Jump to content

Προπονητολογία Vol.IIΙ


Recommended Posts

Guest Fadrhonc21

Ο Μανόλο επιθετικά βασίζεται σε μονάδες, αλλιώς δουλειά μηδέν σαν σύνολο. Πρώτη χρονιά στην ΑΕΚ είχε Σκόκο. Την δεύτερη Λάζαρο, την τρίτη κανέναν. Επιθετικό ποδόσφαιρο δεν έπαιξε ποτέ και ούτε πρόκειται να παίξει (σαν να λέμε δώσε γρήγορους παίκτες σε Σάντος ένα πράγμα για να δούμε επιθετικό ποδόσφαιρο).

Τα χαφ που ζητάει ο Μανόλο είναι τύπου Γιόχανσον, τον οποίο δεν τον λες και γρήγορο.

Αντοχές θέλει ο Μανόλο, όχι ταχύτητα. Θα κουράσει τον αντίπαλο και κάτι θα γίνει από το αστέρι/αστέρια της ομάδας και θα βάλεις και το γκολ κρατώντας πάντα το 0 πίσω. Για αυτή την ΑΕΚ ίσως είναι η καλύτερη επιλογή αυτός ο τρόπος παιχνιδιού. Εμένα δεν μου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

Ο Χιμενεθ δεν δουλευει καθολου το επιθετικο κομματι. Καθολου. Εχει μια εμμονη με το πισω και μπροστα ειναι της λογικης "καλοι και γρηγοροι παικτες της ατομικης ενεργειας".

Αυτος ειναι ο Χιμενεθ και επειδη ολοι τις εχετε τις ακρες σας, ρωτηστε ποδοσφαιριστες της ΑΕΚ να σας πουν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

επειδη ολοι τις εχετε τις ακρες σας, ρωτηστε ποδοσφαιριστες της ΑΕΚ να σας πουν.

"Ένας μετρ της επιθετικής τακτικής, αφιερώνει άπειρο χρόνο να μάθει τον Μάνταλο και τον Μπακασέτα να δημιουργούν από το πλάι".

:D

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, The Magician said:

Ο Χιμενεθ δεν δουλευει καθολου το επιθετικο κομματι. Καθολου. Εχει μια εμμονη με το πισω και μπροστα ειναι της λογικης "καλοι και γρηγοροι παικτες της ατομικης ενεργειας".

Αυτος ειναι ο Χιμενεθ και επειδη ολοι τις εχετε τις ακρες σας, ρωτηστε ποδοσφαιριστες της ΑΕΚ να σας πουν.

Εμένα ένας γνωστός μου τώρα τελευταία απόΧτησε "άκρη" με τον Κωστάκη Μανωλά. Θα ρωτήσω να μου πει για τον Χιμένεθ της πρώτης περιόδου.

:ph34r:?:lol:

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να πανε αμεσα σε νεο προπονητη .. απο τη στιγμη που ο μισος οργανισμος ειναι στο ναι μεν αλλα, ΑΡΔ και κοσμος χωρισμενος στα δυο ,ειναι θεμα χρονου στη πρωτη στραβη να φαγωθει με συνοπτικες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, enck1 said:

ελπιζω να πανε αμεσα σε νεο προπονητη .. απο τη στιγμη που ο μισος οργανισμος ειναι στο ναι μεν αλλα, ΑΡΔ και κοσμος χωρισμενος στα δυο ,ειναι θεμα χρονου στη πρωτη στραβη να φαγωθει με συνοπτικες. 

Μόλις αποκλειστούμε το καλοκαίρι στα προκριματικά δηλαδή. Γενικά προβλέπεται υπέροχη σεζόν γεμάτη κέφι και μπρίο. 

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειχανε προπονητη φτηνο και να νομιζουν οτι αρεσει στο Μελισσανιδη, ο Χιμενεθ θα ειχε σφουγγαριστει την επομενη του τελικου.

