέπει να παίζει.Εμένα μου φέρνει σε έναν ελαφρώς καλύτερο Γιαννιώτα, ας πούμε σαν τον Φετφατζίδη.

 

Οκ οι υπόλοιποι είναι έτσι και αλλιώς ανάξιοι σχολιασμού.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fadrhonc21 said:

Από περιέργεια τι crossing έχουν σε Μάνταλο;

 

13 crossing, 15 πάσες τα οποία μου φαίνονται φυσιολογικά.Το παράλογο είναι τα κόρνερ που έχει 14 ενώ θα έπρεπε να είναι το πολύ 12.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ban Viveur said:

Εν το μεταξύ το εισιτήριο να τον φέρεις από Μπραζιλ παίζει να είναι και πιο ακριβό

Ακτοπλοϊκά; Δε νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, aris2168 said:

Ακτοπλοϊκά; Δε νομίζω..

Πανάκριβα, το είχα κοιτάξει για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο. :P

Αν βέβαια το παίξουνε Γούιλι ο μαύρος θερμαστής από το Τζιμπουτί, βγαίνει καλά.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, kitrinomauros_asthenis said:

 

Το teamwork δεν ενοχλεί τόσο μιας και έχει flair,dribling, και ταχύτητα οπότε και λίγο ατομιστής να είναι δεν πειράζει.Το crossing είναι πολύ μικρό αν και έχω την εντύπωση ότι στην Ολλανδία ως εσωτερικός επιθετικός πρέπει να παίζει.Εμένα μου φέρνει σε έναν ελαφρώς καλύτερο Γιαννιώτα, ας πούμε σαν τον Φετφατζίδη.

 

Οκ οι υπόλοιποι είναι έτσι και αλλιώς ανάξιοι σχολιασμού.

Εσωτερικός επιθετικός AMR δεξιοπόδαρος;
Anyway, δεν ξέρω. Με δεδομένα αυτά που έγραψα πριν + ότι αμυντικά πρέπει να είναι τραγωδία (με κυριότερο το 6 στο positioning), προσωπικά στο FM δεν θα τον έπαιρνα.
Πάνω-κάτω Πατίτο μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μιας και λένε ότι τον κλείσαμε... Για αντι-Γιαννιώτας οκ είναι. Για παραπάνω όχι.

deletic.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Πολυ λιγος ... κανει μονο για μικρομεσαιες ομαδες για αυτο επαιζε και εκει μεχρι τωρα αλλωστε. Το μονο που βλεπουν απο χαρακτηριστικα οι δικοι μας ειναι η τιμη του και το συμβολαιο του....αυτο τους νοιαζει και για να λενε απλα οτι πηραν εξτρεμ.

Link to comment
Share on other sites

Μέρα με τη νύχτα με τον Γιαννιώτα. Ο σέρβος είναι αθλητής (μένει να δούμε τι σόι), ο Γιαννιώτας και μόνο με το τρέξιμό του προκαλούσε γέλωτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
11 minutes ago, nikos said:

κοιταξτε να δειτε, αν και ειπα οτι δεν ασχολουμαι πριν υπογραψουν, μπηκα στο τρυπακι χθες να ριξω μια ματια.

 

προσωπικα ΚΑΘΕ χρονο μια πρωτη κριτικη στις μεταγραφες την κανω βασει των στοιχειων που εχω. βιογραφικο, βιντεο, transfermarkt, FIFA, και καρτελες FM (αν τις βαλει καποιος εδω μεσα)

ενα απο αυτα λοιπον ειναι και το FIFA. λιγοτερο εγκυρο απο το FM συμφωνα με τους γνωστες, αλλα αρκετα εγκυρο σε γενικες γραμμες.

 

ε, το συγκεκριμενο παιγνιο εχει πολυ καλα ratings και στους 4, ακομα και στον Παουλινιο(!)

Παουλινιο 74, Ζεραλντες 76, Μαρτινς 76, Κροβινοβιτς 78

 

Καταρχην οι παικτες δεν εχουν κλεισει (ειδικα ο Κροβινοβιτς πολυ δυσκολα) και ουτε θελω να το παιζω χορηγος θετικης ενεργειας, αλλα ας τους δουμε πρωτα πριν τους βγαλουμε αχρηστους, στην τελικη μονο ο Παουλινιο φαινεται ψιλο-σκαρτος (βασει βιντεο).

 

fabiomartins.png

filipkrovinovic.png

franciscogeraldes.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

απο τις καρτελες φαινονται πολυ καλες περιπτωσεις. απο τις καρτελες ξαναλεω γιατι εικονα δεν εχω για κανεναν απο τους 3 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • nikos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×