Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


The Magician
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, agelos said:

περιμένω να ενεργοποιηθεί κοσμοτε τιβι την Πέμπτη.

Πεακι μας 😂

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Πεακι μας 😂

να δω νόμιμα την τριαρα μας στην Μπραγκα ρε Μπουκ.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, agelos said:

περιμένω να ενεργοποιηθεί κοσμοτε τιβι την Πέμπτη. έχουμε τπτ ενδιαφέρουσες σειρούλες που να παίζονται εκεί;

Δορυφορο η ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, agelos said:

να δω νόμιμα την τριαρα μας στην Μπραγκα ρε Μπουκ.

Θα χει γλυκια γευση

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, NIS21 said:

Δορυφορο η ιντερνετ;

internet σε 100αρα (πραγματική ~70). ελπίζω να μην τρώει κολλήματα..

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, agelos said:

internet σε 100αρα (πραγματική ~70). ελπίζω να μην τρώει κολλήματα..

Αν ειχες δορυφορο θα μπορουσες με ενα   boxακι εμποριου και την εφαρμογη τους που ειναι πολυ καλη να βλεπεις ταυτοχρονως σε αλλο δωματιο αλλο σπιτι οπου εχει wi-fi ανεξαρτητως παροχου.

Με το ιντερνετ δεν ξερω αν ισχυει αυτο η σε περιοριζει.

Με κατοσταρα μια χαρα θα εισαι και το 4κ και ολα μονη μαλακια οτι στο boxακι τους δεν μπορεις ακομα να απενεργοποιησεις το hdr αλλα λογικα θα το φτιαξουν και αυτο με κανα update.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ego evala to Cosmote Sports paketo prin 1.5 mhna.

Mou dosane ena mikro boxaki meso Wi-Fi kai remote control kai se 15 lepta egatastash me voitheia meso thlefonou.

Boreis na syndeseis mexri 4 syskeves kai na to metafereis se olh thn Evroph me ton kodiko sou.

Eksairetikh ependysh me 17 evro ton mhna.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα όλο το πακέτο με 22 Ευρώ.

Για σειρές δεν έχει πολλές που να έχουν ενδιαφέρον πάντως.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, agelos said:

περιμένω να ενεργοποιηθεί κοσμοτε τιβι την Πέμπτη. έχουμε τπτ ενδιαφέρουσες σειρούλες που να παίζονται εκεί;

DNA, Those Who Kill, Happy Valley, Wallander, The Investigation, Έτερος Εγώ, Unforgotten, A Confession

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

DNA, Those Who Kill, Happy Valley, Wallander, The Investigation, Έτερος Εγώ, Unforgotten, A Confession

Εχω δει Happy Valley, Wallander μεχρι τα μισα για την ωρα και Unforgotten, ολα εξαιρετικα.Γενικα το Cosmote εχει πολλες ευρωπαικες σειρες ειδικα αστυνομικες που ειναι καλυτερες απο τις αμερικανικες.Το A Confession λογω Μαρτιν Φριμαν μοιαζει πολυ ενδιαφερον.

 

1 hour ago, mobster21 said:

Εγώ έβαλα όλο το πακέτο με 22 Ευρώ.

Για σειρές δεν έχει πολλές που να έχουν ενδιαφέρον πάντως.

 

Εχει αρκετες καλες πρεπει να τσεκαρω να κανω μια λιστα με αυτες που εχω δει και μου αρεσαν και με αυτες που φαίνονται να εχουν ενδιαφερον.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσαν απο Cosmote tv

The young pope (δραματικο), Interrogation (αστυνομικο), Deadly games (αστυνομικο), The split (κοινωνικο), The twilight zone (sci fi fantasy), In the dark (αυτο με τα 4 επεισοδια, αστυνομικο), Top of the lake (κοινωνικο αστυνομικο), Tin Star (αστυνομικό αλλα λιγο γεια σου φαση), DCI Banks (αστυνομικο), Banished (εποχης με τους πρωτους καταδικους αποικους στην Αυστραλια), Ripper Street (Βικτωριανης εποχης αστυνομικο), Unforgotten (αστυνομικο), Happy Valley (αστυνομικό δραμα), Emma (εποχης), Wallander (αστυνομικο), Project blue book (ερευνα για UFO στα 50s, ας το πουμε sci fi), DEVS ( sci fi δραματικη).

