Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


Recommended Posts

16 hours ago, Man Of Faith said:

Το ξεκίνησα σήμερα αλλά φοβάμαι μήπως την πάθω όπως με το Dark, δηλαδή να είναι χαοτικό το σενάριο με πολλά πρόσωπα και timelines και όταν βγει ο δεύτερος κύκλος να μην θυμάμαι τίποτα.

ειδα 2 επεισοδια εχθες

δε νομιζω να ειναι τοσο καψιδι οπως το dark. και κατι σχολια που διαβασα χωρις σποιλ δε θελει κομπιουτερακια και σημειωσεις. οποτε παμε καλα

το αν ειναι πατατα η οχι θα το δουμε στο τελος 

Link to comment
Share on other sites

Andor λοιπόν . Το τελείωσα και αυτό και όπως το Rogue one μια παράλληλη ιστορία μπορεί να είναι καλύτερη απο τη κύρια . Ξεκίνησε άσχημα συνέχισε μέτρια τελείωσε επικά . Χωρίς δυνάμεις , τσεντάι και death stars είναι η σειρά prequel του rogue one ( του preque του star wars 4) που δείχνει το στόρι κάποιων ηρώων και αντιηρώων των ταινιών και όχι μόνο του rogue one  , τη σύνδεση τους  και ειδικά του  κάσιας άντορ και πώς οδηγήθηκαν όλοι αυτοί να γίνουν επαναστάτες η να το αντίθετο  . 

Θεωρώ οτι ήταν ο πρώτος κύκλος απλά μια προθέρμανση αφού έχει ακόμα στόρι μέχρι το rogue one . 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν το έχετε δει, κάντε στον εαυτό σας τη χάρη να το δείτε ....

Με τις κατάλληλες "προβολές" και "αντιστοιχίσεις" θα κατανοήσετε πολλά και για το Ελληνικό ποδόσφαιρο.

FIFA Uncovered

https://www.imdb.com/title/tt22872838/

Link to comment
Share on other sites

Κατεληξα οτι μου αρεσε το The Devil's Hour που χα ποσταρει κατι μερες πριν.

Δεν εντυπωσιαστικα με το 1899, παρα τα οσα λεγανε. Μερικα καλα μεγαλα διαστηματα, αλλα μου φαινεται ειχαν το αγχος να βγαλουν κατι πολυ πρωτοτυπο και εξυπνο (ειναι αυτοι που εβγαλαν και το dark νομιζω). Τελος παντων. 

Περασα καλα με το The Offer

The.Offer.Miniseries.jpg 

Μια σεζον κι εξω, ειναι το πως γυριστηκε ο Νονος (η ταινια...)

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, aris2168 said:

Κατεληξα οτι μου αρεσε το The Devil's Hour που χα ποσταρει κατι μερες πριν.

Δεν εντυπωσιαστικα με το 1899, παρα τα οσα λεγανε. Μερικα καλα μεγαλα διαστηματα, αλλα μου φαινεται ειχαν το αγχος να βγαλουν κατι πολυ πρωτοτυπο και εξυπνο (ειναι αυτοι που εβγαλαν και το dark νομιζω). Τελος παντων. 

Περασα καλα με το The Offer

The.Offer.Miniseries.jpg 

Μια σεζον κι εξω, ειναι το πως γυριστηκε ο Νονος (η ταινια...)

 

οΝΤΩς καλο το οφερ ! με 6,8 ειμαστε ok ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aris2168 said:

Αν εκτος απο μενα το χει δει κι αλλος το The Offer, ας γραψει τη γνωμη του.

Πολύ καλό, βέβαια εμένα μ αρέσουν οι ταινίες για ταινίες ή οι σειρές για ταινίες, παρασκήνια και τετοια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 11/20/2022 at 11:06 AM, Νονός said:

Αισθάνομαι την υποχρέωση να ενημερώσω και να προειδοποιήσω τους χρήστες του συγκεκριμένου τόπικ, ότι το Τμήμα Predator της LFO και ειδικότερα η Υποδιεύθυνση Anti-BAN εντόπισαν εικόνα που διακινείται στο Διαδίκτυο με την ένδειξη "στην περιοχή Κατούνα Ξηρομέρου Αιτωλοακαρνανίας"και περιέχει ιούς και κακόβουλο λογισμικό. ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΕΤΕ σε καμία περίπτωση :

Την ξεκοκκαλισες τη σειρα....και συ Βρούτε..

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2022 at 10:56 AM, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Wentworth, to ειδε κανεις σε οτετβ ?

Πολλοί κύκλοι...2-3 πολυ καλοί  στα ορια του 6.5...οι υπολοιποι ψιλοεπαναλαμβανονταιι...μουνι-λεσβιακό άφθονο να φανε κι οι κοτες..

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το 1899, ούτε καν μέτριο.Τετριμμενο σενάριο, επαναλαμβανομενες σκηνές που τραβάνε πολύ, μυστήριο για το μυστήριο, δεν σ ενδιαφέρει κανένας χαρακτήρας ή τουλαχιστον οι πρωταγωνιστες, με αποτέλεσμα να μην σ ενδιαφέρει ούτε η ίδια η ιστορία στο τέλος.Απογοητευση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το Treason στο νετφλιξ.

