Jump to content

Προπονητολογία Vol.IIΙ


MITSAKLAS
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, CHⓇIS said:

o dhmatos pantos gamhthike sth xara.

tosh xara tha ton elega xazoxaroumeno  alla dn mporo.enai xazos apo monos tou

Ο εμπνευστης του παπατζη ειναι εξαλλου ..να μην χαρει. Αυτος που μας ειχε πρηξει στα #aekfamily

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

entometaxy olh th mera gelao me to podosfairo kyriarxias

vazei o kets to arthro me ayth th foto apo ka

to518ef8cf44536aac02e78b56a16fe18c_658037.k l

 

k les tora

o mel leei sto lybe THELO PODOSFAIRO KYRIARXIAS

K O LUBE GELAEI

OK PRORDRE....

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι 2 αποφασισαν να πληρωσουν την εητρα Οικονομου, να ανανεωσουν Τσοσιτς, να πληρωσουν την Μπραγκα για Αλεφ, να ανανεωσουν Σιμοες, Μπακασετα αλλα οχι Λαμπροπουλο. Και αυτοι οι 2 θα βρουνε προπονητη και εξτρεμ 

Μαλλον μολις ζητησε παικτες ο Χιμενεθ τον σκουπισαν γιατι ΑΥΤΟΙ οι 2 ξερουν κανταρια μπαλα και δεν χρειαζονται προπονητη ....... για να βγουν 3οι

Link to comment
Share on other sites

DE THELOUME EXTREME

EXOUME POLUTHESITES POU TIS PAZOUN

MANTALOS BAKASETAS POU THA MPAINE STON TELIKO ,E TO MAXAIRI STA DONTIA ALLA MPHKE ME ORAL B TELIKA

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Απο δηλωσεις εχουμε χορτασει, Απο ατακες το ιδιο. Απο πραξεις του εγγυητη τιποτα,'

Ξερει οτι δεν μενει ο Πονσε και λεει θα την πληρωναμε την ρητρα ......και η Ρομα γελασε 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikos said:

Κοιταξτε εδω χαλι ο Λυμπε

(μου την ειχε τιτιβισει ενα πουλακι την ειδηση πριν λιγες μερες, σημερα επιβεβαιωνεται)

 

https://www.enwsi.gr/kyria-arthra/milise-me-fernanto-santos-o-lympe/

 

 

Αυτό βασικά αν ισχύει (έχω αμφιβολία) είναι καλό δειγμα, να ενεργοποιείς δηλαδή τις γνωριμίες και τη δικτύωση στη δουλειας σου.

Καλύτερα να ρωτήσει αυτόν παρά τον CEO της λούξ ας πούμε.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο, εννοω εγω, ειναι να ξερει απο μονος του ποιον θα παρει. Οχι να ρωταει τον Σαντος.

 

Τωρα για τον Λυμπε βεβαια, οπως τον ξερουμε, καλυτερα να ρωταει, γιατι αυτος φτανει μεχρι ακτινα Αθηνας-Καλαματας.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο με τον Σαντος η μονη μου ενσταση ειναι η εξης

 

Ο Τεχνικός Διευθυντής του Δικεφάλου βγήκε στην αγορά, έχοντας μία συγκεκριμένη οδηγία. Να κοιτάξει να βρει έναν προπονητή από την Ιβηρική χερσόνησο στο στιλ του Πέδρο Μαρτίνς. Που να έχει εμπειρίες που να ξέρει να αναδεικνύει παίκτες, να δουλεύει αρκετά και να έχει στόχο την δημιουργία μίας ομάδα που θα παίζει καλό ποδόσφαιρο.

 

καλο ποδοσφαιρο ο στοχος και ΕΠΙΣΗΜΑ

για πρωταθλημα ΚΟΥΒΕΝΤΑ

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Το καλυτερο, εννοω εγω, ειναι να ξερει απο μονος του ποιον θα παρει. Οχι να ρωταει τον Σαντος.

 

Τωρα για τον Λυμπε βεβαια, οπως τον ξερουμε, καλυτερα να ρωταει, γιατι αυτος φτανει μεχρι ακτινα Αθηνας-Καλαματας.

Καλα αμα ήξερε μονος του, θα είχαμε έναν πολύ καλό τεχνικό διευθυντή. Επειδή δεν έχουμε καλο, είναι θετικό ότι αρχισε να ρωτάει. Θα μου πεις, το 13 που ανέλαβε πρώτη φορά, δεν είχε το τηλεφωνο του Σαντος να αρχίσει να μιλάει από τότε να δικτυωθεί ώστε σήμερα, 6 χρόνια μετά, να έχει γνώση εξαιρετική τουλάχιστον σε μια χώρα όπως η Πορτογαλία που είναι παραδοσιακή αγορα για παικτες και προπονητες? Θα σου πω, είναι αργό το παιδι, πιο αργό από ότι ήταν ως παίκτης στην τελευταία του σεζόν.

