Jump to content

Προπονητολογία Vol.IIΙ


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

Δεν προκειται να φυγει. Μονο αν δεν κερδισει στον Κουγια θα φυγει.

Θα κάνει γλέντι ο γέροντας στο Αρίνα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να φυγει. Μονο αν δεν κερδισει στον Κουγια θα φυγει.

 

Όπως έγραψα σε κάποιο άλλο(?) τοπικ, δεύτερη σερί απόλυση προπονητή μετά από παιχνίδι με μούλους είναι 2much

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα σε κάποιο άλλο(?) τοπικ, δεύτερη σερί απόλυση προπονητή μετά από παιχνίδι με μούλους είναι 2much

Ο Κετσπάγια έχει χάσει κάθε έρεισμα παντού. 

Εντός και εκτός ομάδας. 

Στη Λάρισα αν είναι θα κάνει χειρότερα πράγματα από όσα έκανε χθες. 

Η μόνη περίπτωση είναι να πιστεύει ο φίλαθλος ότι μπορεί μετά την αλλαγή προπονητή και την Ε? Ο να καλύψει το -6.

Link to comment
Share on other sites

ξαναλεω το προβλημα σου ειναι οτι αυτο που ηταν το μεγαλυτερο οπλο σου ο αξονας εχει γινει η μεγαλυτερη πληγη 

 

1) γιατι δεν παιζει το διδυμο που ειχες περσι

2) γιατι ειναι ντεφορμε ατομικα οι παιχτες

 

αν λυσεις αυτο θα λυσεις το νουμερο 1 προβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Δεν εχουν αποφασισει τι θα κανουν ειναι η πρωτη διαρροη. Υπαρχει δυσαρεσκεια αλλα οχι αποφασεις για επιρριψη ευθυνων.

Η λογικη λεει περιμενουν αελ και ζμπαογκ,αν δεν παρει 4 ποντους μινιμουμ φευγει,υπηρεσιακος ξανα ο μανωλας που εφαγε 7 σε ενα ημιχρονο.

Link to comment
Share on other sites

? άντως το πραγματικά αστείο είναι ότι πιθανότατα η ΑΕΚ θέλει να διώξει τον Κετσπάγια αλλά δεν έχει αντικαταστάτη. Έγινε και η μαλακία με τις κασέτες του Θωμαίδη που έβγαλαν τον Στέλιο να ρωτάει αν πήραΜΕ προπονητή (αλήθεια ο Τίγρης δεν ενημερώθηκε πριν παίξει η κασέτα; Κάτι δεν κολλάει εδώ), αλλά πες αυτό ξεπερνιέται-με ΑΕΚτζήδες έχεις να κάνεις που είναι πιο χαζοί κι από λάμπα πυρακτώσεως. Αυτό που δύσκολα ξεπερνιέται είναι η 7άρα στο ημίχρονο. 7; 7 γαμώ το σπίτι σου ρε μούλε; ? ως θα σε φέρουν τώρα για προπονητή στην Α ομάδα μου λες;

 

Έτσι λοιπόν, κάηκε ο Μανωλάς και τώρα δεν έχεις να φέρεις κανέναν. Ουζουνίδης θα μου πείτε... ναι δε λέω, αλλά ο Ουζουνίδης έχει καεί. Κατ' αρχάς τον έκαψε ο μαλάκας ο Κετσετζόγλου όταν έγραφε ότι ΕΜΕΙΣ θα στείλουμε τον Ουζουνίδη στον ? ειραιά. Αν τον φέρεις, επικοινωνιακά ο κώλος σου θα γίνει σαν της Κατερίνας στο Κατερίνα&Ειρήνη που ο Δημήτρης (έχω λιπαντικό) της τον έκανε 2ευρω.

 

Από κει και πέρα οι επιλογές σου τελειώνουν. Να φέρεις τον ? αναγιωτάρα; Δεν θα του δώσει τόση άδεια η τράπεζα για να έρθει στην ΑΕΚ. Και φυσικά ο τύπος δεν είναι μαλάκας, να αφήσει την τράπεζα για να έρθει να δουλέψει 5 μήνες στην ΑΕΚ. Δηλαδή θα βρεθεί άνεργος στο τέλος ενώ ως τώρα τη ΔΕΗ τουλάχιστον πρέπει να την κουτσοκατάφερνε.

 

Να φέρεις τον Τεννέ; Η ψυχούλα τους το ξέρει εκεί στην ? ΑΕ πόσο θα το ήθελαν αλλά σε μία τέτοια περίπτωση ακόμα κι ο ΑΕΚτζής θα αντιδράσει (μάλλον).

