Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

και πολλα εβαλες.

 

MV5BMTM5NDI1MjE2Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwNDE0Nzk0MDE@._V1_SY317_CR7,0,214,317_.jpg

 

μονο για την Μουρ την ειδα την ταινια γιατι ειναι μικρη αδυναμια μου.

 

Δικιο εχεις. Εχω πει ομως οτι ειμαι επιεικης γενικα γιατι θεωρω οτι εχω δει παλιοτερα και ταινιες που ειναι (πραγματικα ομως ) του 0/5.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει η ταινία είναι να την δεις με ένα γκομενάκι που παραπονιέται ότι έχεις τσόντες στο ιστορικό σου και κάνει την δύσκολη στις πίπες και τα λοιπά. Δεν ξέρω για Ελληνίδες αλλά εδώ έχουμε πολλές μυξοπαρθενούλες Κυπραίες τέτοιου στυλ xD (άσε που ξεσαλώνουν όταν πάνε για σπουδές Ελλάδα και εξωτερικό).

Link to comment
Share on other sites

Το φιλμ ειναι τεχνη και ωδη στη Ρωμη. Δεν ξερω αν θα το καταλαβει/εκτιμησει ανθρωπος που δεν εχει ζησει/γνωρισει την πολη και την κουλτουρα της. Αν σου αρεσει ο Φελινι, μην το χασεις. Προκειται για film d'auter με συγκλονιστικη ερμηνεια απ το Σερβιλο. Αδιορατη μελαγχολια ολο το φιλμ, καταπληκτικη φωτογραφια, ακρως ερωτευσιμη πολη στα προθυρα της κοινωνικης διαλυσης και μια αποτυχημενη γενιά που μπορουσε πολλα αλλα αρκεστηκε στα λιγα και στη ματαιοδοξια. Μπλεκει απο μπουρζουαζια μεχρι καθολικισμο και αυτοκτονικες τασεις. Ειναι δυσκολη ταινια, αλλα μονο και μονο για το ρεπεραζ που γραφεις, αξιζει να το δεις με ενα ποτηρι κονιακ και ενα πουρο στην πολυθρονα σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις αυτο που κανω και γω ηρωα μου της ξενιτιας ..

Καθε φορα που βλεπω ενα εργακι και ειμαι ντεμι αν θα ξενερωσω η οχι

εχω κολλητα και την μεγαλη αποφραξη . Σε περιπτωση που δεν .. ξεκιναει για 30η φορα ο Τσακωνας.

 

Ειναι η φαση τρωω ενα γλυκο που δε ξερω αν μαρεσει ,εχω παραγγειλει και πανακοτα για τη συμβια ναμαι σιγουρος .

Link to comment
Share on other sites

Το φιλμ ειναι τεχνη και ωδη στη Ρωμη. Δεν ξερω αν θα το καταλαβει/εκτιμησει ανθρωπος που δεν εχει ζησει/γνωρισει την πολη και την κουλτουρα της. Αν σου αρεσει ο Φελινι, μην το χασεις. Προκειται για film d'auter με συγκλονιστικη ερμηνεια απ το Σερβιλο. Αδιορατη μελαγχολια ολο το φιλμ, καταπληκτικη φωτογραφια, ακρως ερωτευσιμη πολη στα προθυρα της κοινωνικης διαλυσης και μια αποτυχημενη γενιά που μπορουσε πολλα αλλα αρκεστηκε στα λιγα και στη ματαιοδοξια. Μπλεκει απο μπουρζουαζια μεχρι καθολικισμο και αυτοκτονικες τασεις. Ειναι δυσκολη ταινια, αλλα μονο και μονο για το ρεπεραζ που γραφεις, αξιζει να το δεις με ενα ποτηρι κονιακ και ενα πουρο στην πολυθρονα σου.

 

Zastro την ειδα. Περιεργη ταινια. O Servillo ηταν ολα τα λεφτα. Εκανε και γαμω τα ντυσιματα btw. Οσον αφορα στη φωτογραφια, πιο πολυ φωτογραφιζε την καθημερινη ζωη στη Ρωμη. Μν περιμενει να δει καποιος δλδ τα αξιοθεατα της Ρωμης. Λιγη Βιλα Μποργκεζε, λιγο Κολοσεο και πολυ του ναι. Μ αρεσε παντως.

Link to comment
Share on other sites

Zastro την ειδα. Περιεργη ταινια. O Servillo ηταν ολα τα λεφτα. Εκανε και γαμω τα ντυσιματα btw. Οσον αφορα στη φωτογραφια, πιο πολυ φωτογραφιζε την καθημερινη ζωη στη Ρωμη. Μν περιμενει να δει καποιος δλδ τα αξιοθεατα της Ρωμης. Λιγη Βιλα Μποργκεζε, λιγο Κολοσεο και πολυ του ναι. Μ αρεσε παντως.

 

δεν ειναι αυτο που φανταζεσαι/περιμενεις η φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αυτο που φανταζεσαι/περιμενεις η φωτογραφια

 

Τα εχω πει απο το πρωτο ποστ:

Δεν ξερω αν θα το καταλαβει/εκτιμησει ανθρωπος που δεν εχει ζησει/γνωρισει την πολη και την κουλτουρα της.

Πιθανον σε πιο ευρυ φασμα να φανταζει ελλιπης η φωτογραφια, αλλα σε ανθρωπους που ξερουν πχ τους δρομους ή τη σκαλινατα που συναντα την Αρνταν, ειναι εξαιρετικο.

Link to comment
Share on other sites

Zastro δεν μου φανηκε ελλιπης η φωτογραφια. Το αντιθετο. Ενιωθα σαν να βλεπω την Ρωμη σαν Ιταλος κι οχι σαν "τουριστας" κι αυτο γτ εχω γυρισει την Ρωμη οχι σαν τουριστας. Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι λεω.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×