Jump to content

Καρτα φίλου ΑΕΚ


Recommended Posts

Είμαι οπαδός της ΑΕΚ και μένω μακριά από την Αθήνα.

Για πολλούς λόγους φέτος δεν ενδιαφερομαι να αγοράσω εισιτήριο διαρκείας κανενός τμήματος.

 

Ενδιαφερομαι να βγάλω την κάρτα φίλαθλου ΑΕΚ ώστε να βοηθήσω με ένα μικρό ποσό τα τμήματα μας, κάτι που αν έκαναν πολλοί θα ήταν σωτήριο.

 

Όμως γκουγκλαροντας δεν βρήκα αμέσως τον τρόπο να το κάνω. Είμαστε στο 2016 και είμαι καταναλωτής και προτίθεμαι να δώσω λεφτά χωρίς ουσαστικο ανταλλαγμα. Έπρεπε σε 0,01 δευτερόλεπτα να εμφανίζεται ο τραπεζικός λογαριασμός στην οθόνη μου.

 

Στην πραγματικοτητα συναντησα ασαφειες και μαλακιαρες τύπου πάρτε διαρκείας από σύνδεσμο και θα πληρώσετε εκει.

 

Όχι ηλιθιοι, αυτό δεν είναι ΑΕΚ, αυτο είναι αναγεννηση αρτας. Έχεις 1 εκατομμύριο φιλάθλους και τους στελνεις σε κλαμπ; Το 2016; Σε κλαμπ ρε πρωτογονε πιθηκε;

 

Με αναγκάζεις να ψάχνω μισή ώρα για τον τρόπο, να τηλεφωνησω σε άσχετα νούμερα και να αφιερωσω μία μερα από τη ζωή μου γι αυτό το πράγμα; Λες και θα αγοράσω αμάξι;

 

Σοβαρευτειτε γαμω το διάολο σας και κάντε μια δουλεια σωστά. ? ίθηκοι ε πιθηκοι

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

? αντως πέρα από την κάρτα φίλου, υποστηριχτή στην ουσία θα μπορούσαν και να προωθούν και να κάνουν ευκολότερη την εγγραφή μελών.

? χ γιατί να μην μειωθει στα 20 ευρώ η εγγραφή σαν μέλος της "Μανας" και να μην μπορεί κανείς να επιλεξει "10 ευρώ κάρτα φίλου ή 20 ευρώ κάρτα μέλους;; 

Link to comment
Share on other sites

Η ιδιότητα του μέλους στην ερασιτεχνική έχει αποδειχθεί ότι αφορά παρα πολύ λίγο κόσμο. Αντιθέτως η κάρτα φίλου είναι μία ιστορία που μπορεί να περπατήσει και να μείνει για πάντα. Αρκεί να βοηθήσει η ? ΑΕ.

 

Να γίνει υποχρεωτική η κατοχή της κάρτας για να αγοράσει κάποιος εισιτήριο στην ? ΑΕ. Χωρίς κάρτα φίλου ΑΕΚ να μη μπαίνει κανείς στο γήπεδο. Βέβαια για να φτάσουμε εκεί πρέπει να γίνει υποχρεωτικο το εισιτήριο...

 

Όμως πρέπει να μπορεί κάποιος να εκδόσει κάρτα επί τόπου και φυσικά κάθε κάρτα να έχει το δικό της αριθμό ώστε να διασταυρώνεται η κατοχή της από κάποιον που θέλει να αγοράσει εισιτήριο της ? ΑΕ. Αυτά δεν είναι πυρηνική φυσική, αυτά γίνονται αρκεί να ασχοληθεί λίγο σοβαρά η ερασιτεχνική.

 

Σε μία αγωνιστική σεζόν η ? ΑΕ δεν πουλάει εισιτήριο σε ας πούμε 70 χιλιαδες διαφορετικά πρόσωπα; Λογικά παραπάνω. ε 70.000x10= 700.000 ευρώ. Όχι ασχημο νουμερο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε να γίνει υποχρεωτικό να εκδώσει κάποιος καρτα για να μπορει να πάρει εισιτήριο η διαρκείας. Αυτό όμως δεν αλλάζει ότι ταυτόχρονα θα έπρεπε να γίνει πιο εύκολο και απλό να γίνει κανείς μέλος της Μάνας και ένας τρόπος θα ήταν κάποιος να μπορούσε να επιλέξει ή να δώσει 10 ευρώ και να γίνει φίλος,υποστηριχτής στην ουσία ή πχ 20 ευρώ για να γίνει μέλος. Και το αν θα ενδιαφερθούν λίγοι για το δεύτερο είναι άσχετο με το αν θα πρέπει να υπάρχει η δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το προβλημα ειναι το κοστος τα 35 ευρω τον χρονο;

Απλα κανεις δεν ασχολειται. Ακομα κ εγω που ειμαι μελος συνειδητα χρονια τωρα, βαριεμαι να παω να πληρωσω κ τα σκαω οποτε εχει γενικη συνελευση για να εχω δικαιωμα ψηφου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το προβλημα ειναι το κοστος τα 35 ευρω τον χρονο;

Απλα κανεις δεν ασχολειται. Ακομα κ εγω που ειμαι μελος συνειδητα χρονια τωρα, βαριεμαι να παω να πληρωσω κ τα σκαω οποτε εχει γενικη συνελευση για να εχω δικαιωμα ψηφου.

