Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Ειχε ξεμεινει η τηλεοραση στο open, που επαιζε το rocky. 

Αυτο με το ρωσο. Γενικα τις θεωρω αστειες ταινιες, οσες εχω δει δηλαδη απ τη σειρα,

αλλα σ αυτη τη συγκεκριμενη, ρε φιλε στραβοστομη μπαοκτζη ροκυ,

ποσο μαλακας πρεπει να σαι για να πηγαινεις ρωσια και να εχεις κοντα τη σαυρα γυναικα σου? 

Ελεος δηλαδη....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το Ρόκυ θα είναι για παντα ότι καλυτερο υπάρχει σε πυγμαχικη ταινία. 

Οκ στους αγώνες βαράνε στον αέρα και είναι τελείως μη ρεαλιστικοί αλλά όλη η προετοιμασία για τον αγώνα είναι κορυφαία. 

Καθε φορα που βλέπω Ροκυ θυμάμαι τη νιοτη μου που στα 18 μου πρωτοεβαλα γάντια και τον δάσκαλο μου να μου φωνάζει "No painnnn"! 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

για την εποχη τους καλες ταινεις ρε σεις, τιποτα δεν γινεται γνωστο ετσι τυχαια.

το 1 και το 2 ηταν τα σχετικα πιο "ποιοτικα", το 4 οκ εγινε πλεον καθαρα καραγκιοζο-θεαμα υψηλου μπατζετ αλλα ειχε κι αυτο την ομορφια του. απο το 5 και μετα οκ επεσε το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα οτι εγω τις θεωρω αστειες ταινιες, οχι γενικα. Για το γουστο μου και την αισθητικη μου. Δε μ αρεσει και το μποξ (αν κι εχω δει και ταινιες με μποξ ή με μπειζμπολ ας πουμε που μου αρεσαν). Δεν την παλευω και με το σταλονε με το λα-βας-κι-ρι βλεμμα και την μολις-με-χτυπησε-εγκεφαλικο ομιλια...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aris2168 said:

Ειπα οτι εγω τις θεωρω αστειες ταινιες, οχι γενικα. Για το γουστο μου και την αισθητικη μου. Δε μ αρεσει και το μποξ (αν κι εχω δει και ταινιες με μποξ ή με μπειζμπολ ας πουμε που μου αρεσαν). Δεν την παλευω και με το σταλονε με το λα-βας-κι-ρι βλεμμα και την μολις-με-χτυπησε-εγκεφαλικο ομιλια...

Το μποξ ειναι το πιο "κινηματογραφικο" αθλημα μαλλον γι αυτο σου αρεσαν.Δεν ειναι τυχαιο που οι πιο διασημες και πιο καλλιτεχνικα αναγνωρισμενες ταινιες για καποιο αθλημα αφορουν το μποξ.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zara said:

Αρωνιάδαρος... 

Το Ρόκι 1 πάντως ήταν καλή ταινία. 

Περισσοτερο κοινωνικο δραμα και λιγοτερο αθλητικη ταινια σε σχεση με τις συνεχειες του βεβαια.Ενταγμενο πληρως στο σινεμα των 70s.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

για την εποχη τους καλες ταινεις ρε σεις, τιποτα δεν γινεται γνωστο ετσι τυχαια.

το 1 και το 2 ηταν τα σχετικα πιο "ποιοτικα", το 4 οκ εγινε πλεον καθαρα καραγκιοζο-θεαμα υψηλου μπατζετ αλλα ειχε κι αυτο την ομορφια του. απο το 5 και μετα οκ επεσε το πραγμα.

Και ομως το 4 ειναι το πιο απολαυστικο.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Man Of Faith said:

Και ομως το 4 ειναι το πιο απολαυστικο.

Κι εμένα αυτό μου άρεσε, απλά ξέφευγε από τον όρο «σοβαρή ταινία» όπως ήταν το (low budget) 1, ήταν για ποπ κορν, χαβαλέ και τέτοια φάση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SpiRos said:

Τα Χριστούγεννα φαντάζομαι θα κάνουμε κριτικές για το Home Alone 1, 2 και 3. Εκεί σας θέλω.

Χριστουγεννα θέλει Άρχοντα των δαχτυλιδιών και Μπάτμαν του Νόλαν. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, parakmiakos said:

Χριστουγεννα θέλει Άρχοντα των δαχτυλιδιών και Μπάτμαν του Νόλαν. 

 

7 minutes ago, Man Of Faith said:

Μπατμαν του Μπαρτον για Χριστούγεννα 

Love Actually θέλει.

cardoso21r

  • Δικεφαλάκι 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρι Ρόκηδων ...

Ι = Ταινιάρα 8/10

ΙΙ = Διεκπεραιωτικό

ΙΙΙ = Μελισσανιδικό (Eye of the TIGER)

IV = "Ραμπορόκυ" λόγω Σοβιετικών, Γκορμπατσώφ κλπ.

V, VI κλπ. = Μου θυμίζουν τον συγχωρεμένο τον Μικρούτσικο που όποτε στέρευε από έμπνευση ξανάπιανε τον δύστυχο τον "Σταυρό του Νότου" και του άλλαζε τον αδόξαστο ....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×