Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

Είδα εχθές το Gatsby. Kαλή ταινία, πλατιάζει λίγο σε μήκος αλλά το τέλος ήταν δυνατό μόνο και μόνο επειδή... :P

 

7/10.

 

ΥΓ. Αν νυστάζετε πριν την ξεκινήσετε, μην τη δείτε.

Link to comment
Share on other sites

ηταν να τη δω χθες στο σινεμα, αλλα τελικα επελεξα το evil dead. αν σας αρεσουν τα θριλερ, δειτε την... καλη αμερικανια, τρομακτικη.

Link to comment
Share on other sites

Η καινουργια ταινια του Σβαρτζενεγκερ (Last Stand) το απολυτο χαλι. Εντωμεταξυ, ειναι 30 χρονια στην Αμερικη και τα Αγγλικα του ειναι σαν τα Ελληνικα του Μπαγιεβιτς

Link to comment
Share on other sites

Movie 43. Κωμικη, ο Θεος να την κανει, ταινια Οποιος γουσταρει αρρωστημενη καφριλα γυμνασιακου επιπεδου απο γνωστους ηθοποιους θα γουσταρει ασχημα.

 

Παιζουν μετα αλλων Richard Gere, Emma Stone, Kristen Bell, Jason Sudeikis, Ann Faris, Kate Winslet, Hugh Jackman, Gerald Butler

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Giorgis

Το χα γραψει και παλαιοτερα, το γραφω και τωρα γιατι πρεπει να υπαρχει .

 

3 idiots. Ινδικη παραγωγη bollywood αλλα ΤΑΙΝΙΑΡΑ.

 

Οχι απλα καλη ταινια. Κατα την γνωμη μου σχεδον επικη. Οσο επικο ειναι πχ το Forrest Gump .

 

Rating 8.3 - 72.000 ψηφοι. (Imdb)

Link to comment
Share on other sites

Ειδα προχθες μια ταινια του παπακαλιατη και ομολωγω οτι δεν περιμενα να σκεφτει τετοιο σεναριο ο τυπος. τον ειχα υπο του μηδενος. Αξιζει να την δειτε (για οσους δεν την ειδανε) ΑΝ....

 

Εννοειται οτι εχουμε δει ΑΝ και εννοειται οτι ηταν καλο αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι ο Παπακαλιατης παιζει την ιδιο ρολο σε οτι κι αν κανει, (τον ευαισθητο, ρομαντικο, ημιαγριο εαυτο του δλδ)

Link to comment
Share on other sites

Guest Giorgis

Συμπαθητικο το "Αν " .....αν και εγω θεωρω οτι η ιδεα ειναι απο το Φαινομενο της Πεταλουδας (το sliding doors δεν το εχω δει ).

 

Pause σε μια σημαντικη στιγμη στην ζωη ενος ανθρωπου και μετα play με διαφορετικες εκδοχες .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για οσους γουσταρουν εποχες ψυχρου πολεμου δειτε το phantom.Αφορα την πραγματικη ιστορια με την βυθιση του σοβιετικου Κ-129 στον ειρηνικο.Οποιος δεν ξερει τα γεγονοτα και κατσει απ'ευθειας να δει την ταινια τοπιθανοτερο ειναι να μη καταλαβει τιποτα.Γι αυτο πρωτα γουικι,μελετη και μετα κατεβασμα.Παιζουν 4-5 σεναρια για την βυθιση και ο σκηνοθετης επελεξε αυτο με τους κακεμπεδες.

 

Για τορενταδες προτεινω κατεβασμα απο publichd.se

Link to comment
Share on other sites

Το τι μεσάνυχτο έχουμε σαν (φιλοσοβιετικός, και άρα εκτός του παραπετάσματος) λαός για εκείνη την εποχή δεν περιγράφεται. Πιο καλά γνωρίζουμε τα τεκτενόμενα στα χρόνια των διαδόχων του Μεγάλου Αλεξάνδρου ή για τον σχηματισμό 'Π' στη μάχη του μαραθώνα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχουμε και λεμε

 

The call 3/5

ξεκιναει καλα, αλλα το χαλαει μετα

 

Taken ΙΙ 2,5/5

Απλα βλεπεται

 

Dead man down

Αξιοπρεπης, αλλα ως εκει 3/5

 

Mama

Πιο γνωστη απο οσο της αξιζει 2,5/5

 

Evil Dead 3/5

Αξιοπρεπης για το ειδος, αλλα δεν αποφευγει τα τετριμμενα

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το Place beyond the pines και μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα.

Επισης ειδα και το Now you see me και μου αρεσε το πρωτο μερος αρκετα.

Τελος, ειδα και το Only God forgives και δηλωνω απεριφραστα οτι προκειται για μεγαλη πατατα και με ραβδωσεις μαλιστα.

Άλλα δεν εχω δει γιατι ως γνωστον, βλεπω πιο πολυ σειρες. Πχ απ αυτα που λεει ο Μπγεκος, δεν εχω δει ουτε ενα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε πολυ. Και ειναι καλος και ο Gosling και ο Cooper και αυτη η Mendes.

Δεν παιζει ρολο η αδυναμια σε ηθοποιους (εξαιρειται ο Bruce Willis επειδη ειναι παντοτινος θεος), διοτι το Only God Forgives το εθαψα.

Να το δεις, οπως και το Now you see me που εικαζω οτι θα σε αρεσει πολυ αγορι μου να πουμε.

 

υ.γ. εχω παθει με το email :friends:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×