Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
On 12/24/2018 at 9:21 PM, SpiRos said:

Όπως ΚΑΘΕ Χριστούγεννα έτσι και φέτος, το Home Alone είναι must πρόγραμμα στην τηλεόραση. Δεν το βαριέσαι ποτέ. :D 

+ Love Actually φυσικά. :D 

Link to comment
Share on other sites

εβαλα χθες το Oldboy το κινεζικο

το εκλεισα σε 30 λεπτα... 

δε λεω μπορει να ειναι καλο.... αλλα καμμενο 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φανταστικη ταινια η Ευτυχια. Μαζι με την Πολιτικη κουζινα οτι καλυτερο εχω σε ελληνικη ταινια.

Και τι γυναικα Θεε μου η Ευαγγελια Συριοπουλου.

Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2019 at 12:49 PM, Hades said:

εβαλα χθες το Oldboy το κινεζικο

το εκλεισα σε 30 λεπτα... 

δε λεω μπορει να ειναι καλο.... αλλα καμμενο 

Συνέχισέ το. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα δει ολόκληρο αλλά είναι από τα έργα που αν τα βλέπω κουρασμένος με ξενερώνουν. Οριακα το είχα δει δλδ τοτε γιατί ημουν κουρασμένος.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Εγώ το είχα δει ολόκληρο αλλά είναι από τα έργα που αν τα βλέπω κουρασμένος με ξενερώνουν. Οριακα το είχα δει δλδ τοτε γιατί ημουν κουρασμένος.

Καμια ταινια δεν ειναι να την δεις αν εισαι κουρασμενος, ακομα και την καλυτερη να δεις ετσι θα πεις οτι ειναι χαζομαρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Καμια ταινια δεν ειναι να την δεις αν εισαι κουρασμενος, ακομα και την καλυτερη να δεις ετσι θα πεις οτι ειναι χαζομαρα.

Σωστό, αλλά οσο πιο βαρυα και καπως περίεργη, τόσο χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ban Viveur said:

Κορεάτικο ειναι το old boy, όχι κινέζικο. Μιλώντας για Κορέα είδα το parasite και μόνο με αυτό θα έκλεινα τη κινηματογραφικη μου χρονια από το Γενάρη. Λατρεύω Κορεάτικο κινηματογραφο. Ιδιαίτερη θεματολογία, συχνά εμπνευσμένη από τους δικούς τους μύθους, όσο ωμή όσο χρειάζεται και με Εκπληκτικά soundtrack

Ταινιάρα και του Αλμδοβαρ. Κατάθεση ψυχής. Δύσκολα θα ξανά πετύχω σουκου με δύο ταινίαρες

Βέβαια φαντάζομαι θα υπάρχουν διαφορές ανάμεσα σε κορεατικες ταινίες, άλλωστε δεν είναι genre ο κορεάτικος κινηματογράφος. Παρεμπιπτοντως το memories of a murder, ενα αστυνομικό κορεάτικο του 2003, το χεις πετύχει; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Parasite πολύ καλο. 

Το είδα τον Οκτώβρη. Πολύ καλό, αν και το τέλος μου φάνηκε υπερβολικό. 

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ειδα κι εγώ, είχε κάποια υπερβολή στην ήδη υπερβολή που υπήρχε.

 Παντως και παλι εμένα μου άρεσε περισσότερο πχ από το υπέρ διαφημισμένο Joker.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το Τζόκερ ή σε καμία δωρεάν προβολή θα το δω, ή από βιντεοκλάμπ όταν βγει. 

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που λέτε για κορεάτικες μου άρεσε πολύ το "the chaser" και γενικά ότι ταινία έχω δει απο κει είναι άνω του μετρίου.Λογικό βέβαια να ακουστούν οι καλές ταινίες και όχι η πλέμπα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2020 at 4:46 PM, blanco21 said:

Πάνω που λέτε για κορεάτικες μου άρεσε πολύ το "the chaser" και γενικά ότι ταινία έχω δει απο κει είναι άνω του μετρίου.Λογικό βέβαια να ακουστούν οι καλές ταινίες και όχι η πλέμπα.

Τσεκαρε το I saw the devil

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/14/2020 at 12:11 AM, Ban Viveur said:

Από τα κόμικς σινεμά οι Μπάτμανοειδεις είναι πάντα πιο ιδιαίτερες. 

Συμφωνω, εχει να κανει γενικοτερα με το συμπαν του κομικ το οποιο εχει περισσοτερο βαθος και ειναι πιο σκοτεινο.Επισης δεν υπαρχουν σουπερ δυναμεις οποτε η ιστορια ειναι πιο γειωμενη.

Επισης θεωρω μεγαλη τυχη το οτι κινηματογραφικα συστηθηκε ο Μπατμαν απο τον Τιμ Μπαρτον, που βρισκοταν σε μεγαλη φορμα εκεινη την εποχη, και τον μπολιασε και με την δικη του ιδιαιτερη αισθητικη, που εν πολλοις καθιερωσε την εικονα του.Ηρθε μετα και ο Νολαν με τις σουπερ σοβαρες ταινιες του, και ειδικα την δευτερη, να επιβεβαιωσει οτι ο χαρακτηρας και ο κοσμος της Γκοθαμ Σιτι εχει το μεγαλυτερο potential απο ολα τα υπερηρωικα κομικ.

Περα απο ολα τα παραπανω παντως το συμπαν του Μπατμαν εχει τους πιο ενδιαφεροντες villains, απο ολα τα κομικ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το γυρισμα της τυχης, ιρανικη παραγωγη για οσους βλεπουν κινηματογραφο και απο αλλες χωρες εκτος απο αγγλοφωνες και για οσους δεν εχουν θεμα να δουν ταινιες που διαδραματιζονται κυριως σε ενα χωρο.

Πολυ καλη και μπονους οτι στο φοντο της υποθεσης εξελισεται το παιχνιδι της Λας Παλμας με την Ρεαλ Μαδριτης.Μιλαμε για πρωταθληματικη Λας Παλμας με Σερχιο και Μαρκο.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, blanco21 said:

Θυμηθηκα το dogville που παιζεται σε συγκεκριμενο χωρο.

Και η συνεχεια του το Manderlay

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Hades said:

Django και αδοξοι μπάσταρδοι. Επικός ταρανδινος

Tarantino απαντα αλλα το Once upon a time in Hollywood ειναι απολαυση για οποιον γνωριζει κανα δυο πραγματα παραπανω για την τηλεοραση και τον κινηματογραφο των 60s.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×