Jump to content

Στα τούνελ της Χαμάς vol. XIV (Μεταγραφές καλοκαίρι 2016)


panther-21-
 Share

Recommended Posts

Guest ΧΑΜΠΟΣ

1,2,3 γαμιεται η διατησια και ντου μετα τη λήξη απο μια πορτα που εβγαζε στα αποδυτηρια από τη θυρα 20, και εξω πετροπόλεμος με τα ΜΑΤ.

Ετσι χαχα ειχα μπουκαρει και εγω μεσα στα αποδυτηρια χαχαχαχαχα πιτσιρικας καφρος χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι χαχα ειχα μπουκαρει και εγω μεσα στα αποδυτηρια χαχαχαχαχα πιτσιρικας καφρος χαχαχαχα

Δεν το πιστευω. Εβγαινα από τη θυρα 20 και εβλεπα αυτους που μπουκαραν και επειδη ημουν σχετικα μικρος, οκ γυμνασιο, δεν ακολουθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ειστε off topic κυριοι.Στα δικα μας τωρα.Επειδη ερχεται Δεκεμβρης και επειδη ειμαι σιγουρος οτι ο βατραχος και η παρεα του απλα περιμενουν να σκασει κανενα φαξ απο τους μανατζερ με τον τιμοκαταλογο...εκανα μονος μου σκαουτινγκ και εβγαλα λαβρακι για αντικαταστατη του Αραβιδη.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει θα μου πειτε οτι παιζει περισσοτερο αριστερο εξτρεμ και εκει εχουμε τον ? ατιτο αλλα οκ ας και λιγος ανταγωνισμος για τη θεση.

Link to comment
Share on other sites

Απο 1982 εως 1987 μαρτυρησαμε το γαλατακι της μανουλας μας.

Μονο με χαπια εβλεπες την ομαδα.

Το πικ ηταν το 85 που παιζαμε ΟΑΚΑ με Αλεφαντο προπονητη. Ολα τα αλλα ειναι περιττα.

Δεν εχει σημασια αλλά το 87 στο τελος της χρονιας ηταν ο Αλεφαντος και στην αρχη η εξεδρα μας τραγουδουσε το ονομα του!! μεχρι που τσακωθηκε με τον Μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Ειστε off topic κυριοι.Στα δικα μας τωρα.Επειδη ερχεται Δεκεμβρης και επειδη ειμαι σιγουρος οτι ο βατραχος και η παρεα του απλα περιμενουν να σκασει κανενα φαξ απο τους μανατζερ με τον τιμοκαταλογο...εκανα μονος μου σκαουτινγκ και εβγαλα λαβρακι για αντικαταστατη του Αραβιδη.

 

 

 

 

 Tη μπάλα που ξερει αυτή, ο Αραβας ουτε στον υπνο του.

Link to comment
Share on other sites

Σαφως καλύτερη απο τον Αραβιδη  ενω ειναι σιγουρο οτι αν ερθει θα συσπειρωθεί ο κοσμος.

Οι καλυτεροι σκαουτερς ειναι στο ΚΜ τελικά!!

 

? αντως σοβαρά τη μπάλα που ξερει αυτή, ο Αραβας ουτε στον υπνο του.

Και ειναι και τυφλη απο το δεξι ματι.Αυτο λεει πολλα...για τον Αραβιδη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κυριακιδης απο γρια.? ολυθεσιτης.Αμυντικο χαφ,κεντρικο χαφ,δεξι εξτρεμ και μπονους δεξι μπακ.Αρεσει και στον Ντουσαν.

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ατζαρεβιτς? ? οσο καιρο εχει να ακουμπησει μπαλα?

λενε οτι ειναι κεντρικος χαφ αλλα εγω στο transfermarket βλεπω οτι ειναι 10αρι/επιθετικος

Link to comment
Share on other sites

μεταξυ μας τωρα, εχουμε να δουμε κανονικο επιθετικο που να βαζει προσωπικα γκολ στην ομαδα απο εποχης Μπλανκο...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι μόνο να πετύχεις καλά λαβράκια αλλά να μπορείς να τα κρατήσεις κιόλας.Τα αστέρια σε βαζελόγαυρο παίρνουν από ένα εκατομμύριο ενώ ο ? ΑΟΚ δίνει για τον Κλάους 700.Δεν έχει σημασία αν τα αξίζουν ή όχι αλλά υπάρχει ανταγωνισμός και νομοτελειάκα κάποια στιγμή θα αναγκαστείς και εσύ να προσφέρεις ανάλογα ποσά για ανανεώσεις.Άλλωστε ο Μπλάνκο αν θυμάμαι καλά έκανε τουλάχιστον δύο αναπροσαρμογές προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Επιμενω οτι μπορεις να βρεις καλους παιχτες με πολυ λιγοτερα χρηματα...

