Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

Casa παπαριά για εμένα το κλείσιμο εντελώς. Ανώτερο σενάριο είχαν τα χελωνονιντζάκια που είδα προχθές με τον μικρό σε επανάληψη.

Εξαιρετικοί οι δύο πρώτοι κύκλοι. Αστείο το τέλος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα το don't look up. Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή, έχασα 2,5 ώρες από την ζωή μου. Μια παρωδία (και για παρωδία κακή) του είδους με την οποία προσπάθησαν να περάσουν και κάποιο μήνυμα αλλά με πολύ απλοϊκό και νιανιά τρόπο, λες και απευθύνεται σε 5χρονα. Τι να βαθμολογήσω, δε σηκώνει κριτική. Μοναδική παρηγοριά η παρουσία της Jess Lawrence, μια νύχτα με αυτή και ας έρθει όντως το τέλος του κόσμου μετά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαβάζοντας το παρακάτω και ξαναβλεποντας το στορυ ως αλληγορία υπό αυτό το πρίσμα, το γουστάρω μια χαρά το εργάκι. 

"If for some reason the signposts weren’t crystal clear, the entirety of “Don’t Look Up” is about the climate crisis facing our planet. The comet is the impending doom brought about by climate change, and the characters are only slightly exaggerated versions of what’s happening in real life – scientists being told to “sit tight and assess”; (people denying its existence); the news media becoming more wrapped up in a celebrity breakup than the fate of the world; major corporations squeezing every ounce of profit regardless of what it means for the future of the planet." 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zara said:

Εγώ διαβάζοντας το παρακάτω και ξαναβλεποντας το στορυ ως αλληγορία υπό αυτό το πρίσμα, το γουστάρω μια χαρά το εργάκι. 

"If for some reason the signposts weren’t crystal clear, the entirety of “Don’t Look Up” is about the climate crisis facing our planet. The comet is the impending doom brought about by climate change, and the characters are only slightly exaggerated versions of what’s happening in real life – scientists being told to “sit tight and assess”; (people denying its existence); the news media becoming more wrapped up in a celebrity breakup than the fate of the world; major corporations squeezing every ounce of profit regardless of what it means for the future of the planet." 

Μα αυτό είναι φως φανάρι. Απλά είναι τραγικά χαμηλού επιπέδου. Σόρρυ, κάτσε, υπάρχει άνθρωπος που δεν έπιασε την αλληγορία;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 😄 Θεωρώ τον κίνδυνο κρούσης μετεωρίτη αρκετά πιθανό ώστε να έχει το δικό του σώμα ταινιών διάολε!! 😁 Αλλά προφανώς δεν είμαι και ο πιο εύστροφος, και ούτε το ότι το Luca ήταν για τους μετανάστες έπιασα. 

Υγ. Έπιασα το Wire όμως μουνάκιthe-wire.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

To  don't look up δεν αρεσε στην Πυργιωτη 

Ήταν η αφορμή να μπει σε priotity 

Μια χαρά ταινία ήταν 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα την είδα και γω. 

Σου γαμαει το μυαλό έτσι όπως εξελίσσεται. 

Link to comment
Share on other sites

Χαβαλετζιδικη αλλα καλογυρισμενη.

Εκανα ποση ωρα να αναγνωρισω την μπλανσετ. Τρελο κουγκαρ την ειχαν φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν υπάρχει το απόλυτο 10 ηθοποιογυναικαρας που είναι η Μπλανσετ. Τρώει καμιά 20ρια χρόνια και τη Στριπ λάχανο. 

Εδώ είχε παίξει το μισό don't look up μόνη της:

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η εξουσία του σκύλου, Netflix 

6/10 αργο πολυ αργο 
 
The Harder they Fall  Netflix .6/10 γουεστερν με ρεγγε μουσικη. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, chris manousopoulos said:

Χαβαλετζιδικη αλλα καλογυρισμενη.

Εκανα ποση ωρα να αναγνωρισω την μπλανσετ. Τρελο κουγκαρ την ειχαν φτιαξει

Εγώ τελείωσε η ταινία και το διάβασα μετά ότι ήταν αυτή 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt0156729?ref_=vp_vi_tt

 

Σε οσους αρεσουν τα pre apocalyptic νομιζω αξιζει να δειτε κ το παραπανω.

Ισως μπορει να σας φανει λιγο αργο , ειναι εντελως ανθρωποκεντρικο οποτε εχει κ ψηγματα μαυρου  χιουμορ.

Για μενα τοτε που το ειδα ηταν αριστουργημα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ακόμα ταινιάκια που είδα τελευταία 

Old Henry (2021) 6,5/10 αξιοπρεπές γουέστερν 

Sam Gang 2 (2004) 5/10 δεν μου άρεσε ιδιαιτερα 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×