Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

Διαβαζω dafoe πιο πανω, ειδα το inside, καλο, θεατρικο, τη τσουλαει την μπαλα, οχι ομως κ να λες μακαρι να παει στην παραταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 8/2/2023 at 8:16 PM, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Πριν 5-6 νυχτες πληρωσα 2 εισιτηρια και ειδα μετά νομιμης συζυγου την χειροτερη ταινια εβερ και απο καταβολης γεννησης μου..

Ηθελα να φυγω απο το 20' του 1ου ημιχρονου αλλα επειδη ντρεποταν της εκανα τα χατηρια ( κοιμαμαι ησυχος ) 

και υπεστην τη σταυρωση μεχρι τελικης πτωσης...

Οταν ημουν λευτερος στις μισες ταινιες εφευγα...

Συνιστω ανεπιφυλακτα ως εμπειρια ζωης...:

 

Και εγω. Απίστευτη λέζα και απογοήτευση δεδομένου του κάστ και του σκηνοθέτη. Πλήρωσα και θησείο μη χεσω. 1/5 γιατί είχα απαιτήσεις.

Σε άλλα νεα το Barbie είναι μια ευχάριστη κωμοδία, την σηκώνει ο Gosling. Ωραίο ομάζ, βαρετή σκηνοθεσία. Το οτι αναγνωρίζει οτι είναι διαφήμηση δεν την κάνει λιγότερο διαφήμηση, πόσο μάλλον φεμινιστική. Δεν έχει τίποτα καινούργιο να πει, και όσα παλία λέει δεν τα εκφράζει ούτε με καινοτόμο, ούτε με στερεοτυπικό και εκτελεσμένο ορθά. Σε 2 χρονια δεν θα την θυμάται κανείς. 3/5, πλάκα είχε.

Χθες, Όπενχαιμερ. Καλή ταίνια με τον πατροπαράδοτο ορισμό. 3 καλές σκηνές και μηδέν κακές. Δωρεάν λεφτά το μπετ στα όσκαρ σε Μέρφυ και Μπλάντ. Σέβεται τις ιστορικές προσωπικότητες, τιτάνες της συνχρονής επιστήμης ως οφείλει και πετάει πολλά πετυχημένα, όπως ο Γκέντελ ή τα μπονγκο του Φεινμαν. Με χαροποήσαι ως φυσικό. Κρυο 5/5. Αυστηρά για σινεμά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2023 at 4:01 PM, Atlas21 said:

Όπενχαιμερ.

Θα τιμησω σημερα στην Αρκαδια Βυρωνα ... 

Τοχει και η Αθηναια στο κολονακι αλλα ειναι λιγο πνιχτο σινεμα...ενω η Αρκαδια ειναι για μενα απο τα πλεον ομορφα θερινα της Αττικης.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Θα τιμησω σημερα στην Αρκαδια Βυρωνα ... 

Τοχει και η Αθηναια στο κολονακι αλλα ειναι λιγο πνιχτο σινεμα...ενω η Αρκαδια ειναι για μενα απο τα πλεον ομορφα θερινα της Αττικης.

Δεν έχω πάει, είναι μακριά από τα Δυτικά προάστια όπου μένω, αλλά το κρατάω. Εγώ το είδα μετά από απαίτηση της παρέας σε κλειστή αίθουσα για τον ήχο, στην Ταινιοθήκη. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν σημεία που ο ήχος είναι πολύ κομβικό κομμάτι της εμπειρίας και βοήθησε ο κλειστός χώρος. Τώρα δεν νομίζω να υπάρχει και θέμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atlas21 said:

Δεν έχω πάει

Δεν εχω παει και στο Πολεμικό Μουσείο που ειναι νεο θερινό .

Εκει πας με κρατηση αλλα εχω ακουσει οτι αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Δεν εχω παει και στο Πολεμικό Μουσείο που ειναι νεο θερινό .

Εκει πας με κρατηση αλλα εχω ακουσει οτι αξιζει...

Eχει ξεφύγει πολύ σαν τιμή, έιχα δει. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν πια τόσο καλά και έχουν κασέ multiplex...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Atlas21 said:

Eχει ξεφύγει πολύ σαν τιμή, έιχα δει. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν πια τόσο καλά και έχουν κασέ multiplex...

Σωστα, θα παω μια φορα και θα ενημερωσω..

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Atlas21 said:

Eχει ξεφύγει πολύ σαν τιμή, έιχα δει. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν πια τόσο καλά και έχουν κασέ multiplex...

Εκλεισα για αυριο οπενχαημερ .. 12 € / κεφαλή

Link to comment
Share on other sites

το ειδα Παρασκευη φιλαδελφεια αλσος 7,5ε..ωραιο και οντως θα μετραγε καλυτερα σε κλειστο για ηχο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Atlas21 said:

@ΚΑΤΟΎΝΑ 21Περα από το μοσκατο νταστι έλεγε το θερινό;

Λοιπον...πολυ ομορφο, δεν υπηρχε οπτικη γωνια με κατι μετριο, καλοσορισμα με απεριτιφ, ωραια καντινα , απαλη μουσικη πριν και κατα τα 2 ημιχρόνια...

Καθισματα φοβερα ανετα και διαφορετικα με ανομοιομορφια εκλεκτικη..