το χειρότερο στην είδηση είναι ότι τώρα, τελος Μαιου, ρώτησαν τον Σάντος ΓΕΝΙΚΑ και όχι πχ "ελα Φερναντο έχουμε τον αλφα και τον βήτα υποψιν, έχεις καμια γνώμη επί των 2 πριν καταλήξουμε". 

 

Link to comment
Share on other sites

ο Κετσε παντως 01.23 το βραδυ ανεβασε το θεμα με τον Καρντοσο

ελπιζω να γινει η σωστη επιλογη ειτε με αυτον ειτε με αλλον και να ξεχασουμε γρηγορα τις μαλακιες του και τα σπασμωδικα του

Link to comment
Share on other sites

Quote

ο όνομα του Μιγκέλ Καρντόσο είναι ένα από αυτά που κυκλοφόρησαν ως υποψήφια για τον πάγκο της ΑΕΚ. Οι πληροφορίες λοιπόν αναφέρουν ότι ο Πορτογάλος τεχνικός παίζει πολύ δυνατά για να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της Ένωσης. Οι άνθρωποι της ΑΕΚ βρίσκονται σε επαφή μαζί του και τόσο το βιογραφικό του όσο και το πλάνο που τους παρουσίασε ταιριάζει στα "θέλω" του κλαμπ. Οι συζητήσεις θα συνεχιστούν και τις επόμενες μέρες οπότε και αναμένεται εξελίξεις με το θέμα.

Ο 47χρονος τεχνικός έφτιαξε το όνομα του στις ακαδημίες της Σαχτάρ και στη συνέχεια έκανε μια εκπληκτική σεζόν με τη Ρίο Άβε την οποία έφτασε στην πέμπτη θέση του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Η πορεία και το ποδόσφαιρο που έπαιξε η Ρίο Άβε οδήγησαν τη Ναντ να τον προσλάβει όμως αποχώρησε μετά από λίγους μήνες μετά από προβλήματα με τον εκκεντρικό πρόεδρο του συλλόγου. Φέτος ανέλαβε τον Οκτώβριο τη Θέλτα με σκοπό να την βγάλει από τη δεινή θέση. Έμεινε στο Βίγκο έως και τον Μάρτιο. Προπονητής με καλό βιογραφικό, γνωστός για το ελκυστικό ποδόσφαιρο κατοχής που παρουσιάζουν οι ομάδες του.

Δεν άντεξε παρα μόνο λίγους μήνες τον "εκκεντρικο" πρόεδρο της Ναντ, και έρχεται εδώ να βρει την υγειά του ο άνθρωπος

Link to comment
Share on other sites

Μολις ρωτησα εναν Πορτογαλο φιλαρακι και μου πε οτι ο Καρντοσο ειναι προπονητης που παιζει φουλ επιθετικα, αλλα ξεροκεφαλος. Αν του βγει το πλανο εχει καλως, διαφορετικα εναλλακτικη δεν υπαρχει.

Τι μου θυμιζει, τι μου θυμιζει... ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από βιογραφικό.. γάμα τα. Ριο Αβε και τα αρχιδια μου κουνιούνται.  Διαβάζω ακόμη :  ''Θέλει επιθετικά και γρήγορα ακραία μπακ που θα συμμετέχουν και στο επιθετικό παιχνίδι και αμυντικά χαφ με επιβλητική παρουσία που θα συνδέουν την άμυνα με την τριάδα πίσω από τον φορ'' Θα βρει Μπακάκη όμως και λιόσπορο.  Επίσης τυχοδιωκτική κοψιά και προιστορία,. Ευελπιστώ σε κατηγορηματική διάψευση και πρόσληψη βορειοευρωπαίου, προσδοκώ άμεση πρόσληψη και δηλώσεις τύπου Εχω δει το υλικό και μπορούμε να δουλέψουμε χωρίς πολλές προσθήκες, η αξία του Μάνταλου είναι δεδομένη , Ξερω ποσο σημαντικό ειναι για τον συλλογο να αποκτήσει το δικό του γήπεδο. Γαμώ τις μάνες σας, μόλις τέλειωσε η σαιζόν και πάει να καεί η επόμενη. Μέσα σε ένα χρόνο η ομάδα και η ψυχολογια των οπαδών πήγε από το ζενίθ στο ναδίρ ρε πούστηδες. Α γαμηθείτε

Link to comment
Share on other sites

" Τα αποτελέσματα όμως δεν ήταν ανάλογα και ξεκίνησε μια κόντρα με τον πρόεδρο της ομάδας που επιχείρησε να παρέμβει για να παίξουν περισσότερο οι παίκτες που είχαν αποκτηθεί με μεταγραφή. Το κλίμα έγινε πολύ κακό με τον Καρντόσο να μιλάει ανοιχτά για έλλειψη σεβασμού στο πρόσωπο του. "

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν πιστεύω ότι θα έρθουν αυτοί οι προπονητές πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Φυσιογνωμικά μου είναι συμπαθής ο Μιγκέλ Καρντόσο .Βγάζει σε όλες τις φωτό που τον κοιτάω εδώ και δέκα λεπτά κάτι το νευρωτικό και το στειβω το κεφάλι μου να βρω λύση . Η ΑΕΚ θέλει νεύρωση και ψύχωση για να αποκτήσει τσαγανο, προσωπικότητα και μέταλλο  .