Δεν ειπα οτι "αυτο ειναι το πρόβλημα". ειπα οτι η ερασιτεχνικη θα επρεπε να ενδιαφερεται να κανει πιο ευκολη τη διαδικασία για να γίνει μέλος κάποιος και ενας τροπος θα ηταν να μπορουσε να επιλεξει αναμεσα στο να γινει φιλος-υποστηριχτης ή μελος με κατι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ε ευκολο ειναι. Σκας 35 ευρω κ γινεσαι μελος.

Αν βρεις αλλο μελος να σε προτεινει.Τρεχα γυρευε για τους περισσοτερους. Οποτε πάλι κλειστό κλαμπ παραμένει έτσι. Επίσης από οτι θυμάμαι ειναι 70 ευρω τον πρωτο χρόνο. Και σε καθε περιπτωση οκ λες οτι δεν θα ηταν αποτελεσματικο αν υπήρχε δυνατότητα καποιος να μπορουσε να επιλεξει αναμεσα στο να γινει φιλος ή μελος. ? ερα από αυτό το προβλημα ποιο θα ηταν;;

Link to comment
Share on other sites

Ακομα κ εγω που ειμαι μελος συνειδητα χρονια τωρα, βαριεμαι να παω να πληρωσω

 

 

Μα την επιλογη την εχει. Κ κλειστο καλμπ δεν το λες με γυρω στα 10000 μελη. Απλα απο ολους αυτους οι 300 να ειμαστε ταμειακα ενταξει

 

%25CF%2586%25CF%2589%25CF%2584%25CE%25BF

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ ποτέ δεν είχε 10.000 μέλη. 3 χιλιάδες έφθασε λόγω της εκστρατείας για νέα μέλη που είχε κάνει η οριτζιναλ πριν μερικά χρόνια. Από τη στιγμή που πρέπει κάποιος να σε προτείνει για να γίνεις μέλος και που κοστίζει 70 ευρώ η πρώτη χρονιά δεν το λες και προσιτη διαδικασία για όλους. Ακομα και αν διαφωνουυμε σε όλα αυτά, σίγουρα δεν θα ήταν πρόβλημα για την ερασιτεχνική να δώσει την δυνατότητα σε κάποιον να επιλέγει ανάμεσα στο να γίνει φιλος-υποστηριχτης η μέλος. Επίσης μέλος της ερασιτεχνικής έγραφε ότι προσφαταβτον δυσκόλεψαν στο να ανανεώσει την συνδρομή του.

Link to comment
Share on other sites

 Από τη στιγμή που πρέπει κάποιος να σε προτείνει για να γίνεις μέλος

 

Ράγιο, μην "κολλάς" σε αυτό.

Τυπικούρα του κερατά, κατάλοιπο από τις αλήστου μνήμης εποχές των ΓΣ σε γραφεία και ζαχαροπλαστεία.

? άνε πες εσύ πως θες να γίνεις μέλος και αυτόματα θα δεις δυο (μπορει και άγνωστα σε εσένα) "ονόματα" να φαίνεται ότι σε προτείνουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων, μπορει να εχω λαθος εντυπωση. Σε καθε περιπτωση θυμαμαι πριν μερικα χρονια ο γαυρος ειχε κανει κατι αναλογο με αυτο που ειπα και βρεθηκε με δεκάδες χιλιαδες μελη, οι οποιοι βεβαια κανα χρονο μετά απλά δεν ξαναπλήρωσαν την συνδρομή τους, όπως και σε εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων, μπορει να εχω λαθος εντυπωση. Σε καθε περιπτωση θυμαμαι πριν μερικα χρονια ο γαυρος ειχε κανει κατι αναλογο με αυτο που ειπα και βρεθηκε με χιλιαδες μελη, οι οποιοι βεβαια κανα χρονο μετά απλά δεν ξαναπλήρωσαν την συνδρομή τους, όπως και σε εμάς.

 

Βέβαια έπιασε 100,000 μέλη με 100 ευρό νομίζω ο καθένας πάει να πει 10,000,000 ευρό.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια έπιασε 100,000 μέλη με 100 ευρό νομίζω ο καθένας πάει να πει 10,000,000 ευρό.

50 ήταν. θυμαμαι ενα φιλο μου γαυρο που μου τα ελεγε. Και τους ειχαν πει οτι μετά θα ψηφιζουν και για τον πρόεδρο της ? ΑΕ και το χαν πιστεψει.

Link to comment
Share on other sites

Toσα ηταν και ο γαυρος ειχε στειλει προσωπικες επιστολες σε ολα τα σπιτια στην ευρυτερη περιοχη του ? ειραια, ειχα λαβει εγω και ξερω!

? ολυ επιθετικη πολιτικη.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×