Jump to content

Ταινίες 🎞️


Guest
 Share

Recommended Posts

Η μόνη σκηνή που θυμάμαι απο Ρόκυ εκτός του ρινγκ,που κάνει προπόνηση ανεβαίνοντας κάτι σκάλες.😀

Link to comment
Share on other sites

περί Ρόκυ

Είναι κινηματογραφική ντροπή να έχεις δει το Ρόκυ και να μην έχεις δει το Raging Bull, ντροπή γενικότερη μάλλον

 

Περί Χριστουγέννων

Χριστούγεννο χωρίς  Tim Burton δεν είναι Χριστούγεννο

Μικροί περιμέναμε πάντα τη νέα της Disney 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Αυτό έχει πάρει 2 Όσκαρ, Ντε Νιρο, Σκορτσέζε κλπ και δεν το ήξερα καν.

Για κάποιον λόγο έγινε πιο γνωστό το Ροκυ (μάλλον γιατί έκαναν και 2η, 3η ταινία κλπ)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Duck_Season said:

περί Ρόκυ

Είναι κινηματογραφική ντροπή να έχεις δει το Ρόκυ και να μην έχεις δει το Raging Bull, ντροπή γενικότερη μάλλον

 

Α μωρε κι εσυ, τι βαζεις το οργισμενο ειδωλο με το ροκυ? αλλη κατηγορια ταινιας. Αδικο για το ροκυ.

 

Link to comment
Share on other sites

O kaumenos o rokuS etrexe sta xionia eno o rosos apolamvane teleutaias texnologias gymnasthria k eixe dipla tou th nilsen an thymame kala....... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CHⓇIS said:

O kaumenos o rokuS etrexe sta xionia eno o rosos apolamvane teleutaias texnologias gymnasthria k eixe dipla tou th nilsen an thymame kala....... 

Σαν την ΑΕΚ στην Πάρνηθα και τον γαυρο στον Πύργο του Σαλιαρελη ένα πραγμα 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειδα το Mank, αψογα γυρισμενη, αυτοαναφορικο χολιγουντ για οποιον του αρεσει αυτο το ειδος των ταινιων αλλα θεωρω οτι βρηκα την λιγοτερο καλη ταινια (οχι κακη), στην σχεδον αψεγαδιαστη φιλμογραφια του Ντειβιντ Φιντσερ.Ουραγος στις 11 ταινιες του, δεν εχω δει το Αλιεν 3 αλλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
36 minutes ago, Hades said:

7 χρονια στο Θιβετ: 3,7/5

Το πρασινο Μιλι: 4/5

Και οι δυο εξαιρετικές ταινίες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα το Wrong Turn 2021, κλασική τρόμου για να περνάει  η ώρα με ποπ κορν 6,5/10

Επισης στο Netflix

Below Zero 7/10

Boy missing 7/10

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Behind her eyes, Netflix. Αν και παίζει λίγο με υπερφυσικά φαινόμενα, βλέπεται εύκολα και σε κρατάει. Ειδικά το 6ο και τελευταίο επεισόδιο με τις ανατροπές του, είναι πολύ δυνατό. 7.5/10.

Link to comment
Share on other sites

🤣

1 hour ago, Kostas21 said:

Dark Waters.

8/10

Αληθινη ιστορια.

Σε πιανει απο την αρχη, κ στο τελος νοιωθεις σα να εφαγες γροθιες. Οχι απλα ανατριχιαστικο, ειναι απιστευτο οτι κανεις δεν ασχολειται με αυτο το γεγονος.

Ο Mark Ruffalo στα καλυτερα του. Ο Tim Robbins με κλασσικα τρομερη παρουσια, κ η Αν Χαθαγουει σε κανονικη καλη ταινια.

File mou an einai na fao xylo dn xero an tha th do.... 🤣

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nikos said:

I Care a Lot

Διφορουμενη σε κριτικες. 
 

Εμένα μου άρεσε 7,5/10

Μαύρη κωμωδία ,δεν έχω διαβάσει κριτικές,   κ γω νομίζω ένα  7.5σάρι το  δίνω.

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2021 at 12:38 PM, nikos said:

I Care a Lot

Διφορουμενη σε κριτικες. 
 

Εμένα μου άρεσε 7,5/10

Σπανιότατα βλέπω ταινίες, μόνο σειρές, ένα βράδυ όμως ήθελα να δω ταινία έτσι για αλλαγή. Την άρχισα λοιπόν και στο 10λεπτο το άφησα. Μάλλον δεν είναι θέμα αν ήταν καλή ή κακή στα πρώτα 10 λεπτά, απλά όπως ξεκίνησε, το θέμα της και το στυλ της, μου ήταν too much εκείνη τη στιγμή, ένιωθα να με καταπλακώνει και έφαγε ένα μεγαλοπρεπέστατο "ρε άντε και γαμήσου" και το έκλεισα. Θα το προσπαθήσω κάποια άλλη στιγμή.

Είδα το the imitation game και ήρθα στα ίσια μου.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, SpiRos said:

Σπανιότατα βλέπω ταινίες, μόνο σειρές, ένα βράδυ όμως ήθελα να δω ταινία έτσι για αλλαγή. Την άρχισα λοιπόν και στο 10λεπτο το άφησα. Μάλλον δεν είναι θέμα αν ήταν καλή ή κακή στα πρώτα 10 λεπτά, απλά όπως ξεκίνησε, το θέμα της και το στυλ της, μου ήταν too much εκείνη τη στιγμή, ένιωθα να με καταπλακώνει και έφαγε ένα μεγαλοπρεπέστατο "ρε άντε και γαμήσου" και το έκλεισα. Θα το προσπαθήσω κάποια άλλη στιγμή.

 Είδα το the imitation game και ήρθα στα ίσια μου.

ηταν καλο παντως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Tωρα μου ρθε φλασια. 

Το boxer με daniel day lewis πιστευω να το χετε δει ε? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Seaspiracy Netflix, πολύ καλό , 8/10. Ντοκυμαντέρ για την μόλυνση των ωκεανών, την εξαφάνιση των αλιευμάτων και τους διαπλεκόμενους οργανισμούς.
 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×