 

Μόνο κάνα διαμάντι από τη Βοσνία ή τη Σερβία θα μπορούσα να σκεφτώ. Όχι κάποιον συγκεκριμένο, αλλά του πούστη κάποιος διαθέσιμος που να γλίτωσε από τους βομβαρδισμούς θα υπάρχει. 

 

Για κανονικό προπονητή στην ΑΕΚ του Μελισσανίδη, δε νομίζω να υπάρχει κανένας αφελής που να σκέφτεται ότι θα παίξει σενάριο. Με λίγα λόγια έχεις εγκλωβιστεί σε μία κατάσταση που μετά τον Τιμούρ δεν έχεις άλλον. Δηλαδή μιλάμε ότι η κατάσταση είναι για αυτοκτονία με καπάκι από στυλό. 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Η Ωρα για σπορ παντως τον θάβει τον Τιμούρ σήμερα.

Μπορεί να σημαίνει και κάτι. Το τέλος του Δέλλα και του ? ογέτ είχε προαναγγελθεί  από το θάψιμο που τους έκανε η ψώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τότε είχες εναλλακτικές. Τώρα ΔΕΝ έχεις. Δεν το λέω για πλάκα, σοβαρά μετά τον Τιμούρ η ΑΕΚ δεν έχει κανέναν να φέρει, όσο θλιβερό κι αν ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

εχει φερει ενα  φαλακρα  σερβο στις ακαδημιες ο ντουσκο..

εναν που εχει  βλεμμα και  φατσα τυπου που το ποδοσφαιρο το εμαθε απο διπλα παραστρατιωτικων

ομαδων με κεφαλια αμαχων στη σεμπρενιτσα.

ας ανεβασουν αυτον στην πρωτη ομαδα.

θα ξερει τι σημαινει και ΑΕΚ ,

θα ναι και οικονομικος.

To Νεντελκοβιτς λες;

Link to comment
Share on other sites

 

Ο Ιβάν «ο τρομερός» την περασμένη σεζόν ξεκίνησε ως βοηθός του Σωκράτη Οφρυδόπουλου στον Άλιμο και λίγο αργότερα ανέλαβε την Β’ Ομάδα του συλλόγου, την οποία αντιμετώπισε η ΑΕΚ Κ20 του Στέλιου Μανωλά τέσσερις φορές (3 νίκες και 1 ισοπαλία).

 
Ο Ιβάν Νεντέλκοβιτς γεννήθηκε το 1978 στο Βελιγράδι. Ξεκίνησε ποδόσφαιρο στη ? αρτιζάν στα 13 του. Ξεχώρισε με την ομάδα Νέων της Ράντ Βελιγραδίου (πρώτος σκόρερ ) . Στην Ελλάδα ξεκίνησε από την Γ΄Εθνική στον Α.Ο. Καρδίτσας το 1998 . Έπαιξε σε ? αναιγιάλειο, ? ανελευσινιακό, Αιολικό και ΑΕΛ.
 
«Στο σύντομο χρονικό διάστημα που ήμουν στην Τριγλία, είμαι ευγνώμων που γνώρισα αυτούς τους ανθρώπους, ειδικά τον πρόεδρο Βαγγέλη Σολδάτο και τον γενικό αρχηγό, Γιάννη Γκαραβέλα, αλλά και όλους τους υπόλοιπους της διοίκησης. 
 
Θέλω να τους ευχαριστήσω ειλικρινά για τη συνεργασία μας, έστω κι αν ήταν σύντομη. Έχω αποκομίσει τις καλύτερες εντυπώσεις και, πράγματι, τους ευχαριστώ που δεν στάθηκαν εμπόδιο στην επιθυμία μου να αποδεχθώ την πρόταση και την τιμή που μου έκανε μία μεγάλη ομάδα, όπως η ΑΕΚ», δήλωσε στο pamebala.gr ο Σέρβος κόουτς.

 

? ιο πολυ τον κοβω για u20 τον Ιβαν. "Ντεν ειναι ακομα ετοιμο" οπως θα ελεγε και μια ψυχη.

Link to comment
Share on other sites

Τραβάτε φέρτε τον Σααφ ρε γαμιόληδες αντε να πούμε. Αλλά λογικό η Ντούσαν να γουστάρει Ουζουνίδη που ενώ ήταν προπονητής άλλης ομάδας συζήταγε να αναλάβει τον Ολυμπιακό. ? ουσταράδες όλοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τραβάτε φέρτε τον Σααφ ρε γαμιόληδες αντε να πούμε. Αλλά λογικό η Ντούσαν να γουστάρει Ουζουνίδη που ενώ ήταν προπονητής άλλης ομάδας συζήταγε να αναλάβει τον Ολυμπιακό. ? ουσταράδες όλοι.

