Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


Recommended Posts

On 9/3/2020 at 9:54 PM, SpiRos said:

Άρχισα το umbrella academy, είδα τα πρώτα 3, παρόλο που είμαι λάτρης του scifi δεν έχει καταφέρει να με καθηλώσει ακόμα. Ελπίζω να φτιάξει.

Βλέπω ότι σκουπίδι κυκλοφορεί φτάνει να είναι scifi αλλά αυτό ούτε το αντέχω. Κάτι άλλο ήθελαν να κάνουν και τους βγήκε διαφορετικά. 

Ξεκίνησα μόλις το καινούργιο Netflix project power διακοπή από το s01e01 κανω. Αν σου αρέσει το scifi τα αστυνομικά και η ωμή βία και έγκλημα αυτή είναι η σειρά σου. Με λίγα λόγια ένα remake upgrade θα ελεγα του limitless ( one of the best scifi series ever)  αλλα τα χαπάκια δεν τα περνει μόνο ένας και δεν δίνουν εξυπνάδα αλλά μια δύναμη ( δεν την ξέρεις πριν το πάρεις) μόλις για 5λεπτα και διακινούνται σαν ναρκωτικά. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2020 at 11:58 PM, AG21 said:

Βλέπω ότι σκουπίδι κυκλοφορεί φτάνει να είναι scifi αλλά αυτό ούτε το αντέχω. Κάτι άλλο ήθελαν να κάνουν και τους βγήκε διαφορετικά. 

Ξεκίνησα μόλις το καινούργιο Netflix project power διακοπή από το s01e01 κανω. Αν σου αρέσει το scifi τα αστυνομικά και η ωμή βία και έγκλημα αυτή είναι η σειρά σου. Με λίγα λόγια ένα remake upgrade θα ελεγα του limitless ( one of the best scifi series ever)  αλλα τα χαπάκια δεν τα περνει μόνο ένας και δεν δίνουν εξυπνάδα αλλά μια δύναμη ( δεν την ξέρεις πριν το πάρεις) μόλις για 5λεπτα και διακινούνται σαν ναρκωτικά. 

Το Snowpiercet το ειδες;Η ταινια ηταν εξαιρετικη, την σειρα δεν την εχω πιασει ακομα.Ενταξει ειμαι και λιγο προκατειλημμένος επειδη λατρευω τα ευρωπαικα κομικς.

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2020 at 12:41 AM, SpiRos said:

Thanks, δεν είμαι της ωμής βίας πάντως. Αποδεκτή ως ένα βαθμό αν υπάρχει έξυπνο σενάριο, αλλιώς δεν... δεν βλέπω έργο/σειρά για το action...

Βασικά ήταν ταινία αλλά πατοντας το play δεν το πρόσεξα. Εγώ είχε αφισα της Ούμα Θέρμαν με τη κιτρινόμαυρη φόρμα από το kill Bill και την ταινία της είχε δει άπειρες φορές αλλά μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι μου αρέσει η ομη βία ( προτείνω τη ποιητική όπως του ταραντινου αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα). 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Man Of Faith said:

Το Snowpiercet το ειδες;Η ταινια ηταν εξαιρετικη, την σειρα δεν την εχω πιασει ακομα.Ενταξει ειμαι και λιγο προκατειλημμένος επειδη λατρευω τα ευρωπαικα κομικς.

Thanks θα το ψάξω. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

DNA στο Cosmote Cinema. Οκτώ επεισόδια.

Αρκετά καλό. Με εξαφανίσεις παιδιών η υπόθεση. Δανία, Πολωνία και λίγο Γαλλία.

Μου άρεσε.

7 με 7.5/10 για εμένα

Συμφωνεί και το imdb μαζί μου, είδα μόλις.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το πρώτο(και μόνο) επεισόδιο του DES

MV5BNjVkZGVlNzItM2FhOC00MWFhLThkYjUtNWE0

 

που ήταν πολύ καλό.

Αγγλουρα. ασχημες φατσες, ωραιοι ηθοποιοί, 80ιλα, τσιγαρα , καπνοι τασακια, ατμόσφαιρα που μου θύμισε το Life on Mars

MV5BZTY4Zjg2YzQtNGNjNC00YjdhLWE3OTMtYTM3

ανάλαφρο και χαβαλέ βέβαια.

(ρίξε μια ματιά φίλε @mobster21 και στα δύο)

Το οποίο Life on Mars μου θύμισε David Bowie, και ένα τραγούδι που είχα καιρό ν ακούσω, δε παίζεται και πολυ συχννά δηλαδή,

και βαριέμαι να το βάλω σε κάποιο μουσικό τοπικ οπότε κλασσικα ΚΜ οφ τοπικ

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2020 at 2:50 AM, aris2168 said:

Είδα το πρώτο(και μόνο) επεισόδιο του DES

MV5BNjVkZGVlNzItM2FhOC00MWFhLThkYjUtNWE0

 

που ήταν πολύ καλό.

Αγγλουρα. ασχημες φατσες, ωραιοι ηθοποιοί, 80ιλα, τσιγαρα , καπνοι τασακια, ατμόσφαιρα που μου θύμισε το Life on Mars

MV5BZTY4Zjg2YzQtNGNjNC00YjdhLWE3OTMtYTM3

ανάλαφρο και χαβαλέ βέβαια.

(ρίξε μια ματιά φίλε @mobster21 και στα δύο)

Το οποίο Life on Mars μου θύμισε David Bowie, και ένα τραγούδι που είχα καιρό ν ακούσω, δε παίζεται και πολυ συχννά δηλαδή,

και βαριέμαι να το βάλω σε κάποιο μουσικό τοπικ οπότε κλασσικα ΚΜ οφ τοπικ

 

 

Life on mars polu kalo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, mobster21 said:

Το Unforgotten βλέπω στην Cosmote.

Πτώματα βρίσκονται μετά από δεκαετίες και ψάχνουν να λύσουν τις ξεχασμένες υποθέσεις τους.

Μου αρέσει. Ξεχνάω και τον Καρέρα.

kataxorhthike

1 hour ago, Hades said:

Τελειώνω el chapo και θα πιάσω το to the lake το ρωσικό. 

to xo katevasei .einai sta next pou tha do

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×