Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


The Magician
 Share

Recommended Posts

Το εχουμε βαλει κυρ Χρηστο μας απο την πρωτη σελιδα να πουμε

 

Βαριουνται να μπουν να ψαξουνε ρε φιλε... τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

9. Secret State

 

secret-state-50afc6a982521.jpg

 

Η σημερινη 4αδα αφορα πολιτικου περιεχομενου σειρες, τις κορυφαιες που εχουν προβληθει προσφατα. Το ξεκινημα αφορα μια απο τις πιο underrated, το Secret State, μια σειρα του Channel 4 με τον Gabriel Byrne στο ρολο του α' αντιπροεδρου της Αγγλικης κυβερνησης, ο οποιος επειτα απο το θανατο του Πρωθυπουργου, καλειται να παρει τα ηνια της Μεγαλη Βρετανιας στα χερια του. Πολυεθνικες, πετροδολαρα, acts of war, ΜΙ6, πολιτικη διαφθορα αλλα σε πολυ ψηλα κλιμακια και με αναλογα τιμηματα. Μια μινι σειρα μολις 4 επεισοδιων, κατα την οποια ομως προλαβαινεις να καταλαβεις οτι you don't mess with the banks. Πολυ καλογυρισμενο, ελαχιστα κενα και απολυτως down to earth συμπερασμα. Αξιζει να ριξετε μια ματια ενα Σαββατοκυριακο και να το δειτε ολο.

 

Βαθμολογία: ****

 

Ε μα...

Link to comment
Share on other sites

Ε μα...

 

Σα να παει στην αλλη τη θρενταρα με τα 70s καποιος και μετα απο 5-6 σελιδες να γραψει "ρε μαγκες, θυμαστε που ειχαμε αποκλεισει τη qpr? Τι ματσαρες!"

Link to comment
Share on other sites

Early opinion

Gotham : Κρατάμε μόνο τον Harvey, αντε και τον Jim Gordon. Μεγάλο σκουπιδι-οτιναναι το πρώτο επεισόδιο. Σαλάτα, εμφανίζουμε όλους τους key χαρακτήρες του batman universe για το Wow factor αλλά ουσία ζερο χρέη.

 

Forever: Μετριότητα που δεν νομίζω να βγάλει τη χρονιά. Τυπάς που οπότε πεθαίνει, ξαναζωντανευει και μπλα μπλα μπορινγκ.

 

Scorpions: Παίρνουμε τις καρικατούρες του Big Bang Theory και τους κάνουμε problem solvers της κυβέρνησης. Απαραίτητη η παρουσία γλάστρας, ααααχχχχ Κατερινακι, σε copy paste ρόλο Πενυς(πόσο fail το κοντό μαλλί)

 

Σήμερα ξεκινάνε agents of shield και Person of interest. Στηρίζω

Link to comment
Share on other sites

Scorpions: Παίρνουμε τις καρικατούρες του Big Bang Theory και τους κάνουμε problem solvers της κυβέρνησης. Απαραίτητη η παρουσία γλάστρας, ααααχχχχ Κατερινακι, σε copy paste ρόλο Πενυς(πόσο fail το κοντό μαλλί)

Ειδα πιλοτο Σκορπιονς, για πολλες κλωστες. Ειδα και οπενινγκ ΤΒΒΤ και ειδα και το μαλλι που γραφεις. Μιλαμε η σειρα εχει κανει τρελη βουτια, με κουρασε ακομα και το μισαωρο του πρωτου επεισοδιου.

 

line of duty polu kalo.eyxaristoume kyrie zastro mas

Τα συχαρηκια πανε στον Αρι. Αυτος το προτεινε και σε μενα κατι παλιες εποχες σε παλια φορα.

 

1 επεισοδιο μου εχει μεινει απο το Breaking Bad.

 

Nταξει διαμαντι η σειρα.

Τεραστιος Γκιλιγκαν. Αν αντεξει καποιος τις πρωτες δυο σεζον, μετα αποζημιωνεται τρομερα. 2ο μισο 5ης σεζον κορυφωση, αλλα αγαπαω νομιζω 3η σεζον με Πογιος Ερμανος και ΘΕΟ Γκους.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα πιλοτο Σκορπιονς, για πολλες κλωστες. Ειδα και οπενινγκ ΤΒΒΤ και ειδα και το μαλλι που γραφεις. Μιλαμε η σειρα εχει κανει τρελη βουτια, με κουρασε ακομα και το μισαωρο του πρωτου επεισοδιου.

 

ΤΒΒΤ το παράτησα. Ντάξυ καλό ήταν τα πρώτα 3, άντε βαριά 4 χρόνια, μετά η πτώση είναι μεγαλύτερη και από τη δική μας πεσάδα στη Γ Local League.