Στο κεντρο 6θεσιος καναπες ( ηταν κλεισμενος απο Ντορα προχθες )

Οπενχαημερ εργαρα 7,5-8 ανετα (180') 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Λοιπον...πολυ ομορφο, δεν υπηρχε οπτικη γωνια με κατι μετριο, καλοσορισμα με απεριτιφ, ωραια καντινα , απαλη μουσικη πριν και κατα τα 2 ημιχρόνια...

Καθισματα φοβερα ανετα και διαφορετικα με ανομοιομορφια εκλεκτικη..

Στο κεντρο 6θεσιος καναπες ( ηταν κλεισμενος απο Ντορα προχθες )

Οπενχαημερ εργαρα 7,5-8 ανετα (180') 

Δηλαδή τα άξιζε τα 12€?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atlas21 said:

Δηλαδή τα άξιζε τα 12€?

Λεω ναι. Αλλωστε μια-2 φορες το χρονο θα παω στο συγκεκριμενο σινεμα .

Συστηνω ανεπιφυλακτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2023 at 2:28 PM, Tsak said:

το ειδα Παρασκευη φιλαδελφεια αλσος 7,5ε..ωραιο και οντως θα μετραγε καλυτερα σε κλειστο για ηχο

το ειδα σε κλειστο και οντως εχει πεσει το βαρος στον ηχο στην ταινια, κατι φορες μου φυγε το κεφαλι βεβαια. καλη ταινια ,

3 ωρες σε καρεκλες καλοκαιρινου κινηματογραφου πως την εβγαλες, τελοςπαντων

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένα πως και πως το Oppenheimer και πραγματικά άξιζε 100% το 3ωρο. Έτρεχε συνέχεια η ταινία, ούτε για τουαλέτα δεν μπορούσες να σηκωθείς. Η εμπειρία στο σινεμά με την μουσική και τους ήχους είναι καταπληκτική. Φοβερό κάστ , φοβερός σκηνοθέτης, φοβερό setting και σενάριο(αν και σε κάποια σημεία είχα χαθεί να πω την αλήθεια).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Karagimi said:

Εγώ περιμένα πως και πως το Oppenheimer και πραγματικά άξιζε 100% το 3ωρο. Έτρεχε συνέχεια η ταινία, ούτε για τουαλέτα δεν μπορούσες να σηκωθείς. Η εμπειρία στο σινεμά με την μουσική και τους ήχους είναι καταπληκτική. Φοβερό κάστ , φοβερός σκηνοθέτης, φοβερό setting και σενάριο(αν και σε κάποια σημεία είχα χαθεί να πω την αλήθεια).

Εκει στην εναλλάγη ανάμεσα στην κατασκευή της μπόμπας και στις "απολογίες" πράγματι κάνει μια μικρή κοιλιά η ταινία. Το μαζεύει γρήγορα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2023 at 7:27 PM, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

 

Οπενχαημερ εργαρα 7,5-8 ανετα (180') 

Δεν το έχω δει αλλά όταν μιλάμε για Νολαν μιλάμε για εγγύηση, ακόμα και το Tennet που μάλλον μόνο αυτός το κατάλαβε μόνο αδιάφορο δεν ήταν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΕρωτηΞη.αυτη η ππαπαρια βονταφον τιβι λεει να τη βαλουμε αντι γ νετφλιξ η τα ντισνευ πλας κτλ θα σταματησουν σε κανα διμηνο? 

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 8:16 PM, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Πριν 5-6 νυχτες πληρωσα 2 εισιτηρια και ειδα μετά νομιμης συζυγου την χειροτερη ταινια εβερ και απο καταβολης γεννησης μου..

Ηθελα να φυγω απο το 20' του 1ου ημιχρονου αλλα επειδη ντρεποταν της εκανα τα χατηρια ( κοιμαμαι ησυχος ) 

και υπεστην τη σταυρωση μεχρι τελικης πτωσης...

Οταν ημουν λευτερος στις μισες ταινιες εφευγα...

Συνιστω ανεπιφυλακτα ως εμπειρια ζωης...:

Asteroid City (2023) - IMDb

Μεγαλη

%CE%BC%CE%B1%CF%87%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%

Μελανιασα...... 

 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, CHⓇIS said:
On 8/2/2023 at 8:16 PM, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Πριν 5-6 νυχτες πληρωσα 2 εισιτηρια και ειδα μετά νομιμης συζυγου την χειροτερη ταινια εβερ και απο καταβολης γεννησης μου..

Ηθελα να φυγω απο το 20' του 1ου ημιχρονου αλλα επειδη ντρεποταν της εκανα τα χατηρια ( κοιμαμαι ησυχος ) 

και υπεστην τη σταυρωση μεχρι τελικης πτωσης...

Οταν ημουν λευτερος στις μισες ταινιες εφευγα...

Συνιστω ανεπιφυλακτα ως εμπειρια ζωης...:

Asteroid City (2023) - IMDb

Expand  

Μεγαλη

χαχαχαα...επεσες κι εσυ στη λουμπα ??

αφου στα γραψαμε ..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

χαχαχαα...επεσες κι εσυ στη λουμπα ??

αφου στα γραψαμε ..

Νταξ δν πληρωσα. Το ξεκινησα 2 φορες κ το παρατησα. Δν μπορουσα αλλο

Link to comment
Share on other sites

''Ανατομία Μιας Πτώσης''

Ανατομία Μιας Πτώσης

Το ειδα χθες σε θερινο Αργυρουπολης Αλόμα ( μετριο θερινο ).

Αρκετα καλό δικαστικο θριλερ 150' με μετρια εικονα , 6,8/10 , συνιστώ..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×