Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
32 minutes ago, Hades said:

Το καθολικο σχολειο, netflix. 6,5/10, αληθινα γεγονοτα μιας αλλης εποχης, απο Ρωμη. βλεπεται

θελω να πιασω κατι πιο κλασικο τωρα....

Leon;

Mulholland Drive;

Taxi Driver;

Δες το Mulholland Drive. 

Link to comment
Share on other sites

Kαταιγιστικό μοντάζ, απίθανες σκηνες βίας, υπερπαραγωγή ο 60ρης Brad Pitt, (πράκτορας πασχαλίτσας).

Συνοδεύεται με χειροποίητα Νάτσος στο φούρνο, σάλτσα από τσένταρ και παγωμένη μπύρα Κίρκη 


Bullet Train
https://www.imdb.com/title/tt12593682/?ref_=nv_sr_srsg_0&fbclid=IwAR0veJ5YicqIAxrIFba_CH2HuICUwsWiykkQHG_1mjxEdUVTAmAoO8VhnYs
 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/27/2022 at 11:16 PM, Duck_Season said:

Kαταιγιστικό μοντάζ, απίθανες σκηνες βίας, υπερπαραγωγή ο 60ρης Brad Pitt, (πράκτορας πασχαλίτσας).

Συνοδεύεται με χειροποίητα Νάτσος στο φούρνο, σάλτσα από τσένταρ και παγωμένη μπύρα Κίρκη 


Bullet Train
https://www.imdb.com/title/tt12593682/?ref_=nv_sr_srsg_0&fbclid=IwAR0veJ5YicqIAxrIFba_CH2HuICUwsWiykkQHG_1mjxEdUVTAmAoO8VhnYs
 

 

On 9/28/2022 at 2:29 PM, SpiRos said:

Χαχαχα το είδα σινεμά επειδή διάβασα καλή κριτική από έναν γνωστό στο τουιτερ. Μην χάσετε τον χρόνο σας.

Το είδα χθες.

Καπου ενδιάμεσα η γνωμη μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις   είναι μια ταινία με ανεξέλεγκτη βία και ο πρωταγωνιστής ονομάζεται πράκτορας πασχαλίτσας. 

Τι περιμένετε? 

Πάρτε μια μπύρα, νατσος και όλα καλά, 

Ότι καλύτερο για την καλοκαιρινή βραδιά 

Να σας γράψω για την ταινιάρα την Κορεάτικη τώρα? 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gybe21 said:

Στο ATHENA ολοι οι τοιχοι γραφουν ΑΕΚ ή ειναι  η ιδεα μου?

_____________________________________________________________________________

6/10 δεν με ενθουσιασε 

 

:lol:

_______________________________________________________________________________

Το πρώτο μισό της ταινίας πήγαινε αρκετά καλά. Στόρι, δομή, εξέλιξη. Από τη μέση και μετά, δεν ξέρω, σαν να "στράβωσε". Έμεινε εκείνο το αίσθημα (που μένει σε πολλές ταινίες) ότι κάποιος ούρλιαζε "τελειώνετε, δεν έχουμε άλλο φιλμ, σώθηκε".

Ο Γαβράς (δεν έχω δει τίποτα άλλο δικό του, μιλάω με "δείγμα" το "Athena") δείχνει να έχει κληρονομήσει πλήρως την σκηνοθετική οπτική του πατέρα του. Υπήρχαν στιγμές που νόμιζα πως έβλεπα το "Ζ" με new look σκηνικά και χρώματα. Ιδίως στην αποτύπωση των "δυνάμεων καταστολής".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×