 

Forever 2ο επεισόδιο. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι θα πατώσει αν και για την ώρα κρατιέται στα ratings. Το συνεχίζουμε μπας και πάρει τα πάνω του σεναριακά.

 

Person of Interest. Gods are watching. RESPECT.

 

Marvels Agents of S.H.I.E.L.D.

Από τα μέσα του 1ου κύκλου και μετά πήρε τα πάνω της. 2ος κύκλος άρχισε πολύ δυνάτα με ένα εξαιρετικό επεισόδιο. Μακάρι να συνεχίσει έτσι. Ευχή και κατάρα ότι μπλέκει με το MCU (Marvel Cinematic Universe).

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα το vikings, ειμαι στα μισα του πρωτου κυκλου αλλα δε λεει και πολλα.

τελειωσα Φαργκο (πολυ δυνατο)

ανακοινωθηκε οτι 2ο κυκλο στο Τρου Ντεντεκτιβ θα ειναι οι Κολιν Φαρελ και Βινς Βογκ

παρακολουθουμε Boardwalk Empire με ενδιαφερον να δουμε πως θα τελειωσει

αναμενουμε Arrow και walking dead

Link to comment
Share on other sites

True detective κανεις;

Τελειωσα το Penny Dreadfull και το ξεκινησα. Λεω να αρχισω και το Breaking Bad.

Link to comment
Share on other sites

True detective κανεις;

Τελειωσα το Penny Dreadfull και το ξεκινησα. Λεω να αρχισω και το Breaking Bad.

 

ο,τι αξιζει απο τη σειρα ειναι ο σκοτεινος χαρακτηρας του cohle... δε με ενθουσιασε τοσο η σειρα ωστε να δικαιολογησω τον ντορο που εγινε γυρω απο αυτην...

breaking bad τα εγραψε ο Ζαστρος.

Link to comment
Share on other sites

True detective κανεις;

Τελειωσα το Penny Dreadfull και το ξεκινησα. Λεω να αρχισω και το Breaking Bad.

 

Κοιτα Παρακουμη

κατσε να διαβασεις απο τωρα Παρασκευη απογευμα

για να απολαυσεις μετα το σ/κ .

 

Θα χουμε παλι δραματα Κυριακη βραδυ που θα σε ρωταω

και θα κοιτας τα πιαστρακια της κουρτινας .

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα. Ναι αλλα αμα σου φερω την Ελενη Τσολακη νυφη στο σπιτι θα με συγχωρεσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα το Penny Dreadfull και το ξεκινησα. Λεω να αρχισω και το Breaking Bad.

 

Είπα να αρχίσω κι εγώ καινούριες σειρές τώρα που ευκαιρΆω, αλλά έχω καεί με το μάνατζερ. xD

Link to comment
Share on other sites

Είπα να αρχίσω κι εγώ καινούριες σειρές τώρα που ευκαιρΆω, αλλά έχω καεί με το μάνατζερ. xD

 

Μπορω να καταλαβω το γιατι! χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μακροςς, γιατι δε γραφεις οτι βγηκε Arrow s03e01 ? τα δαχτυλα μας πρεπει να μυρισουμε ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το marvel's agents of s.h.i.e.l.d. λεει τιποτα ? το κατεβαζω.

 

1x01 έως 1x10 είναι κακό. Πολύ κακό.

1x11 έως 1x16 βάζει κάποιες βάσεις για κάτι μεγαλύτερο ότι παίζει. Στρώνει

1x17 έως τέλος ..... ε αν έχεις δει και Captain America Winter Solider η σειρά απογειώνεται. Χαμός πανικός αίμα δάκρυα ιδρώτας. Ο 2ος κύκλος συνεχίζει με τον ίδιο ρυθμό. Για μένα τώρα η σειρά πραγματικά αξίζει. Απλά είναι μεγάλο πρόβλημα η αρχή.

Link to comment
Share on other sites

η μονη σχεση που εχω με comic στη μεγαλη/μικρη οθονη ειναι το arrow το οποιο μου χει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις...

γιαυτο ειπα να ψαχτω και με κατι αλλο... και κατεβαζω τωρα τον πρωτο κυκλο και αυριο το ξεκιναω.

θενξ μακροςς... δεν εχω δει το καπταιν αμερικαν, δεν εχω επαφη οπως ειπα, οποτε δε ξερω αν ειναι καλο η κακο αυτο

Edited by Hades
Link to comment
Share on other sites

απιστευτο φιναλε στο boardwalk empire....

Μακροςς, ειδα και το 10ο απο shield. δεν ειναι τοσο κακο οσο ελεγες.

φανταζομαι απο τωρα και μεχρι το τελος απογειωση :D

Link to comment
Share on other sites

Απο Archer κανείς;

 

Το είχα δει παλία, το σύστησα σε έναν χώστη συνάδελφο τώρα τις προάλλες, και έχει καεί xD

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×