Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


The Magician
 Share

Recommended Posts

15 hours ago, mobster21 said:

Μόλις ξεκίνησα το Your  Honor στο Cosmote. Φαίνεται καλό.

Και είναι.

Link to comment
Share on other sites

Like για τις προτάσεις που αναφέρουν και κανάλι-πλατφόρμα,ώσπου αν χειμωνιάσει κάποτε και μου έρθει όρεξη για σειρές να μην χρονοτριβώ άσκοπα.

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2021 at 4:14 PM, Man Of Faith said:

@aris2168 το Boardwalk Empire εχει αποδωσει καλυτερα απο καθε αλλη προσπαθεια, την εποχη και το κλιμα της ποτοαπαγορευσης και της μαφιας, την διαφθορα, τις επιπτωσεις του Α' παγκοσμιου πολεμου και το πολιτικο σκηνικο στην διαρκεια του μεσοπολεμου.

Σπουδαια σειρα εκπληκτικο καστ, εβαλε στο καδρο σχετικα αγνωστους ηθοποιους που εδωσαν ρεστα οπως ο Μπομπι Καναβαλε ο Τζακ Χιουστον και ο Σει Γουιγκαμ.Μεγαλες ερμηνειες απο Στιβ Μπουσεμι και Μαικλ Σανον οπως παντα.Οποιος δεν το εχει δει να το δει.

Συγκίνηση για boardwalk empire, φοιτητοχρονια με torrents κτλ. Atlantic city και δε συμμαζεύεται. Από τις καλύτερες παραγωγές, hbo εγγύηση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Cobra kai δεν άντεξα να δω ολόκληρο το πρώτο επεισόδιο της 3ης σαιζόν, σκυλοβαρέθηκα. Όποιος το είδε να πει άμα γίνεται καλύτερο στη συνέχεια. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kitrinomauros_asthenis said:

Cobra kai δεν άντεξα να δω ολόκληρο το πρώτο επεισόδιο της 3ης σαιζόν, σκυλοβαρέθηκα. Όποιος το είδε να πει άμα γίνεται καλύτερο στη συνέχεια. 

στα ίδια επίπεδα των δύο προηγούμενων σεζόν θα λεγα είναι και η τρίτη. όχι κάτι το φοβερό αλλά βλέπετε ευχ; ριστα

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσουμε την ώρα μας είναι το Cobra Kai κι εμείς οι μεγαλύτεροι να σχολιάσουμε λίγο πώς γεράσανε οι σχεδόν συνομήλικοι Αμερικανοί. Μπορείς να πας και για κατούρημα χωρίς να έχεις άγχος ότι θα χάσεις κάτι φοβερό. 

Προτείνεται. Στα ίδια επίπεδα με τις άλλες δύο σεζόν είναι. Αναμένω τέταρτη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

Για να περάσουμε την ώρα μας είναι το Cobra Kai κι εμείς οι μεγαλύτεροι να σχολιάσουμε λίγο πώς γεράσανε οι σχεδόν συνομήλικοι Αμερικανοί. Μπορείς να πας και για κατούρημα χωρίς να έχεις άγχος ότι θα χάσεις κάτι φοβερό. 

Προτείνεται. Στα ίδια επίπεδα με τις άλλες δύο σεζόν είναι. Αναμένω τέταρτη.

Αυτά ακριβώς.  Μονο να μην το παρατραβήξουν και το ξεχειλωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Verinika mars vlepo g xavalediasma

Tha mou peite kologere.... 

Alla exei oraies mousikes. 

Courtney taylor taylor

Mousiko xali we used to be friends

Autikollhto dead kennedy s se ena episodeio

Pixies ktl

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα εχθές το Vikings και τώρα ειμαι χωρίς σειρά, όλες τελειωμένες ή σε αναμονή για συνέχεια. Πρέπει να ρίξω μελέτη στις περασμένες σελίδες, να δω τις σημειώσεις μου που έχουν ένα κάρο σειρές και να γίνει η προσεκτική επιλογή. Μετά από πολεμικό, αστυνομικό, "γυναικείο" (ναι βλέπουμε και τέτοια που και που να χαλαρώσουμε) και κωμωδία, νομίζω ήρθε η ώρα να γυρίσω στο αγαπημένο μου είδος. Παίζει τίποτα σε sci-fi; Οτιδήποτε που έχει σχέση πχ. με time travel, multiversum και γενικά δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα, καλοδεχούμενα. Δηλαδή δεν ψάχνω sci-fi τύπου The Rain ή Walking Dead, νυσάφι με αυτά., δεν τα κατατάσσω κιόλας στο είδος. Στην χειρότερη με μάγισσες (και χαρτορίχτρες). 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

Τελείωσα εχθές το Vikings και τώρα ειμαι χωρίς σειρά, όλες τελειωμένες ή σε αναμονή για συνέχεια. Πρέπει να ρίξω μελέτη στις περασμένες σελίδες, να δω τις σημειώσεις μου που έχουν ένα κάρο σειρές και να γίνει η προσεκτική επιλογή. Μετά από πολεμικό, αστυνομικό, "γυναικείο" (ναι βλέπουμε και τέτοια που και που να χαλαρώσουμε) και κωμωδία, νομίζω ήρθε η ώρα να γυρίσω στο αγαπημένο μου είδος. Παίζει τίποτα σε sci-fi; Οτιδήποτε που έχει σχέση πχ. με time travel, multiversum και γενικά δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα, καλοδεχούμενα. Δηλαδή δεν ψάχνω sci-fi τύπου The Rain ή Walking Dead, νυσάφι με αυτά., δεν τα κατατάσσω κιόλας στο είδος. Στην χειρότερη με μάγισσες (και χαρτορίχτρες). 