Σερτζιο Κονσεισαο θες;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πραγματικα πιστευετε οτι μπορει να υπαρχει εστω και 0.1% για απολυση τιμουρ?????

Link to comment
Share on other sites

Guest ziopeppe

Κ τον κλοπ να φερει η 4η θεση ειναι δεδομενη.

Με ποιους παικτες? 3-4 ειναι που αξιζουν ολοι αλλοι ειναι για τον πουτσο.

 

Ειδικα καποιοι δν κανουν ουτε για μικρη ομαδα σουπερλιγκ. Τι λαμπροπουλος, πιατελας, ντινακ κ πεκχαρτ ρεεε.

 

Ελεος με τα παλτα.

Εφερε κ τον τιμουρ που βγηκε αποτυχια, τελος το παραμυθι για ακομα μια χρονια

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ο τιμουρ ζητουσε παικτες απεγνωσμενα και του φερανε τον σακατεμενο αλμειδα,τον πατιτο και τον ξεχασμενο λαζαρο,ισως η μονη δικαιολογια που τον σωζει απο την πληρη αποτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι κι ο Ντε Μπαρτολο στη συσκεψη με το Ντουσαν, μπορω να ειμαι ησυχος οτι τα καλυτερα ερχονται

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλα δείχνουν η ΑΕΚ θα χρειαστεί να φέρει νέο προπονητή κάποια στιγμή ίσως όχι άμεσα αλλά όχι και πολύ αργότερα. Η επιλογή του Τιμούρ που ούτως ή άλλως ήταν βιαστική μετά το φιάσκο Μοντανιέ δεν φαίνεται να βγαίνει παρότι είναι δικό μας παιδί και βέβαια με εμπειρία πολύ μεγαλύτερη από τον Δέλλα π.χ που ξεκίνησε το περυσινό πρωτάθλημα. Φαίνεται πως το κριτήριο κάποιων, με το όποιο διαφωνώ 100%, πως ένας προπονητής που έχει πάρει πρωτάθλημα είναι πιο κατάλληλος όταν θέλεις να κάνεις πρωταθλητισμό δενστέκει σε καμία περίπτωση. Αντίθετα ένας προπονητής από μεγάλα πρωταθλήματα ή σχολές ποδοσφαίρου μπορεί να κάνει πλάκα στην Ελλάδα κι ας μην έχει πάρει τίποτα.

Κακά τα ψέματα οι Έλληνες προπονητές, γιατί κι ο Τιμούρ Έλληνας προπονητής είναι κατά μία έννοια, δύσκολα τα καταφέρνουν στις μεγάλες ομάδες. Για αυτό ο Ουζουνίδης που μοιάζει μονόδρομος αν η ΑΕΚ αποφασίσει σήμερα να διώξει τον Τιμούρ πιστεύω πως θα είναι απλά ο επόμενος που θα… φύγει.

Το μόνο ευχάριστο σε αντίθεση με το καλοκαίρι  είναι πως αυτή την στιγμή υπάρχει στην ΑΕΚ τεχνικός διευθυντής που είναι σοβαρός άνθρωπος, γνώστης και έχει την εμπιστοσύνη αυτού που αποφασίζει. Μπορεί λοιπόν ο Μαϊστόροβιτς να ξεκινήσει την έρευνα και να είναι έτοιμος την κατάλληλη στιγμή που μπορεί να προκύψει πολύ γρήγορα.

 

http://www.sdna.gr/podosfairo/superleague/article/250101/i-aek-den-exei-perithoria-gia-alli-viastiki-epilogi-proponiti

Link to comment
Share on other sites

Λένε πως τον προπονητή τον βλέπεις σε βαθος χρόνου.

 

Η περίπτωση μας είναι πιο ξεκάθαρη.

Σε βάθος χρόνου θα χάσει τα αποδυτήρια με τις μαλακιες του. Αν στραβώσει το ματς δεν θα γυρίσει ποτέ. ? ερίμενες μια τακτική που να βγάζει νόημα έστω στην άμυνα. Αρχιδια. Κρίμα και στο πρώτο ματς με Ετιέν πίστεψα ότι κάτι καλό χτίζεται.

 

Είμαι της άποψης να φύγει και να έρθει ξενος. Κατά προτίμηση Ισπανός.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο τιμουρ ζητουσε παικτες απεγνωσμενα και του φερανε τον σακατεμενο αλμειδα,τον πατιτο και τον ξεχασμενο λαζαρο,ισως η μονη δικαιολογια που τον σωζει απο την πληρη αποτυχια.

Τί άλλη μαλακια θα διαβάσουμε σήμερα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×