 

ο Γιοχανσον που εφτασε Εθνικη Σουηδιας ηρθε στην ΑΕΚ με πεντε φρεντο καπουτσινο σκετα... ο Σιμοες που περυσι ηταν η κολωνα σου ηρθε με πιτογυρα...

 

ο Ιρανος δε επιθετικος του ? ανιωνιου με δυο κουβερτες...

 

αξιολογοι παιχτες υπαρχουν παντου... το θεμα ειναι να εχεις στησει τον καταλληλο μηχανισμο ωστε να τους ανακαλυπτεις και να κινεισαι πιο γρηγορα απο τους υπολοιπους...

 

πραγμα που στην ΑΕΚ δεν γινεται... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

μπα δε νομιζω.

Ο Ραφικ μια χαρα γκολ εβαζε και καλυτερες γκολαρες απο Μπλανκο. Και μετα αφου εφυγε ο Ραφικ, μειναμε με γεροΛυμπε και κατι Μπελεκ. (ειχαν φερει τον Γκουντιονσεν αλλα δεν τον ειδαμε)... Την επομενη σεζον εληξε το θεμα..

Φετος εχουμε το καλυτερο υλικο επιθετικα και απο την σεζον 2011. (χρονια Γκουντιονσεν)

ο Ρεφικ καταρχην δεν ειναι κανονικος επιθετικος αλλα τρελος επιθετικος... B)

 

απο την αλλη ο Μπλανκο εχει χρονια με max 19 γκολ και ο Ρεφικ με max 9 σε μας...

 

χωρίς να θελω φυσικα να μειωσω την ποδοσφαιρικη του καθαρά αξια, η οποια και δεν αμφισβητειται...

 

και για να το κλεισουμε... ας ερχοταν και ο Ρεφικ που ηρθε απο τον Νιωνιο καποτε δηλαδη...

 

τωρα ειμαστε με δυο πρωην ποδοσφαιριστες και με εναν μετριο επιθετικο επιπεδου Ξανθης που ξυριζει το κεφαλι του...

Link to comment
Share on other sites

Επιμενω οτι μπορεις να βρεις καλους παιχτες με πολυ λιγοτερα χρηματα...

 

ο Γιοχανσον που εφτασε Εθνικη Σουηδιας ηρθε στην ΑΕΚ με πεντε φρεντο καπουτσινο σκετα... ο Σιμοες που περυσι ηταν η κολωνα σου ηρθε με πιτογυρα...

 

ο Ιρανος δε επιθετικος του ? ανιωνιου με δυο κουβερτες...

 

αξιολογοι παιχτες υπαρχουν παντου... το θεμα ειναι να εχεις στησει τον καταλληλο μηχανισμο ωστε να τους ανακαλυπτεις και να κινεισαι πιο γρηγορα απο τους υπολοιπους...

 

πραγμα που στην ΑΕΚ δεν γινεται... 

 

Το καταλαβαινεις οτι αυτα που γραφεις μεταξυ τους ειναι αντικρουομενα ετσι? Αναφερθηκες σε 3 ποδοσφαιριστες εν των οποιων οι 2 ειναι δικοι σου.

 

Το θεμα ειναι λοιπον οχι οτι υπαρχουν αλλα εσυ εισαι ανικανος να τους βρεις, αλλα οτι αφου ψωνιζεις φθηνα για να μπορεσεις να τους βρεις θα πρεπει να παρεις 10 για να σου βγει ο ενας.

 

Σιγουρα το να δημιουργησεις δικο σου δικτυο σκαουτινγκ θα βοηθησει, οπως αντιστοιχα θα βοηθουσε να κανεις και ακαδημιες επιπεδου Αγιαξ. Αλλα ας ειμαστε ρεαλιστες, αυτο στην ΑΕΚ αλλα και γενικα στην Ελλαδα δεν θα γινει ποτε.

