Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

Η παπάρα του αιώνα το La Grande Bellezza. Ο Ιταλός Τατσόπουλος τριγυρνά επί τρεισίμιση ώρες στη Ρώμη και συγχρωτίζεται με διάφορες θλιβερές -σχεδόν κωστοπουλικές- προσωπικότητες. Φρίκη.

Link to comment
Share on other sites

The book thief 4/5

Πολυ ωραια ταινια αν και ολη η αιθουσα ειχε πλανταξει στο κλαμα.

Link to comment
Share on other sites

The book thief 4/5

Πολυ ωραια ταινια αν και ολη η αιθουσα ειχε πλανταξει στο κλαμα.

 

την ειδα ενω ημουνα ηδη σε φαση να δω κατι για να κλαψω.

Δεν ειναι πανω απο 3, παρ οτι ειχε και αβανταδορικο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

ειδα το lone survivor. ετσι.. βεντουζα.. δε γνωριζω ποια η πραγματικη ιστορια που πιθανως να μην εχει βγει προς τα εξω. παντως θα μπορουσαν να ματαιωσουν την επιχειρηση και να παρουν μαζι τους βοσκους μεχρι να βρεθουν σε εδαφος ασφαλες. θα μου πεις αμα το καναν αυτο δε θα χαμε ταινια... χαχαχαχα

 

ειδα και το homefront. γ@μ@ω και δερνω σταθαμ αγαπημενος.

Link to comment
Share on other sites

εαν καταλαβα καλα, διαβαζοντας και λιγο στο νετ, η αποστολή ήταν αναγνωριση. να βρουν τον ταλιμπαν, να δωσουν τη θεση του και να σκασουν μυτη αλλοι να τον καθαρισουν. καποια μαλακια εγινε αλλη. δε νομιζω οι βοσκοι να ταν η αιτια που χαλασε η επιχειρηση και προδωθηκε η θεση τους στους ταλιμπαν

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ο βαθμος μπηκε με το που γυρισα απ την ταινια. Αρα μπορει να ειναι και λιγο υπερβολικος. Παντως ηταν πολυ καλογυρισμενη ταινια. Αξιζει να τη δεις.

Φανταζομαι οτι το βιβλιο θα ναι ακομα καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

δε λεω οτι αγγιζει επιπεδο band of brothers.

 

αλλα γαμαει.

 

αντε για σενα 4/5 αν κολλας εκει ρε.

Link to comment
Share on other sites

ειδα το lone survivor. ετσι.. βεντουζα.. δε γνωριζω ποια η πραγματικη ιστορια που πιθανως να μην εχει βγει προς τα εξω. παντως θα μπορουσαν να ματαιωσουν την επιχειρηση και να παρουν μαζι τους βοσκους μεχρι να βρεθουν σε εδαφος ασφαλες. θα μου πεις αμα το καναν αυτο δε θα χαμε ταινια... χαχαχαχα

 

ειδα και το homefront. γ@μ@ω και δερνω σταθαμ αγαπημενος.

 

 

Το homefront το ειδα μονο για την

Winona Ryder .. μεγαλωσε και αυτη .

Link to comment
Share on other sites

Το homefront το ειδα μονο για την

winona ryder .. μεγαλωσε και αυτη .

 

Εμενα μ´αρεσει ακομα :D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μ´αρεσει ακομα :D

 

βασικα για το φουτσο ηταν η ερμηνεια της. δε μαρεσε καθολου. την εχεις δει σε αριστουργηματα και παιζει τη πρεζου πορνη εντελως αποτυχημενα.. χαχαχαχα. νταξει η ταινια δε σηκωνει και κριτικη. πολυ κλασσικο θεμα. πατερας υπερ-γαμαω με αδυναμια στη κορη (χμ... τι μου θυμιζει.. commando? xD ). ξυλικι, πιστολιδι, ζοριλικι. ευχαριστα τη βλεπεις και γουσταρεις οταν πεφτουν οι μαπες

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.imdb.com%2Ftitle%2Ftt2193215%2F&ei=lD31Uq2GKMS0ywP8woL4Bg&usg=AFQjCNFLiwfJ8TQ0AqjK8ftNqwoZXGElCw&sig2=OHHqaiAV_XBlElhv0uUyeg&bvm=bv.60799247,d.bGQ

 

the counselor. 2,5/5

 

κυνικοι φιλοσοφοι μαφιοζοι

 

υγ.η καμερον ντιαζ στα καλυτερα της

ο μπαρδεμ σε ρολο ταμτακου με χρημα

ο πιτ αδιαφορος για αλλη μια φορα

η πηνελοπη σε αχαρο ρολο μετα απο την πρωτη σκηνη του εργου

ο φασμπιτερ καλος αλλα ως εκει .

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μ´αρεσει ακομα :D

 

μαζι σου δε το συζητω.

 

υγ. εφτιαξα το La grande bellezza του Ζαστρου υποτιτλους και ετσι και φοβαμαι να πατησω το play :shock: Οι απόψεις διίστανται για την ταινια και ειμαι λιγο διστακτικος .

Link to comment
Share on other sites

βασικα για το φουτσο ηταν η ερμηνεια της. δε μαρεσε καθολου. την εχεις δει σε αριστουργηματα και παιζει τη πρεζου πορνη εντελως αποτυχημενα.. χαχαχαχα. νταξει η ταινια δε σηκωνει και κριτικη. πολυ κλασσικο θεμα. πατερας υπερ-γαμαω με αδυναμια στη κορη (χμ... τι μου θυμιζει.. commando? xD ). ξυλικι, πιστολιδι, ζοριλικι. ευχαριστα τη βλεπεις και γουσταρεις οταν πεφτουν οι μαπες

 

Νταξ ρε c, ως γκομενα λεω. Την ταινια δεν την εχω δει καν.

Link to comment
Share on other sites

Tο καλό της ταινίας είναι ότι απέφυγε τα παπατζιλίκια όντας αρκετά ρεαλιστική,αλλά γενικώς ήταν φτωχή.

Link to comment
Share on other sites

Μου προταθηκε απο συγγενικο προσωπο ως εξαιρετικη. Δεν ξερω κατα ποσο επαιξε ρολο το γεγονος οτι την ειδα ιδιαιτερα νυσταγμενος, αλλα ηταν πολυ βαρετη πιστευω και χωρις καποια εκπληξη. Λογω ρεαλισμου και "ιδιαιτεροτητας" της εδωσα την βαση..

Link to comment
Share on other sites

Επισης νομιζω οτι σε τετοιο στυλ εχουμε δει το "127 ωρες", που το θεωρω πολυ καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×