Mandalorian

Cervais eides ? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

Mandalorian

Thanks για την ιδέα, όχι ακριβώς αυτό που ψάχνω πάντως. Ναι είμαι πρηξαρχίδης με κάτι τέτοια, αλλά αυτές είναι οι αημαντικές αποφάσεις στη ζωή. :D 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Thanks για την ιδέα, όχι ακριβώς αυτό που ψάχνω πάντως. Ναι είμαι πρηξαρχίδης με κάτι τέτοια, αλλά αυτές είναι οι αημαντικές αποφάσεις στη ζωή. :D 

Epiahs vlepo to Marvel's Cloak & Dagger

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CHⓇIS said:

Epiahs vlepo to Marvel's Cloak & Dagger

Ναι, είσαι λίγο πιο κοντά, αλλά με μια πρώτη ματιά στην ιστορία, δεν με κέρδισε. :P Μου φτάνει το Flash από αυτό το είδος.
Btw πάντα έλεγα να ξεκινήσω να δω κανονικά από την αρχή μέχρι το τέλος το Arrow, αλλά κάτι με τα spin off του Flash, κάτι με το ότι έχω δει μερικά σποραδικά επεισόδια παλιά στην τηλεόραση και γνωρίζω το όλο στόρυ πάνω κάτω, με κάνει να του ρίχνω άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, SpiRos said:

Thanks για την ιδέα, όχι ακριβώς αυτό που ψάχνω πάντως. Ναι είμαι πρηξαρχίδης με κάτι τέτοια, αλλά αυτές είναι οι αημαντικές αποφάσεις στη ζωή. :D 

Το Outlander  και το Travelers το εχεις δει? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Το Outlander  και το Travelers το εχεις δει? 

Travelers ναι (μου άρεσε), Outlander όχι, το τσέκαρα μόλις, ενδιαφέρον! Το σημειώνω. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Travelers ναι (μου άρεσε), Outlander όχι, το τσέκαρα μόλις, ενδιαφέρον! Το σημειώνω. 

Και μετα πας σε παραμυθια τυπου Witcher και  Cursed . 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vargas21 said:

Και μετα πας σε παραμυθια τυπου Witcher και  Cursed . 

Μόνο σε κατάσταση απόγνωσης. :D 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρω πάντως, θα παραγγείλω βιβλίο, κανά ενδιαφέρον μυθιστόρημα, έτσι κι αλλιώς το έχω παραμελήσει το διάβασμα πολύ, γαμώ τα νέτφλιξ και τα τόρεντ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Αν δεν βρω πάντως, θα παραγγείλω βιβλίο, κανά ενδιαφέρον μυθιστόρημα, έτσι κι αλλιώς το έχω παραμελήσει το διάβασμα πολύ, γαμώ τα νέτφλιξ και τα τόρεντ.

Αν δεν βρεις κατι ενδιαφερον παντως και θελεις μυθιστορημα με σασπενς και ανατροπες διαβασε τα τοπικ μεταγραφικα της ΑΕΚ. ΑΠο τα  Τουνελ της Χαμας μεχρι και σήμερα 😂😂

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SpiRos said:

Travelers ναι (μου άρεσε), Outlander όχι, το τσέκαρα μόλις, ενδιαφέρον! Το σημειώνω. 

Outlander eida 1h season k t afhsa. Endiaferon sthn arxh meta vareto

Link to comment
Share on other sites

Outlander για να το δεις με γκομενα ισως, οχι συζυγο. Τωρα, αμα εισαι με γκομενα, γιατι να δεις σειρα? Τελος παντων.

@SpiRos, το The Boys το ειδες?

Link to comment
Share on other sites

Brooklyn 99 για να περνάει η ώρα λογικά ανώτερο από τα ρανταπλάν κάι κάι κάι που γράφετε. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, aris2168 said:

 

@SpiRos, το The Boys το ειδες?

Όχι. Έριξα μια ματιά στο σενάριο και δεν με ενθουσιάζει, αλλά άμα λες ότι αξίζει θα το σκεφτώ πιο σοβαρά. 

Μιας και σε έπιασα, επειδή τα γούστα μας είναι στα ίδια περίπου, για πες τις 3 καλύτερες σειρές που είδες το 2020 ανεξαρτήτως είδους. (no mini series please)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×