Το βασικό βέβαια για να καταφέρει να κάνει δουλειά στην ΑΕΚ ο Μιγκέλ είναι να τα χει καλά με τους ΑΡΔ που γράφουν εδώ και δύο μέρες ότι ο Χιμένεθ είχε χάσει εντελώς τα αποδυτήρια τελευταία παραβλέποντας βέβαια δηλώσεις 4ξενων ποδοσφαιριστων μας  που τον υμνούσαν .. ειναι αυτά που λεγαμε και προ ημερών ότι έγραφαν ότι θέλει  να φέρει τον Μάνθο τον Κατελάρη και τον Πικο Απίκο ..μιλάμε για μεγάλες πουτανες ..α και επίσης ο Μιγκέλ πρέπει να τα έχει καλά με τον Πέτρο τον Μάνταλο αυτήν την κρυφή πληγή των αποδυτηρίων και επίσημο όργανο της διοίκησης Μελισσανίδη με τη μορφή παίκτη της ΑΕΚ .

Σε δεύτερο χρόνο καλό θα είναι συμφωνεί με τις προτάσεις του τιμιου και εργατικού Λύμπε που εμπιστεύεται και στηρίζει ο μεγάλος  και τέλος να μην τα βάζει ποτέ στις δηλώσεις του με τον παοκ.

 

 

Miguel-Cardoso-is-no-longer-coach-of-Celta-de-Vigo.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stylianopoulos said:

Φυσιογνωμικά μου είναι συμπαθής ο Μιγκέλ Καρντόσο .Βγάζει σε όλες τις φωτό που τον κοιτάω εδώ και δέκα λεπτά κάτι το νευρωτικό και το στειβω το κεφάλι μου να βρω λύση . Η ΑΕΚ θέλει νεύρωση και ψύχωση για να αποκτήσει τσαγανο και μέταλλο  .

Το βασικό βέβαια για να καταφέρει να κάνει δουλειά στην ΑΕΚ ο Μιγκέλ είναι να τα χει καλά με τους ΑΡΔ που γράφουν εδώ και δύο μέρες ότι ο Χιμένεθ είχε χάσει εντελώς τα αποδυτήρια τελευταία παραβλέποντας βέβαια δηλώσεις 4ξενων ποδοσφαιριστων μας  που τον υμνούσαν .. ειναι αυτά που λεγαμε και προ ημερών ότι έγραφαν ότι θέλει  να φέρει τον Μάνθο τον Κατελάρη και τον Πικο Απίκο ..μιλάμε για μεγάλες πουτανες ..α και επίσης ο Μιγκέλ πρέπει να τα έχει καλά με τον Πέτρο τον Μάνταλο αυτήν την κρυφή πληγή των αποδυτηρίων και επίσημο όργανο της διοίκησης Μελισσανίδη με τη μορφή παίκτη της ΑΕΚ .

Σε δεύτερο χρόνο καλό θα είναι συμφωνεί με τις προτάσεις του τιμιου και εργατικού Λύμπε που εμπιστεύεται και στηρίζει ο μεγάλος  και τέλος να μην τα βάζει ποτέ στις δηλώσεις του με τον παοκ.

 

 

Miguel-Cardoso-is-no-longer-coach-of-Celta-de-Vigo.jpg

Σπαλετι

Link to comment
Share on other sites

Mε Καρντοσο θα παίξει πολύ ο Μοράν πιστευω.

Επίσης πρεπει να βρούμε και δεξί μπακ τώρα που δεν θα αλλαξει κανείς θέση τον Κλωναριδη

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που υπάρχει προβληματισμός για τον προπονητή λες και θα κάτσει πάνω από 6 μήνες όποιος κι αν ερθει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μα εδώ μιλάμε για άλλα δεδομένα. Αφού αλλάζουμε προπονητη γιατι ο Μελισσανιδης αποφάσισε οτι αλλαζουμε επιπεδο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τον άνθρωπο που αντιλαμβάνεται τον Οικονόμου ως αμυντικό επιπέδου Βρανιες; 

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια χαμένη χρονιά. Άλλη μια χρονιά που την πετάει ο ηγέτης πριν καν ξεκινήσει   

Αρδακια προσπαθείτε να μας πείσετε για Καρντοσο και βελοσο; Θα βελαξετε φέτος. Δούλοι για μια πρόσκληση στα κεντρικά της Aegean μας γεμίζετε ψέμματα 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×