Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


Recommended Posts

Mindhunter γαμει κ δερνει, περιμενω πως κ πως 2η σεζον

Τι σε χαλασε στο Haunting? εκτος αν δ σ αρεσουν τα τρομου τετοιου τυπου, οποτε πασο. Το τελειωσα, δε μ αρεσε πολυ το τελευταιο επεισοδιο, αλλα οκ σα ρεζουμε ολη η σειρα ηταν καλη.

Το end of the f world, ειχε χαβαλε...

 

ισως το εκαψα γρηγορα το haunting. πριν απο αυτο, ειχα βαλει το sinner με τη biel και το αφησα στο 1,5 επεισοδιο. ισως του ξαναδωσω μια ευκαιρια, δεν εχω θεμα με τρομου κτλ.

το mindhunter ειναι στυλ unabomber ? true stories ?

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να δω ουτε ενα ρε πστ μου, εχουν βρει μια μανιερα κ ολα μου φαινονται ιδια. Σαντα μπαρμπαρα Σκανδιναβιας. (οκ υπερβολη, πρεπει να ειναι ποιοτικα, αλλα γενικα με τα "αστυνομικα" σπανια τα παω καλα)

Εμένα από την άλλη μου αρέσει πολύ όλη αυτή η φάση. Γενικά μου ταιριάζει το τοπίο κι αυτή η λίγο ψυχρή ατμόσφαιρα που βγάζουν οι σκανδιναβοί.

 

Μεγαλώνοντας έχω αρχίσει να εκτιμώ τον χειμώνα, το κρύο και τον διαφορετικό τρόπο προσέγγισης των βορείων.

Link to comment
Share on other sites

ισως το εκαψα γρηγορα το haunting. πριν απο αυτο, ειχα βαλει το sinner με τη biel και το αφησα στο 1,5 επεισοδιο. ισως του ξαναδωσω μια ευκαιρια, δεν εχω θεμα με τρομου κτλ.

το mindhunter ειναι στυλ unabomber ? true stories ?

Mindhunter πρώτες προσπάθειες της αστυνομίας για κατανόηση των serial (sequence τους έλεγαν) killers. Late 70s+, ενδιαφέρον, άμα είσαι ψυχακιας θα βρεις αδερφές ψυχές.

 

Το unabomber true story νομίζω, καλό αμερικανικό. Κανένα δεν είναι πολλές σεζόν.

Το downton δες, έχει 5-6 σεζόν και ταιριάζει πολύ στην ιδιοσυγκρασία σου.

 

Το shameles που έγραψε ο moukie, δεν το συνέχισα παραπάνω από 4-5 επεισόδια, αλλα όχι γιατί δεν άξιζε, λίγο πλακιτσα, λίγο καφριλα, ωραίο ήταν αλλά είχα πολλά παράλληλα.

 

Κλεμμεναονειρα21

Edited by aris2168
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την άλλη μου αρέσει πολύ όλη αυτή η φάση. Γενικά μου ταιριάζει το τοπίο κι αυτή η λίγο ψυχρή ατμόσφαιρα που βγάζουν οι σκανδιναβοί.

 

Μεγαλώνοντας έχω αρχίσει να εκτιμώ τον χειμώνα, το κρύο και τον διαφορετικό τρόπο προσέγγισης των βορείων.

Αυτή τη βορεια μαυρίλα και σκοτεινια είχε και το αμερικανικο The killing και ξεχώρισε.

Edited by aris2168
  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, στο Line of duty, πρώτη σεζόν έπαιζε μια τυπισσα (αυτή που έκανε την ανάπηρη στο Νότινγκ Χιλ, τα τρυφερά ρομαντικά αγόρια του φόρουμ θα θυμούνται) που σε κάποια στιγμή έδειχνε μια φωτό από τον αστυνομικο φάκελλο της,και την ίδια αυτή φωτό, χρησιμοποίησαν και στη φετινή σειρά Bodyguard, που επίσης παίζει. Γύφτοι Άγγλοι... Θα βρω τις σκηνές με τις φωτό και θα τις ανεβάσω (φαντάζομαι καιγεστε να δείτε).

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το casa del papel

Καθείς στο είδος του. Σαν να τρωγώ σουβλάκι από κοκκινόμαγουλο

Οι περισσότεροι χαρακτήρες είναι για τεράστιες σφαλιάρες . Οι Ελσίνκι και σια νόμιζα ότι ήταν μεταγλωττισμένοι

Ο μάστορας έχει πάρει ως βάση τον Ταραντίνο και πάνω σε αυτόν έχει κάνει μια συρραφή από ότι βρήκε πρόχειρο από Χόλιγουντ, χωρίς να έχει από πίσω τη παραγωγή

Νομίζω ότι μετά από αυτη την κριτική απο το συγκεκριμένο χρήστη, θα το ξεκινήσει και ο πιο δύσπιστος. Edited by aris2168
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είπα να μην το δει κάποιος. Σε λίγα χρόνια θα έχει μπει στη μυθολογία του καλτ. Δεν χάνονται αυτά τα πράγματα. 

 

Ελα δεν σε κατηγορα οτι ειπες να μη το δουν, υπεθεσα οτι θα καταλαβεις το πνευμα. 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει και ο εντασιακός Ράγιος και πάει σούμπιτο το τοπίκ, λουκέτο από αυτά του Αβραάμ, κατέβαζμα του φόρουμ και ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα μετά συνοδείας μοτοκρίστος.  :wub:

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Συζητηση Χρηστη ΚΜ (ΧΚΜ) με Ραγιο (ΡΒ) για σειρες

 

ΧΚΜ: Ειδα τρια επεισοδια της Χ σειρας για τον μπουτσο μου φαινεται

ΡΒ: Δεν μπορεις να ξερεις αν δεν την δεις ολη

ΧΚΜ: Ε απο οσο ειδα λεω

ΡΒ: Το ιδιο λεμε :)

ΧΚΜ: Ε μαλακια φαινεται

ΡΒ: Αν δεν την δεις ολη δεν μπορεις να ξερεις. Αλλα και μαλακια να ειναι, δεν ειναι η μοναδικη

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×