Επισης εχω δει Doctor Who, Call the midwife, The Durrels, Creepshow, The last post, Robin Hood, Atlantis, The Musketeers, που τις εχω απολαύσει.

Θα προσπαθησω να κανω και μια λιστα με αυτα που φαινονται να εχουν ενδιαφερον και δεν εχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το "Απάνθρωποι Πόροι" με τον Καντονά στο Netflix. 

Φαίνεται ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Macross said:

Δεν έχω δει ακόμα τη δευτερη σαιζον (ντρέπομαι)

 

Καλύτερα, για να το πας σερί δεύτερη με Τρίτη. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω την αλήθεια το είδα πρόσφατα και τους δύο κύκλος μέσα σε 3-4 ημέρες σερί ...

Βασικά δεν ήθελα ούτε καν να το αρχίσω γιατί τα καράτε κιντ δεν τα έβλεπα δεν μου άρεσαν και μου την έσπασε και ο λαρουσο αυτό το καλό χαμογελαστό παιδί ( μου θύμιζε κάποιον γνωστό μου που μου την έσπαγε που το έπαιζε καλός αλλά το έκανε μόνο για τον εαυτό του). 

Το είδα και άλλαξα άποψη γιατί δεν το συνέχισαν από εκεί που είχε μείνει στους χαρακτήρες δείχνοντας πόσο πουστρακι ήταν τελικά ο λαρουσο και πόσο γαμαω είναι ο Τζόνι και αυτό ήταν που μου άλλαξε την αντίληψη. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2020 at 12:16 AM, mobster21 said:

Ξεκίνησα το "Απάνθρωποι Πόροι" με τον Καντονά στο Netflix. 

Φαίνεται ενδιαφέρον.

Χρωστάω βαθμολογία εδώ.

6.5/10 επειδή παίζει ο Ερίκ και τον συμπαθώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Είδα τελευταία μου άρεσαν.... και θυμάμαι ότι τα είδα

The New Pope. Σορεντίνο (όχι του Στέφανο) . Jude Law, John Malkovich  ζωγραφίζουν αλλά την παράσταση κλέβει ο Μαραντονόφιλος (και στην πραγματιική ζωή) Καρδινάλιος Voiello. 

Paranormal . Αιγυπτιακό με φαντάσματα. Ναι, ναι ! Η ερμηνεία του καθηγητή πρέπει να διδάσκεται στις σχολές υποκριτικής. Αγγίζει αυτήν της Σάγκα στο Bridge

Years & Years. Μινι σειρά. Η  ιστορία ενός εφιαλτικού μέλλοντος  μέσα από τη ζωή μιας οικογένειας. 

Εταιρος εγώ (έχει 3 κύκλους), Αξιοπρεπής ελληνική σειρά με τις γνωστές αδυναμίες: παραγωγής, σεναριακές, κτλ. Πάντως, σε  κρατάει και μερικοί παίζουν όντως καλά

Witch Hunt. Αξιοπρεπής Νορβηγική σειρά αλλά πονούσαν τα αυτιά μου στο τέλος με την φρικτή γλώσσα τους

Αν θυμηθώ και άλλες θα τις γραψω

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Duck_Season said:

 

Paranormal . Αιγυπτιακό με φαντάσματα. Ναι, ναι ! Η ερμηνεία του καθηγητή πρέπει να διδάσκεται στις σχολές υποκριτικής. Αγγίζει αυτήν της Σάγκα στο Bridge

Years & Years. Μινι σειρά. Η  ιστορία ενός εφιαλτικού μέλλοντος  μέσα από τη ζωή μιας οικογένειας. 

 

Μου κίνησαν την περιέργεια, τα κρατάω.

Link to comment
Share on other sites

Το χάος που άφησες πίσω

Καινούρια σειρά στο Netflix

7/10 πριν το τελευταίο επεισόδιο

6/10 μετά το τελευταίο επεισόδιο

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mobster21 said:

Το χάος που άφησες πίσω

Καινούρια σειρά στο Netflix

7/10 πριν το τελευταίο επεισόδιο

6/10 μετά το τελευταίο επεισόδιο

Συμφωνω απολυτα. Καλό μουνάκι η Βιρούγκα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×