Δεν ειναι κακο, αλλα το βλεπεις μην εχετε μεγαλες προσδοκιες.

Στα + οτι ξαναειδα την Ολγιτσα,(μεγαλωσε κι αυτη...),

olga-kurylenko-1.jpg

που ειχε διαπρεψει στο (παλιοτερο) Magic City

Magic_City_TV_Series-168831134-large.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, aris2168 said:

Το Treason στο νετφλιξ.

Δεν ειναι κακο, αλλα το βλεπεις μην εχετε μεγαλες προσδοκιες.

Στα + οτι ξαναειδα την Ολγιτσα,(μεγαλωσε κι αυτη...),

olga-kurylenko-1.jpg

που ειχε διαπρεψει στο (παλιοτερο) Magic City

Magic_City_TV_Series-168831134-large.jpg

Magic City δυνατό, μιας και το θυμήθηκες.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, aris2168 said:

Το Treason στο νετφλιξ.

Δεν ειναι κακο, αλλα το βλεπεις μην εχετε μεγαλες προσδοκιες.

Στα + οτι ξαναειδα την Ολγιτσα,(μεγαλωσε κι αυτη...),

olga-kurylenko-1.jpg

που ειχε διαπρεψει στο (παλιοτερο) Magic City

Magic_City_TV_Series-168831134-large.jpg

Με προλαβες για το τριζον, οπως τα λες...

Η Ολγουλα ολα τα λεφτα , καβλα αειθαλης σαν τις ελιες..

Link to comment
Share on other sites

On 12/31/2022 at 3:50 AM, aris2168 said:

@ΚΑΤΟΎΝΑ 21, εληξε το μπαν σου? βλεπω κάτι πόσταρες. Το The Offer να δεις.

Πιστός ταλιμπάν στις προτάσεις Άρεως2168, το είδα.

Πράγματα που γνωρίζαμε, είχαμε ακούσει, είχαν γραφτεί, τα είδαμε (όμορφα) οπτικοποιημένα.

Άξιζε.

Μελαγχόλησα, όμως ....

Όλη αυτή η χαμένη πλέον ... αύρα των 70's που την πρόλαβα ως "παρατηρητής" και όχι ως ... ενεργός πολίτης -αν γίνομαι αντιληπτός- και που συνεχίστηκε εν μέρει στα 80's όπου και "ενεργοποιήθηκα" .....

Τσιγάρα, ποτά και σεξ μέχρι τελικής πτώσεως. Άφοβα και απενοχοποιημένα.

Πριν ξεκινήσει η λαίλαπα του AIDS, πρώτη χρονικά, και εν συνεχεία η δαιμονοποίηση του καπνίσματος, η θεοποίηση του "υγιεινού τρόπου ζωής" και οι τερατογεννέσεις των 0% alcohol free κατασκευασμάτων.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Νονός said:

Πιστός ταλιμπάν στις προτάσεις Άρεως2168, το είδα.

Πράγματα που γνωρίζαμε, είχαμε ακούσει, είχαν γραφτεί, τα είδαμε (όμορφα) οπτικοποιημένα.

Άξιζε.

Μελαγχόλησα, όμως ....

Όλη αυτή η χαμένη πλέον ... αύρα των 70's που την πρόλαβα ως "παρατηρητής" και όχι ως ... ενεργός πολίτης -αν γίνομαι αντιληπτός- και που συνεχίστηκε εν μέρει στα 80's όπου και "ενεργοποιήθηκα" .....

Τσιγάρα, ποτά και σεξ μέχρι τελικής πτώσεως. Άφοβα και απενοχοποιημένα.

Πριν ξεκινήσει η λαίλαπα του AIDS, πρώτη χρονικά, και εν συνεχεία η δαιμονοποίηση του καπνίσματος, η θεοποίηση του "υγιεινού τρόπου ζωής" και οι τερατογεννέσεις των 0% alcohol free κατασκευασμάτων.

@Νονός, επαιξες μ αυτο?

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, aris2168 said:

@Νονός, επαιξες μ αυτο?

 

Φίλε, το ξέρεις, το έχω δηλώσει απερίφραστα, είμαι μουτζαχεντίν / ταλιμπάν στις προτάσεις σου.

Όπως έχω ξαναπεί, δεν ήμουν "των σειρών" και εξακολουθώ να ΜΗΝ βλέπω ... "οδύσσειες" και "ιλιάδες" των 456543 σεζόν από 654654 επεισόδια.

ΟΤΙ προτείνεις, φιλτράρεται από πλευράς ... μεγέθους και μπαίνει στο πρόγραμμα.

Στο καθησιό των γιορτών είδα Offer και δεύτερη σεζόν Slow Horses (έχω δει και πρώτη πάλι thanks to you).

Το Dopesick έχει τσεκαριστεί από όταν το πρότεινες και θα "γίνει πράξη" με την πρώτη ευκαιρία. Προηγήθηκε το Offer, για ... προφανείς λόγους -αν με εννοείς ....-

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×