Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

Guest Giorgis

Ειδα το Man of Steel , το οποιο το ειχα κατεβασει απο καιρο αλλα λες και κατι μου ελεγε να μην το δω.

 

Τελικα την εκανα την μαλακια.

 

1,5/5 κι αυτο γιατι ειναι ο ...Superman. Κανονικα μπορει να εβαζα και 1.

 

Κριμα γιατι μετα τον Batman του Nolan περιμενα οτι ο ιδιος θα εκανε αντιστοιχα καλη δουλεια και στον Superman.

Link to comment
Share on other sites

τι σας αρεσε τοσο πολυ δε μπορω να καταλαβω.... ειναι αυτο που εγραψε ο ζαστρο, οταν πλεον το χολλυγουντ βγαζει παπαριες, μια ταινια-μετριοτητα σου φαινεται αριστουργημα. πολυ υπερτιμημενη ταινια. τιποτα το ιδιαιτερο για να δημιουργησει ντορο. αποψη μου, μην πεσετε να με φατε. το χαρα αγνοειται του μεγκα καλυτερο πιστευω θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Γουστα ειναι. Εγω δεν εχω μεγαλα range στις βαθμολογιες, αν δειτε.

 

Βαζω ευκολα απο 2/5 εως 4/5 και δυσκολα πιο πανω ή πιο κατω.

 

Ε, ηταν απο τις καλες που ειδα τελευταια. Ειχε συνεχως ενδιαφερον, βασικα. Αυτο της βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς συμφωνώ και εγώ. Δυνατή ιστορία δυνατό κάστινγκ (λίγο η γιαγιούλα με χάλασε)

Είμαι ο μόνος που όποτε έβλεπε τον Χιου Τζακμαν να νευριάζει νόμιζα πως θα έβγαζε τα νύχια έξω; xD

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού γράψατε τόσα, το κατέβασα κι εγώ :) Το είδαμε πολύ ευχάριστα, είχε έτσι και λίγο το feeling του Zodiac (συν τον ηθοποιό, αλλά δε νομίζω να ήταν μόνο αυτό). Αλλά λχ το Zodiac δεν είναι μια καλύτερη ταινία από το Prisoners; Θεωρώντας πως ναι, διαφωνώ με το 'ένα κλικ για αριστούργημα'. Το Zodiac ήθελε κάνα κλικ τουλάχιστον για να γίνει ας πούμε Seven, το Prisoners λοιπόν ίσως δυο-τρια.

Link to comment
Share on other sites

Εχει μεγαλη σημασια πώς εισαι προετοιμασμενος για μια ταινια, για το πώς θα την δεις παντως.

 

Εγω ευτυχως για το prisoners δεν ειχα προσεξει καποια αποθεωτικα (και εδω μεσα), οποτε ξεκινησα να το δω ως καλουτσικο και βλεπουμε. Και μου βγηκε καλυτερο απο αυτο που περιμενα.

 

Υγ. Prisoners 4/5, Seven 5/5, Zodiac δεν το εχω δει, ισως να ειναι στο 4,5/5. Where is the problem? :D

Link to comment
Share on other sites

kai to germaniko das experiment

Το ότι βασίζεται σε πραγματική ιστορία το κάνει πολύ καλό. Πολύ ενδιαφέρον πείραμα. Έχει στο τέλος κάποιες ανακρίβειες για να γίνει πιο δραματικό, αλλά οκ. Στο ίντερνετ εύκολα βρίσκεις πως ήταν στην πραγματικότητα ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

episis to galliko misos kai to germaniko das experiment

 

Ειδα χθες το Das Experiment.

 

Ωραια ταινια.

 

Edit βαθμολογια σε παλιοτερες ταινιες δυσκολευομαι λιγο να βαλω. Δεν παιζουν επι ισοις οροις με τις σημερινες.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×