Δεν εχουν ουτε μισο ονομα να πουνε στο μεγαλο και ετσι πανε με Χιμενεθ μεχρι να κανει κουκου ο ιδιος ο Μελισσανιδης και να τους πει "ψαχτε" ή "φερτε αυτον".

Αυτη ειναι η κατασταση στην ΑΕΚ και στο θεμα προπονητη και στις μεταγραφες και σε οτιδηποτε απτεται του αγωνιστικου. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Νονός said:

Εμένα ένας γνωστός μου τώρα τελευταία απόΧτησε "άκρη" με τον Κωστάκη Μανωλά. Θα ρωτήσω να μου πει για τον Χιμένεθ της πρώτης περιόδου.

 :ph34r:?:lol:

"Γνωστο" λες τη κομμωτρια που κανει περμαναντ στη γυναικα του κωστακη?

Link to comment
Share on other sites

Just now, The Magician said:

Εαν ειχανε προπονητη φτηνο και να νομιζουν οτι αρεσει στο Μελισσανιδη, ο Χιμενεθ θα ειχε σφουγγαριστει την επομενη του τελικου.

Δεν εχουν ουτε μισο ονομα να πουνε στο μεγαλο και ετσι πανε με Χιμενεθ μεχρι να κανει κουκου ο ιδιος ο Μελισσανιδης και να τους πει "ψαχτε" ή "φερτε αυτον".

Αυτη ειναι η κατασταση στην ΑΕΚ και στο θεμα προπονητη και στις μεταγραφες και σε οτιδηποτε απτεται του αγωνιστικου. 

Να μην ξέρεις σε ποιό από τα δύο να κάνεις μεγαλύτερο "ΩΧ!" .....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aris2168 said:

"Γνωστο" λες τη κομμωτρια που κανει περμαναντ στη γυναικα του κωστακη?

Μάλλον λέει αυτόν που θα την μοντάρει τα... υδραυλικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από την μία λες πως προπονητή που χάνει τρεις σερί τελικούς από τον ΠΑΟΚ δεν τον κρατάς.

Από την άλλη σκέφτεσαι πως προπονητής που χάνει τρεις σερί τελικούς από ομάδα με σχεδόν διπλάσιο μπάτζετ, όσο και να το κάνεις μια δικαιολογία την έχει.

Προσωπικά του χρεώνω τον περσινό τελικό που άφησε την ομάδα να σκορπίσει, οπότε δεν θα κλάψω κιόλας αν φύγει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Μάλλον λέει αυτόν που θα την μοντάρει τα... υδραυλικά.

Αν εχουμε καταλαβει το ιδιο γνωστό, πιο πολλα ξερει απο περμαναντ παρα απο υδραυλικα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Από την μία λες πως προπονητή που χάνει τρεις σερί τελικούς από τον ΠΑΟΚ δεν τον κρατάς.

Από την άλλη σκέφτεσαι πως προπονητής που χάνει τρεις σερί τελικούς από ομάδα με σχεδόν διπλάσιο μπάτζετ, όσο και να το κάνεις μια δικαιολογία την έχει.

Προσωπικά του χρεώνω τον περσινό τελικό που άφησε την ομάδα να σκορπίσει, οπότε δεν θα κλάψω κιόλας αν φύγει.

Σε Ξερουμε οτι εισαι Πογετολαγνος ?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aris2168 said:

"Γνωστο" λες τη κομμωτρια που κανει περμαναντ στη γυναικα του κωστακη?

 

9 minutes ago, Bukowski said:

Μάλλον λέει αυτόν που θα την μοντάρει τα... υδραυλικά.

Καλά, ρεμάλια .... κοροϊδέΦτε εσείς.

Εγώ, όταν έρθει εκείνη η μέρα θα κΟΥστΟΥμαριστώ, θα κρεμάσω κι ένα στηθοσκόπιο στον ώμο, θα βάλω και το κράνος του ανθρακώρυχου με το φωτάκι μπροστά και θα σκάσω για ... διάγνωση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×