Jump to content

TV Series - connoisseurs only 📺


The Magician
 Share

Recommended Posts

2 minutes ago, Νονός said:

Δηλαδή, συγγνώμη ρε φίλε, αλλά εκεί στο Δαμνόνι Ρεθύμνου (μας έστειλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς) αυτά κάνεις ?

Τελειώνεις το ένα, ήθελες το άλλο αλλά ξεκίνησες το τρίτο ?

Κρίμαsh ....

Γυρισα δυστυχώς την Κυριακή. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Νονός said:

Δηλαδή, συγγνώμη ρε φίλε, αλλά εκεί στο Δαμνόνι Ρεθύμνου (μας έστειλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς) αυτά κάνεις ?

Τελειώνεις το ένα, ήθελες το άλλο αλλά ξεκίνησες το τρίτο ?

Κρίμαsh ....

Θλιψη γενικοτερα ο παλαι ποτε επι μο(υ)νιμου καθετος Παρακουμης.

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Θλιψη γενικοτερα ο παλαι ποτε επι μο(υ)νιμου καθετος Παρακουμης.

 

Link to comment
Share on other sites

Κρέμασα τα παπουτσια μου δυστυχώς. Είμαι σε φάση που πρεπει να σκοτώσω τον player μέσα μου. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, parakmiakos said:

Τελείωσα τις προάλλες το wire. Με διαφορά η καλυτερη σειρά που έχω δει. 

Ήθελα να δω sopranos αλλά είπα να μην το ξεκινήσω αμέσως μετά το wire. 

Έτσι λοιπόν ξεκίνησα το the Americans. Καλο φαίνεται. 

Δες και το Σοπράνος και πες μας την γνώμη σου για το ποια ειναι καλύτερη σειρα. Ειναι μεγάλο ντιμπέιτ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

To Dark το τελείωσα φυσικά και άρχισα Sense8, είμαι αρχές 2ης σεζόν. Πολύ καλή ιδέα, ωραίοι χαρακτήρες, αλλά καταντάει σπαστικό ο τρόπος με τον οποίον πλασάρουν το φιλελεύθερο μήνυμα. Είναι άστοχος και άκυρος τρόπος σε σημεία που δεν κολλάνε καθόλου με το σενάριο και την όλη φάση και φαίνεται ότι γίνεται καθαρά για να γίνει. Ε δεν μπορώ, ή κάντο έξυπνα ή μην το κάνεις καθόλου, εγώ ταινία θέλω να δω.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Dark ρε φίλε.... Καψιδι. Θυμάμαι να βγαίνει ο 2ος κύκλος μετά από 1 χρόνο, ενθουσιασμός αναμονή, βάζω το πρώτο επεισόδιο βλέπω 45 δευτερόλεπτα και τέλος. Δε θα με τρελανετε

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SpiRos said:

To Dark το τελείωσα φυσικά και άρχισα Sense8, είμαι αρχές 2ης σεζόν. Πολύ καλή ιδέα, ωραίοι χαρακτήρες, αλλά καταντάει σπαστικό ο τρόπος με τον οποίον πλασάρουν το φιλελεύθερο μήνυμα. Είναι άστοχος και άκυρος τρόπος σε σημεία που δεν κολλάνε καθόλου με το σενάριο και την όλη φάση και φαίνεται ότι γίνεται καθαρά για να γίνει. Ε δεν μπορώ, ή κάντο έξυπνα ή μην το κάνεις καθόλου, εγώ ταινία θέλω να δω.

Πολυ καλο σαν ιδεα πολυ κακο σαν εκτελεση το Sense8 . Απο ενα σημειο και μετα κουρατσικο το επιτηδευμενο corect μηνυμα τους. Εως πολυ κανονικοτητα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, SpiRos said:

To Dark το τελείωσα φυσικά και άρχισα Sense8, είμαι αρχές 2ης σεζόν. Πολύ καλή ιδέα, ωραίοι χαρακτήρες, αλλά καταντάει σπαστικό ο τρόπος με τον οποίον πλασάρουν το φιλελεύθερο μήνυμα. Είναι άστοχος και άκυρος τρόπος σε σημεία που δεν κολλάνε καθόλου με το σενάριο και την όλη φάση και φαίνεται ότι γίνεται καθαρά για να γίνει. Ε δεν μπορώ, ή κάντο έξυπνα ή μην το κάνεις καθόλου, εγώ ταινία θέλω να δω.

Παθαινω το ιδιο με ολο και περισσοτερες σειρες τελευταια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aris2168 said:

Παθαινω το ιδιο με ολο και περισσοτερες σειρες τελευταια.

Ναι, είναι εντελώς φανερό το στόρι. Το λυπηρό είναι ότι μάλλον είναι τόσο χαμηλό το επίπεδο των ανθρώπων, που πρέπει να το κάνεις νιανια, να το κάνεις τόσο εξόφθαλμα, ωμά και χαζά για να περάσεις ένα μήνυμα που θέλεις.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Geologos said:

Δες και το Σοπράνος και πες μας την γνώμη σου για το ποια ειναι καλύτερη σειρα. Ειναι μεγάλο ντιμπέιτ.

Το the wire για μένα γιατί είναι πιο σφιχτοδεμένο, δεν έχει filler επεισόδια όπως το Soprano. Αυτά είναι στο 1-2, στο 3 θα έβαζα Game of Thrones εξαιτίας 7ης και 8ης σαιζόν αλλιώς πήγαινε και πιο πάνω, στο 4 Narcos και στο 5 Lost. Το Breaking Bad για κάποιο λόγο δεν με συγκλόνισε όπως κάποιους άλλους αλλά το βάζω στο 6, 7 Black Mirror, 8 Stranger Things , 9 True Detective, 10 its always sunny in philadelphia.

Link to comment
Share on other sites

τα πρώτα 5 νέα επεισόδια του casa de papel τα βρήκα αρκετά καλά. φαίνεται να κλείνει σχετικά ωραία η σειρά. δεν φτάνουν φυσικά τους πρώτους δύο κύκλους. αλλά βλέπονται ευχάριστα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το τραβήξουν, όχι απίθανο για Νετφλιξ, θα βάλουν και εξωγήινους στον άλλον κύκλο. Η σειρά μετά το ευτυχές και αίσιο τέλος δεν είχε λόγο ύπαρξης. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Duck_Season said:

Αν το τραβήξουν, όχι απίθανο για Νετφλιξ, θα βάλουν και εξωγήινους στον άλλον κύκλο. Η σειρά μετά το ευτυχές και αίσιο τέλος δεν είχε λόγο ύπαρξης. 

Casa de papel 6th season

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δει The Wire, τον γνώρισα από τον ρόλο του Chalky White στο επίσης επικό Boardwalk Empire. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το wire αξιζει να το δει καποιος έστω και μονο για να γνωρισει τον Omar Little. 

Και αυτό είναι κατι που μπορεις να το πεις και για ακομα 37759392 χαρακτήρες της σειρας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Geologos said:

Το wire αξιζει να το δει καποιος έστω και μονο για να γνωρισει τον Omar Little. 

Και αυτό είναι κατι που μπορεις να το πεις και για ακομα 37759392 χαρακτήρες της σειρας.

Παίζει να είναι η μοναδική σειρά που ο πρωταγωνιστης (ΜακΝαλτι) δεν είναι ο πιο αγαπημένος χαρακτήρας. Μπορείς να βρεις πραγματικα άλλους 500 να λατρέψεις. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Hades said:

Τελείωσα και τις 2 σεζόν του kingdom 

Αξίζει να πιάσω suits; 

Suits για μένα ήτανε 10ρι.-

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×