 

Για αυτο και ειμαι της αποψης οτι περαν των λαβρακιων που θα φερνεις με φακες, θα πρεπει καθε χρονο να ριχνεις λεφτα να φερνεις και 1-2 συμβολαια της προκοπης. Η μεταγγραφη του Αλμειδα κινειται προς αυτην την κατευθυνση, αλλα ενας Αλμειδα δεν φερνει την ανοιξη.

Edited by panther-21-
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι. 4-5 συμβολαια της προκοπης συνολικα λεω εγω. Μιλαω πχ για 400 και ανω.

 

Δυστυχως ομως ο Μελισσανιδης αποφασισε να κανει αυτα ακριβως για τα οποια κατηγορουσε τους Νοτια-Θανοπουλο.

 

Θελετε γιατι μπηκε μονο για το γηπεδο και δεν τον νοιαζει;

Θελετε γιατι υπερεκτιμησε τις (εκτος οικονομικων) δυναμεις του και την αξια της Ε? Ο; (η οποια οχι πως δεν παιζει μεγαλο ρολο, αλλα σιγουρα δεν παιζει τον μονο ρολο)

Θελετε γιατι θεωρει οτι η ΑΕΚ εφτασε τοσο χαμηλα που θεωρει οτι της κανει χαρη και που ασχολειται;

Θελετε γιατι ειναι τοσο τσιγκουνης που προτιμα να παιξει ο ιδιος σεντερ φορ παρα να βαλει χερι σε τσεπη;

 

Λιγο απο ολα ισως;

 

 

 

Οποιος και να ειναι ο λογος, αυτη η ιστορια εσοδα-εξοδα ειναι πολυ ρομαντικη (Δον-Κιχωτικη θα την ελεγα) για να εξακολουθουμε να πιστευουμε οτι μπορει να δωσει πρωταθληματα/παιχταραδες/μπαλαρα.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς και αναφέρομαι στον φετινό σχεδιασμό και όχι σε εκείνον που έφερε τους δυο παιχτες χωρίς να καταλαβει κανεις τι έγινε...

 

μιλαμε για εργο Μιλοβανοβιτς που εδιωξες νυχτα...

 

δεν μπορω να γνωριζω τι εφταιξε αλλα φανηκε οτι η φετινη χρονια δεν ηταν σαν την περσινη που πηγες στοχευμενα για τους δυο παιχτες... και μαλιστα τους περιμενες και καιρο...

 

κινηθηκες σπασμωδικα, χωρις πλανο και δεν καταφερες να ακουμπησεις κανενα παρομοιο λαβρακι, παρόλο που ηταν η κυρια μεταγραφικη περιοδος...

 

αυτο λοιπον η ΑΕΚ δειχνει αυτη την στιγμη οτι δεν το εχει... το αν θα το βρει με τον Μαιστοροβιτς ειναι αλλο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Οποιος και να ειναι ο λογος, αυτη η ιστορια εσοδα-εξοδα ειναι πολυ ρομαντικη (Δον-Κιχωτικη θα την ελεγα) για να εξακολουθουμε να πιστευουνε οτι μπορει να δωσει πρωταθληματα/παιχταραδες/μπαλαρα.

 

Αυτό το συμπέρασμα θα μπορούσαμε να το βγάλουμε αν τα έσοδα είχαν γίνει όλα έξοδα. Αλλά δεν είναι έτσι, οπότε υποθέσεις κάνουμε.

Εγώ πιστεύω ότι χτυπάς πρωτάθλημα και με έσοδα-έξοδα, με κανονικό τεχνικό επιτελείο και γενικά σταφ.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι ολα τα εσοδα εχουν γινει εξοδα.? οιανου εξοδα δεν ξερω ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Μια επισημανση απο Στυλιανοπουλο .

Ο Μπαγεβιτς ηταν παραμονες του αγωνα με τη Βοσνια στο Μεγαλη Βρετανια

και ειχε πολυωρη συζητηση με τους Βοσνιους Τριβέλλες.

Μη ξεγραφετε ποτε τις γνωριμιες του Ντουσαν και γνωριζοντας

τι παιζεται απλά μη ριξετε αργοτερα

ολο το αναθεμα στο Σουηδό Χρυσοβαλάντη Αυγενικό..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×